Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,808 μέλη και 2,441,599 μηνύματα σε 76,728 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 318 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δημοσκοπική πρόταση: Να αμνηστευτεί ο Άκης Τσοχατζόπουλος, αν ...δώσει;

Δημοσκοπική πρόταση: Να αμνηστευτεί ο Άκης Τσοχατζόπουλος, αν ...δώσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
Να του δοθεί
1
5,88%
Να του δοθεί, με ισόβια αφαίρεση των πολιτικών του δικαιωμάτων
2
11,76%
Να μην του δοθεί
1
5,88%
Να μην του δοθεί και να γίνει δήμευση όλων των οικογενειακών του περιουσιακών στοιχείων
13
76,47%

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 13:52, 18-04-12:

: Μιας και το ζήτημας της " κάθαρσης" από τα "δεινά της Μεταπολίτευσης", είναι πια παλλαϊκό αίτημα (νομίζω; ), αλλά μάλλον( και της ιστορίας, προτείνω για δημοσκόπηση την πρόταση: "Να δοθεί (πολιτικοηθική) αμνηστεία στον Άκη Τσοχατζόπουλο, αν θα δώσει στοιχεία διαπλοκής και διαφθοράς τουλάχιστον άλλων τριών Πολιτικών της Μεταπολίτευσης;
Οι επιλογές είναι:
1.- Να του δοθεί
2.- Να του δοθεί, με ισόβια αφαίρεση των πολιτικών του δικαιωμάτων
3.- Να μην του δοθεί
4.- Να μην του δοθεί και να γίνει δήμευση όλων των οικογενειακών του περιουσιακών στοιχείων
ΥΓ: Παρακαλείται η ΟΔ, να μεριμνήσει για τα τεχνικά!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 14:02, 18-04-12:

Η κάθαρση θα γίνει με δυο τρεις μόνο ; Αισιόδοξο σας βρίσκω. Κρύβεται από πίσω....Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτη την αμνήστευση ακόμα και αν έδινε ένα λόχο αυτός ο καραγκιόζης. Κι ακόμα και αν τους δώσει, κανείς δεν μας λέει ότι θα καταδικαστούν χωρίς να χρησιμοποιήσουν τα παραθυράκια τους. Γλύτωσαν και το 89' οι αλήτες του ΠΑΣΟΚ (Παπανδρέου, Κουσόγιωργας, Τσοβόλας, Πέτσος κ.α).
2
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 14:06, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Η κάθαρση θα γίνει με δυο τρεις μόνο ; ...
: Για φαντάσου οι επόμενοι τρεις να δώσουν από άλλους τρεις!

...Αισιόδοξο σας βρίσκω. ..).
: Αφού προσδοκώ τη "Βασιλεία του Θεού επί Γης"!

...Τσοβόλας...
:! Νομίζω ότι τον αδικείς!
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 14:11, 18-04-12:

4.- Να μην του δοθεί και να γίνει δήμευση όλων των οικογενειακών του περιουσιακών στοιχείων.

Mέχρι και του πουκαμίσου που φοράει μη σου πω.
2
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 14:13, 18-04-12:

Αν και την υποθεση Τσοχατζοπουλου τη θεωρω μια μεγαλη φουσκα ωστοσο μονο ετσι μπορω να απαντησω στη δημοσκοπηση:

No fucking way

Εξαλλου σε 2-3 μηνες εξω θα ειναι.
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε: στις 14:27, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νωεύς
: Μιας και το ζήτημας της " κάθαρσης" από τα "δεινά της Μεταπολίτευσης", είναι πια παλλαϊκό αίτημα (νομίζω; ), αλλά μάλλον( και της ιστορίας, προτείνω για δημοσκόπηση την πρόταση: "Να δοθεί (πολιτικοηθική) αμνηστεία στον Άκη Τσοχατζόπουλο, αν θα δώσει στοιχεία διαπλοκής και διαφθοράς τουλάχιστον άλλων τριών Πολιτικών της Μεταπολίτευσης;
Οι επιλογές είναι:
1.- Να του δοθεί
2.- Να του δοθεί, με ισόβια αφαίρεση των πολιτικών του δικαιωμάτων
3.- Να μην του δοθεί
4.- Να μην του δοθεί και να
ΥΓ: Παρακαλείται η ΟΔ, να μεριμνήσει για τα τεχνικά!
Βάλε και ένα 5ο: Να του δοθεί - μόνο πολιτικοηθική - αμνηστεία (άλλωστε η αμνηστεία δεν απαλλάσσει τον αμνηστευμένο της υποχρέωσης αποζημίωσης ή χρηματικής ικανοποίησης ) εφόσον δώσει άλλους τρεις, αλλά να γίνει δήμευση όλων των οικογενειακών του περιουσιακών στοιχείων.

υγ. Χρόνια σου πολλά για την ονομαστική σου εορτή, έστω και λίγο καθυστερημένα.
1
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 14:30, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
αλλά να γίνει δήμευση όλων των οικογενειακών του περιουσιακών στοιχείων
Τι σημαινει πρακτικα δημευση των περιουσιακων του στοιχειων;
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε: στις 14:34, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Τι σημαινει πρακτικα δημευση των περιουσιακων του στοιχειων;
Μόνο πρακτικά γίνεται η δήμευση. Κατάσχεση των περουσιακών του στοιχείων από το κράτος.

υγ. Να το δω και να μην το πιστέψω δηλαδή....
1
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 14:40, 18-04-12:

Πάντως φαίνεται ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται στο περίπου. Κάθε φορά που το ΠΑΣΟΚ ζορίζεται, η "αριστερή" πτέρυγα του πάει στο εδώλιο μετά από πασοκοδεξιές ή αριστερογαλάζιες συγκυβερνήσεις...Don't forget ότι στο τσακ να γινόταν πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ το 1996 ο 'Ακης σε εκείνο το ιστορικό συνέδριο. Φαίνεται προς το παρόν ότι οι αποφάσεις προβλέπουν μια πλήρη κυριαρχία της δεξιάς πτέρυγας του ΠΑΣΟΚ για τα επόμενα χρόνια. Στις ήττες και τις συντριβές βγαίνουν όλα τα απωθημένα. Στις μεγάλες επιτυχίες όλοι σπεύδουν να γευτούν λίγο από το κρασί της νίκης.
3
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 14:43, 18-04-12:

Ρε παιδια αφου τα αδικηματα για τα οποια κατηγορειται εχουν παραγραφει. Τι σκαμε αδικα;
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,675 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 14:44, 18-04-12:

Το ότι πήρε μίζες δεν με νοιάζει. Δεν τα πήρε από το κράτος αλλά απο της εταιρία που εμπορεύεται τα υποβρύχια. Το ζήτημα είναι αν η συμφωνία ήταν συμφέρουσα και για τη χώρα εκτός από τη Siemens. Αν η συμφωνία δεν ήταν συμφέρουσα για τη χώρα πρέπει στο δικαστήριο να πάνε όλα τα μέλη του ΚΥΣΕΑ.

Η άποψη μου είναι ή να τιμωρηθούν όλοι ή κανένας. Δεν μπορεί να στοχοποιείται ένας μόνο για τις πράξεις πολλών.
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 14:48, 18-04-12:

Μόνο πρακτικά γίνεται η δήμευση. Κατάσχεση των περουσιακών του στοιχείων από το κράτος.

υγ. Να το δω και να μην το πιστέψω δηλαδή....
Αφου αυτος ρε συ τα εχει γραψει ολα στην κορη του, στη γυναικα του, σε ολο του το σοι. Τι μπορουν να του παρουν; Δεν ειναι βλακας.Ολα τα εχει προβλεψει.
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε: στις 14:56, 18-04-12:

Αφου αυτος ρε συ τα εχει γραψει ολα στην κορη του, στη γυναικα του, σε ολο του το σοι. Τι μπορουν να του παρουν; Δεν ειναι βλακας.Ολα τα εχει προβλεψει.
Big mistake! Θα πρέπει να τα δικαιολογήσουν....πως έγιναν οι αγορές αυτές; Δεν έχεις ακούσει για το πόθεν έσχες;
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 14:59, 18-04-12:

Big mistake! Θα πρέπει να τα δικαιολογήσουν....πως έγιναν οι αγορές αυτές; Δεν έχεις ακούσει για το πόθεν έσχες;
Ναι εχω ακουσει αλλα παντα βρισκουν τροπο και τα καλυπτουν.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:08, 18-04-12:

Αν και την υποθεση Τσοχατζοπουλου τη θεωρω μια μεγαλη φουσκα
Από ποία άποψη;
Δεν έκανε ότι έκανε;
Προσωπικά μου είναι αδιάφορο αν όσοι έκαναν τα στραβά τα μάτια, έπαψαν να κάνουν επειδή έχουν συμφέρον ή εντολή.
Το αποτέλεσμα κοιτάω αν και προσωπικά δεν μου αρκεί, είναι ένας πεθαμένος πολιτικός.
Παράθεση

akritas

Δραστήριο Μέλος

Ο akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O akritas έγραψε: στις 15:09, 18-04-12:

Ρε παιδια αφου τα αδικηματα για τα οποια κατηγορειται εχουν παραγραφει. Τι σκαμε αδικα;
Κατηγορείται για ξέπλυμα βρώμικου χρήματος, το οποίο δεν έχει παραγραφεί.
2
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 15:14, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Το ότι πήρε μίζες δεν με νοιάζει. Δεν τα πήρε από το κράτος αλλά απο της εταιρία που εμπορεύεται τα υποβρύχια.
το ότι πήραμε αυτά τα υποβρύχια που γέρνουν και τα πληρώσαμε Χ λεφτά ενώ αν ο βλαμμένος δεν έπαιρνε μίζα θα μπορούσαμε να πάρουμε άλλα υποβρύχια που θα κάναν Χ/2 ευρώ (και που πιθανόν δεν θα έγερναν) φαντάζομαι ότι είναι ανώτερα μαθηματικά και ανώτερη λογική σκέψη για το μέσο βαμμένο πασοκάκι..

Ρε παιδιά ας εξηγήσει κάποιος στους πρασινοτυφλούς την έννοια της μίζας γιατί πάλι θα πήξουμε στις μ*λ*κιες KAI σε αυτό το thread και δεν λέει...
2
Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε: στις 15:19, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Η άποψη μου είναι ή να τιμωρηθούν όλοι ή κανένας. Δεν μπορεί να στοχοποιείται ένας μόνο για τις πράξεις πολλών.
Ξεκόλλα λίγο.....και δες πως είναι μια αρχή. Βέβαια δεν γνωρίζουμε το τέλος. Όπως και να έχει, μια αρχή πρέπει να γίνει και φυσικά να έχουμε και μια συνέχεια.

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Το αποτέλεσμα κοιτάω αν και προσωπικά δεν μου αρκεί, είναι ένας πεθαμένος πολιτικός.
Ευελπιστώ να πεθάνουν κι άλλοι
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 15:27, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Από ποία άποψη;
Δεν έκανε ότι έκανε;
Προσωπικά μου είναι αδιάφορο αν όσοι έκαναν τα στραβά τα μάτια, έπαψαν να κάνουν επειδή έχουν συμφέρον ή εντολή.
Φυσικα και εκανε ο,τι εκανε.
Απλα πιστευω οτι θα τη βγαλει και αυτος καθαρη.
Ο τροπος που αποδιδεται η δικαιοσυνη ειναι γελοιος και μπαζει απο παντου. Γι αυτο θεωρω οτι ειναι μια μεγαλη φουσκα. Και δεν αφορα μονο τον Τσοχατζοπουλο. Το κακο ξεκιναει απο αλλου (βλ εξεταστικες επιτροπες που εχουμε ξανασυζητησει σε αλλο θρεντ).
Απο το 2001 υπαρχει αυτο το ζητημα και κανενας δεν ασχοληθηκε οπως θα επρεπε. Εχει παρελθει μια 5ετια,οι δικηγοροι του θα επικαλεστουν το νομο περι παραγραφης των αδικηματων του και ολα μια χαρα. Οπως γινεται παντα. Αυτο εννοω.
Καταρχην να σου πω και κατι πολυ απλο. Γιατι ευνοικοτερη μεταχειριση στον Τσοχατζοπουλο; Γιατι τον εχουν χωρις χειροπεδες; Αυτο δε σου λεει κατι ; Δεν επρεπε να τον μεταχειριζονται σαν εναν κοινο εγκληματια; Αυτος μπαινοβγαινει κυριος και αγερωχος απο τη ΓΑΔΑ στον Κορυδαλλο και ζηταει να δικαστει ως πολιτικος κρατουμενος. Φανταζομαι εχεις δει πως γινονται οι μεταγωγες των κρατουμενων κανονικα. Η ολοι θα φορουν χειροπεδες ή κανεις. Ετσι δεν ειναι;
1
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 15:29, 18-04-12:

Ποιος αρχων σε αυτη τη χωρα πληρωνει ο,τι χρωσταει;
Και με ποιο τροπο?
Με παρουσιες στο ΑΤ της περιοχης του και απαγορευση εξοδου απο τη χωρα και τη μονη ; [ουπς αυτο πηγαινε αλλου]
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια