Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,792 μέλη και 2,440,627 μηνύματα σε 76,684 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 292 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τέλεια ονόματα για τέλειους σκύλους

yperoxi

Πολύ δραστήριο μέλος

H yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 465 μηνύματα.

H yperoxi Wake up, rise up έγραψε: στις 04:40, 19-04-12:

Πάντως ένας γνωστός μου ονόμασε το σκυλάκι του Γραντζουνίλδη. Δεν ξέρω αν θα το μάθει ποτέ αυτό το όνομα, αν κ οι σκύλοι έχουν απίστευτη νοημοσύνη!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

provoker (Σταυρος Παπαζησης)

Νεοφερμένος

Ο Σταυρος Παπαζησης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O provoker έγραψε: στις 05:23, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Εγώ αν τελικά πάρω σκιουράκι, θα το ονομάσω Ρομέο.
Ε, ας αλλάξει ο τίτλος δε φταίω. :/
Φιλος πηρε σκιουρο και τον φωναζει ζωο.... Λεει πως ειναι χαζο να δωσεις ονομα σε σκιουρο!

Την σκυλα μας ( 17 κουταβια εκανε !!) Την λεγαμε Vily , βασιλικη δλδ
Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε: στις 05:25, 19-04-12:

Δεν έχω κατοικίδιο αλλά θα πάρω γάτο. Θέλω να τον ονομάσω Damiel, όπως τον πρωταγωνιστή από το Der Himmel ueber Berlin, που είναι μια απ' τις αγαπημένες μου ταινίες.
1
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 05:35, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Όταν ήμουν μικρή είχα ένα κανισάκι, τη Shiba. Πήρε το όνομά της από το B. Galactica που έδειχνε τότε η τηλεόραση. Κάποια σχέση είχε η κυρία αυτή με τον πρωταγωνιστή Apollo, με τον οποίο ήμουν αλλά δεν θυμάμαι πλέον: Ή αδερφή του ήταν ή ερωμένη του.
Άμα περάσει από εδώ ο Βάλντερ, θα μας πει.
Sheba, κόρη του Commander Cain (Battlestar Pegasus), και πανέμορφη γυναίκα. Ήταν η δεύτερη σύζυγος του Apollo, γιου του Commander Adama (Battlestar Galactica), ο οποίος (κατα κόσμον Richard Hatch) έπαιξε ΚΑΙ στο νεο Galactica του 2003, τον Τομ Ζάρεκ, έναν πολιτικό κρατούμενο και μετέπειτα σκέτο πολιτικό.

Apollo (BSG 1978 ):

Tom Zarek (BSG 2003):

Sheba (BSG 1978 ):

ΥΓ: Οι υπόλοιποι να με συμπαθάτε αλλά οτιδήποτε Αποικιακό, εμπίπτει στη σφαίρα γνώσεών μου και στις αρμοδιότητές μου να το επεξηγήσω σαφώς.
2
Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,027 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε: στις 12:54, 19-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Εγώ αν τελικά πάρω σκιουράκι, θα το ονομάσω Ρομέο.
Ε, ας αλλάξει ο τίτλος δε φταίω. :/
Είχε ένας φίλος μου σκιουράκι και τον έλεγε Προκόπη!

Πάντως να είσαι προετοιμασμένη, γιατί θέλουν τεράστια φροντίδα για να ζήσουν πολλά χρόνια, και φαντάζομαι αν πάθει κάτι θα στεναχωρηθείς.
2
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 20:02, 28-05-12:

Αngelina, Rex, sweety...
1
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε: στις 10:36, 02-06-12:

IRIS ... απο τα πιο ωραια ονοματα που εχω ακουσει για σκυλια!!
2
Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε: στις 17:06, 02-06-12:

Εγώ ποτέ δεν είχα σκύλο αλλά αν είχα θα τον έβγαζα ή Άρη ή Hans .Hans επειδή δεν ξέρω μου αρέσει και Άρη(αν ήταν κυνηγόσκυλο, λυκόσκυλο κ.α)γιατί έτσι λένε τον θεό του πολέμου.
1
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,624 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε: στις 17:33, 02-06-12:

Αν πάρω ποτέ Basser Hound, θα τον ονομάσω "Μπόζο". Νομίζω καταλαίνετε γιατί...

Aν όμως πάρω ποτέ τον αγαπημένο μου μπεζ bullmastiff (αφού έχω εξασφαλίσει έναν μισθό για το φαί του!), δεν ξέρω πως να τον ονομάσω...Θα τον αγαπώ τόσο πολύ που τα λόγια είναι περιττά.

Μεγάλος έρωτας αυτά τα δύο σκυλιά
5
Παράθεση

K.MAMA

Νεοφερμένος

H K.MAMA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H K.MAMA έγραψε: στις 11:39, 03-07-12:

Αν έχετε δυο σκυλιά, π.χ ένα αρσενικό και ένα θηλυκό ωραία ονόματα θα ήταν ο Αμπρα και η Καταμπρα!!!
Επίσης για αρσενικά ..Σέντρικ, Λου"ι"τζι , Ντράκο, Πήγασος, Λιο, Νάστυ, Τζιάνο, Λούης........

Θηλυκά ... Ναόμι, Τέσα, Νάρα, ή Λάρα, Σπίθα, Ναγκινι, Πα'ι'περ, Λουμίνα....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-07-12 στις 18:18. Αιτία: Κεφαλαία - προσαρμογή στον όρο χρήσης #8
1
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 12:19, 03-07-12:

Εμείς έχουμε την Luna... ένα ασπρόμαυρο cocker spaniel...

Το όνομα ήταν έμπνευση του αδερφού μου....

Α και στο χωριό έχουμε την Ηρα ένα ποιμενικό και τον Volpe(αλεπού) τον μούργο μας που μοιάζει μ αλεπού...
1
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 12:25, 03-07-12:

Δεν έχω σκυλάκι, αλλά τα πιο πετυχημένα που έχω ακούσει είναι:
1. Μερεντάκι. Για ένα Μαλτεζάκι που έχει το χρώμα της μερέντας (κυριολεκτικά)
2. Παγωτό. Αυτό το άκουσα από μία κυρία που έκανε βόλτα το σκυλάκι της (δεν αναγώρισα ράτσα). Είχε το χρώμα της βανίλιας και της σοκολάτας σε κάποια σημεία.
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 12:33, 03-07-12:

την δικη μου σκυλιτσα την λενε Νομα! Δεν ξερω πως μου ηλθε! Αν παλι εχετε θηλυκο και αρσενικο το Ρωμαιος και Ιουλιετα νομιζω πως ειναι το καλυτερο!
1
Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε: στις 14:18, 05-07-12:

Αρσενικό και θηλυκό: Ναπολεον και Ζοζεφίνα....
Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε: στις 16:27, 05-07-12:

Εμενα το δικο μου(διασταυρωμενο γκριφον με τεριε) το λεω Οσκαρ!!! Απλα μια μερα ψαχναμε ονομα και μου ηρθε(δεν ξερω πως) και τον βγαλαμε ετσι!
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 16:30, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ελενη_
Εμενα το δικο μου(διασταυρωμενο γκριφον με τεριε) το λεω Οσκαρ!!! Απλα μια μερα ψαχναμε ονομα και μου ηρθε(δεν ξερω πως) και τον βγαλαμε ετσι!
ωραιο ονομα!Εχει μια φιλη μου ενα σκυλακι που τον λενε οσκαρ!!! ααα! Η αδελφη μου στο σπιτι της στην Θεσ/νικη εχει ενα Χασκι και επειδη το πηρε κουταβι τον εβγαλε puppy
Παράθεση

grotesque_mask (in bianco e nero)

Περιβόητο Μέλος

H in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,010 μηνύματα.

H grotesque_mask έγραψε: στις 17:14, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
ωραιο ονομα!Εχει μια φιλη μου ενα σκυλακι που τον λενε οσκαρ!!! ααα! Η αδελφη μου στο σπιτι της στην Θεσ/νικη εχει ενα Χασκι και επειδη το πηρε κουταβι τον εβγαλε puppy
άμα μεγαλώσει όμως δεν θα 'ναι puppy πια! (captain obvious)
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 17:31, 05-07-12:

παλια τους σκυλους τους λεγανε ρομπέν,άρη..
Παράθεση

Iratus

Δραστήριο Μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O Iratus έγραψε: στις 17:33, 05-07-12:

Ιράτους.
3
Παράθεση

ελενη_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H ελενη_ έγραψε: στις 17:59, 05-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweetymt
χαχα ωραιοο??? και το παπι ωραιο ειναι! Αλλα οταν μεγαλωσει? :Ρ Κι εγω Θεσσαλονικη..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Scandal