Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,646 μέλη και 2,466,430 μηνύματα σε 78,296 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 341 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Eurovision 2018

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,922 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:37, 11-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos667
Μια ερωτηση,που θα διοργανωσουν τον διαγωνισμο; Δεν νομιζω οτι η Κυπρος ειναι χωρα ικανη να διατηρησει εναν τετοιο διαγωνισμο .Μηπως αυτο επηρεασει λιγο το αποτελεσμα και το παρει καποια αλλη χωρα η εαν το παρει η Κυπρος ο διαγωνισμος για πρακτικους λογους να μεταφερθει εν τελει σε αλλη χωρα ;
Δεν καταλαβαίνω τι αντίληψη έχεις για την Κύπρο.
Δεν είναι υποανάπτυκτη χώρα. Έχει άψογο οδικό δίκτυο, είχαν ADSL όταν εμεις μπαίναμε με dial up, μισθοί τουλάχιστον διπλάσιοι από ότι στην Ελλάδα, ιδιωτικά και δημόσια πανεπιστήμια.

Δεν έχει πρόβλημα να διοργανώσει τη eurovision. Απλώς γκρινιάζουν περισσότερο από τους Έλληνες.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 07:21, 12-05-18:

Στις 22:00 ξεκινάει. Πιστεύω γύρω στις 12 παρά θα βγει η Φουρέιρα.
Άκουσα το τραγούδι της που το έλεγε η Παπαρίζου και το λέει πολύ ωραία. Το θέμα είναι ότι η Παπαρίζου δε θα μπορούσε και να χορέψει έτσι.
1

Unseen skygge

Διάσημο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 747 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 11:20, 12-05-18:

Είδα σήμερα στα στοιχήματα βρίσκεται η Ιρλανδία στην 3η θέση. Πραγματικά αν βγει τοσο ψηλά προβλέπω του χρόνου 10 τραγούδια τουλάχιστον να απευθύνονται στους ομοφυλόφιλους οι οποίοι δεν ξερω τι σκέφτονται. Ας ψηφίσουμε αυτό το τραγούδι και ας μην μας αρέσει από άποψη; Μόνο σε εμένα το τραγούδι της Ιρλανδίας ακούγεται πιο βαρετό απτό να κόβω πατάτες και το επίπεδο του είναι σαν να το τραγουδάει ένας μαθητής σε μια σχολική συναυλία;

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 11:26, 12-05-18:

Δε συμφέρει το διαγωνισμό να κερδίζουν συνεχώς οι ίδιες χώρες. Αρκετό ήταν που κέρδισε Σουηδία - Δανία - Σουηδία σχεδόν back to back. Εγώ πιστεύω οτι θα ήθελαν να κερδίσει η Κύπρος εφόσον φυσικά και το τραγούδι αρέσει.

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 11:58, 12-05-18:

Εντωμεταξύ θα είναι η μόνη χρονιά που δε θα νιώσουμε άσχημα που θα δώσουμε το 12άρι στην Κύπρο!
1

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 12:22, 12-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Εντωμεταξύ θα είναι η μόνη χρονιά που δε θα νιώσουμε άσχημα που θα δώσουμε το 12άρι στην Κύπρο!
Φαντάσου να το δώσουμε σε καμιά Νέττα και να κλαίμε.
Δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια, στην Κύπρο θα πάει

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 12:28, 12-05-18:

https://www.newsbeast.gr/weird/made-...pithano-vinteo

1

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,573 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 12:29, 12-05-18:

Νetta who? Βογιατζάκη all the way
3

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,943 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 13:10, 12-05-18:

Γενικά δεν μου άρεσαν πολλά τραγούδια φέτος, ίσως επειδή δεν τα έχω ακούσει με προσοχή, αλλά αυτό που μου άρεσε πιο πολύ είναι της Πορτογαλιας Της Φουρειρα οκει, δεν λέει τίποτα σαν τραγούδι, αλλά ο ρυθμός του σε συνδυασμό με την παρουσία της στην σκηνή το κάνουν πολύ εντυπωσιακό. Ας κερδίσει η Κύπρος τουλάχιστον

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,922 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 19:49, 12-05-18:

Το Ισραήλ χρησιμοποιεί google adv. Δύσκολα τα πράγματα. Νομίζω χάσαμε τη πρωτια

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,391 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 20:00, 12-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Unseen skygge
Είδα σήμερα στα στοιχήματα βρίσκεται η Ιρλανδία στην 3η θέση. Πραγματικά αν βγει τοσο ψηλά προβλέπω του χρόνου 10 τραγούδια τουλάχιστον να απευθύνονται στους ομοφυλόφιλους οι οποίοι δεν ξερω τι σκέφτονται. Ας ψηφίσουμε αυτό το τραγούδι και ας μην μας αρέσει από άποψη; Μόνο σε εμένα το τραγούδι της Ιρλανδίας ακούγεται πιο βαρετό απτό να κόβω πατάτες και το επίπεδο του είναι σαν να το τραγουδάει ένας μαθητής σε μια σχολική συναυλία;
Εγώ όταν έβλεπα την παρουσίαση του τραγουδιού της Ιρλανδίας κάτι σχετικό σκεφτόμουν: σκεφτείτε ότι δεκαετία '80 και '90 η μόνη παρουσίαση ομοφυλόφιλων ατόμων ήταν στα πλαίσια γέλιου και καρικατούρας στις κωμωδίες στο ευρύ κοινό (μιλάω κυρίως για Ελλάδα, αλλά υποθέτω μαζί με εξωτερικό πορευόμαστε). Είναι πολύ ενθαρρυντικό να βλέπεις την αισθητή διαφορά, 25 - 30 χρόνια μετά.
1

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 20:55, 12-05-18:

Παιδιά το Ισραήλ η αλήθεια είναι πως στέλνει πολλά χρόνια καλά τραγούδια και προφανώς θεωρεί πως επιτέλους φέτος.
θα είναι ίσως, η χρονιά του.

Δεν ξέρω εγώ σας το λέω, φοβάμαι πρωτιά Ισραήλ, 100%.
Πολύ πιασάρικο κομμάτι!

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Νetta who? Βογιατζάκη all the way

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:03, 12-05-18:

Το μόνο που με κάνει να μη φοβάμαι το Ισραήλ είναι οτι οι κριτικές επιτροπές με 50% των ψήφων είναι άνθρωποι άνω των 50 ετών ως επί το πλείστον και σίγουρα δε θα ενθουσιαστούν ούτε με το τραγούδι ούτε με τη σκηνική παρουσία.
Πιο πολύ φοβάμαι τη Νορβηγία να σας πω την αλήθεια για λόγους που έχω εξηγήσει (ψήφοι Σκανδιναβών + casuals).
2

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε: στις 21:56, 12-05-18:

Ένας φίλος μου έστειλε πριν μήνυμα " Είδα στον ύπνο μου την Φουρέιρα να τρώει ψάρι. Εγώ το ψάρι το'χω λαχτάρα" xD
Σε λιγότερο από 4 λεπτά αρχίζει, stay tuned!
1

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,252 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 21:58, 12-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Το μόνο που με κάνει να μη φοβάμαι το Ισραήλ είναι οτι οι κριτικές επιτροπές με 50% των ψήφων είναι άνθρωποι άνω των 50 ετών ως επί το πλείστον και σίγουρα δε θα ενθουσιαστούν ούτε με το τραγούδι ούτε με τη σκηνική παρουσία.
Πιο πολύ φοβάμαι τη Νορβηγία να σας πω την αλήθεια για λόγους που έχω εξηγήσει (ψήφοι Σκανδιναβών + casuals).
Δεν θυμαμαι εαν το εχω ξαναπει παντως ειχα διαβασει οτι το συστημα ψηφοφοριας βασιζεται πλεον σε exponential weights.
Δηλαδη μια θετικη ψηφος μπορει να σε ανεβασει πολυ ακομα και να υπαρχουν αρκετες αρνητικες απο τους υπολοιπους κριτες.
Ταυτοχρονα εαν ολες ειναι θετικες και μια αρνητικη δεν επηρεαζεται πλεον πολυ η βαθμολογια.Δηλαδη πλεον ο λογος του καθε κριτη επηρεαζει σε μεγαλυτερο βαθμο προς οφελος του τραγουδιου ειτε η ψηφος ειναι θετικη ειτε αρνητικη αναλογα με το τι εχουν ψηφησει οι αλλοι.

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 22:30, 12-05-18:

Eντάξει καλούλα η Ουκρανία παιδιά!

Darkϊλα εμένα μ'άρεσε!

EDIT:

Λιθουανίααααααααααααα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelique. : 12-05-18 στις 22:31. Αιτία: AutoMerge

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,730 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:59, 12-05-18:

Η σειρά της Γερμανίας με ένα πολύ ωραίο τραγούδι!
1

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

O ultraviolence έγραψε: στις 23:03, 12-05-18:

Δεν έμαθαν από πέρυσι ότι η ασφάλεια πρέπει να είναι σε εγρήγορση; Πως αφήνεις τον άλλον να ανεβαίνει στην σκηνή και να παίρνει το μικρόφωνο από αυτή που τραγουδάει;
1

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 23:06, 12-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Η σειρά της Γερμανίας με ένα πολύ ωραίο τραγούδι!
Δε μου αρέσουν τα τραγούδια που χτυπάνε στο συναίσθημα.

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Δεν έμαθαν από πέρυσι ότι η ασφάλεια πρέπει να είναι σε εγρήγορση; Πως αφήνεις τον άλλον να ανεβαίνει στην σκηνή και να παίρνει το μικρόφωνο από αυτή που τραγουδάει;
Τρόμαξα και την λυπήθηκα την κοπέλα. Μπορεί να το ξαναπεί στο τέλος. Έτσι κάνουν συνήθως.

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,730 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:06, 12-05-18:

Τελείωσε η γερμανια ένα τραγούδι με νόημα έλιωσα το μόνο αλλα δεν θα νικήσει γιατί στην Eurovision μετράω ποιος χορεύει καλύτερα και όχι η φωνή!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Eurovision 2013 - Από cha0s
      Το θέμα έχει λάβει 717 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-13 στις 12:31.
    • Eurovision 2012! - Από Εχέμυθη
      Το θέμα έχει λάβει 73 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-06-12 στις 23:45.
    • Eurovision 2011 - Από Himela
      Το θέμα έχει λάβει 265 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-11 στις 01:19.
    • Eurovision - Από ΞΕΠΛΑ
      Το θέμα έχει λάβει 320 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μουσική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-05-09 στις 21:57.
    • anti - Eurovision - Από actaestfaboula
      Το θέμα έχει λάβει 32 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-05-07 στις 14:45.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα