Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,652 μέλη και 2,466,638 μηνύματα σε 78,310 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 352 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Netbooks

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 16:23, 10-01-10:

μην παρεις μακμποοκ τωρα.
Σε λιγους μηνες η απλ θα λανσαρει το απλ ταμπλετ π ειναι βασικα ενα νετμποοκ κ σιγουρα το καλυτερο της αγορας, απο εμπειρια, η απλ παντα λανσαρει τα καλυτερα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 16:37, 10-01-10:

Ίσως να βγάλει ένα netbook, αλλά υπάρχει κανένας που βολεύεται με 7''; Καλύτερα 13,3
Παράθεση

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Peter Punk έγραψε: στις 17:37, 10-01-10:

ευχαριστω μαγκες...932df0a57b ποσο κανει αυτο που λες??
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,004 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 18:16, 10-01-10:

Είσαι 3 λυκείου και φυσικά δεν σου συμβουλεύω να πάρεις netbook τώρα (έχεις πανελλήνιες μπροστά σου) το καλοκαίρι πάρε το (που θα κάθεσαι)
Παράθεση

meidei

Δραστήριο Μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε: στις 18:44, 10-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Peter Punk
ευχαριστω μαγκες...932df0a57b ποσο κανει αυτο που λες??
Με το πιο φτηνό notebook της Apple να είναι γύρω στα 1000?, υπολόγισε...
Παράθεση

epsilon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O epsilon έγραψε: στις 20:04, 10-01-10:

Αν θες μπορείς να περιμένεις και για το λεγόμενο iSlate,το tablet pc της apple.Δεν έχει ακόμη ανακοινωθεί αλλά ήδη κυκλοφορούν κάτι φώτο στο ίντερνετ(αληθινές,όχι από photoshop).
Παράθεση

mechanicarts (Λάζαρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 323 μηνύματα.

O mechanicarts έγραψε: στις 20:30, 10-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από 932df0a57b
Πάρε ένα macbook 13,3'' και είσαι καλυμμένος. Φοβερή οθόνη, βάρος, και λοιπά χαρακτηριστικά φοτητότητας.
Έλεος πια με αυτό το spam σε κάθε ποστ υπολογιστών για τα μακ...η απλ σε έχει πληρώσει να της κάνεις διαφήμιση??
Παράθεση

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Peter Punk έγραψε: στις 21:24, 10-01-10:

ελεγα για netbook οχι notebook αλλα τεσπα...:xixi:αν ειναι θα παρω το καλοκαιρι ενα τοτε..δεν εμεινε πολυς καιρος, δυστυχως.................
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 21:40, 10-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mechanicarts
Έλεος πια με αυτό το spam σε κάθε ποστ υπολογιστών για τα μακ...η απλ σε έχει πληρώσει να της κάνεις διαφήμιση??
Εγώ φταίω που προσπαθώ να σας βοηθήσω να μην χαλάτε τα λεφτά σας σε άχρηστα πράγματα
-----------------------------------------
Αρχική Δημοσίευση από meidei
Με το πιο φτηνό notebook της Apple να είναι γύρω στα 1000?, υπολόγισε...
Γύρω στο χιλιάρικο. Άμα είσαι φτηνιάρης, παίρνεις κινέζικα σκουπίδια. Αλλιώς, παίρνεις mac
Παράθεση

meidei

Δραστήριο Μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

O meidei .. έγραψε: στις 21:59, 10-01-10:

Μα δεν σας αδικώ. Όταν δίνεις τόσα χρήματα σε κάτι, λογικά και θα το υποστηρίζεις τυφλά.
αν το αξίζει ή όχι είναι άλλη κουβέντα.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 02:04, 11-01-10:

Το αξίζει. Απορώ πως υπάρχουν άνθρωποι που χρησιμοποιούν windows.
+ ότι δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ pc. Σαν hardware είναι κάπως ακριβά, αλλά σαν απόδοση μηχανήματος, η τιμή είναι τέλεια. Κατεβασμένη θα έλεγα
Παράθεση

epsilon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 549 μηνύματα.

O epsilon έγραψε: στις 19:12, 11-01-10:

Το αξίζει. Απορώ πως υπάρχουν άνθρωποι που χρησιμοποιούν windows.
+ ότι δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ pc. Σαν hardware είναι κάπως ακριβά, αλλά σαν απόδοση μηχανήματος, η τιμή είναι τέλεια. Κατεβασμένη θα έλεγα
Φίλε για τα λεφτά που θα δώσεις για ένα μέτριο mac εγώ σου φτιάχνω πανίσχυρο desktop,του περνάω Linux και πάει ΣΦΑΙΡΑ.
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

O 932df0a57b έγραψε: στις 21:30, 11-01-10:

Ξέρω πολύ καλά το linux. Και σου λέω πως δεν είναι σαν το mac. Το mac είναι και unix και με γαμώ τα interface και τις εφαρμογές. Το macintosh είναι πολύ καλύτερο
Παράθεση

garch

Περιβόητο Μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.

O garch έγραψε: στις 02:33, 12-01-10:

Ρε συ Peter Punk, αφού θες να πας σε σχολή φωτογραφίας και οπτικοακουστικών μέσων, γιατί να πάρεις netbook?
Πάρε ένα καλό λάπτοπ, έστω 15άρι.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 12:00, 12-01-10:

Αν δεν έχεις πολύ περιοριστικές ανάγκες φορητότητας (πχ. καθημερινή μετακίνηση με λεοφωρεία για τη σχολή), δεν αξίζει για κανένα λόγο, πάρε notebook.
-----------------------------------------
Ξέρω πολύ καλά το linux. Και σου λέω πως δεν είναι σαν το mac. Το mac είναι και unix και με γαμώ τα interface και τις εφαρμογές. Το macintosh είναι πολύ καλύτερο
Δεν εξυπηρετεί τους πάντες όμως, μην επιμένεις σε βεβαιωτικές αντιλήψεις, στον εμπορικό χώρο της Πληροφορικής το να λες ότι υπάρχει μία και μόνο καλή ιδέα είναι εκτός τόπου και χρόνου...Το interface ποτέ δε μ'ενδιέφερε ιδιαίτερα σε ένα OS να σου πω την αλήθεια. Mac δεν αγοράζω γιατί δε μου αρκούν οι εφαρμογές που είναι συμβατές μ'αυτό. Όταν προσδιορίσω 10 συγκεκριμένες δουλειές που θέλω και μπορώ να κάνω με Mac, τότε ίσως πάρω ΚΑΙ αυτό, το pc, όμως, προς το παρόν δεν το αφήνω, μου λύνει τα χέρια να κάνω ό,τι μου κατέβει σε μια στιγμή βαρεμάρας, με χαμηλότερη απόδοση (εξαρτάται), αλλά με ελάχιστους περιορισμούς. Το Mac ειναι η τέλεια επιλογή για κανεις συγκεκριμένες δουλειές σε σταθερή βάση που εκτελεί, δεν είναι η μηχανή για κάποιον που ψάχνεται και που πιθανόν μετά από έξι μήνες να πρέπει να κάνει εντελώς άλλα πράγματα με τον υπολογιστή.
Παράθεση

spyroskaftanis

Δραστήριο Μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 436 μηνύματα.

O spyroskaftanis έγραψε: στις 13:51, 12-01-10:

.Το interface ποτέ δε μ'ενδιέφερε ιδιαίτερα σε ένα OS να σου πω την αλήθεια.
Ακούγεται συνέχεια αυτό: ότι το mac έχει το καλύτερο Interface. Για δείτε λίγο compiz:

ακόμα γίνεται να προστεθεί εύκολα και το cairo dock η εντυπωσιακή μπάρα δηλαδή που υπάρχει στο Mac.
Παράθεση

meidei

Δραστήριο Μέλος

O meidei .. έγραψε: στις 14:10, 12-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από spyroskaftanis
Ακούγεται συνέχεια αυτό: ότι το mac έχει το καλύτερο Interface. Για δείτε λίγο compiz:

ακόμα γίνεται να προστεθεί εύκολα και το cairo dock η εντυπωσιακή μπάρα δηλαδή που υπάρχει στο Mac.
Αυτό το interface είναι επιχείρημα κατά του Linux, in my opinion. Ευτυχώς δηλαδή που δεν μας αναγκάζουν να χρησιμοποιούμε ένα συγκεκριμένο περιβάλλον εργασίας όπως κάποιους άλλους.
Παράθεση

Peter Punk

Νεοφερμένος

O Peter Punk έγραψε: στις 14:33, 12-01-10:

garch μαλλον θα παρω ενα mac.....το πιο πιθανο δλδ.!!!
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε: στις 14:36, 12-01-10:

το να πάρεις netbook το κάνεις κυρίως για internet,μιας και δεν έχουν πολλές δυνατότητες.
Παράθεση

dk13

Δραστήριο Μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

O dk13 έγραψε: στις 14:57, 12-01-10:

εαν εχεισ ηδη λαπτοπ τοτε οχι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος