Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,252 μηνύματα σε 75,692 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 166 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 420)
Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους
157
37,38%
Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους
210
50,00%
Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους
42
10,00%
Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους
11
2,62%

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,243 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 22:41, 27-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Δεν μπορείς να ονομάσεις σύνολο με αριθμό
Και βρες κάποιο πιο ταιριαστό για το "ανήκει" απο το ευρώ με την κάθετο, puuu-leeaase
Το 69 σε αυτή τη περίπτωση, είναι σύμβολο όχι αριθμός
Είναι το σύνολο των σεξουαλικών πράξεων του ανθρώπου, από πάνω μέχρι κάτω ένα πράγμα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε: στις 18:46, 28-08-06:

Εμένα δεν με ενοχλούν και δεν πιστεύω κιόλας πως υπάρχει λογος κάποιος να ενοχλείται! Ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ότι θέλει και με όποιον θέλει στο κρεβάτι του! Στους υπόλοιπους δεν μας πεφτει λόγος!
Εχει τύχει να γνωρίσω "κάποιον" σαν φίλο ενος πρώην και τελικά να είναι φίλη! Ηταν κοπέλα αλλά από φόβο να μην την κράζουνε μερικοί μερικοί όταν έκανε καμάκι σε κοπέλες ντυνότανε και φερότανε σαν άντρας!Μάλιστα όταν ήταν ερωτευμένη με μια κοπέλα της τα έριχνε κανονικά αλλά απέφευγε το σεξ!Κι έτσι άφηνε λίγο τον χρόνο να περάσει, να δεθεί η άλλη μαζί της και ύστερα σιγά σιγά το ξεφούρνιζε!Και ναι υπήρχαν κοπέλες που αν και δεν είχαν τάσεις προς την ομοφιλοφιλία, και μέχρι τότε ήταν αρνητικές σ'αυτό το θέμα, εμεναν μαζι της για πολύ καιρό γιατί ήταν τρελά ερωτευμένες!
Γι αυτό λέω ποτέ μην λές ποτέ σε τίποτα!Δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε: στις 18:02, 30-09-06:

Βασικά κ εγώ πιστεύω οτι ο καθένας μπορεί να κάνει οτι θέλει στο κρεβάτι του(ή και όπου αλλού θέλει)!

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 00:53, 01-10-06:

Έχω γνωρίσει ομοφυλόφιλους που είναι πολύ πιο κύριοι από άντρες από τους οποίους στάζει η τεστοστερόνη! Άτομα ευαίσθητα, με σεβασμό για τους άλλους και απίστευτη δοτικότητα. Τι με νοιάζει η σεξουαλική τους ζωή!

Παρόλα αυτά πάντα μου κακοφαίνεται όταν ακούω για ομοφυλόφιλους που παντρεύτηκαν για να αποφύγουν τον σχολιασμό. Καταλαβαίνω τις πιέσεις που μπορεί να αισθανθεί κάποιος, αλλά το θεωρώ ανέντιμο απέναντι στον άλλον.

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε: στις 12:56, 02-10-06:

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλοφιλούς.Είναι και αυτοί φυσιολογικότατα άτομα απλα με μία ιδιαιτερότητα.Είναι δικαίωμά τους να κάνουν ό,τι θέλουν στο κρεβάτι τους κ εξάλλου δεν ενοχλούν κανέναν.

neraidoula (Πεγκυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 111 μηνύματα.

H neraidoula έγραψε: στις 18:34, 02-10-06:

Εγω παντως κατα την ταπεινη μου αποψη νομιζω οτι δεν πρεπει να καταδικαζουμε ανθρωπους συμφωνα με το αν ειναι ομοφυλοφιλοι η οχι αλλα συμφωνα με τον χαρακτηρα τους..Παντως εχω παρατηρησει οτι συνηθως τους εχουμε κανει ολοι μας αυτους τους ανθρωπους ,αθελα μας κιολας καμια φορα να κρυβονται και να ντρεπονται για το ποιον τους....

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 03:51, 04-10-06:

Πιστεύετε όμως ότι γίνονται εύκολα αποδεκτοί οι ομοφυλόφιλοι; Γενικά ρωτάω...

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:19, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Πιστεύετε όμως ότι γίνονται εύκολα αποδεκτοί οι ομοφυλόφιλοι; Γενικά ρωτάω...
Φυσικά και όχι.....
Και φυσικά έχει να κάνει με την ημιμάθεια... γιατί η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας...
Το να ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι γνωρίζεις μπορεί να αποβεί εως μοιραίο (γενικά μιλώντας πάντα)
Δεν έχουμε παιδεία, δεν έχουμε γνώσεις και δεν φτάνει που δεν έχουμε.... δεν διαβάζουμε κι από μόνοι μας μόλις πάρουμε γραμμή ότι κάτι παίζει που δεν μας το έμαθαν στο σχολείο!
Είμαστε φιλοτιμος λαός μεν... τεμπέλης λαός δε!

Σε γενικές γραμμές ο κόσμος φοβάται..... μην κολλήσει την αρρωστια!
Ωρες ώρες δεν ξέρω αν κάποια πράγματα είναι για γέλια ή για κλάμματα

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 18:18, 04-10-06:

Μας χαρακτηρίζει μια άρνηση απέναντι στο διαφορετικό κι αυτό σε όλους τους τομείς. Την πρώτη φορά που είδα ζευγάρι ομοφυλοφίλων σε τρυφερή στιγμή μου φάνηκε κάπως και έριξα και μερικά χαζόγελα(πάνε χρόνια! ). Τώρα πια δεν μου κάνει αίσθηση μια τέτοια στιγμή. Και κατακρίνω την στενομυαλιά μου μερικά χρόνια πριν που ήμουν κατά των γάμων και των υιοθεσιών από ομοφυλόφιλους. Επειδή καλή η θεωρία, το θέμα είναι η πράξη!

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 18:28, 04-10-06:

Καλά ήταν θαμένο το θέμα, τι θέλετε και το ξεθάβετε ντε?

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε: στις 20:00, 04-10-06:

Κανείς δεν πρεπει να ντρέπεται γι αυτο που ειναι...νομιζω πως δεν ειναι ιδιαιτερότητα αλλα κατι φυσιολογικο.Αλλωστε παλια(απο τν ταινια του Μ.Αλεξανδρου)τα πραγματα ηταν πολυ πιο ελευθερα κ ο καθένας πηγαινε με οποιον ή όποια ήθελε..

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 689 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 21:17, 04-10-06:

Μακάρι να συμμερίζονταν όλοι τις απόψεις σου...πολύ λίγα άτομα όμως στην ηλικία μου δεν είναι ομοφυλοφιλοφοβικά

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 22:53, 04-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από nikolas17
Μακάρι να συμμερίζονταν όλοι τις απόψεις σου...πολύ λίγα άτομα όμως στην ηλικία μου δεν είναι ομοφυλοφιλοφοβικά
Καπου μπερδευτηκες.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 00:48, 05-10-06:

Ε, αν έχεις και τον κίτρινο τύπο, να ξεθάβει τις φοβίες του αμαθή λαού παλαιών αρχών...

aidyl

Νεοφερμένος

H aidyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H aidyl έγραψε: στις 16:26, 27-05-07:

Τα Τραγούδια της Αμαρτίας του Χατζιδάκι σημάδεψαν τα παιδικά μου χρόνια και μου άφησαν προίκα μια ιδιαίτερη ανοχή προς τους ομοφυλόφιλους... Και ομολογώ ότι τα ξεσπάσματα των στερημένων γυναικών του τύπου "Μα πού πήγαν οι βαρβάτοι άντρες?" έχουν αρχίσει να γίνονται σχεδόν κουραστικά

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 19:00, 27-05-07:

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, έχω και φίλο που πιστεύει οτι ανήκει σε αυτήν την κατηγορία και φίλη, αρκετά καλή, που προς το παρόν και εκείνη πιστεύει οτι ανήκει εκεί (και λέω προς το παρόν γιατί είναι 17 χρονών και πολλοί όταν ενηλικιώνονται αλλάζουν) και έχει και σχέση με άλλη κοπέλα.

Αξιοσημείωτα:

Ο φίλος μου, που ανέφερα, μου είπε οτι απο τότε που πήγε να ζήσει στην Αγγλία (λόγω σπουδών) ένιωσε ελέυθερος να ζήσει με αυτήν του την ιδιαιτερότητα γιατί εδώ στην Ελλάδα, και ειδικότερα στην επαρχία ένιωθε κάθε μέρα γι'αυτόν να είναι φυλακή σε κάτι που δεν ήθελε να είναι. Και δυστυχώς, όχι μόνο εδώ, γενικότερα υπάρχουν άτομα τα οποία βρίσκονται εκεί έξω γαι να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη με τα άσχημα τους λόγια, που γι'αυτούς αποτελούν μία επιπόλαια φράση και μία μικρή δόση γέλιου. Τον άλλο αυτή η μικρή φράση θα του ραγίσει την καρδιά. Είμαι κάθετη και δεν δέχομαι απο άνθρωπο να λέει οτι δεν δέχεται τους ομοφυλόφιλους ή να τους σχολιάζει στο δρόμο, να γελάει και άλλα τέτοια.

Επίσης την κοπέλα, επειδή είναι 17 χρονών, την αμφισβητούν. Το βλέπουν όλοι σαν κάτι της ηλικίας και την τρέχουν σε ψυχολόγους ή την τιμωρούν! Και εγώ αρχικά το είδα έτσι, και ακόμα αμφιβάλλω για το πόσο σταθερό θα είναι, αφού γνωρίζω οτι βρισκόμαστε σε μία ηλικία που δεν υπάρχει σε γενικές γραμμές κάποια ορισμένη ισορροπία. Ωστόσο όταν ακούω την ίδια να λέει οτι δεν μπορεί να φανταστεί τον εαυτό της να έχει σχέση με αγόρι ή οτι δεν μπορεί να φανταστεί πως θα είναι όταν χάσει την κοπέλα με την οποία είναι μαζί τώρα σκέφτομαι οτι όλο αυτό το (δικαιολογημένο) άγχος των γονιών της να τη "συνεφέρουν" είναι άσκοπο. Πιο πολλά σημάδια και πληγές τις δημιουργούν οι ίδιοι παρά μία σχέση που στο κάτω κάτω αν αλλάξει στο μέλλον, θα ντρέπεται μεν αλλά δεν θα πονάει.

Τέλος, πάνω σε αυτό το θέμα άκουσα πρόσφατα την γνώμη ιερέα πάνω σε αυτό το θέμα, την γνώμη δηλαδή την οποία διατηρεί η εκκλησία και η χριστιανική θρησκεία για τους ομοφυλόφιλους. Σε γενικές γραμμές είναι κατά ( ) της ομοφυλοφιλίας γιατί όπως λένε ο Θεός έπλασε τους Αδάμ και Εύα , τους θεόπνευστους, και σύμφωνα με αυτό το πρότυπο ανθρώπου πρέπει να λειτουργούν όλοι σήμερα. Δεν ξέρω, αρχικά αν πάρουμε υπόψην μας οτι το 90% (απο ορμόνες κ.α.) γεννιέται με τάση προς την ομοφυλοφιλία, αν δηλαδή το δεχτούμε σαν ένα "λάθος" της φύσης, όπως υποστηρίζει να αποδεχόμαστε τους ανάπηρους, καθυστερημένους και όλα αυτά, τους ομοφυλόφιλους γιατί τους απορρίπτει; Αυτό είναι το "αγαπάτε αλλήλους" που διδάσκει;

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 19:05, 27-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Χαίρομαι πάντως που υπάρχει και κάποιος ομοφυλόφιλος στην παρέα μας μήπως μερικοι καταλάβουν πόσο άδικο έχουν που κατακρίνουν αυτούς τους ανθρώπους χώρις -συνήθως- να έχουν γνωρίσει κανέναν.
Μπαι δε γουει προσωπικά έχω παρατηρήσει οτι όποιος είναι ρατσιστής με τους ομοφυλόφιλους συνήθως ειναι και ο τύπος του χαρακτήρα που αντιπάθω (κοινώς "καφρος") γι'αυτό το λόγο συνήθως όταν γνωρίζω νέα άτομα προσπαθώ να ανοίγω τέτοιο θέμα ώστε να δω τις απόψεις τους γι'αυτο. Για μένα ειναι ενα πολυ σημαντικό κριτήριο και μπορει να με κάνει να αντιπαθήσω κάποιον άν εχει πολυ ακραίες απόψεις για το θέμα. Παραδείγματος χάριν είχα κάνει άτομο block στο msn για κάτι μέρες επειδη είχαμε μια τέτοια συζήτηση και είδα οτι άνηκε στους ράτσιστες και ακόμα και όταν τον ξεμπλόκαρα δεν ξαναμιλήσαμε.
(πριν 2 χρόνια αυτό αλλά τώρα το είδα )Αυτό δεν το καταλαβαίνω άμα κπ αντιπαθεί για κάποιο λόγο τους ομοφυλόφιλους είναι και κάφρος??

Αρχική Δημοσίευση από smart
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλοφιλούς.Είναι και αυτοί φυσιολογικότατα άτομα απλα με μία ιδιαιτερότητα.Είναι δικαίωμά τους να κάνουν ό,τι θέλουν στο κρεβάτι τους κ εξάλλου δεν ενοχλούν κανέναν.
Συμφωνώ,ούτε εμένα με νοιάζει τι κάνουν στο κρεβάτι τους αλλά όταν προκαλούν όμως??

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε: στις 19:07, 27-05-07:

ο κουμπάκιας είναι ο καλύτερος

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 19:11, 27-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Συμφωνώ,ούτε εμένα με νοιάζει τι κάνουν στο κρεβάτι τους αλλά όταν προκαλούν όμως??
Γιατί, τo ίδιο δεν ισχύει και για τους ετεροφυλόφιλους; Και αυτί όταν προκαλούν με τις σεξουαλικές προτιμήσεις τους (π.χ. χυδαιόλογα, ανάρμοστο καμάκι κτλ) δεν σου τη σπάνε; Εμένα πολύ...

Οπότε στο ίδιο καζάνι βράζουμε όλοι, ετεροφυλόφιλοι και ομοφυλόφιλοι

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 19:13, 27-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Όταν προκαλούν ποιον; Όταν φιλιούνται στο δρόμο ή στο πάρκο; Εσύ δεν το κάνεις με την κοπέλα σου; Θα μπορούσε να της πεις "τώρα βρισκόμαστε στο πάρκο αγάπη μου, περίμενε να πάμε σπίτι να κρυφτούμε για να μη φιλήσεις";

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Giota2000 , Superhuman