Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,789 μέλη και 2,440,534 μηνύματα σε 76,682 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 333 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προσοχή πολιτική διαφήμιση...

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 18:44, 20-04-12:

tsako ανατριχιασα
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,163 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 18:48, 20-04-12:

Αχ τι μου θύμησε το σύνθημα του tsakou "Υπάρχει καλύτερη Ελλάδα και τη θέλουμε"
Πανελλήνιες 2003, μάθημα Έκθεση, θέμα "Επιστολή στον Δήμαρχο της πόλης για τη μόλυνση της πόλης μας"
Έγραφα, έγραφα και στο τέλος μου ήρθε στο νου κάτι πολύ πιασάρικο στο μυαλό, που ένιωθα και περήφανη που το σκέφτηκα και που θα έκλεινα με ωραίο και δυνατό τρόπο το γραπτό μου. Το "Υπάρχει καλύτερη Ελλάδα και τη θέλουμε".

Βγαίνω χαρωπή από την αίθουσα, πηγαίνω στο φροντιστήριο να πω στον καθηγητή μου πως έγραψα και του λέω όλο χαρά την τελευταία μου ατάκα, αφού σχεδόν μόνο αυτή θυμόμουν.
Ο καθηγητής τραβούσε τα μαλλιά του και μου ευχήθηκε να πέσω σε νεοδημοκράτες εξεταστές.

Το αποτέλεσμα ένας εξεταστής μου έβαλε 11 και ο άλλος 17!

ps: Φυσικά και δεν είχα ιδέα ότι το σύνθημα είχε ειπωθεί από νεοδημοκράτες πρωτύτερα
11
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε: στις 18:49, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsakos
Καλή σκέψη αλλά άθλια εκτέλεση ήταν η παρακάτω διαφήμιση
Bitch please
Η εκτέλεση των Α.Μ.Α.Ν ήταν σαφέστατα ανώτερη!!!!
5
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:26, 20-04-12:

12 εκατομμύρια επιχορήγησης στα κόμματα για τις εκλογές, να πηγαίνουν σε διαφήμιση λες και κάνουν μάρκετινγκ στο λάδι και στο ζαμπόν για να πουλήσει.

12 εκατομμύρια από τα δικά μας λεφτά, για να πλύνουν τον δικό μας εγκέφαλο, για να τους ξαναψηφίσουμε, για να μας φάνε κι άλλα λεφτά. Δηλαδή για τ' όνομα του Χριστού και της Παναγίας, πρέπει να είμαστε πολύ μαλάκες που δεν τους έχουμε πάρει κυριολεκτικά με τις πέτρες. Κυριολεκτικά όμως.

Διαφήμιση πρέπει να κάνει ένα προϊόν που η κατανάλωσή του προσφέρει απόλαυση στην πράξη και δεν είναι βλαβερό για τον κόσμο. Αυτοί οι δεν θέλω να χαρακτηρίσω πως, διαφημίζονται ενώ 30 χρόνια είναι η δυσφήμιση η ίδια στην πράξη.

Μικρό κόμμα αντιμνημονιακό και με πίεση ρε κερατάδες, θα φάτε καλά στις 6 Μαϊου.
14
Παράθεση

qwerty111

Περιβόητο Μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,258 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε: στις 23:36, 20-04-12:

Διαχρονική...
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 23:44, 20-04-12:

Σαν βιντεάκι από τους Ράδιο Αρβύλα μου φάνηκε εμένα.
Έλεος δηλαδή, από αυτό περιμένουν ότι θα πάρουν ψήφους?
Αλλά τι να πεις κανείς? Όταν το ~40% της χώρας ψηφίζει ακόμα νδ και πασόκ, τίποτα δε φαίνεται αδύνατο...
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 23:47, 20-04-12:

Καλλιτεχνικά βρίσκω το σποτ άψογο σε αντίθεση με προηγούμενα σποτ του κόμματος σε άλλες εκλογικές αναμετρήσεις.
ρε τσακο,,εγω που ειμαι νδ βασικα
και βρισκω το σποτ γελοιωδως ψευτικο και στημενο,,-ειδικα αυτη με τις μπουρμουληθρες ειναι για γιατρο-

ο λογος του σαμαρα ειναι καλος ομως..αλλα δεν φτανει.

και ολο κανει ζουμ στα προσωπα οπως ολα τα σποτ των κομματων,,ειναι μοδα φαινεται

βλακειες..

αντι να δειξει πχ πρωτα εικονες φτωχων φτωχειας ανεργεια,,και μετα εικονες αναπτυξης δουλειας επενδυσεων

δειχνει αυτην την λαιτ ξενερωτιλα με ανθρωπους φατσες και γελοια συνθηματα

δυστυχως οι διαφημιστες ειναι τοσο κατεστημενοι και προκατ,,που ολο τα ιδια ξενερωτα κανουν..
Παράθεση

qwerty111

Περιβόητο Μέλος

O qwerty111 έγραψε: στις 23:50, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Σαν βιντεάκι από τους Ράδιο Αρβύλα μου φάνηκε εμένα.
Έλεος δηλαδή, από αυτό περιμένουν ότι θα πάρουν ψήφους?
Αλλά τι να πεις κανείς? Όταν το ~40% της χώρας ψηφίζει ακόμα νδ και πασόκ, τίποτα δε φαίνεται αδύνατο...
Σε αυτές τις εκλογές δεν δικαιολογείται το: Δεν ήξερα, δε γνώριζα, εξαπατήθηκα
Τέσπα, το πρώτο σποτ του πασοκ για αυτή την προεκλογική περίοδο είναι:
http://www.newsbomb.gr/ekloges-2012/...spot-toy-pasok
Παράθεση

rakels (Ράκελ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 560 μηνύματα.

H rakels δεν υπάρχουν κανόνες, μα μόνο εξαιρέσεις έγραψε: στις 23:57, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από qwerty111
Σε αυτές τις εκλογές δεν δικαιολογείται το: Δεν ήξερα, δε γνώριζα, εξαπατήθηκα
Τέσπα, το πρώτο σποτ του πασοκ για αυτή την προεκλογική περίοδο είναι:
http://www.newsbomb.gr/ekloges-2012/...spot-toy-pasok
Πόσο πολύ παίζει να ταιριάζει το ''από τότε που βγήκε το συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο'' σε αυτό το βίντεο?
3
Παράθεση

qwerty111

Περιβόητο Μέλος

O qwerty111 έγραψε: στις 23:59, 20-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από rakels
Πόσο πολύ παίζει να ταιριάζει το ''από τότε που βγήκε το συγγνώμη χάθηκε το φιλότιμο'' σε αυτό το βίντεο?
Τουλάχιστον η διαφήμιση δεν είναι σαν την παραπάνω του 2009. Είναι και αυτό μια πρόοδος.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,668 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 00:13, 21-04-12:

http://www.youtube.com/watch?feature...v=6qIVgPprLzA#!
αν και δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ η διαφήμιση αυτή μου αρέσει επειδή είναι απλή, λιτή και ζητάει συγγνώμη. Δόθηκαν λίγα χρήματα για την παραγωγή της σε σύγκριση με την νδ
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 00:16, 21-04-12:

SWEET JESUS!!!!!!!!!!!!!!! πω πω αυτο πρεπει να ηταν απο τα πιο σοκαριστικα λεπτα της ζωης μου. θα υπαρξουν κι αλλα;
1
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε: στις 00:21, 21-04-12:

ρε παιδια,εγω ειμαι μικρος,δεν μπορω να ψηφισω,οσοι μπορειτε, σκεφτείτε τι θα ψηφισετε!!!
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 00:22, 21-04-12:

Σε αυτό το θέμα παραθέτουμε και σχολιάζομε τα διαφημιστικά σποτ των κομμάτων για τις βουλευτικές εκλογές 2012. Έπειτα τα σχολιάζουμε καλλιτεχνικά ή με βάση το περιεχόμενο.

Αρχίζω με ένα σποτ της ΝΔ.

Καλλιτεχνικά βρίσκω το σποτ άψογο σε αντίθεση με προηγούμενα σποτ του κόμματος σε άλλες εκλογικές αναμετρήσεις. Μας παραθέτει ένα βουνό από διλλήματα και στο τέλος μας προτρέπει να ψηφίσουμε ΝΔ.

2
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 00:26, 21-04-12:

Ολες οι πολιτικές διαφημίσεις που έχω δει είναι απλά ηλίθιες και προσβλητικές στην νοημοσύνη. Δεν βρίσκω το λόγο να τις πιάσω μια μια...
8
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 00:27, 21-04-12:

Η ΝΔ έχει κάνει καλές κινήσεις ως προς το marketing επί Σαμαρά. Η αρχή έγινε με το logo του κόμματος.

Από αυτό σε αυτό

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 00:29, 21-04-12:

αν και δε θα ψηφίσω ΠΑΣΟΚ η διαφήμιση αυτή μου αρέσει επειδή είναι απλή, λιτή και ζητάει συγγνώμη. Δόθηκαν λίγα χρήματα για την παραγωγή της σε σύγκριση με την νδ
Μανούλα μου, ο Οξαποδώ!!!
5
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 09:35, 21-04-12:

Μανούλα μου, ο Οξαποδώ!!!
ναι,σαν διολος φαινεται

κακος ανθρωπος που προσπαθει να το παιξει καλος και ταπεινος

ειναι δυνατον αυτος ο ανθρωπος να γινει συμπαθης οπως ο Γιωργακης εστω?

τουλαχιστον ο σαμαρας βγαζει κατι το χαζοχαρουμενο λιγο υπερβολικο,,αλλα δεν τρομαζω οπως με τον βαγγελα..

και δεν ειναι θεμα παχους εννοειται,,υπαρχουν χοντροι χαριτμενοι ανθρωποι,,αλλα υφους,,

αυτο το βλεμμα κουμποτρυπα του βενιζελου με τρομαζει..
βγαζει τετοια σκληροτητα,,
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε: στις 09:45, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τουλαχιστον ο σαμαρας βγαζει κατι το χαζοχαρουμενο λιγο υπερβολικο,,αλλα δεν τρομαζω οπως με τον βαγγελα..

και δεν ειναι θεμα παχους εννοειται,,υπαρχουν χοντροι χαριτμενοι ανθρωποι,,αλλα υφους.
Σωστά, τουλάχιστον με τον Αντώνη ξέρεις ότι θα την φας, αλλά θα στην φορέσει με έναν κάπως πιο ήπιο τρόπο. Ενώ ο άλλος ο αγροίκος ρε παιδί μου, απαπαπαπα.

ΥΓ: Πώς την πετυχαίνει αυτή τη γλίτσα στο μαλλί σε κάθε του εμφάνιση, απορία το 'χω.
7
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,656 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 12:30, 21-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
12 εκατομμύρια επιχορήγησης στα κόμματα για τις εκλογές, να πηγαίνουν σε διαφήμιση λες και κάνουν μάρκετινγκ στο λάδι και στο ζαμπόν για να πουλήσει.

12 εκατομμύρια από τα δικά μας λεφτά, για να πλύνουν τον δικό μας εγκέφαλο, για να τους ξαναψηφίσουμε, για να μας φάνε κι άλλα λεφτά. Δηλαδή για τ' όνομα του Χριστού και της Παναγίας, πρέπει να είμαστε πολύ μαλάκες που δεν τους έχουμε πάρει κυριολεκτικά με τις πέτρες. Κυριολεκτικά όμως.

Διαφήμιση πρέπει να κάνει ένα προϊόν που η κατανάλωσή του προσφέρει απόλαυση στην πράξη και δεν είναι βλαβερό για τον κόσμο. Αυτοί οι δεν θέλω να χαρακτηρίσω πως, διαφημίζονται ενώ 30 χρόνια είναι η δυσφήμιση η ίδια στην πράξη.

Μικρό κόμμα αντιμνημονιακό και με πίεση ρε κερατάδες, θα φάτε καλά στις 6 Μαϊου.
Exactly that. Δε γίνεται ανάμεσα στις διαφημίσεις για το ρολό κουζίνας και το απορρυπαντικό πιάτων να πετάγεται είτε ο Βενιζέλος είτε ο Σαμαράς. Ούτε να τα βλέπω δε θέλω τα ... σποτάκια τους.
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια