Ψηφοφορία: Διαδικασίες και απορίες

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα τα 18 και αργώ να τα κλείσω
έχω δικαίωμα να ψηφίσω ή πρέπει να είμαι 18?
Δύο ποστ παραπάνω από το δικό σου είχε απαντηθεί η ερώτηση σου! Ναι, ψηφίζεις.
Από την 1η Ιανουαρίου όλοι όσοι έχουν γεννηθεί το 1994 θεωρούνται 18 και μπορούν να ψηφίσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loco13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Δύο ποστ παραπάνω από το δικό σου είχε απαντηθεί η ερώτηση σου! Ναι, ψηφίζεις.
Από την 1η Ιανουαρίου όλοι όσοι έχουν γεννηθεί το 1994 θεωρούνται 18 και μπορούν να ψηφίσουν.

ναι έχεις δίκιο, συγγνώμη δεν το πρόσεξα:redface:
ευχαριστώ πολύ πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Μέχρι σήμερα ήξερα, χωρίς να έχω ψάξει να μάθω, ότι για να ψηφίσεις πρέπει να είσαι 18. Βέβαια, αυτό το 18 μου φένεται πάρα πολύ "φλού", ειδικότερα μετά από αυτό το άρθρο. Δηλαδή εγώ που είμαι γεννημένος Οκτώβριο του 94, ψηφίζω?
Υ.Γ. Δεν βρήκα κάτι παρόμοιο, αν παρόλα αυτά μπορώ να ρωτήσω κάπου αλλού, ας διαγραφεί αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια, ελατε να οργανωθουμε να κανουμε μια ενημερωση της προκωπης!


Μαζικο πμ σε ολους οσους ειναι γενηθεις το 94:
Φετος ψηφιζεις! Μπες εδω και δες που ψηφιζεις. Αν τα στοιχεια σου δεν ειναι καταχωριμενα επικοινωνισε αμεσα με τον δημο σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι ψηφίζεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ωραία, τώρα που είναι, ψηφίζω στο εκλογικό μου διαμέρισμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top