Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,670 μέλη και 2,467,132 μηνύματα σε 78,344 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 444 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας;

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 12:37, 07-08-07:

Πρόσφατα (αδυνατώ να θυμηθώ που ακριβώς) άκουσα για ένα γάμο που ο γαμπρός και η νύφη ήταν ξυπόλυτοι σε ένα εξοχικό μέρος με ελάχιστους καλεσμένους

Θα παντρευόμουν μόνο και μόνο γι' αυτό το σκηνικό
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 14:33, 07-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Πρόσφατα (αδυνατώ να θυμηθώ που ακριβώς) άκουσα για ένα γάμο που ο γαμπρός και η νύφη ήταν ξυπόλυτοι σε ένα εξοχικό μέρος με ελάχιστους καλεσμένους

Θα παντρευόμουν μόνο και μόνο γι' αυτό το σκηνικό
στο φρουτακι τα εχεις πει αυτα;
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 14:40, 07-08-07:

Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αποστροφή για την όλη διαδικασία του γάμου από πολλούς εδώ. Ρε παιδιά είναι μια από τις πιο ωραίες στιγμές στη ζωή μας! Αν δεν την χαρούμε, τί θα χαρούμε;
2
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,212 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 14:47, 07-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αποστροφή για την όλη διαδικασία του γάμου από πολλούς εδώ. Ρε παιδιά είναι μια από τις πιο ωραίες στιγμές στη ζωή μας! Αν δεν την χαρούμε, τί θα χαρούμε;
για μερικους ομως αυτη η ξεχωριστη μερα μπορει να ειναι η αρχη του χειροτερου εφιαλτη τους.......
1
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,445 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 15:15, 07-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
στο φρουτακι τα εχεις πει αυτα;

τα έχουμε συζητήσει, μη νομίζεις
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 15:16, 07-08-07:

Αυτό νομίζω είναι στο χέρι μας να το καταφέρουμε να μη γίνει εφιάλτης! Και γι΄ αυτό πρέπει να διαλέγουμε την (τον) κατάλληλο (η). Πάντοτε με ψυχραιμία χωρίς να παρασυρόμαστε από τη στιγμή!
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 02:39, 20-08-09:

καπως ετσι φανταζομαι το τελειο νυφικο...

εεε θα μαρεσε πολυ ο γαμος να γινει στο στυλ των καθολικων.
εννοω εξω στην εξοχη (αν και νομιζω το απαγορευσαν πλεπν-πως θα κοναμανε οι παπαδες-) ή αλλιως σενα ξωκλησι. με πολυ κοσμο, κοσμο ομως που αγαπω και εκτιμω. βασικα δε ξερω ακομα, μικρη ειμαι, απλα ειδα το θεματακι και δεν κρατηθηκα!
3
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 07:13, 20-08-09:

σε φαντάζομαι στην εικόνα της υπογραφής σου , να πετάς στην στάμνα σε κάθε περαστικό , για να πέσει τέζα , να τον σώσεις και να παντρευτείτε με τις ευχές της Γεωργίας Βασιλειάδου

στα δικά μας (βασικά δεν είχα σκοπό να παντρευτώ αλλά έτσι δεν θα είχα τι να πω και για τον γάμο μου και άρα θα ήμουνα οφτόπικ , πράγμα άτοπο άρα θα παντρευτώ)
θέλω η νύφη να φοράει μαύρα και να κατεβάζει ουίσκι

3
Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 427 μηνύματα.

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε: στις 07:33, 20-08-09:

Βασικά θα ήθελα (μετά το δημαρχείο) το γλέντι να γίνει σε κάποια παραλία, με ψητά στα κάρβουνα, γλυκά και τη σαμπάνια να ρέει άφθονη. Θα χορέψουμε, θα πέσουμε με τα ρούχα στη θάλασσα και το πρωί, αφού τελειώσει η φασαρία, θα μείνει να μας συντροφεύει ο γλυκός παφλασμός των κυμάτων.
4
Παράθεση

zina85

Νεοφερμένος

H zina85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H zina85 έγραψε: στις 14:44, 11-09-09:

EINAI μια ερωτηση που την κανω συχνα στον ευατο μου..πως θα ηθελα την ημερα του γαμου μου..εξαρταται βεβαια τι θα θελει και το ετερον ημισυ μην το ξεχναμε...
δεν θε ηθελα πανηγυρια σιγουρα ουτε νυφικο και δεξιωσεις..
ισως ενα ομορφο λυτο φορεμα σε ενα παραθαλλασιο μερος με χορο και ξενυχτι σε καλοκαρινο μαγαζι διπλα στην αμμο ...με λιγους και καλους φιλους οχι υπερβολες σαν ενα μεγαλο παρτι που γιορταζουμε την ημερα μας με τον αγαπημενο μου ...παραληρησα λιγο ...παντως δεν θελω παπαδες και θυμιατα..σε καμμια περιπτωση ...και πεθερα και σοι που να κοιταει..το πατησε το πατησε το ποδι του κανακαρη μας...???και ολα αυτα που σου πετανε το ρυζι και τα κουφετα..μπλιαχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 15:05, 11-09-09:

μάλιστα...
χμ είμαι πολύ μικρή για να κάνω τέτοιου είδους όνειρα, πόσο μάλλον όταν ακόμα δεν έχω βρει τον γαμπρό

αυτο ομως δε σημαινει πως δεν το σκεφτομαι καμμια φορα, ισως καπως ονειρικα οπως αν οχι ολα, τα περισσοτερα κοριτσακια.
δεν ξερω πως θα ειναι ο γαμος μου πρακτικως, δεν ξερω αν θα βαλω νυφικο η αν θα εχω γαμοπιλαφο(τι ειν αυτο? πιλαφι του γαμου? ρυζι? δε μαρεσει το πιλαφι, τελοσπαντων ) και που θα τον κανω, αν θα γινει σε ξωκλησι η εκκλησαρα κ τα σχετικα.(με τον γαμπρο δε τα συμφωνουμε αυτα? ετσι λεω.. να τα συζητησω μαζι του οταν ερθει η ωρα.

το μονο σιγουρο για μενα λοιπον ειναι πως δε θα παντρευτω για το θεαθηναι.(δοξα τω θεω εχω εκσυγχρονισμενους γονεις, μανα παλικαρι και ευσεινηδητη που ξερει να κατανοει, να μην πιεζει, να νοιαζεται και ναγαπαει το παιδι της οπως ειναι και οπως θα ειναι ειτε μονο του ειτε παντρεμενο. με το σοι μου ουδεποτε ειχα τρομερες σχεσεις-κι ουτε θαθελα δηλαδη- και ποτε δεν εδωσα -κι ουτε προκειται- δικαιωματα να με πιεσουν η εστω να μου πουν την παραμικρη κουβεντα- ειναι αυτο που λεμε- τη φοβαται το ματι μου - και καλα κανουν και φοβουνται απο το να με ζαλιζουν. )

αφου λυσαμε αυτο, συνεχιζουμε στο αλλο κομματι. Δε με νοιαζει τοσο να ντυθω νυφουλα οσο το να κανω οικογενεια. η γκλαμουρια δε μου λειψε ποτε ουτε τα πανηγυρια και τα γλεντια(πηγατε χθες στο παρτυ της vogue? γιατι αν δεν ειναι στη vogue δεν ειναι στη μοδα? αν οχι, δε χασατε και τιποτα )- που λετε, τα πανηγυρια δε θα μου λειψουν και ποτε- αν θελω να βαλω νυφικο παω με φιλεσ και κανουμε την πλακα μας σε ενα οικο, τραβαμε και φωτος(το χουμε σκεφτει), αν θελω ναμαι το επικεντρο σε μια γιορτη παλι δε χρειαζεται να κανω και πολλα. αν θελω να μου πει δημοσιως ο φιλος μου πως μαγαπαει σιγουρα θα το χει κανει σε καμια ταβερνα η και στο δρομο(συνηθως επιλεγω τρελιαρηδες ωραιους σε εισαγωγικα αντρες )

να καταληξω καποια στιγμη? Δε τρελαινομαι στην ιδεα του γαμου. Τρελαινομαι ομως στην ιδεα της αγαπης και της συντροφικοτητας. Τρελαινομαι στην ιδεα ενος παιδιου, απορροια μιας τρελης και δυνατης αγαπης.
εκει στοχευω, να χω καλες σχεσεις. Ολα ταλλα μια συμφωνια ειναι, ισως, και γιατι οχι, ενα χαβαλεντζιδικο παιχνιδι που παιζω εγω κι Αυτος, ετσι για να περναμε καλα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 11-09-09 στις 15:15. Αιτία: συντακτικα πανω στη ταχυτητα
3
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:51, 11-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης
Βασικά θα ήθελα (μετά το δημαρχείο) το γλέντι να γίνει σε κάποια παραλία, με ψητά στα κάρβουνα, γλυκά και τη σαμπάνια να ρέει άφθονη. Θα χορέψουμε, θα πέσουμε με τα ρούχα στη θάλασσα και το πρωί, αφού τελειώσει η φασαρία, θα μείνει να μας συντροφεύει ο γλυκός παφλασμός των κυμάτων.

δε με χαλάει καθόλου το beach party αλλά δεν ξέρω πως συνδυάζονται τα κοψίδια στα κάρβουνα με την σαμπάνια
1
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 1,169 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 17:54, 11-09-09:

δεν θα παντρευτώ παρά μόνο για την άδεια γάμου
Παράθεση

dark angel (μια ξενη!)

Νεοφερμένος

H μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dark angel έγραψε: στις 15:46, 19-03-10:

τον δευτερο? χμμμμμ λοιπον η Βικη Καγια βγενει μαζι μου απο την λιμουζινα το νυφικο μου φτιαγμενο απο τον Χριστοφορο Κοτεντο η Αντζελινα με περνει τηλ να μοθυ ευχηθει επειδη δεν μπορεσε να ερθει ακομη γυριζουν την ταινια με τον Τζονυ Ντεπ ...οι Ευγενεια Μανωλιδου ,Αλεκα Παπαριγα,Τατιανα Στεφανιδου ,Βανδη,Λαμπιρη ,Σκορδα,Παππουτσακη και παραπολλες αλλες εννοειται πως παρεβρισκονται εκει οπως και οι Μπραντ Πιτ ,Μαραντονα,Μπεκαμ ,Τραγκας ,Κανακης και αλλη πολλοι αχ ξεχασα και την Μαντονα!αχχαχχα
Λοιπον κοπελες και στα δικα σας
3
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 20:53, 29-03-10:

καπως ετσι φανταζομαι τη νυφη στο γαμο μου
3
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 21:35, 29-03-10:

Να ειμαι τοσο ερωτευμενη, ωστε τα ματια μου να γεμιζουν δακρυα λογω συναισθηματικης πληροτητας...
8
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 23:43, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel

καπως ετσι φανταζομαι τη νυφη στο γαμο μου
Αν και δεν είμαι και πολύ φαν των γάμων-νυφικών-κτλ, οφείλω να ομολογήσω ότι το συγκεκριμένο είναι από τα ομορφότερα που έχω δει
2
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 23:12, 13-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
το μπάτσελορ πάρτυ

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
μάλιστα...
χμ είμαι πολύ μικρή για να κάνω τέτοιου είδους όνειρα, πόσο μάλλον όταν ακόμα δεν έχω βρει τον γαμπρό

αυτο ομως δε σημαινει πως δεν το σκεφτομαι καμμια φορα, ισως καπως ονειρικα οπως αν οχι ολα, τα περισσοτερα κοριτσακια.
δεν ξερω πως θα ειναι ο γαμος μου πρακτικως, δεν ξερω αν θα βαλω νυφικο η αν θα εχω γαμοπιλαφο(τι ειν αυτο? πιλαφι του γαμου? ρυζι? δε μαρεσει το πιλαφι, τελοσπαντων ) και που θα τον κανω, αν θα γινει σε ξωκλησι η εκκλησαρα κ τα σχετικα.(με τον γαμπρο δε τα συμφωνουμε αυτα? ετσι λεω.. να τα συζητησω μαζι του οταν ερθει η ωρα.

το μονο σιγουρο για μενα λοιπον ειναι πως δε θα παντρευτω για το θεαθηναι.(δοξα τω θεω εχω εκσυγχρονισμενους γονεις, μανα παλικαρι και ευσεινηδητη που ξερει να κατανοει, να μην πιεζει, να νοιαζεται και ναγαπαει το παιδι της οπως ειναι και οπως θα ειναι ειτε μονο του ειτε παντρεμενο. με το σοι μου ουδεποτε ειχα τρομερες σχεσεις-κι ουτε θαθελα δηλαδη- και ποτε δεν εδωσα -κι ουτε προκειται- δικαιωματα να με πιεσουν η εστω να μου πουν την παραμικρη κουβεντα- ειναι αυτο που λεμε- τη φοβαται το ματι μου - και καλα κανουν και φοβουνται απο το να με ζαλιζουν. )

αφου λυσαμε αυτο, συνεχιζουμε στο αλλο κομματι. Δε με νοιαζει τοσο να ντυθω νυφουλα οσο το να κανω οικογενεια. η γκλαμουρια δε μου λειψε ποτε ουτε τα πανηγυρια και τα γλεντια(πηγατε χθες στο παρτυ της vogue? γιατι αν δεν ειναι στη vogue δεν ειναι στη μοδα? αν οχι, δε χασατε και τιποτα )- που λετε, τα πανηγυρια δε θα μου λειψουν και ποτε- αν θελω να βαλω νυφικο παω με φιλεσ και κανουμε την πλακα μας σε ενα οικο, τραβαμε και φωτος(το χουμε σκεφτει), αν θελω ναμαι το επικεντρο σε μια γιορτη παλι δε χρειαζεται να κανω και πολλα. αν θελω να μου πει δημοσιως ο φιλος μου πως μαγαπαει σιγουρα θα το χει κανει σε καμια ταβερνα η και στο δρομο(συνηθως επιλεγω τρελιαρηδες ωραιους σε εισαγωγικα αντρες )

να καταληξω καποια στιγμη? Δε τρελαινομαι στην ιδεα του γαμου. Τρελαινομαι ομως στην ιδεα της αγαπης και της συντροφικοτητας. Τρελαινομαι στην ιδεα ενος παιδιου, απορροια μιας τρελης και δυνατης αγαπης.
εκει στοχευω, να χω καλες σχεσεις. Ολα ταλλα μια συμφωνια ειναι, ισως, και γιατι οχι, ενα χαβαλεντζιδικο παιχνιδι που παιζω εγω κι Αυτος, ετσι για να περναμε καλα
πού να μην ήσουνα πολύ μικρή

Αρχική Δημοσίευση από dark angel
τον δευτερο? χμμμμμ λοιπον η Βικη Καγια βγενει μαζι μου απο την λιμουζινα το νυφικο μου φτιαγμενο απο τον Χριστοφορο Κοτεντο η Αντζελινα με περνει τηλ να μοθυ ευχηθει επειδη δεν μπορεσε να ερθει ακομη γυριζουν την ταινια με τον Τζονυ Ντεπ ...οι Ευγενεια Μανωλιδου ,Αλεκα Παπαριγα,Τατιανα Στεφανιδου ,Βανδη,Λαμπιρη ,Σκορδα,Παππουτσακη και παραπολλες αλλες εννοειται πως παρεβρισκονται εκει οπως και οι Μπραντ Πιτ ,Μαραντονα,Μπεκαμ ,Τραγκας ,Κανακης και αλλη πολλοι αχ ξεχασα και την Μαντονα!αχχαχχα
Λοιπον κοπελες και στα δικα σας
Ας πούμε ότι το όλο σκηνικό κατά τα άλλα στέκει , την στιγμή που θα πει ο παπάς : <<όποιος έχει αντίρρηση για αυτόν τον γάμο να το πει τώρα αλλιώς να σωπάσει για πάντα>> , η παπαρήγα τι πιστεύεις ότι θα φωνάξει ;

οντόπικ :
πώς φαντάζεστε τον γάμο σας ;
ο παπάς θα θέλει φακελάκι και θα τα έχω φάει όλα σε κοστούμι
4
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 12:15, 14-05-10:

Εχμμμμ ο γάμος μου θα είναι παραδοσιακός αλλά σικάτος!

Κλασσικός ηπειρώτικος γάμος, τα κλαρίνα θα πλαισιώνουν τη νύφη ενώ στολίζεται "ξύπνα περδικομάτα μου" και "αφήνω γεια πατέρα μου" στο τελευταίο μάλιστα έχει να πέσει πολύ κλάμα γιαυτό θα φροντίσω η μασκαρα μου να είναι αδιάβροχη. Τα κλαρίνα θα ακολουθήσουν τη νύφη στην εκκλησία.
Ζωντανή μουσική εννοείται πως θα υπάρχει στο γλέντι (άλλωστε δεν υπάρχει γάμος στα μέρη μου χωρίς αυτή) εγω θα χορεύω με το κατά τα άλλα υπέροχο ρομαντικό μου νυφικό αργό συρτό στα τρία και στα γόνατα
Θα έχω πάνω από 1.000 άτομα γιατί πολύ απλά δεν το γλιτώνω.

Και όλα αυτά δε γίνονται μόνο για μένα, αλλά για τους γονείς μου γιατί πολύ απλά αυτοί θα τα πλερώσουν.
Μέσα σε αυτά τα 1.000 άτομα θέλω να πιστεύω ότι θα με αφήσουν να καλέσω φίλους και συγγενείς που πραγματικά θέλω να βρίσκονται κοντά μου..
ααα και να διαλέξω τις μπομπονιέρες!
Αυτά!
6
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 13:31, 14-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Εχμμμμ ο γάμος μου θα είναι παραδοσιακός αλλά σικάτος!

Κλασσικός ηπειρώτικος γάμος, τα κλαρίνα θα πλαισιώνουν τη νύφη ενώ στολίζεται "ξύπνα περδικομάτα μου" και "αφήνω γεια πατέρα μου" στο τελευταίο μάλιστα έχει να πέσει πολύ κλάμα γιαυτό θα φροντίσω η μασκαρα μου να είναι αδιάβροχη. Τα κλαρίνα θα ακολουθήσουν τη νύφη στην εκκλησία.
Ζωντανή μουσική εννοείται πως θα υπάρχει στο γλέντι (άλλωστε δεν υπάρχει γάμος στα μέρη μου χωρίς αυτή) εγω θα χορεύω με το κατά τα άλλα υπέροχο ρομαντικό μου νυφικό αργό συρτό στα τρία και στα γόνατα
Θα έχω πάνω από 1.000 άτομα γιατί πολύ απλά δεν το γλιτώνω.

Και όλα αυτά δε γίνονται μόνο για μένα, αλλά για τους γονείς μου γιατί πολύ απλά αυτοί θα τα πλερώσουν.
Μέσα σε αυτά τα 1.000 άτομα θέλω να πιστεύω ότι θα με αφήσουν να καλέσω φίλους και συγγενείς που πραγματικά θέλω να βρίσκονται κοντά μου..
ααα και να διαλέξω τις μπομπονιέρες!
Αυτά!
και πότε με το καλό???
5
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δεν με κάλεσε στο γάμο - Από erin_1975
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-15 στις 11:37.
    • Εργασία για το γάμο - Από gianna-92
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-11 στις 17:55.
    • Ψέματα στο γάμο - Από prodosia81
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-10-09 στις 13:14.
    • Αυνανισμός μετά το γάμο - Από DrStrangelove
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-07-07 στις 01:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα