Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,862 μέλη και 2,473,933 μηνύματα σε 78,710 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 544 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τα καλύτερα θρίλερ που έχετε δει!

Vivian.

Δραστήριο Μέλος

H Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 418 μηνύματα.

H Vivian. έγραψε: στις 18:41, 13-04-13:

Wrong Turn 4...Στο τέλος, εκεί που περίμενες οι 2 κοπελίτσες να σωθούν επειδή κατάφεραν να φύγουν με snowmobile από το εγκαταλελειμμένο ψυχιατρείο..να σου 2 κεφάλια να αιωρούνται ξαφνικά στον αέρα..
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 19:10, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Vivian.
Wrong Turn 4...Στο τέλος, εκεί που περίμενες οι 2 κοπελίτσες να σωθούν επειδή κατάφεραν να φύγουν με snowmobile από το εγκαταλελειμμένο ψυχιατρείο..να σου 2 κεφάλια να αιωρούνται ξαφνικά στον αέρα..
χαχαχαχαχα! γαμάτο! θα την έχω υπόψην μου!
1
1
Παράθεση

Felid

Διακεκριμένο μέλος

H Felid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Felid έγραψε: στις 19:13, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Αν πω και εδώ οτι ο Εξορκισμός της Έμιλι Ρόουζ μου φάνηκε ευχάριστο θριλεράκι και καλό, θα με κράξετε. Οπότε δε το λέω.
Εγώ δε ξετρελάθηκα.
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,729 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 19:37, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Αν πω και εδώ οτι ο Εξορκισμός της Έμιλι Ρόουζ μου φάνηκε ευχάριστο θριλεράκι και καλό, θα με κράξετε. Οπότε δε το λέω.
truth is και μενα μ αρεσε και συμφωνω αλλα δεν με πολυφαινεται για κανονικο θριλερ
μπορει επδ πιο πολυ ειχε να κανει με την αναλυση του θεματος και επειδη ηταν βασισμενο σε αληθινη ιστορια
nevermind.
Παράθεση

Alma Libre (Sinéad)

Επιφανές Μέλος

H Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,378 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 21:37, 14-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
truth is και μενα μ αρεσε και συμφωνω αλλα δεν με πολυφαινεται για κανονικο θριλερ
μπορει επδ πιο πολυ ειχε να κανει με την αναλυση του θεματος και επειδη ηταν βασισμενο σε αληθινη ιστορια
nevermind.
Δεν είχε αίματα, δεν είχε τρομερά φρικιαστικές σκηνές. [Τουλάχιστον για μένα.]
Το θεώρησα ευχάριστο γι'αυτό το λόγο, θα μπορούσε ίσως να ονομαστεί "ψυχολογικό".
Πάντως η ιστορία ήταν συγκλονιστική.

Έχουμε διαφορετικά γούστα τότε.
Παράθεση

Sommerfeld

Δραστήριο Μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε: στις 22:58, 27-01-16:

Δολοφόνος με το πριόνι!(Texas Chainsaw Massacre)
Ένας ολόκληρος θρύλος, μερικές απο τις ξακουστές και διαβοητες ταινίες τρόμου όλων των εποχών που έχουν επηρεάσει πολλούς σκηνοθετες απο την δεκαετία του '70 ίσα με σήμερα(η πιο προσφατη ειναι του 2013)και όσοι την έχουμε δει δεν ξεχνάμε τον χαρακτηριστικό ήχο του αλυσοπρίονου...Η παλιά του '76 ήταν τόσο σοκαριστική για το ευρύ κοινό που έφαγε μπαν σε ένα σωρό χώρες(αν και δεν δείχνει ιδιαιτερα πολλά, τα πιο πολλά ο θεατης τα φανταζεται), οι σημερινές είναι πιο "πλουσιες" σε σκηνες με αιματοχυσίες αλλά πλέον θεωρουνται κλασσικότατες...Η αλήθεια είναι ότι την μεγαλύτερη φρίκη την προκαλεί ο τίτλος της ταινίας παρά η ίδια η ταινία(όσον αφορά το είδος της παντοτε), τα περισσότερα horror της σημερινής εποχής όπως το Hostel και το Saw επιδειδονται σε παρόμοια ή και χειροτερα βασανηστηρια και μεγαλύτερες σπλατεριές...Την συνιστώ ανεπιφυλακτα εκτός αν έχετε πολύ ευαισθητη κραση...
1
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 00:46, 28-01-16:

REC

Είναι ένα ισπανικό θρίλερ (μέχρι στιγμής έχουν βγει 4 από ότι θυμάμαι). Βασικά horror όχι thriler...

Πολύ καλή
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε: στις 14:07, 28-01-16:

Intacto (2001)

Από εκεί πήραν την ιδέα για το κλιπ στο Voodoo People
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε: στις 18:32, 22-10-16:

Δε βλέπω καθόλου θρίλερ. Με ποιο θα μου προτείνατε να ξεκινήσω;
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,309 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 16:07, 25-03-17:

Παιδιά ξέρεται τι είναι το Bloody Mary ?
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Covfefe αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,539 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε: στις 16:19, 25-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
ποτό
6
Παράθεση

KeepDreaming2!

Νεοφερμένος

H KeepDreaming2! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H KeepDreaming2! έγραψε: στις 22:12, 26-03-17:

Είδα το "Get out" στο σινεμά. Είχα διαβάσει και ακούσει τόσο καλές κριτικές και ειλικρινά δεν απογοητεύτηκα. Αρκετά "έξυπνη" ταινία, που θα την χαρακτήριζες περισσότερο ψυχολογικό θρίλερ. Είχε αρκετά jump scare οπότε δεν είναι για εσάς που τρομάζετε εύκολα!
Την συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

Ο Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 880 μηνύματα.

O Ιππολύτη έγραψε: στις 22:33, 26-03-17:

Το περασμένο καλοκαίρι βγήκε το the conjuring 2.
Με το παρεακι από το φροντ λέμε πάμε θα χει χαβαλέ. Ήταν το πρώτο βράδυ στη ζωή μου που τυχαία, έλειπαν όλο το βράδυ κι οι δυο γονείς μου και ήταν κι οι δυο ποοοολλα χιλιόμετρα μακριά. Το αποτέλεσμα; όχι μόνο τα έκανα πάνω μου όσο ήμουν στο σινεμά, αλλά και Όταν γύρισα σπίτι μες στο κατακαλόκαιρο έκλεισα παράθυρα πόρτες και έβλεπα εφιαλτες για κάνα μήνα ακόμα. Από τότε θρίλερ δεν ξαναδα, βέβαια κάποιοι από την παρέα λέγανε "σιγά δεν ήταν τόσο τρομακτικό". Whatever, χεστες ενωμένοι.
4
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,523 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 23:05, 26-03-17:

Εννοούμε θρίλερ ή ταινίες τρόμου γενικά; Γιατί το θρίλερ έχει άλλη έννοια στο εξωτερικό, δεν είναι απαραίτητα αυτό που σε τρομάζει, αυτή η κατηγορία ονομάζεται horror (τρόμου).

Όπως και να έχει εμένα μου αρέσουν πολύ τα post apocalyptic οπότε μου αρέσουν ταινίες όπως I am legend και το 28 days later.

Σε πιο gory theme το Saw (του πρώτου γιατί μετά ψιλοχάλασε) πιστεύω είναι αρκετά καλό.

Ψυχολογικά θρίλερ πιστεύω είναι πολύ πιο τρομακτικά γιατί μπαίνουν μέσα στο κεφάλι σου και σε πειράζουν πχ αν τις δεις μόνος το βράδυ μετά θα είσαι παρανοϊκός Δεν έχω να προτείνω καμιά δεν μου έρχεται τίποτα κατά νου, ωστόσο θεωρώ αυτές τις ταινίες πολύ πιο τρομακτικές από άλλες που περιέχουν απλά κάποιο jump scare.

Τώρα θρίλερ με την κανονική έννοια πιστεύω πως οι ταινίες του Nolan είναι πολύ καλές.

@stefaniat χαχα το έκανα εικόνα αυτό που έγραψες και έκλαψα. Έτσι έκανα και εγώ όταν ήμουν μικρός.
2
Παράθεση

Padme (xanax party)

Δραστήριο Μέλος

H xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

H Padme έγραψε: στις 13:46, 27-03-17:

Don't Breathe, δεν ήταν τόσο τρομακτική όσο αγχωτική. Που νομίζω είναι χειρότερο, για μένα τουλάχιστον.
Όπως το intruders και τώρα το get out. Νταξει το μοτίβο, η πιο άσχημη στοιχειωμένη κρίπυ κούκλα μπαίνει μέσα σε σπίτι κούρασε.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,599 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε: στις 20:35, 27-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από fotisapple
Ταινιούλα θρίλερ είναι, δες το trailer.
Είναι βέβαια και ποτό με βάση τον χυμό τομάτας.
1
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,444 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 23:32, 03-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming2!
Είδα το "Get out" στο σινεμά. Είχα διαβάσει και ακούσει τόσο καλές κριτικές και ειλικρινά δεν απογοητεύτηκα. Αρκετά "έξυπνη" ταινία, που θα την χαρακτήριζες περισσότερο ψυχολογικό θρίλερ. Είχε αρκετά jump scare οπότε δεν είναι για εσάς που τρομάζετε εύκολα!
Την συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Ωραίο το get out αλλά ταινία τρόμου δεν ήταν. Λίγο creepy θα έλεγα μονο την καμαριέρα/γιαγιά, γενικώς δεν ηταν τρομακτική όμως. Ούτε και κοινωνική ηταν, όπως πολλοί την είχαν χαρακτηρίσει... Νομιζω οτι έθιξε το θέμα του ρατσισμού πολύ επιφανειακά ίσα ίσα για να συγκινήσει. Παρόλα αυτά είναι απο τις λίγες ταινίες που με κράτησαν στο σινεμά χωρίς να βαριεμαι, πιστεύω ότι κι εγώ θα την πρότεινα σε κάποιον.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Θρίλερ - Από vaggos7
      Το θέμα έχει λάβει 251 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-07-14 στις 19:53.
    • Τα καλύτερα βιβλία που έχετε διαβάσει - Από Dickensian
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Αγγλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-11-12 στις 01:05.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα