Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,814 μέλη και 2,441,771 μηνύματα σε 76,735 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 205 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δημοσκόπηση: Πώς θέλεις την Ελλάδα;

Πώς θέλεις την Ελλάδα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
Ανεξάρτητο Εθνικό Κράτος
9
47,37%
Αποικιακό Κράτος
0
0%
Κατεχόμενο Κράτος
0
0%
Προτεκτοράτο
0
0%
Ανεξάρτητο Ομοσπονδιακό Εθνικό Κράτος
4
21,05%
Ομόσπονδο σε Κράτος άλλης Εθνότητας
1
5,26%
Με κρατική διοίκηση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής
0
0%
Επαρχία μίας συνταγματικής Ευρωπαϊκής Ένωσης
5
26,32%

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 11:46, 09-04-12:

Οι επιλογές, γύρω από την τρέχουσα, όσο και τη μελλοντική πορεία της Ελλάδας, μέσα σ' έναν κόσμο παγκόσμιων ανακατατάξεων και διαπλοκών, μπορεί να είναι ζήτημα ιστορικών(αντικειμενικών) προδιαγραφών και προοπτικών, αλλά καθένας μας έχει το στοιχειώδες πολιτικό δικαίωμα της δικής του προτίμησης, για το πως θέλει την Ελλάδα, έχοντας σ' αυτήν έννομα οικονομικά, νομικά και συναισθηματικά(υπαρξιακά) συμφέροντα. Οι προτεινόμενες εδώ επιλογές είναι:
1.- Ανεξάρτητο Εθνικό Κράτος
2.- Αποικιακό Κράτος
3.- Κατεχόμενο Κράτος
4.- Προτεκτοράτο
5.- Ανεξάρτητο Ομοσπονδιακό Εθνικό Κράτος
6.- Ομόσπονδο σε Κράτος άλλης Εθνότητας
7.- Με κρατική διοίκηση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής
8.- Επαρχία μίας συνταγματικής Ευρωπαϊκής Ένωσης

ΥΓ: Ελπίζω ότι η ΟΔ θα επιληφθεί σχετικά!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 12:11, 09-04-12:

Νωεύς,μήπως μπορείς να αναπτύξεις λιγάκι τις επιλογές για εμάς τους ανίδεους,και τί συνεπάγεται η καθεμία,δηλαδή ποιά είναι τα θετικά και ποιά τα αρνητικά της κάθε επιλογής;
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 12:52, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
Οι επιλογές, γύρω από την τρέχουσα, όσο και τη μελλοντική πορεία της Ελλάδας, μέσα σ' έναν κόσμο παγκόσμιων ανακατατάξεων και διαπλοκών, μπορεί να είναι ζήτημα ιστορικών(αντικειμενικών) προδιαγραφών και προοπτικών, αλλά καθένας μας έχει το στοιχειώδες πολιτικό δικαίωμα της δικής του προτίμησης, για το πως θέλει την Ελλάδα, έχοντας σ' αυτήν έννομα οικονομικά, νομικά και συναισθηματικά(υπαρξιακά) συμφέροντα. Οι προτεινόμενες εδώ επιλογές είναι:
1.- Ανεξάρτητο Εθνικό Κράτος
2.- Αποικιακό Κράτος
3.- Κατεχόμενο Κράτος
4.- Προτεκτοράτο
5.- Ανεξάρτητο Ομοσπονδιακό Εθνικό Κράτος
6.- Ομόσπονδο σε Κράτος άλλης Εθνότητας
7.- Με κρατική διοίκηση της Ευρωπαϊκής Επιτροπής
8.- Επαρχία μίας συνταγματικής Ευρωπαϊκής Ένωσης

ΥΓ: Ελπίζω ότι η ΟΔ θα επιληφθεί σχετικά!

9. "να μην υπάρχει πλέον"
2
1
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 12:57, 09-04-12:

Ανεξάρτητο ομοσπονδιακό κράτος.
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 14:30, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
9. "να μην υπάρχει πλέον"
: Αναρχία ή μήπως το "9" χωράει πχ στο "8" ;

ΥΓ :
Νωεύς,μήπως μπορείς να αναπτύξεις λιγάκι τις επιλογές για εμάς τους ανίδεους,και τί συνεπάγεται η καθεμία,δηλαδή ποιά είναι τα θετικά και ποιά τα αρνητικά της κάθε επιλογής;
, ό,τι παραπάνω θα μπορούσα να πω, πέρα από τους συγκεκριμένους όρους, σ' έναν άνθρωπο με άμεσα πολιτικά δικαιώματα και ευθύνες, μέσα στη συγκεκριμένη κοινωνία μας, θεωρώ ότι θα ήταν προσπάθεια "προσηλυτισμού"!
1
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 17:17, 09-04-12:

να γίνουμε φρηταουν, σαν την χριστιανία ένα πράγμα...
2
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 17:47, 09-04-12:

Μια χαρά είμασταν μόνοι μας, πριν μπούμε στην Ευρώπη, με την δραχμούλα μας, το κέφι μας, το φιλότιμό μας που τώρα μας το έχουν καταπατήσει, οπότε η επιλογή μου είναι δαγκωτό το Νο 1
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

O Rempeskes έγραψε: στις 18:04, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Μια χαρά είμασταν μόνοι μας, πριν μπούμε στην Ευρώπη, με την δραχμούλα μας, το κέφι μας, το φιλότιμό μας

...και με τα εξωτερικά χρέη μας...
3
Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε: στις 19:49, 09-04-12:

εθνική ανεξαρτησία
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,618 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 20:12, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...και με τα εξωτερικά χρέη μας...
Όλες οι χώρες έχουν χρέη, αλλά δεν θα είμασταν σε αυτή την κατάσταση αν είχαμε ακόμα τη δραχμή, ούτε θα μας ταπείνωναν έτσι οι Ευρωπαίοι και το ΔΝΤ.
1
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

O Rempeskes έγραψε: στις 23:33, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Όλες οι χώρες έχουν χρέη, αλλά δεν θα είμασταν σε αυτή την κατάσταση αν είχαμε ακόμα τη δραχμή, ούτε θα μας ταπείνωναν έτσι οι Ευρωπαίοι και το ΔΝΤ.

νομιζω τα ιδια ελεγαν και την τελευταία φορά που χρεωκοπήσαμε...
1
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:40, 09-04-12:

Θελω μια Ελλαδα που να προσφερει ελευθερια, να προσφερει ζωη! Θελω μια Ελλαδα, σαν κανενα αλλο κρατος, θελω μια Ελλαδα που θα βασιστει σε καινουργια θεμελια και οχι σε αποτυχιμενες πεπατιμενες οδους.
Ακυρο σε ολα!
1
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε: στις 00:16, 10-04-12:

Αδιαφιλονίκητα μέσα σε μια ευνομούμενη Ομόσπονδη Ε.Ε .Υγιής φενταραλισμός που εύχομαι και ελπίζω σύντομα οι πολίτες και των 2 χωρών μου θα διαλέξουν ως τη σωστή επιλογή για την μακροημέρευση όλης της Ευρώπης και για την εγγύηση της ειρήνης μέσα στο χρόνο.Αρκεί φυσικά η Ε.Ε να προχωρίσει σε ουσιαστικές θεσμικές αλλαγές που θα την καταστήσουν μια δυναμική,καθολική και οικουμενική Ομοσπονδία και ταυτόχρονα την μεγαλύτερη δύναμη παγκοσμίως.

Το επιλογή 8 μου φάνηκε πιο κοντά σε αυτό που λέω και εξού και το ψήφισα.

Το όνειρο μου είναι οι Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης και ελπίζω να καταφέρω να το δω να γίνει πραγματικότητα όσο είμαι ακόμα νέος.
1
Παράθεση

akritas

Δραστήριο Μέλος

Ο akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O akritas έγραψε: στις 01:32, 10-04-12:

Θέλω μία Ελλάδα, απαλλαγμένη από την φαυλοκρατία, μέσα σε μια αλληλέγγυα Ευρωπαϊκή πολιτική και οικονομική Ένωση.
1
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 04:09, 10-04-12:

χωρις συνορα
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

O Rempeskes έγραψε: στις 10:37, 10-04-12:

-ντε-

της Ευρώπης και ελπίζω να καταφέρω να το δω να γίνει πραγματικότητα όσο είμαι ακόμα νέος.

Τα ίδια έλεγε και ο Μπακούνιν, στο περιβόητο συνέδριο της διεθνούς...
πάει λίγος καιρός από τότε

Θέλω μία Ελλάδα, απαλλαγμένη από την φαυλοκρατία, μέσα σε μια αλληλέγγυα Ευρωπαϊκή πολιτική και οικονομική Ένωση

Και εγώ θέλω πρωτάθλημα στην ΑΕΚ
τι λες;
θα κλάψουμε μαζί;
2
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,916 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 11:26, 10-04-12:

Δε έχει σημασία τι θέλουμε, με αποτέλεσμα να ονειρευόμαστε, αλλά τι επιλογές έχουμε μπροστά μας...
1
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 11:33, 10-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δε έχει σημασία τι θέλουμε, με αποτέλεσμα να ονειρευόμαστε, αλλά τι επιλογές έχουμε μπροστά μας...
Δεν έχουν καμία σημασία οι επιλογές που έχουμε μπροστά μας, αν δεν μπορούμε να ονειρευόμαστε (τις επιλογές που δεν έχουμε ακόμα...).
3
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 11:46, 10-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δε έχει σημασία τι θέλουμε, ...
: Όταν η άποψη αυτή γίνεται πλειοψηφική σε μία κοινωνία, παύει αυτή αυτόματα να είναι δημοκρατική, οπότε επιπλέουν στο βούρκο της φελοί, σαν τον ΓΑΠ, τον Παπακωνσταντίνου(Γ), τον Μπένι, τον Αντωνάκη και άλλους!

... να ονειρευόμαστε, ...
: Κάτι ακριβώς που δεν θέλουν:
- τα αφεντικά μας,
- οι δανειστές μας και
- οι παντοειδείς "Μνημονιακοί"!
αλλά τι επιλογές έχουμε μπροστά μας
;;; Μα να ονειρευόμαστε! Μόνον οι νεκροί δεν ονειρεύονται!!!
3
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,916 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:04, 10-04-12:

Ο nPb ήταν ξεκάθαρος σε αυτό, αν ονειρευόμαστε συνέχεια θα μας φάει η "απότομη" αλήθεια, όταν ξεδιπλωθεί μπροστά μας.

Δεν λέω να μην ονειρευόμαστε, το να ονειρεύεσαι σε κάνει άνθρωπο, σου δινει κίνητρο, αλλά την στιγμή (αυτήν την δύσκολη στιγμή) που πρέπει να κάνουμε έργα, να δράσουμε... ας χάσουμε λίγο τον ύπνο μας.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια