• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

[Μητέρες] Πώς καταλάβατε ότι ήσαστε έγκυος;

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Δεν ξερω αν το βαζω στη σωστή κατηγορια.. αν οχι, μετακινηστε το.. :)

Αυτο που με ενδιαφερει με το συγκεκριμενο θεμα ειναι να δω τις αποψεις ολων των μανάδων του φόρουμ μας, ειτε εχουν γεννησει, είτε ειναι σε αναμονη..
Πώς λοιπον και πότε καταλαβατε οτι ειχατε μεινει εγκυος; Το "νιωσατε" μεσα σας μια μερα και μετα αποκαλυφθηκε οτι το προαισθημα ηταν σωστο; Μηπως οταν το μαθατε πεσατε απο τα συννεφα; Ειχατε υποψιες πριν το εξακριβώσετε;
Γενικα, θελω τις προσωπικες σας εμπειριες επι του θεματος.. :)
Με αρεσει να ακουω και να μιλαω για τετοια θεματα, νι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η καθυστέρηση στην περίοδο σου λέει κάτι; :P
Δεν νομίζω πως τόσο νωρίς υπάρχουν ορατά συμπτώματα κι αν υπάρχουν, έχω ακούσει πως είναι ίδια με αυτά που έχεις όταν περιμένεις να αδιαθετήσεις, οπότε δεν σε βοηθάει και πολύ αυτό..

Και επίσης να κάνω μια πρόταση; Μήπως θα θέλατε να γράψετε εδώ και πως αντέδρασαν οι δικοί σας άνθρωποι όταν τους είπατε πως είστε έγκυος; Ή κάποια τέτοια ιδιαίτερη στιγμή; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Η καθυστέρηση στην περίοδο σου λέει κάτι; :P
άι μαρή.. :P

Δεν νομίζω πως τόσο νωρίς υπάρχουν ορατά συμπτώματα κι αν υπάρχουν, έχω ακούσει πως είναι ίδια με αυτά που έχεις όταν περιμένεις να αδιαθετήσεις, οπότε δεν σε βοηθάει και πολύ αυτό..

Και επίσης να κάνω μια πρόταση; Μήπως θα θέλατε να γράψετε εδώ και πως αντέδρασαν οι δικοί σας άνθρωποι όταν τους είπατε πως είστε έγκυος; Ή κάποια τέτοια ιδιαίτερη στιγμή; :)

δεν εννοουσα τα ορατα συμπτωματα παντως.. αυτο που εννοω ειναι αν πχ νιωσανε ενα κατιτις, ενα προαισθημα οτι "μμμ, μαλλον ειμαι εγκυος, άι φίλ ίτ" :P και αν αυτο το προαισθημα ηταν τελικα αληθινο.. :)

υγ: σφωναω και με την προταση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να πω? να πω? :jumpy:

λοιπόνε, το καγίρι καλά τα λέει, είναι by the book. Αλλά, εγώ, όσο παράξενο κι αν ακούγεται, το ένιωσα!!!
βλέπετε, εμείς είπαμε "ξεκινάμε" εντελώς συνειδητά. Οι 4-5 μέρες που έδωσε ο γιατρός ως πιθανή ημερομηνία σύλληψης, μετά από τις πρώτες εξετάσεις, επιβεβαίωσαν το δικό μου προαίσθημα, που το είχα σχεδόν αμέσως. Το έλεγα και στον άντρα μου και στη κολλητή-κουμπάρα και δε με πίστευαν. Μετά από καμιά δεκαριά μέρες όμως, το τεστ εγκυμοσύνης τους έβαλε όλους στη θέση τους:P:P

Η πλάκα ήταν στο πώς το ανακοινώσαμε στους γονείς μου: ήταν Μ. Σάββατο, μόλις είχαμε πάει στο χωριό και το πρωί, ο πατέρας μου μας διηγόταν με παράπονο τι του είχε συμβεί στα διόδια: είχε κάνει λάθος στα ψιλά, και ο υπάλληλος του είπε "αχ παππού, λάθος μου τα έδωσες"...παραπονιόταν επομένως ο ντάντι "μα γιατί να με πει παππού..."...
Και εμείς: "εμ....καλά σου είπε" :hehe::hehe::hehe:
η μάμυ το έπιασε το υπονοούμενο πάντως με τη μία :D
ε, μετά είχαμε συγκινητικές στιγμές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
να πω? να πω? :jumpy:

λοιπόνε, το καγίρι καλά τα λέει, είναι by the book. Αλλά, εγώ, όσο παράξενο κι αν ακούγεται, το ένιωσα!!!
βλέπετε, εμείς είπαμε "ξεκινάμε" εντελώς συνειδητά. Οι 4-5 μέρες που έδωσε ο γιατρός ως πιθανή ημερομηνία σύλληψης, μετά από τις πρώτες εξετάσεις, επιβεβαίωσαν το δικό μου προαίσθημα, που το είχα σχεδόν αμέσως. Το έλεγα και στον άντρα μου και στη κολλητή-κουμπάρα και δε με πίστευαν. Μετά από καμιά δεκαριά μέρες όμως, το τεστ εγκυμοσύνης τους έβαλε όλους στη θέση τους:P:P

να βρε, αυτο εννοουσα... :D

Η πλάκα ήταν στο πώς το ανακοινώσαμε στους γονείς μου: ήταν Μ. Σάββατο, μόλις είχαμε πάει στο χωριό και το πρωί, ο πατέρας μου μας διηγόταν με παράπονο τι του είχε συμβεί στα διόδια: είχε κάνει λάθος στα ψιλά, και ο υπάλληλος του είπε "αχ παππού, λάθος μου τα έδωσες"...παραπονιόταν επομένως ο ντάντι "μα γιατί να με πει παππού..."...
Και εμείς: "εμ....καλά σου είπε" :hehe::hehe::hehe:
η μάμυ το έπιασε το υπονοούμενο πάντως με τη μία :D
ε, μετά είχαμε συγκινητικές στιγμές...

τι καλουλι μπαμπα που εχεις... συγκουνηθηκα... :cry_x:
αληθεια..
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
evouli μήπως είσαι έγκυος?:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kι εγώ το σκέφτηκα αυτό.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
evouli μήπως είσαι έγκυος?:jumpy:

Kι εγώ το σκέφτηκα αυτό.. :D

όι καλε... :P
αν ηταν, θα εβαζα θεμα "evouliνινινι εν οψει".. ετσι για να μη χαλαμε τις παραδοσεις.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγώ δεν κατάλαβα τίποτα, ούτε από καθυστερήσεις (ανοργάνωτη) ούτε ότι αυτά τα σωματικά που συνέβαιναν είχαν σχέση. Το κατάλαβαν άλλοι και έστειλαν να τσεκαριστώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τη βραδιά που έγινε ο πανικός ... you know :P... ένιωθα ότι μάλλον έμεινα έγκυος... είχα αυτό το προαίσθημα κι όντως ίσχυε
βέβαια κι εμείς όπως το doooλίνι είμασταν σε συνειδητή κατάσταση του "βάζουμε μπρος" οπότε ίσως την βραδιά που έγινε να ήταν και ο ευσεβής πόθος μου (ήξερα ότι ήμουν και σε γόνιμες μέρες)

όταν το ανακοινώσαμε...
η αδερφή μου έκλαιγε με λυγμούς
η πεθερά μου χωρίς λυγμούς
ο πεθερός μου βούρκωσε
ο πατέρας μου κέρασε το μισό χωριό τσίπουρα
κι όλοι αρχίσαν να αγχώνονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρε κοριτσια νομιζω οτι ειναι στο μυαλο ολο αυτο...γιατι και εγω οποτε εχω κανει ερωτα ελευθερα, μεχρι να μου ερθει η επομενη περιοδος, νομιζω οτι ειμαι εγκυος...:confused:
Και καλα σαν να το διαισθανομαι!:/:
Αλλα ποτε δεν ειμαι στο τελος!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ρε κοριτσια νομιζω οτι ειναι στο μυαλο ολο αυτο...γιατι και εγω οποτε εχω κανει ερωτα ελευθερα, μεχρι να μου ερθει η επομενη περιοδος, νομιζω οτι ειμαι εγκυος...:confused:
Και καλα σαν να το διαισθανομαι!:/:
Αλλα ποτε δεν ειμαι στο τελος!:whistle:


δεν είμαι τόσο σίγουρη... γιατί κι άλλες φορές είχα κάνει ελεύθερα και πάντα με δεδομένο ότι θέλαμε να μείνω έγκυος αλλά δεν είχα το ίδιο "προαίσθημα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τι να σου πω...δεν εχω βρεθει στην κατασταση του συνειδητα προσπαθω για αυτο...
Μεχρι τωρα νομιζω οτι ειναι παιχνιδακια του μυαλου...του δικου μου τουλαχιστον..μιλαω καθαρα προσωπικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
εγώ είχα δύο μέρες καθυστέρηση πήρα test το έκανα και ήταν θετικό, έκλαιγα για αρκετές μέρες πήγα στο γυναικολόγο και μου είπε ότι ήμουν 4 εβδομάδων μετά το πήρα απόφαση και τελικά είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί στην ζωή μου η 11 μηνών κορούλα μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Καλημέρα,
Μαλλων πρέπει να πω και εγώ την εμπειρια μου;
Σοφουλίνι εν όψει έτσι το λέμε;

Με ακούει κανείς.
Είχα 5 μέρες καθηστέρηση, λέω απο μέσα μου... δεν είναι τίποτα μάλλον κρύωσα. Περνάνε οι μέρες και μου γινεται εμμονή... μπα δεν μπορεί θα είναι απο της κύστες πάλι το πρόβλημα μου.
Ναι αλλά είχα το προαίσθημα ότι όχι δεν είναι από της κύστες και έτσι εχθές πήρα αυτό το τεστ να το κάνω.
Ηρθε η στιγμή της αλήθειας λοιπόν.:
Πέντε λεπτά και το αποτέλεσμα θετικό, ακινητη,αφωνη, το αγόρι μου να περιμένει να του πω τα αποτελέσματα.
Δεν είναι οτι δεν το θέλω και ούτε κουβέντα για έκτρωση.
Αλλά είναι κάτι που απεχθάνομαι το να μείνω έγκυος πριν το θελήσω(απο απροσεξία )
Και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα.
ΤΡελάθηκα και περιμένω να πάω σήμερα στο γιατρο.. να το σιγουρέψω...
Δεν ξέρω αν θα πρέπει να θυμώσω με τον Γιώργο που δεν πρόσεξε (και δεν το κατάλαβε) ή με τον εαυτό μου που δεν χρησιμοποιήσαμε προφύλαξη.
Πάντως όσο για το προαίσθημα το είχα όταν άρχισε η καθηστέρηση απλά προσπαθούσα να μην το πιστέψω.
Νιώθω καλά, είμαι χαρούμενη κατα πολύ, στους Γονεις πως το λές τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
wow Σοφία! καλά που είχες ήδη κόψει το κάπνισμα :P
Ανοιξε ένα δικό σου θέμα στα επί προσωπικού να το συζητήσουμε εκεί καλέ!
Αν τα πουμε εδω θα είμαστε εκτός θέματος!
Με το καλό πάντως!!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top