Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,791 μέλη και 2,440,588 μηνύματα σε 76,682 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 251 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η πρώτη προσελήνωση ήταν ψέμα;

Προσελήνωση ψέμα η πραγματικότητα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
Ναι, είναι αλήθεια φυσικά και προσγειώθηκε
42
50,00%
Όχι βέβαια προπαγάνδα ήταν, παλι ψέματα λένε
25
29,76%
Πότε έγινε αυτο ρε παιδια; Πήγε κάτι στο φεγγάρι;
4
4,76%
Δεν γνωρίζω, δεν απαντώ
13
15,48%

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 540 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 22:37, 09-09-05:

Το ότι υπάρχει ένα βιβλίο και ένα ντοκιμαντέρ που διατείνονται πως είναι ψέμα η προσελήνωση δε σημαίνει ότι έχουν και δίκιο.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 22:50, 09-09-05:

http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:19, 10-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν και στο συγκεκριμένο θέμα κι εγώ κλίνω υπέρ του οτι ήταν ψέμα, γενικά μην πιστευετε όποιο βιβλίο να ναι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα τα βιβλία του Π. Γιανν**λάκη που αν και είναι βιβλία (και μάλιστα μεγάλης κυκλοφορίες) είναι γεμάτα ανακρίβειες.
Όμως αυτό δεν σημαίνει ότι αποκλείτε να στειρίζονται σε αληθινα πράγματα , αν και δεν το νομίζω
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 01:03, 13-09-05:

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ!!!

http://stuffucanuse.com/fake_moon_landings/moon_landings.htm
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε: στις 01:15, 13-09-05:

lol καλό... πάντως την προηγούμενη βδομάδα έμαθα πως οι Ρώσοι έστειλαν δυο διαστημοσυσκευές (τύπου pathfinder αλλα μεγαλύτερες) στο φεγγάρι που δεν αναφέρεται πουθενά στα σχολικά μας βιβλία, πολύ λογοκρισία ε;
Παράθεση

Black_Butter_flies

Νεοφερμένος

Ο Black_Butter_flies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Black_Butter_flies έγραψε: στις 02:45, 03-10-05:

Αν και το topic είναι dead εδώ και καιρό, θέλω να πω τη γνώμη μου γιατί το έχω ψάξει πολύ το θέμα.
Τελοσπάντων όμως, ήδη έχουν ειπωθεί αρκετά εδώ.
Εγώ λέω ότι πολλά τα λάθη για μια στημένη επιχείρηση...
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να γίνονταν τόσα λάθη, εκτός αν όλοι οι υπάλληλοι της NASA ήταν διακοπές και είχαν βάλει τις καθαρίστριες να το οργανώσουν.
2
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:35, 04-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Black_Butter_flies
Αν και το topic είναι dead εδώ και καιρό, θέλω να πω τη γνώμη μου γιατί το έχω ψάξει πολύ το θέμα.
Τελοσπάντων όμως, ήδη έχουν ειπωθεί αρκετά εδώ.
Εγώ λέω ότι πολλά τα λάθη για μια στημένη επιχείρηση...
ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να γίνονταν τόσα λάθη, εκτός αν όλοι οι υπάλληλοι της NASA ήταν διακοπές και είχαν βάλει τις καθαρίστριες να το οργανώσουν.
Για τι αποκλείεις το ενδεχόμενο απλώς να μην είχαν τα μέσα να διορθώσουν τα λάθη;
Παράθεση

Skeftomilos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Skeftomilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια . Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Skeftomilos έγραψε: στις 01:22, 09-10-05:

Πολύ μεγάλο ρίσκο για τη NASA να επιχειρήσει μία τέτοια απάτη. Η τυχόν αποκάλυψή της θα έπληττε βαρύτατα το κύρος του οργανισμού και των ΗΠΑ εν γένει. Για να οργανωθεί μία τέτοια επιχείρηση χρειαζόταν η συνεργασία δεκάδων ή και εκατοντάδων ανθρώπων. Πώς μπορούσαν να είναι απόλυτα σίγουροι ότι δε θα υπήρχε η μία διαρροή που θα αρκούσε για την αποκάλυψη της παρωδίας; Επιπλέον πώς είναι δυνατό να μη διέκριναν άμεσα τις αποδείξεις της απάτης οι άμεσα ενδιαφερόμενοι, οι Σοβιετικοί; Ακόμα γιατί είναι τόσο δύσκολο να δεχτούμε ότι η αποστολή της NASA πέτυχε; Ήταν μια επιχείρηση δυνατή από τεχνική άποψη, οι λεπτομέρειες της οποίας είχαν προσεχθεί και μελετηθεί εξονυχιστικά. Γιατί να καταφύγει η NASA σε απάτες όταν ήταν ήδη τόσο κοντά στον στόχο της;

Τέλος, σύμφωνα με όσα άκουσα να λέει ένας γνωστός Έλληνας αστρονόμος (δε θυμάμαι το όνομά του αυτή τη στιγμή), οι αστροναύτες άφησαν σε μία από τις έξι προσσεληνώσεις τους στην επιφάνεια της Σελήνης μία μεταλλική πλάκα, η οποία είναι σήμερα ορατή ανά πάσα στιγμή απ' όλα τα αστεροσκοπεία του κόσμου...
1
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5,258 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 13:57, 09-10-05:

Η αλήθεια είναι πως κατευθύνομαι προς την άποψη πως η πρώτη επίσκεψη στη σελήνη ήταν στημένη, αλλά απο την άλλη αν όντως είναι, το διακινδύνευσε η ΝΑSA μια που κάτι τέτοιο δίνει μεγάλη δόξα στην Αμερική.
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2,106 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε: στις 15:54, 09-10-05:

Αν και έχω ακούσει πάρα πολλές απόψεις επι του θέματος και πολλά πράγματα δεν κολλάνε σε εικόνες και άλλο υλικό τείνω να συμφωνήσω με τον Skeftomilo
Αρχική Δημοσίευση από giostau
Έψαξα και βρήκα το ντοκυμαντέρ που έλεγα...
όποιος το θέλει ας μπει στο ftp://wireless.eng.auth.gr:5002 να το κατεβάσει.
(είναι γύρω στα 140ΜΒ)
Γιατί δεν μου το ανοίγει??
Μου κίνησες την περιέργεια και θέλω να το δω..
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:02, 09-10-05:

Εμένα μου ζητάει password
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.

O giostau έγραψε: στις 16:20, 09-10-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Εμένα μου ζητάει password
Και πολύ καλά σου κάνει!
(αν και εσύ πρέπει να το έχεις το pass... για τσέκαρε τα πμ της Λίας...)

Το αρχείο το έχω βγάλει, αλλά αν κάποιος το θέλει μπορώ να το ξαναβάλω...
Απλά πείτε μου!

Ξαναλέω ότι είναι 140ΜΒ οπότε χρήστες με dialup καλύτερα να το ξανασκεφτούν....
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:35, 09-10-05:

Το αρχείο το έχω βγάλει, αλλά αν κάποιος το θέλει μπορώ να το ξαναβάλω...
Απλά πείτε μου!
άστο τότε απλώς είχα την περιέργεια να το δώ
Παράθεση

obscured

Νεοφερμένος

Ο obscured αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O obscured έγραψε: στις 01:45, 13-12-05:

Ενα ελληνικο site που αναφερετε στο θεμα ειναι εδω http://www.blackstate.gr/Moonfalse.htm
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,894 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 11:06, 13-12-05:

εγώ δεν πιστεύω ότι έγινε...

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

εκτός αν ήρθαν όταν έλειπα
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,258 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 11:42, 13-12-05:

obscured πολύ ενδιαφέρον το άρθρο!
Αυτό πρέπει να ήταν που είχα δει παλιότερα και ανέφερα κάπου στην αρχή αυτού του θέματος.
Σε μερικές φωτό θεωρώ πολύ πειστική την εξήγηση της NASA και πολύ lame τις κατηγορίες, σε άλλες μου φαίνεται lame η εξήγηση της NASA(αν υπάρχει) και πειστικές τις κατηγορίες.
Τι να πεις...

Για να καταλάβω: οι άκατοι είχανε καύση αλλά χωρίς φλόγα..; OK MAN !!!
Eιδικά αυτό είναι πολύ lame απο τη μεριά του αρθρογράφου. Όποιοσδήποτε με στοιχειώδεις γνώσεις χημείας γνωρίζει οτι μπορει να υπάρξει καυση χωρίς φλόγα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 13-12-05 στις 11:47.
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 12:19, 13-12-05:

Εγώ πιστεύω ότι όντως εκείνη η προσελήνωση δεν έγινε. Το ότι τελικά πήγαμε στο φεγγάρι είναι σίγουρο, απλά δεν πήγαμε εκείνη τη μέρα!

Υπάρχει ένα ντοκυμαντέρ που εξηγεί όλα τα παράξενα από τις φωτογραφίες και τα βίντεο. Δεν είναι μόνο οι σκιές, είναι ο ουρανός όπου δεν φαίνονται καθόλου αστέρια, και διάφορες άλλες λεπτομέριες.
(Κάπου το έχω, αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να το μοιράσω)

Απλά τότε έπρεπε οι Αμερικάνοι να βγουν μπροστά από τους Ρώσους στο διάστημα. Οπότε αφού δεν κατάφεραν να κάνουν την προσελήνωση, την σκηνοθέτησαν!
το έχω δει και εγώ αυτό το ντοκιμαντέρ αλλά δεν με έπεισε! Πολύ μεγάλη κομπίνα ρε παιδιά! Και έπειτα αν πράγματι είχε γίνει κάτι τέτοιο θα είχαν εμπλακεί πολλά άτομα στην κομπίνα (Σκηνοθέτης, υπεύθυνοι φωτισμού, ηχολήπτες, ειδικοί για τα εφέ, πληρωμένοι επιστήμονες στους διαστημικούς σταθμούς που θα επιβεβαίωναν τις επικοινωνίες που είχαν με το φεγγάρι και τους αστροναύτες, οι αστροναύτες που θα πρέπει να ψεύδονται για μια ζωή, οι συγγνείς των αστροναυτών που σίγουρα θα μυρίζονταν το ψέμα, ο ιδιοκτήτης του στούντιο κτλ κτλ κτλ) Δηλαδή ουσιαστικά αν ήταν ψέμα θα είχε αποκαλυφθεί μετά από λίγο καιρό. Κάποιος θα το μαρτυρούσε!
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 14:03, 13-12-05:

http://www.clavius.org/

http://www.badastronomy.com

http://www.badastronomy.com/bablog
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 14:09, 13-12-05:

http://www.rit.edu/~mlg9612/

Κατεβάστε το mp3.
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 17:01, 13-12-05:

Εδώ θαυμάζουμε την ευστροφία των conspiracy theorists.

Plait (debunker): [...]But the very important factor is that the Apollo mission did not sit there and plow through the Van Allen belts. They actually went up and above them. In fact, they only sort of nicked the edge, they were only in the Van Allen belt for about an hour.[...]

[...]

Sibrel (conspiracy theorist): [...]And CNN reported the following, which I'll quote word-for-word: "The radiation belt surrounding the Earth is more dangerous that previously believed." Inside of their shielding, inside of their spacesuits, inside of the glass, they could see the radiation with their eyes shut! I interviewed Alan Bean and I said "What do you think about the radiation belts?" and he said, ON CAMERA, "We did not go through them"!

Plait: Oops! That's what I just said: we didn't go through them, we nicked the edge.

Καλό ξημέρωμα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ποια ήταν η πρώτη λέξη που είπατε; - Από Maggie
      Το θέμα έχει λάβει 69 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-09-14 στις 22:39.
    • 2 αλήθειες, 1 ψέμα - Από Burp
      Το θέμα έχει λάβει 781 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία The Chat & Fun Section.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-07-12 στις 15:16.
    • Προβληματάκι με facebook - Ψέμα... - Από peach
      Το θέμα έχει λάβει 56 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-02-11 στις 23:49.
    • Ψέμα & Αλήθεια στο Διαδίκτυο - Από _daemon_
      Το θέμα έχει λάβει 47 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-06-10 στις 15:45.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα