Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,546 μέλη και 2,431,932 μηνύματα σε 76,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 409 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κόμικς - (Comics) η λεγόμενη ένατη τέχνη

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 00:57, 09-12-05:

Ασχολείται κάποιος με κόμιξ?Είτε να διαβάζει είτε να φτιάχνει?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:59, 09-12-05:

Eγώ διαβάζω μόνο... φανατικά Αρκά! Έχω διαβάσει οτιδήποτε έχει βγάλει! Απίστευτος ο τύπος!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:04, 09-12-05:

εμενα το μοναδικο κομιξ που μου άρεσε πολύ ήταν το Blacksad... απίθανο βασικά δεν έχω διαβάσει και πολλά
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 01:47, 09-12-05:

Τρελαινομαι για mafalda, και γενικως οι δουλειες του quino μου αρεσουν τρομερα.. Διαβαζα φανατικα τον γατο και τη μανα raver στο 9 αλλα παει καιροοος απο τοτε! Lucky luke & asterix επισης αγαπημενα και κλασικα!
Εχω σχεδιασει διαφορα πραγματακια για comics (απ'αυτα που κυκλοφορουν στην παρεα και τα αστεια τους καταλαβαινουν οσοι ξερουν το ιστορικο:p)..
Να προτεινω σε οποιον εχει ορεξη να παιξει με διαλογους και τετοια το http://www.stripgenerator.com/ που μπορεις να φτιαξεις ευκολα δικα σου στριπακια με ετοιμους χαρακτηρες..κολλημα!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 09:53, 09-12-05:

Αρκάς και πάλι αρκάς!!!!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 10:00, 09-12-05:

Asterix!!!

ο μαύρος Baba όλα τα λεφτά
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 15:53, 09-12-05:

Ο Αρκάς είναι θεός.
Δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάποιος που να μην έχει διαβάσει έστω ένα Αστερίξ ή Λούκυ Λουκ.
Εγώ διαβάζω φανατικά πολλά και διάφορα κυρίως ιαπωνικής προέλευσης κόμιξ.
Μου αρέσουν και κάποια αμερικάνικα του στιλ sin city.
Μετά από κάποιες πολύ αποτυχημένες προσπάθειες να σχεδιάσω κάτι εγώ, δεν ξαναασχολήθηκα με το άθλημα.Πάνε χρόνια από τότε...
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 15:58, 09-12-05:

Μάλλον θα μαζευτούμε πολλοί φαν του Αρκά

Απίστευτο χιούμορ,πανέξυπνοι διάλογοι,το μόνο κακό ότι μέχρι να συγκεντρωθούν και να εκδοθούν οι διμιουργίες του σε βιβλία θέλει περίπου 1 χρόνο......κι εγώ έχω ήδη διαβάσει όλα όσα έχουν εκδοθεί.
Θέλω καινούργιο Αρκά.......ΤΩΡΑ
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,549 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 16:06, 09-12-05:

Ενα παναρχαιο των KISS.Μονο αυτο.
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε: στις 16:25, 09-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Μάλλον θα μαζευτούμε πολλοί φαν του Αρκά

Απίστευτο χιούμορ,πανέξυπνοι διάλογοι,το μόνο κακό ότι μέχρι να συγκεντρωθούν και να εκδοθούν οι διμιουργίες του σε βιβλία θέλει περίπου 1 χρόνο......κι εγώ έχω ήδη διαβάσει όλα όσα έχουν εκδοθεί.
Θέλω καινούργιο Αρκά.......ΤΩΡΑ
Έχεις δίκιο.Το καλό όμως είναι ότι όσες φορές και να διαβάσεις Αρκά δεν βαριέσαι.
Αν και δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα, τέλεια ήταν και η σειρά με τις κούκλες με τον ισοβίτη που έδειχνε παλιά η ΕΡΤ
Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε: στις 20:19, 09-12-05:

Αρκάς και Μαφάλντα
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 20:21, 09-12-05:

Αρκά, Αστερίξ, Λούκι Λούκ και Σκρούτζ Μακ Ντακ!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 20:34, 09-12-05:

Πάρτε λίγο Αρκά
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  arkas4a.jpg
Εμφανίσεις:  3620
Μέγεθος:  66,1 KB  
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

O faithplus1 έγραψε: στις 22:00, 09-12-05:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει βιβλίο Αρκά "φάε το κερασάκι"?Την τελευταία φορά που κοίταξα πάντως δεν υπήρχε
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 07:54, 10-12-05:

Έλα ντε! Αυτό κι εγώ δεν το έχω βρει!!
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 14:51, 13-12-05:

Μια επίσκεψη στο σαιτ του Αρκά θα σας λύσει την απορία!
Αλλά επειδή είστε τεμπέληδες το έκανα εγώ για σας,δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν κυκλοφόρησε σε άλμπουμ ΄.
Δείτε εδώ:
http://www.arkas.gr/index.php/gr/10/20years/kerasaki.htm

Κάντε και το αρκοτέστ,πάω να το κάνω τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 15:03, 13-12-05:

Χριστέ μου!!!!!Μόλις έκανα το αρκοτέστ και διαβάστε:
Είμαι κατά 21,05% Καστράτο
κατά 21,05% Λουγκρητία
κατά 18,42% ισοβίτης
κατά 15,79% το γουρούνι
κατά 13,16% ο κόκκορας
και κατά 10,53% ο Μοντεχρήστος.

Είμαι καλά γιατρέ;
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:12, 13-12-05:

κλεφτρα αυτό το έχω δει αλλά είναι μόνο ένα!

Το αρκοτέστ το έχω κάνει πάρα πολλές φορές σε διάφορα χρονικά διαστήματα απο τότε που βγήκε και πάντα μα πάντα με βγάζει Λουκρητία
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 15:17, 13-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
κλεφτρα αυτό το έχω δει αλλά είναι μόνο ένα!

Το αρκοτέστ το έχω κάνει πάρα πολλές φορές σε διάφορα χρονικά διαστήματα απο τότε που βγήκε και πάντα μα πάντα με βγάζει Λουκρητία
Ε!Τι εννοείς ότι είναι μόνο ένα;

Εγώ που κυρίως είμαι ισόποσα Λουγκρητία-Καστράτο(χαρακτήρες εκ διαμέτρου αντίθετοι) στέκω καλά;
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 15:21, 13-12-05:

εγώ πάντα ισοβίτης βγαίνω...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ταινίες βασισμένες σε κόμικς - Από Dark_kronos
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-09-13 στις 17:02.
    • Sci-Fi -- Fantasy -- Comics - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 02-02-11 στις 13:21.
    • DC Comics - Από Daskalenko7
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-11-09 στις 18:21.
    • Κουβέντα για τα κόμικς - Από kazmir84
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Λογοτεχνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-03-07 στις 22:13.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα