Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,799 μέλη και 2,440,901 μηνύματα σε 76,697 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 137 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι έγινε σήμερα

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:46, 27-11-07:

Ένα από τα site που φιλοξενούμε αφιλοκερδώς δέχτηκε "επίθεση" τεχνικής που ονομάζεται DDoS.

Αυτό επηρέασε και την λειτουργία του e-steki. Ωστόσο ο προγραμματισμός για το new era ισχύει, κάποια στιγμή αύριο το e-steki θα κλείσει για να έρθει το new era!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:49, 27-11-07:

Για να καταλαβω... Εμεις σαν στεκι μας περισευει χωρος και τον δινουμε σε αλλο site η γενικοτερα ο server μας;
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:55, 28-11-07:

Χώρος μας περισσεύει και το παραπάνω. Σε 2 site παρέχουμε αφιλοκερδώς φιλοξενία και αυτό γιατί πιστεύουμε σε αυτά. Είναι αρκετά όμορφο να βοηθάς.

Επίσης πολλά site βρίσκονται σε κοινόχρηστους servers, ακόμη και εμείς*. Είναι πολύ δαπανηρό να στήσεις έναν server αποκλειστικά για 1 site.

*Ωστόσο για τον e-steki new era ενοικιάζουμε έναν server αποκλειστικά δικό μας. Μεγαλώσαμε τόσο που δεν μας αντέχουν οι κοινόχρηστοι servers.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 14:10, 28-11-07:

Ναι ετυχε αργοτερα να μπω σε μια σελιδα και καταλαβα για πια μιλας. Νταξει δεν πειραζει, καλο ειναι...
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 21:19, 02-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ένα από τα site που φιλοξενούμε αφιλοκερδώς δέχτηκε "επίθεση" τεχνικής που ονομάζεται DDoS.
τι ειναι αυτο??
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:47, 02-12-07:

Μπαίνουν πολλοί fake users σε μία σελίδα και κάνοντας συνέχεια refresh επιβαρύνουν τον server.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ddos#Distributed_attack
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 21:57, 02-12-07:

θενξ!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 13:35, 03-12-07:

Εγινε κατι χτες κατα τις 2 ωρα ελλαδας? Μου εβγαλε database error...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:39, 03-12-07:

Ναι υπήρξε μια ατυχία (μάλλον κουβαλάμε καμία γκαντεμιά) στην παροχή ρεύματος του datacenter και τα UPS από την υπερθέρμανση δεν δούλεψαν. Ευτυχώς σε μια 1 ώρα είχε λυθεί το πρόβλημα
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 13:45, 03-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ναι υπήρξε μια ατυχία (μάλλον κουβαλάμε καμία γκαντεμιά) στην παροχή ρεύματος του datacenter και τα UPS από την υπερθέρμανση δεν δούλεψαν. Ευτυχώς σε μια 1 ώρα είχε λυθεί το πρόβλημα
Καποιος θα μπηκε με το αριστερο.

Δεν το κοιταξα αργοτερα γιατι επεσα για υπνο, απλα ειπα να ρωτησω..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια