Ρατσισμός κατά των εβραίων

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Ειμαι υπερ του οτι σκοτωναν Ευραιους και μονο αυτο.
Και γιατί είναι θετικό αυτό, μπορείς να μας εξηγήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Και γιατί είναι θετικό αυτό, μπορείς να μας εξηγήσεις;
Ισως ειναι καπος ρατσιστικο αλλα αυτοι ειναι η απαντισει μου (και η οπτικη γωνια μου) :

Για δειτε τι κανουν οι Ευραιοι στους Παλαιστινιους... γενικα ομως δεν ειναι κακια ρατσα;Δεν προκαλουν προβληματα και προσπαθουν να κανουν κακο στους αλλους εστω και για τοσο δα κερδος; Βεβεα εχω και πρωσοπικο βιομα με καπιους ευραιους, δεν παει να πει οτι ολοι η ευραιοι ειναι τετιοι αλλα εγω δεν γνωρισα ουτε εναν "καλο" ευραιο οποτε το βλεπω ετσι. Ισως ειναι λαθος μου, ισως ειναι ρατσισμος, ισως ειναι ο τροπος που μεγαλοσα ισως ειναι κατι αλλο αλλα εγω ετσι το βλεπω και πιστευω πως αμα ο Χιτλερ τοτε ειχε εξαφανισει ολους τους Ευραιους θα ητανε μεν απανθροπο αλλα θα εσωζε της επομενες γενια απο καπια προβληματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α και "πονάει χέρι, κόψει χέρι" δηλαδή ε? Μήπως σου άρεσε και ο θεσμός του Καιάδα? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αν είναι έτσι ρε Dark δε θα 'πρεπε να έχει μείνει κανένας ζωντανός πάνω στη γη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
O Θεσμος του Καιαδα πιος ητανε;
Ειπα εγω "ποναει χερι, κοψει χερι" ; Αλλα οπως και να το κανουμε αυτοι η ανθρωοποι δεν βαζουν μυαλο... Αφου τραβιξαν οτι τραβιξαν με τον Χιτλερ δεν το εβαλν κατω... Τωρα με τον πολεμο ακομα εκει... Ενας ευραιος που ξερω πιγε να κανει μια μλκ στον παπου μου, λαδωσε πολους δικαστες αλλα τελικα δεν του βρηκε και τωρα κανει το ιδιο πραγμα σε εναν αλλον κ.α. Και απο πανω καπακι λενε και συνεχια οτι ειναι "Ο εκλεκτος λαος του Θεου" Δεν ξερεις ποσο μου την δινουν αυτοι οι ανθρωποι... Και δεν βαζουν και μυαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
O Θεσμος του Καιαδα πιος ητανε;
Ένα βάραθρο όπου οι αρχαίοι Σπαρτιάτες έριχναν τα καχεκτικά νεογέννητα για να μη μεγαλώσουν και χαλάσουν τη ράτσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και οι Έλληνες καυχιούνται χίλια δυό για το λαό τους, να τους σκοτώσουμε κι αυτούς να ησυχάσουμε?

ΥΓ: Εμένα πάντως η καλύτερη μου φίλη είναι εβραία κι είναι η πιο γλυκιά κοπέλα και η πιο αυθόρμητη που έχω γνωρίσει ποτέ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτος ο θεσμος ητανε μεν παρατραβιγμενος αλλα ειδατε ποσο καλα κρατιθεικαν οι Σπαρτιατες, ποσο καλη ητανε και τι καταφεραν; Αν δεν εκαναν κατι τετια πως θα τα καταφερναν; Βεβαια αλλες εποχες τοτε...

Και οι Ελληνες καυχινται (και ολοι οι λαοι) αλλα δεν κανουν και ολα τα αλλα που κανουν οι ευραιοι... Οσο για την φιλη της, οκ, παω πασω. Και ευτιχος που υπαρχουν και καλοι Ευραιοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Αυτος ο θεσμος ητανε μεν παρατραβιγμενος αλλα ειδατε ποσο καλα κρατιθεικαν οι Σπαρτιατες, ποσο καλη ητανε και τι καταφεραν; Αν δεν εκαναν κατι τετια πως θα τα καταφερναν; Βεβαια αλλες εποχες τοτε...
Θέλω να δω αν θα έχεις τις ίδιες απόψεις αν το παιδί σου βγει ανάπηρο (δεν στο ευχομαι βέβαια) ή αν ερωτευτείς εβραία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κοιτα να δεις, δεν λεω οτι ητανε σωστο που σκωτονανε τα παιδακια (που δεν φταιγανε), απλα καταλαβενω γιατι το κανανε, και δεν ειμαι υπερ. Οσο για την περιπτωση ερωτα... δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως σε πληροφορώ ότι είναι πανεύκολο να ερωτευτείς εβραία και να μην το καταλάβεις. Ούτε εμφανισιακά έχουν καμια διαφορά (έχω γνωρίσει αρκετούς λόγω της Ζανίν (της φίλης μου)) και πολλές φορές λόγω του ρατσισμού που επικρατεί δεν το λένε παρα μόνο όταν έλθουν πολύ κοντά σε κάποιον. Στο αγόρι της έκανε 1-2 μήνες να το αποκαλύψει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πραγματι δεν εχουν καμια διαφορα με εμας εμφανισιακα. Οσο για το αν το αποκαλυπτουν δεν ξερω... εγω οσους εχω γνωρισει ηξερε ο πατερας μου οτι ειναι ευραιοι. Αλλα και απο το ονομα δεν το καταλαβεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όχι πάντα. Πχ της Ζανίν είναι κάλλιστα γαλλικό και πολλές φορές αυτό λεει γιατί όντως έχει ρίζες και στη Γαλλία άρα δεν είναι ψέμα, τουλάχιστον όχι 100%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
οκ, αλλα καλυτερα ητε να σταματισουμε αυτην την κουβεντα ητε να γινει split γιατι χαλαμε ενα ωραιο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Dark_kronos συγγνώμη αλλά αρκετά. Δεν ξέρω ποιος στο διάολο σε πότισε με φασισμό αλλά πρέπει να το αποβάλλεις το συντομότερο. ποιος σου είπε ότι η καταγωγή του ανθρώπου τον καταδικάζει? σταμάτα να είσαι φασιστάκι και εθνικιστής και γενικώς ότι σκατά σε ποτίζουν. είσαι υπέρ ενός εγκληματία που σκότωνε εβραίους επειδή ήταν εβραίοι? αν κάποιος σκοτώσει τους γονείς σου επειδή είναι έλληνες θα έχει δίκιο με τη λογική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παρακαλώ η όποια συζήτηση να γίνεται σε κόσμια επίπεδα. Τις απόψεις του καθενός όσο κι αν διαφωνιούμε πρέπει να τις σεβόμαστε. ifrit σου αφαίρεσα την τελευταία πρόταση απο το μήνυμα σου γιατι ήταν κατάφωρα προσβλητική και υβριστική. δεν σου στέλνω warning αλλά την επόμενη φορά που θα προσβάλλεις άλλο μέλος θα λάβεις ένα τέτοιο "σουβενίρ".
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το σουβενίρ το έλαβα στο κεφάλι όταν άκουσα αυτές τισ φασιστικές μ*****ς. Ναι, δεν με νοιάζει το warning. Ούτε καν το ban.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Υπα εγω οτι η καταγωγη καταδικαζει; Μηλαμε για το συνολο, και πιος σου ειπε τοι ειμαι υπερ; Το ειπα και πριν οτι ειμαι υπερ μονο στο συγκεκριμενο θεμα. Το θεμα δεν ειναι οτι τους σκωτονε αλλα γιατι ητανε Ευραιοι αλλα επειδη οι Ευραιοι κανανε αυτα που κανανε.
Και στο κατω αν αυτο εινια φασισμος και εθνικησμος (ενταξει ο φασισμος, ο Εθνικισμος απο που προεκιψε; ) τοτε εγω ειμαι και το παραδεχομαι, εσενα ομως τι σε πειραζει; Σου εκανα τπτ εσενα για να σε νιαζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν μπαίνεις σε ένα φόρουμ που δεν σε ενδιαφέρει αν ανα πάσα στιγμή δεν έχεις πλέον δυνατότητα να μπεις τότε γιατι μπαίνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν μπαίνεις σε ένα φόρουμ που δεν σε ενδιαφέρει αν ανα πάσα στιγμή δεν έχεις πλέον δυνατότητα να μπεις τότε γιατι μπαίνεις?
Φαντάζομαι ότι επειδή αυτός (όπως κι εγώ) τώρα διαπίστωσε ότι ο καθένας μπορεί να εκφράζει τις ρατσιστικές του απόψεις ανενόχλητος, ενώ να θεωρείται μέγα σφάλμα κατά το postάρισμα η ειρωνία.
Μπορεί οι βρισιές και ο τρόπος του ]ifrit[ να ήταν λάθος αλλά η ουσία είναι σωστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top