Yπερχρεωμένοι αυτόχειρες, του Γιώργου Στάμκου

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Dark Kronos είπα ότι είμαι κατά της μείωσης των μεγάλων συντάξεων και ο λόγος είναι αυτό που είπες εσύ. Απλώς οι περισσότεροι που με κράζουν τώρα έχουν ως αρχή την αύξηση της φορολόγησης των μεγάλων εισοδημάτων.

Πιστεύω ότι ο συνδικαλισμός τον τρέλανε και όχι το ΔΝΤ. Όποτε μιλάω με συνδικαλιστές αναρωτιέμαι, όπως πολλοί από εσάς, πόση τρέλα κουβαλάνε. Τη μεγαλύτερη τρέλα την κουβαλάνε οι ΚΚΕδες. Τόσο καιρό στα πανεπιστήμια έχω συναντήσει αρκετούς τρελούς συνδικαλιστές που απορώ πως θα γίνουν όταν μεγαλώσουν.

To θέμα δεν είναι ότι οι συνδικαλιστές λένε ασυναρτησίες αλλά ότι με το χρόνο πιστεύουν αυτό που λένε. Στη συγκεκριμένη είχε επηρεαστεί τόσο πολύ που έφτασε μέχρι την αυτοκτονία. Τώρα ορισμένοι θέλουν να εκμεταλευτούν το ατυχές γεγονός για μικροπολιτικές σκοπιμότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι βλεπω εδω μεσα!

αυτοκτονησε ο ανθρωπος και οι μεν τον λενε ηρωα
οι δε κυβερνητικοι πανε να τον απαξιωσουν τελειως

ελεος,,ενας ανθρωπος πηρε τη ιδια τη ζωη του!

ακομα και τρελος να ηταν-που μια πετριά την ειχε απο οτι καταλαβα-πρεπει να σεβαστουμε το δραμα του και την κινηση του και μια ζωη που χαθηκε!ποιος χεστηκε για το ποσα λεφτα ειχε?

η αυτοκτονια ετσι και αλλιως παντα μια τρελα ειναι,,κανεις με τη λογικη δεν αυτοκτονει
αλλοι αυτοπυρπολουνται αυτος πυροβοληθηκε

ζουμε σε τραγικες στιγμες ως χωρα και μεις ψυριζουμε τα ποσα λεφτα ειχε,,ελεος..



τι τρελοι που ειμαστε σε αυτην την χωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
ρε παιδια, οχι και ηρωας ο συνταξιουχος!

Ο καθενας ας τον θεωρει οπως θελει.

και να μην το ξεφτιλιζουμε καθε χρονο με πορειες κτλ!

Ναι ακριβως. Ειναι ενας συνηθισμενος, κλασικος θανατος (αναξιος αναφορας πραγματικα), σε μια χωρα που ευημερει και ολα πανε ρολοι και απορω γιατι αυτος ο ανθρωπος "αυτοκτονησε".Πρεπει να ηταν τρελος. Και που το ανεφεραν στα δελτια ειδησεων πραγματικα απορω. Δε βλεπω πού ειναι το προβλημα.Γιατι πρεπει να ασχοληθουμε; Πορειες και μαλακιες. Δε μας αφορα το ζητημα αλλωστε...Σιγα μην κατεβουμε και στους δρομους.Σιγα.Αλλωστε σε λιγες μερες θα ξεχαστει το θεμα και εμεις θα συνεχισουμε να ζουμε την υπεροχη ζωη μας . It's not our business. Εν τω μεταξυ απο τον Ιουνιο θα ανακοινωθουν τα νεα μετρα εξοντωσης . Εεε και αν υπαρξει καμια ακομα "αυτοκτονια" ...δε βαριεσαι. Σιγα μην το ξεφτιλιζουμε με πορειες καθε χρονο!!!

ηρωας θα ηταν αμα εμπαινε μεσα στην βουλη, σκοτωνε μερικους!

Σιγα μην μπουμε και φυλακη για χαρη τους. Αν εχουν τσιπα να αυτοκτονησουν μονοι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
απορω γιατι αυτος ο ανθρωπος "αυτοκτονησε".Πρεπει να ηταν τρελος.
ε,,αν περιμενουμε να κινηθει κανας "γνωστικός" την κατσαμε

απο τρελους παει μπροστα ο τοπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
εμμ , στο ποστ σου , το μονο ζητημα που θιγεις ειναι πως δεν θα εχουμε να φαμε.... αρα το ζητημα σου ειναι μαλλον μονο οικονομικο!
και γιαυτο σε ρωτησα αν εισαι απο αυτους που αμα τους δωσουν 1000 ευρω παραπανω θα πανε παλι σπιτι τους!
και κακως μου βαλατε αρνητικες, γιατι απλα ρωταγα!

Δε ρώταγες για να μάθεις. "Ρώταγες" ειρωνικά. Έκανες την αυθαίρετη υπόθεση ότι με 1000 ευρώ θα λυγίσω υπό τον μπλε και πράσινο ζυγό και ύστερα κατέληξες στο συμπέρασμα ότί είμαι ντεμεκ αγανακτισμένος και τέτοιοι υπάρχουν πολλοί.

Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει. Όχι και να δουλευόμαστε μάγκα μου, γιατί εγώ δε δουλεύομαι εύκολα.


ΥΓ: Και για να σου απαντήσω, ΟΧΙ, αν μου δώσουν οι μπλε ή οι πράσινοι 1000 ευρώ, θα τους φερθώ το ίδιο πούστικα που φέρονται αυτοί τόσα χρόνια στο λαό. Θα τα πάρω τα 1000 γιατί είναι γλυκά και μετά θα το ρίξω Φιλελεύθερη Συμμαχία, ΚΚΕ, Σύριζα, τη μάνα μου και τον πατέρα μου με κρεμμυδάκι ψητό. Κι άστους αυτούς με 1000 ευρώ να νομίζουν ότι με κέρδισαν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αυτόν τον θεωρείς ήρωα;
μην συγκρίνεις αγόρι μου τη... με τη ...βούρτσα...

και το τρολαρισμα έχει κάποια όρια που επιμένεις να υπερβαίνεις...

στην τελική ας τον κρίνει ο καθένας όπως θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Πορεία προς το Σύνταγμα πραγματοποίησε πλήθος κόσμου μετά την κηδεία του Δημήτρη Χριστούλα. Μόλις οι διαδηλωτές έφθασαν στο Σύνταγμα, αντιλήφθηκαν δύο αστυνομικούς στο σημείο όπου αυτοκτόνησε ο αυτόχειρας. Ο κόσμος κινήθηκε απειλητικά προς το μέρος τους. Τότε οι δύο αστυνομικοί επιχείρησαν να διαφύγουν. Όμως οι πολίτες επιτέθηκαν στον ένα από τους δυο, με αποτέλεσμα να του πάρουν τα ρούχα, αλλά και το υπηρεσιακό του όπλο.

Οι διαδηλωτές κρέμασαν στα δέντρα της πλατείας τα ρούχα του αστυνομικού ως λάφυρα. Ο φρουρός μεταφέρθηκε στο 401 στρατιωτικό νοσοκομείο.



Αν και δεν συμφωνώ με τέτοιου είδους πράξεις προσωποποιημένης βίας, νομίζω ότι το περιστατικό καταδεικνύει το σημείο στο οποίο έχει επέλθει μεγάλο τμήμα του λαού.

Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος. :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αν και δεν συμφωνώ με τέτοιου είδους πράξεις προσωποποιημένης βίας, νομίζω ότι το περιστατικό καταδεικνύει το σημείο στο οποίο έχει επέλθει μεγάλο τμήμα του λαού.

Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος. :ropalo:
Συμφωνώ με το σχόλιό σου και προσθέτω πως η δράση φέρνει αντίδραση. Αυτό δεν σημαίνει πως θεωρώ την ενέργεια δικαιολογημένη, δεν παύει πάντως να είναι φυσική συνέπεια των τελευταίων ημερών. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.


Αν και δεν συμφωνώ με τέτοιου είδους πράξεις προσωποποιημένης βίας, νομίζω ότι το περιστατικό καταδεικνύει το σημείο στο οποίο έχει επέλθει μεγάλο τμήμα του λαού.

Όπου δεν πίπτει λόγος, πίπτει ράβδος. :ropalo:

Άντε τα ρούχα να το καταλάβω(περαστικά του εύχομαι του αστυνομικού,άνθρωπος είναι και αυτος).Αλλά το πιστόλι δεν το παίρνουμε βρε παιδιά,δεν παίζουμε με αυτά.Και άφήστε που δεν ξέρουμε που θα καταλήξει και που θα χρησιμοποιηθεί.
Ευτυχώς που δεν είχαμε κανένα ατύχημα με το όπλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
μην συγκρίνεις αγόρι μου τη... με τη ...βούρτσα...

και το τρολαρισμα έχει κάποια όρια που επιμένεις να υπερβαίνεις...

στην τελική ας τον κρίνει ο καθένας όπως θέλει...

Δηλαδή για να καταλάβω όταν ο αυτόχειρας αντι να αυτοκτονήσει έμπαινε στη Βουλή και σκότωνε τους μνημονιακούς Βουλευτές θα τον θεωρούσες ήρωα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Δηλαδή για να καταλάβω όταν ο αυτόχειρας αντι να αυτοκτονήσει έμπαινε στη Βουλή και σκότωνε τους μνημονιακούς Βουλευτές θα τον θεωρούσες ήρωα;
πιο ήρωα θα τον θεωρούσαν, άν σκότωνε εμένα, παρά έναν βουλευτή.:)
εγώ είμαι ο κακός σε αυτο το σενάριο.

και δέν θα αφήσω κανέναν με γραβάτα να μου πάρει τον ρόλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
πιο ήρωα θα τον θεωρούσαν, άν σκότωνε εμένα, παρά έναν βουλευτή.:)
εγώ είμαι ο κακός σε αυτο το σενάριο.
Εσύ δεν είσαι καθόλου ο κακός σε αυτό το σενάριο. Εσύ είσαι, αν θέλεις, το κακό σκυλί του κακού.
και δέν θα αφήσω κανέναν με γραβάτα να μου πάρει τον ρόλο!!
Μα όσο και να προσπαθήσεις δεν νομίζω πως γίνεται ποτέ να ξεπεράσεις τον τύπο με τη γραβάτα. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Δηλαδή για να καταλάβω όταν ο αυτόχειρας αντι να αυτοκτονήσει έμπαινε στη Βουλή και σκότωνε τους μνημονιακούς Βουλευτές θα τον θεωρούσες ήρωα;

ΝΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
θα γινομουν το πουτανακι του για παντα! :D :D :D :D :D :D :D

πιο ήρωα θα τον θεωρούσαν, άν σκότωνε εμένα, παρά έναν βουλευτή.:)
εγώ είμαι ο κακός σε αυτο το σενάριο.

και δέν θα αφήσω κανέναν με γραβάτα να μου πάρει τον ρόλο!!

ρε εχεις καταλαβει ποσο γατακι εισαι ? ποιος λογικος ανθρωπος θα καθοταν να σκοτωσει εναν τυπο που τον πληρωνουν για να βαραει ανθρωπους, που φταινε και μη ? και να νομιζει οτι ετσι κανει "επανασταση" ή εστω οτι αλλαζει τον κοσμο γυρω του ?
εσας για εκτονωση σας εχουν, για να μην μπουνε μεσα και σκοτωσουν αυτους!
και ναι παρτο αποφαση, θα εισαι ΠΑΝΤΑ το πουτανακι των πολιτικων! ποτε δεν θα τους φτασεις, οσο και εαν θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... νομίζω ότι το περιστατικό καταδεικνύει το σημείο στο οποίο έχει επέλθει μεγάλο τμήμα του λαού.

....

:hmm::hmm::hmm:: Γι' αυτό και ήμαστε ευάλωτοι, από προβοκάτσιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ΣΟΚ: Κρεμάστηκε συνταξιούχος σήμερα στο Βόλο


Tέλος αποφάσισε να δώσει στη ζωή του το μεσημέρι του Σαββάτου...

ένας 75χρονος συνταξιούχος κάτοικος Βόλου, στο λόφο της Γορίτσας.
Συγκεκριμένα ο 75χρονος έδεσε ένα σχοινί σε κλαδί πεύκου και κρεμάστηκε, ενώ λίγο αργότερα, όπως δημοσιεύει το e-volos.gr, περαστικοί ειδοποιήσαν το ΕΚΑΒ που όταν έφτασε ήταν ήδη αργά.
Η Αστυνομία έχει αποκλείσει το ενδεχόμενο εγκληματικής ενέργειας και παρήγγειλε νεκροψία – νεκροτομή. Προανάκριση ενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Βόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
ΣΟΚ: Κρεμάστηκε συνταξιούχος σήμερα στο Βόλο

Tέλος αποφάσισε να δώσει στη ζωή του το μεσημέρι του Σαββάτου...

ένας 75χρονος συνταξιούχος κάτοικος Βόλου, στο λόφο της Γορίτσας.
Συγκεκριμένα ο 75χρονος έδεσε ένα σχοινί σε κλαδί πεύκου και κρεμάστηκε, ενώ λίγο αργότερα, όπως δημοσιεύει το e-volos.gr, περαστικοί ειδοποιήσαν το ΕΚΑΒ που όταν έφτασε ήταν ήδη αργά.
Η Αστυνομία έχει αποκλείσει το ενδεχόμενο εγκληματικής ενέργειας και παρήγγειλε νεκροψία – νεκροτομή. Προανάκριση ενεργεί το Αστυνομικό Τμήμα Βόλου.

Και τα άκουγα τα ασθενοφόρα που τρέχανε...ούτε κάν που φαντάστηκα πως επρόκειτο για αυτοκτονία.

Ακόμα πιστεύουν πως προκείται για μεμονομένα περιστατικά οι 300 νταβαντζήδες μας;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
που σε ρε φοκο τσακο?

αυτος ποσα λεφτα ειχε στην τραπεζα,και τι αρρωστιες?
γιανα να ξερω αν πρεπει να λυπηθω ή οχι που κρεμαστηκε..

αντε και εις ανωτερα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Κανονικά έπρεπε να κρεμαστούν οι πολιτικοί για όλα αυτά που έχουν κάνει και εκεί που έχουν φτάσει τον κοσμάκη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
που σε ρε φοκο τσακο?

αυτος ποσα λεφτα ειχε στην τραπεζα,και τι αρρωστιες?
γιανα να ξερω αν πρεπει να λυπηθω ή οχι που κρεμαστηκε..

αντε και εις ανωτερα..:/:

Δεν ξέρω το λόγο που κρεμάστηκε αλλά δεν παίρνω ως δεδομένο ότι αυτοκτόνησε εξαιτίας των χρεών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο αυτόχειρας με την αυτοκτονία δεν σεβάστηκε το παιδί του. Έβαλε υλικά αγαθά πάνω από άλλα πράγματα ανεκτίμητης αξία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top