Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,220 μέλη και 2,423,191 μηνύματα σε 75,644 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 504 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τέλεια ονόματα για τέλειους σκύλους

renia_1995 (Uranya)

Διάσημο Μέλος

H Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 723 μηνύματα.

H renia_1995 Booorn booorn boorn boorn to be alive έγραψε: στις 16:18, 04-12-11:

Σκοπευω να παρω ενα μαυρο κουταβι doberman (αρσενικο) και δεν μπορω να βρω ουτε ενα ονομα να του ταιριαζει. Ιδεες;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 19:11, 17-04-12:

Πώς τα φωνάζετε τα σκυλάκια σας ή τους σκυλάρους σας?
Με ποιά κριτήρια τα βαφτίσατε;
Ποιά ονόματα σας έχουν κάνει εντύπωση και γιατί;
Εδώ οι ωραίες ιδέες για τα ονόματα των μικρών μας φίλων!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

@ngel

Νεοφερμένος

H @ngel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H @ngel έγραψε: στις 19:16, 17-04-12:

Plouto
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,693 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 19:16, 17-04-12:

Εγώ δεν έχω αλλά όταν αποκτήσω τον Μολοσσό μου,θα τον ονομάσω "Ωρίωνα".Απο τον ομώνυμο αστερισμό.

It's copyrighted so dont steal it
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 19:30, 17-04-12:

To doberman το ονόμασα Hannibal γιατί δάγκωνε όλη την ώρα και μας είχε σακατέψει ή καταστρέψει τα πάντα.
Το κουνελάκι το ονόμασε ο boyfriend "Jessica", από τη Jessica Rabbit.
Το μαλινουά ψάχναμε να βρούμε όνομα και στο μεσοδιάστημα ο boyfriend του έλεγε συνέχεια "ρε κερατά, πάλι ζημιά έκανες?" οπότε το ονόμασα Κερατά.
Το γερμανικό ποιμενικό ήταν από Βουλγαρία με διαβατήριο και είχε Βουλγάρικο ονοματεπώνυμο. Στην αρχή της λέγαμε για πλάκα "βρε, Ιρίνα Κούνοβα σε λένε? Τι ονομα είναι αυτό? Ψιτ, Κούνοβα?". Ε και έμεινε Κούνοβα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 19:33, 17-04-12:

Darko!! Δεν είναι καθόλου dark, είναι ολόλευκος, αλλά η αδερφή μου είναι φαν του Kovasevic.

Δε θα σχολιάσω το ρατσισμό που υφίστανται τα άλλα ζωντανά που αποκλείονται από το θέμα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 19:45, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Δε θα σχολιάσω το ρατσισμό που υφίστανται τα άλλα ζωντανά που αποκλείονται από το θέμα.
Χεχε. Σορυ μωρε, δεν το εκανα επι τουτου. Ειχα στο μυαλο μου σκυλακι, γι'αυτο. Ο,τι θελετε πείτε! Περίσσοτερο όμως στην παρούσα φάση ενδιαφέρομαι για ονόματα σκυλακίων! Ολα τα ζωάκια ευπρόσδεκτα φυσικά!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 20:01, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Ο Άρμιν και ο Μαρκ βγάζουν νύχια αγαπητό Κιτόμελο! Πρέπει οι γατογονείς να επαναφέρουμε την τάξη ενάντια στο καθεστώς των σκυλάδων!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε: στις 20:04, 17-04-12:

Δείξε ανωτερότητα, Val. Είναι γνωστό πως μας διέπει ούτως ή άλλως η ευγένεια και ο σεβασμός της ετερότητας.

Πλάκα κάνω, καλή μου mind, φαντάζομαι το κατάλαβες ούτως ή άλλως. Ψάχνετε όνομα για σκυλάκι ή απλώς κάνεις έρευνα;
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 23:22, 17-04-12:

Το όνομα του σκύλου λένε πως καλό είναι να έχει ρ γιατί το ακούνε πιο πολύ. Εμείς πάντως δύο σκυλιά που είχαμε, το ένα το λέγαμε Ερμή (δεν έχω ιδέα γιατί) και το άλλο Μάρκα (από το είσαι μια μάρκα εσύ και το μάρκα με έκαψες ). Ο σκύλος της πολυκατοικίας λεγόταν Φρήμας, από τον μαθηματικό του ιδιοκτήτη του (άσχετο).

Κι επειδή είμαι περήφανη σκυλοαδέρφη, ιδού η Μάρκα:
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 13:25, 18-04-12:

Frodo ο άντρακας (από το LOTR) και Kira η κόρη του (Kira στα ιαπωνικά σημαίνει φως κι επίσης Kira είναι κι ο κεντρικός χαρακτήρας του Death Note). Και βέβαια είχαμε την Φλώρα (την μαμά) αλλά πέθανε

Γενικά έχω την εντύπωση ότι τα ονόματα για σκυλιά πρέπει να είναι κοφτά, κατά προτίμηση δισύλλαβα και να έχουν "ρ" μέσα. Με βάση αυτούς τους κανόνες διαλέγαμε ονόματα.

Γαμάτο όνομα για σκύλο: Ρανταπλάν
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,042 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 13:46, 18-04-12:

Όταν ήμουν μικρή είχα ένα κανισάκι, τη Shiba. Πήρε το όνομά της από το B. Galactica που έδειχνε τότε η τηλεόραση. Κάποια σχέση είχε η κυρία αυτή με τον πρωταγωνιστή Apollo, με τον οποίο ήμουν αλλά δεν θυμάμαι πλέον: Ή αδερφή του ήταν ή ερωμένη του.
Άμα περάσει από εδώ ο Βάλντερ, θα μας πει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,225 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 13:56, 18-04-12:

Εγώ έχω τη Λούση και τον Ντίνο (τον οποίο επειδή είναι σαν φλοκάτη τον φωνάζω και Μπούμπη)
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε: στις 13:57, 18-04-12:

Τι μου κάνετε τώρα! Είχα δυο σκύλους. Έναν θηλυκό και έναν αρσενικό. Το θηλυκό σε μικρή ηλικία. Ήταν γιούρα γκέκα - λαγόσκυλο - και το ονόμασα Στρουμφίτα....(τι ήξερα, μικρό παιδάκι ήμουν ). Το άλλο ήταν σε μεγάλη ηλικία. Ήταν ένα ροτβάιλερ και το ονομάσαμε Καλιγούλα. Επειδή ήταν πολύ ιδιαίτερος και νευρικός και δάγκωνε ακόμη και τους ιδιοκτήτες του, (η συμπεριφορά του ήταν.... κάπως ανάρμοστη). Πέθανε ξαφνικά και από τότε αποφάσισα πως δεν θα ξαναπάρω, διότι δεν άντεχα να φεύγουν έτσι...
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,923 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 15:15, 18-04-12:

Δεν εχω σκυλο,αλλα αν ειχα το ονομα που θα του εδινα ειναι ''Ferrero''!!!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 15:18, 18-04-12:

Βρασίδας
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,737 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε: στις 15:46, 18-04-12:

Eγώ γάτες έχω οπότε για γάτες θα μιλήσω.

Λάμπρος. Είχε γεννηθεί Μ. Παρασκευή πριν 3 χρόνια. Χθες είχε γενέθλια.
Ρούλος. Ήταν 3 αδέρφια και ήταν ο μικρότερος. * Ε μικρούλης-ρούλης-ρούλος.
Μπελούτσι. Παρμένο από τον τότε παίχτη του Ολυμπιακού.
Πόνυ. Ε πόνυ μου θύμιζε.
Σκίπη. Ένα παλιό έργο με ένα καγκουρό που το λέγαν έτσι; Ε αυτή η γάτα μωρό ήταν πολύ τρελόπηδηχτό.
Σούζη. Αυτό ήταν έμπνευση της μαμάς. Είναι και η μεγαλύτερη. Την έχουμε 8 χρόνια!

*Τα άλλα δυο επίσης αρσενικά ο Λιόνταρος (ήταν πολύ τριχωτός!) και ο Εmo (η ουρα του ήταν σαν ξασμένη, όπως τα μαλλιά των emo)
Επίσης τον πρώτο μας γάτο τον φωνάζαμε ''βρε συ!'' και του μεινε το όνομα. Mια άλλη θηλυκιά τη λέγαμε Σούμο, επειδή περπατούσε περίεργα.
Άλλα γατιά τα λέγαμε Έντι, Μάρκος, Ορφέας, Νταίζη, χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Απλώς εμπνεύσεις.
Αλλά αυτά δε ζουν πια. =/
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,618 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 17:13, 18-04-12:

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,830 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 18:17, 18-04-12:

Εγώ αν τελικά πάρω σκιουράκι, θα το ονομάσω Ρομέο.
Ε, ας αλλάξει ο τίτλος δε φταίω. :/
Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε: στις 19:27, 18-04-12:

Ερμης,αλλα δεν τον βαφτισα εγω,η βαφτισιμια μου
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος