Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,803 μέλη και 2,441,128 μηνύματα σε 76,704 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 128 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

[Τεχνολογία] Σύντομες ειδήσεις

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 17:07, 07-12-05:

Μία ότι έχει θόρυβο η γραμμή μου, μία ότι κάηκε το DSLAM, μία ότι κάνανε update στο DSLAM κτλ.. Μετά έφτιαχνε για λίγο καιρό και ξανά προς τον πάτο τραβά

exposed μια χαρά είσαι φίλε..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:09, 07-12-05:

μαλλον είσαι σε υπερφορτομένο dslam
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,272 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 17:11, 07-12-05:

Αν σκεφτείς ότι μένω στην 3η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή στον κόσμο
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:18, 07-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
exposed μια χαρά είσαι φίλε..
οντως δεν εχω κανένα παράπονο ... και ο isp δεν μου εχει κανει προβλήματα
Αρχική Δημοσίευση από emufear
Αν σκεφτείς ότι μένω στην 3η πιο πυκνοκατοικημένη περιοχή στον κόσμο
ε τοτε ο οτε για αυτην την περιοχή να βάλει 2 η και 3 dslam
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 17:20, 07-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
ε τοτε ο οτε για αυτην την περιοχή να βάλει 2 η και 3 dslam
σπατάλη
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:22, 07-12-05:

σπατάλη σπατάλη, αλλά αν θέλει ο οτε μπορει να στο άνετο να πολαπλασιάσει τα κέρδη του
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:37, 07-12-05:

1)εγω πάντως θα τους δείρω το λιγότερο μιας και η συνδεσή μου είναι 320.8 kbps downloads και 112kbps upload συμφωνα με ενα τεστ που εκανα
Βάλε και τα overheads μέσα και θα δείς οτι εσυ ειδικά δεν χρειάζεται να τους δείρεις...αν έχεις 384 πάντα ε! Σε κάθε άλλη περίπτωση ναι έχεις πρόβλημα! Πχ αν είχες 512 γραμμή και σου έβγαζε μόνο τα 320. Τώρα οχι μόνο δεν πρέπει να δείρεις αλλά να σε δείρει κάθε IT expert επι της Χθονίου σφαίρας (Γη)

2) οντως δεν εχω κανένα παράπονο ... και ο isp δεν μου εχει κανει προβλήματα
Εσυ δεν έλεγες πρίν οτι θα δείρεις κόσμο; Με μπερδεύεις αφεντικό! Τελικά σ' αρεσ' το σιμπιζάκι ή το κοκκινάκ'; (Που το θυμήθηκα ο π##στης το ανέκδοτο με το σιμπιζάκι ε;.)

3)ε τοτε ο οτε για αυτην την περιοχή να βάλει 2 η και 3 dslam
Ναι και θα κάτσουν άλλοι 400 χρήστες ανα DSLAM επι 3 = 1200 χρήστες δηλαδή επάνω σε DSLAMS τα οποία θα έχουν το ίδιο bandwidth στη σύνδεσή τους με το ATM network του ΟΤΕ, όπως αυτό επάνω στο οποίο είναι ο Μανώλης σήμερα. Αντί να καλυτερέψουμε το πρόβλημα το κάνουμε γκολ εντελώς.

Σα να μου λες οτι έχω ενα λεωφωρείο με 60 επιβάτες (σ.σ. χωράνε μόνο 53 νομίζω) και επειδή το λεωφωρείο δε μπορεί απ το βάρος να ξεπεράσει τα 30 χιλιόμετρα σε ταχύτητα, να βάλουμε κι άλλες θέσεις μέσα του.

Δε θέλει ούτε ενα DSLAM παραπάνω. Bandwidth παραπάνω θέλει στη σύνδεση με το ATM.

Με αγγίζεις τώρα εφέντη μ';
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 22:24, 07-12-05:

Δεν πιστεύα στα μάτια μου, όταν έλαβα στο e-mail μου ένα link που είχε έναν πρωτότυπο RSS Reader.

Το Πρωτότυπο σε αυτόν τον RSS Reader από την Yi Tien Electronics είναι ότι τα RSS Feeds τα εκτυπώνει σε χαρτή ... υγείας, ωστέ να τα διαβάσετε τα RSS Feeds που σας ενδιαφέρουν κάνοντας παράλληλα την ανάγκη σας. Δεν χρειάζεται πλέων να θυμάστε να πάρετε την εφημερίδα σας στο μπάνιο. Ο πρωτότυπος αυτός RSS reader συνδέεται στον υπολογιστή άσυρματα ώστε να περνάτε τα RSS feeds που σας ενδιαφέρουν

Επίσης έχει την δυνατότητα να αναγνωρίσει τον χρήστη από το βάρος που ασκεί στην λεκάνη όταν κάθετε...

Αντε να δούμε τι άλλο θα σκεφτούν ....

Από Exposed Bone
με πληροφορίες από ohgizmo.com

Να και μια photo
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 600 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 23:47, 07-12-05:

Σιγουρα το σκεφτηκε καποιος ανδρας!!!

Ισως απο τα πιο χρησιμα πραγματα που θα μπορουσε καποιος να σκεφτει...μεχρι και στην βιολογικη αναγκη ο συγχρονος ανδρας πρεπει να ενημερωθει!!Σιγουρα πολυ πολυασχολοι επιχειρηματιες θα το βρουν υπερπολυτιμο,καθως θα μπορουν να διαβαζουν πολλα πραγματα ακομα και τοτε....και δεν νομιζω να υπαρχει αντρας που να μην λατρευει το διαβασμα κατα την διαρκεια της βιολογικης του αναγκης...!!
Μην το γελατε καθολου,ειλικρινα ηδη σκεφτηκα πως θα μπορουσε να βοηθησει την ζωη μου!!

AΠΛΑ ΑΨΟΓΟ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Covenant : 07-12-05 στις 23:50.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:54, 08-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Covenant
Σιγουρα το σκεφτηκε καποιος ανδρας!!!

Ισως απο τα πιο χρησιμα πραγματα που θα μπορουσε καποιος να σκεφτει...μεχρι και στην βιολογικη αναγκη ο συγχρονος ανδρας πρεπει να ενημερωθει!!Σιγουρα πολυ πολυασχολοι επιχειρηματιες θα το βρουν υπερπολυτιμο,καθως θα μπορουν να διαβαζουν πολλα πραγματα ακομα και τοτε....και δεν νομιζω να υπαρχει αντρας που να μην λατρευει το διαβασμα κατα την διαρκεια της βιολογικης του αναγκης...!!
Μην το γελατε καθολου,ειλικρινα ηδη σκεφτηκα πως θα μπορουσε να βοηθησει την ζωη μου!!

AΠΛΑ ΑΨΟΓΟ
όταν το αγοράσεις γράψε μας ένα review
Παράθεση

Covenant

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 600 μηνύματα.

O Covenant έγραψε: στις 01:02, 08-12-05:

Mηπως θα ηθελες και φωτο μου να το χρησιμοποιω κιολας;

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:12, 08-12-05:

δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το περιέργο σε αυτό; και video θέλω

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 09:18, 08-12-05:

και αντε μετά να έχει τελιώσει το άλλο χαρτί, να έχεις μόλις διαβάσει μια σημαντικότατη είδηση στο RSS και να σε έχει πάει τσιρλιπιπί από την χαρά σου....
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 10:12, 08-12-05:

εμένα μου'βγαλε 320 για 384 γραμμή, χελγιέα
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 10:14, 08-12-05:

Εγώ αυτή τη στιγμή έχω 1,5MBit....

Πετάξτε τα σύρματα και πιάστε τα ασύρματα!!!!
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo έγραψε: στις 10:17, 08-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau

I'm movin' in
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:10, 08-12-05:

Βάλε και τα overheads μέσα και θα δείς οτι εσυ ειδικά δεν χρειάζεται να τους δείρεις...αν έχεις 384 πάντα ε! Σε κάθε άλλη περίπτωση ναι έχεις πρόβλημα! Πχ αν είχες 512 γραμμή και σου έβγαζε μόνο τα 320. Τώρα οχι μόνο δεν πρέπει να δείρεις αλλά να σε δείρει κάθε IT expert επι της Χθονίου σφαίρας (Γη)
αν θυμαμαι καλα το τεστ ελεγε οτι μαζι με το overhead ειναι 348... ομως αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί αν είχα 512 θα με έδερναν...
Εσυ δεν έλεγες πρίν οτι θα δείρεις κόσμο; Με μπερδεύεις αφεντικό! Τελικά σ' αρεσ' το σιμπιζάκι ή το κοκκινάκ'; (Που το θυμήθηκα ο π##στης το ανέκδοτο με το σιμπιζάκι ε;.)
ποτε ειπα οτι θα δείρω;

Ναι και θα κάτσουν άλλοι 400 χρήστες ανα DSLAM επι 3 = 1200 χρήστες δηλαδή επάνω σε DSLAMS τα οποία θα έχουν το ίδιο bandwidth στη σύνδεσή τους με το ATM network του ΟΤΕ, όπως αυτό επάνω στο οποίο είναι ο Μανώλης σήμερα. Αντί να καλυτερέψουμε το πρόβλημα το κάνουμε γκολ εντελώς.
εμμμ ναι έχεις δικαιο ... ζητάω σόρρυ
Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε: στις 01:52, 10-12-05:

Πληροφοριακά...μπειτε στο www.google.com και στην search engine πληκτρολογήστε "ληστές".Δείτε το πρώτο αποτέλεσμα....νομίζω οτι συμφωνείτε για τον χαρακτηρισμο αυτό.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 03:37, 10-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau

Πετάξτε τα σύρματα και πιάστε τα ασύρματα!!!!
Κι εγω θα εχω από Γενάρη 1Mbit μάλλον! Απο 384 θα την κάνω 1024.... μάλλον...οχι σίγουρα όμως .
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:40, 10-12-05:

η 1mbit αν δεν κάνω λάθος κάνει 60Ε το μήνα σύνολο... δεν είναι λίγο πολλά; ;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    konstantinantia, Volkswagen Fan, chris2799, Panos188

Βρείτε παρόμοια