Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,670 μέλη και 2,467,070 μηνύματα σε 78,340 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 407 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Eurovision 2018

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 01:14, 08-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Έχω ακούσει 2-3. Μού αρέσει της Κύπρου και της Μολδαβίας. Γενικά για μένα φέτος θα είναι kinder έκπληξη η Eurovision!
Παιξε στοιχημα τις εκπληξεις που βλεπεις
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,070 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 09:03, 08-05-18:

Καταρχας εχω να πω πως ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΤΟ LO MALO?

βεβαια μαλλον δε θα τους εβγαινε καλα στη σκηνη, αλλα
1

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,279 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 10:00, 08-05-18:

Απόψε στις 22:00 ώρα Ελλάδας θα διεξαχθεί ο πρώτος ημιτελικός της φετινής Eurovision, που φιλοξενείται στην πρωτεύουσα της Πορτογαλίας, τη Λισαβόνα. Σήμερα το βράδυ λοιπόν, θα παρακολουθήσουμε να διαγωνίζονται 19 χώρες, ανάμεσά τους η Ελλάδα μας με την Γιάννα Τερζή και η Κύπρος μας με την Ελένη Φουρέιρα, με στόχο την πρόκριση στον μεγάλο τελικό που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 12 Μαΐου. Παρουσιάστριες της βραδιάς, που θα μεταδοθεί ζωντανά από την Altice Arena, θα είναι οι Catarina Furtado, Silvia Alberto, Filomena Cautela και Daniela Ruah.
Οι 10 συμμετοχές που θα συγκεντρώσουν τους περισσότερους βαθμούς από την ψηφοφορία του κοινού και των κριτικών επιτροπών, οι οποίες ψήφισαν χθες βράδυ στην jury rehearsal, θα είναι αυτές που θα προκριθούν στον τελικό της 12ης Μαΐου. Στον αποψινό πρώτο ημιτελικό, εκτός από τις 19 χώρες που συμμετέχουν, θα ψηφίσουν και οι Πορτογαλία, Ηνωμένο Βασίλειο και Ισπανία, που διαγωνίζονται απευθείας στον τελικό του Σαββάτου.
Πηγή
1

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,279 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 22:47, 08-05-18:

Δεν είναι καθόλου άσχημα τα πρώτα 6 τραγούδια! Στο τελευταίο δακρυσα κι εγώ.

Κατάλαβα γιατί αρέσει το τραγούδι του Ισραήλ αλλά αποκλείεται να το ψήφισαν οι επιτροπές που είναι μεγάλοι άνθρωποι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 08-05-18 στις 22:47. Αιτία: AutoMerge

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 23:45, 08-05-18:

Η Φουρέιρα γ...σε!

Μου άρεσαν Βέλγιο, Τσεχία, Λιθουανία, Ισραήλ, Κύπρος
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 08-05-18 στις 23:45. Αιτία: AutoMerge
2

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,870 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 00:02, 09-05-18:

Φουρέιρα ΘΕΑΡΑ αξίζει τη νίκη για φέτος για να το βουλώσουν όλοι! ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ
4

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 00:09, 09-05-18:

Ουφ ευτυχώς δεν περάσαμε, πόσο ρεζίλι να αντέξουμε ακόμα...

Πάμε Φουρέιρα, τό 'χουμε!
3

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,574 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 00:21, 09-05-18:

girl show them how it's done.

4

Unseen skygge

Διάσημο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 00:39, 09-05-18:

Νομίζω το δικο μας άξιζε να περάσει τελικό σε σχέση με κάποια άλλα. Έλεος πέρασε η Ιρλανδία; Μια ανύπαρκτη μπαλάντα.
1

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 00:43, 09-05-18:

Μην ξεχνάς ότι πολλές φορές ο κόσμος ψηφίζει άσχημα τραγούδια ώστε στον τελικό να έχει μικρότερο ανταγωνισμό η δική του χώρα. Θυμάμαι τότε που ψήφιζε μόνο ο κόσμος την Μπόκοτα που έλεγε "ακολουθεί η Δανία, είναι μεγάλο φαβορί, μην το ψηφίσετε" (τότε δεν είχε ημιτελικούς, μόνο τον τελικό του Σαββάτου).

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,574 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 00:46, 09-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Unseen skygge
Νομίζω το δικο μας άξιζε να περάσει τελικό σε σχέση με κάποια άλλα. Έλεος πέρασε η Ιρλανδία; Μια ανύπαρκτη μπαλάντα.
Δεν μου άρεσε η εμφάνιση της Τερζή. Περισσότερο άκουγες τα φωνητικά παρά την ίδια και η σκηνική παρουσία επιεικώς απαράδεκτη. Περίμενα κάτι άλλο από αυτή, τόσα χρόνια είναι στην Αμερική, έλεγα θα κάνει καμιά πουτανιά.
Πρέπει να πήγε άπατη λογικά, για να την πέρασαν η Αλβανία&Ιρλανδία. ( όχι ότι έχουν κάτι τα τραγούδια, απλά στα προγνωστικά ήταν σχεδόν στον πάτο)
1

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 00:48, 09-05-18:

Το δικό μας ήταν τραγούδι που γράφτηκε σε πεντάλεπτο. Πολύ χάλια.
4
1

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,773 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 00:54, 09-05-18:

Με ΣΥΡΙΖΑ ούτε σε Eurovision δεν περνάμε!

Κρίμα όμως!
4

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,490 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 00:58, 09-05-18:

Καλύτερη η Εσθονία για μένα. Αξίζει να κερδίσει.

Μου άρεσε και της Ελβετίας. Ελπίζω να τα πάει καλά.

Το Ισραήλ ρε παιδιά καλό τραγούδι αλλά απαίσια σκηνική παρουσία. Είναι ο ορισμός του "trying too hard". Υπερβολικές εκφράσεις από την τραγουδίστρια, με έκαναν να κριντζάρω.

Η Ελλάδα ήταν απαίσια μόλις το είδα κατάλαβα ότι δεν περνάμε.

Η Φουρέιρα ήταν καλή σίγουρα στα τοπ κομμάτια του ημιτελικού. Πάει να κοντράρει το έπαθλο.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Johnny15 : 09-05-18 στις 01:01.
4

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,257 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 01:01, 09-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Με ΣΥΡΙΖΑ ούτε σε Eurovision δεν περνάμε!

Κρίμα όμως!
Το ταλεντο σου ειναι μοναδικο,φοβερος
3

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,849 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 01:04, 09-05-18:

Καλησπέρα, πως πάμε;
4

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,766 μηνύματα.

O Libertus έγραψε: στις 01:07, 09-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Περίμενα κάτι άλλο από αυτή, τόσα χρόνια είναι στην Αμερική, έλεγα θα κάνει καμιά πουτανιά.
Έχει κάνει.

Η Φουρέιρα ήταν τέλεια! Και το να τραγουδάς και να χορεύεις έτσι ταυτόχρονα είναι πολύ δύσκολο.
2

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,399 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 01:14, 09-05-18:

Εμένα επειδή μου αρέσουν τα ρομαντικά, μου άρεσε πολύ η Λιθουανία.

Για τη Φουρέιρα θα πω ότι δεν μου άρεσε σαν τραγούδι, αλλά η κοπέλα είναι απλά Θεά. Έχει τον αέρα της επιτυχημένης Αμερικανίδας divas.
4

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε: στις 01:21, 09-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Libertus
Έχει κάνει.

Η Φουρέιρα ήταν τέλεια! Και το να τραγουδάς και να χορεύεις έτσι ταυτόχρονα είναι πολύ δύσκολο.
Things she did: That.

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Είχε πολύ ωραία vocals η κοπελιά

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 01:28, 09-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal

Για τη Φουρέιρα θα πω ότι δεν μου άρεσε σαν τραγούδι, αλλά η κοπέλα είναι απλά Θεά. Έχει τον αέρα της επιτυχημένης Αμερικανίδας divas.
Αυτό καλό!

Κανένα άλλο έχετε να μου προτείνετε να ακούσω από όσα πέρασαν στον τελικό;

Επειδή προφανώς δεν είδα Eurovision, έβλεπα Peaky Blinders.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Eurovision 2013 - Από cha0s
      Το θέμα έχει λάβει 717 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-13 στις 12:31.
    • Eurovision 2012! - Από Εχέμυθη
      Το θέμα έχει λάβει 73 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-12 στις 23:45.
    • Eurovision 2011 - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 265 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-11 στις 01:19.
    • Eurovision - Από ΞΕΠΛΑ
      Το θέμα έχει λάβει 320 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-09 στις 21:57.
    • anti - Eurovision - Από actaestfaboula
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-05-07 στις 14:45.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα