• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ear Piercing: Βασικές οδηγίες και συμβουλές

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου την βάρεσε και έκανα μια ear piercing, μην φανταστείτε piercing-piercing αλλά μια απλή τρύπα στο δεξί αυτί. Δεν το φιλοσόφησα πολύ το θέμα, ρώτησα 2 γνωστούς και στο πρώτο κατάστημα κοσμημάτων μπήκα, βέβαια βγήκα επειδή δεν μου άρεσαν οι "μπίλιες", σίγα μην βάλω με στρεσάκι.

Anyway, οι μόνες οδηγίες που έδωσε είναι ότι αν νιώσω τίποτα ή το δω κόκκινο να το πλύνω ...με οινόπνευμα... α και να το κρατήσω για 30 ημέρες :(. Αρκεί αυτή η φροντίδα ή χρειάζεται και κάτι άλλο; Πάντως μέχρι στιγμής (έχουν περάσει 4-5 ώρες) όλα okey.

Τέλος ντε και καλά πρέπει να το κρατήσω 30 ημέρες την "μπίλια";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πολοι ειναι αυτοι που την βγαζουν νωριτερα και δεν εχουν παθει κατι. Ο λογος, νομιζω, πως ειναι κυριος για να εχει επουλωσει καλα η τρυπα και να μην παθεις τιποτα.
Καλο ειναι να μην αλλαξεις σκουλαρικι πριν τον μηνα, αν τωρα το αλλαξεις στις 20 μερες δεν νομιζω οτι θα παθεις κατι.

Γενικα δεν ειναι κατι, εγω στην θεση σου θα το επλενα και μια στο τοσο τις πρωτες μερες με οινοπνευμα ασχετα απο ενοχλισεις κλπ, απλος για σιγουρια, αν παει να γινει κατι να το προλαβεις πριν γινει. Δεν θελει ιδιετερη περιποιηση παντως η τρυπα στον λοβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
το σκουλαρικι που σου περασε πρεπει να μεινει τουλαχιστον ενα μηνα πανω στην τρυπα
συνηθως δινουν και μια αλοιφη να βαζεις τοπικα στη τρυπα αν εχεις δυο φορες τη μερα πρωι βραδυ
μην βγαζεις το σκουλαρικι για υπνο η για καποιο αλλο λογο γιατι θα σου κλεισει η τρυπα τωρα στις αρχες
καθε δυο μερες να καθαριζεις την περιοχη απο το πυον προσεκτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
1. Δεν βγάζουμε το δοκιμαστικό σκουλαρικάκι ούτε για λίγο για να μην κλείσει η τρύπα.

2. Πλύσεις με οινόπνευμα τόσο στο "καρφιτσάκι" όσο και το "κούμπωμα" γιατί μπορεί να μαζέψει λιπάκι. Αηδία ναι ξέρω, αλλά συμβαίνει. Εγώ κάνω και την τρύπα με οινόπνευμα, τσούζει λιγάκι αλλά είναι καλό γιατί σταματάνε οι ερεθισμοί.

3. Προσοχή στον ερεθισμό στην τρύπα, άμα δεις τίποτα πολύ ύποπτο δεν το αφήνεις στην τύχη του. Διαλέγεις υλικά στα σκουλαρίκια που να μη σε ερεθίζουν. Επίσης γι αυτό το λόγο, δεν το σφίγγεις πολύ για να παίρνει αέρα η τρυπούλα.

4. Στρίβε το σκουλαρίκι όσο το φοράς, για να μην κλείσει η τρύπα γύρω του. Δεν ξέρω αν γίνεται ποτέ αυτό, αλλά εγώ το έκανα πάντως.

5. Υπάρχουν και σκουλαρίκια που δεν μοιάζουν σα μπλιμπλίκια με στρας, αλλά είναι πιό πλαστικοειδή, καλή ώρα όπως αυτό του Fringe (αν και είναι ear-cuff gadget/cell phone, και αγκαλιάζει όλο το αυτί):




Καλορίζικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν θελει ιδιετερη περιποιηση παντως η τρυπα στον λοβο.
Και εγώ έτσι ξεκίνησα αλλά ακούω και άλλες εκδοχές :P

το σκουλαρικι που σου περασε πρεπει να μεινει τουλαχιστον ενα μηνα πανω στην τρυπα
συνηθως δινουν και μια αλοιφη να βαζεις τοπικα στη τρυπα αν εχεις δυο φορες τη μερα πρωι βραδυ
μην βγαζεις το σκουλαρικι για υπνο η για καποιο αλλο λογο γιατι θα σου κλεισει η τρυπα τωρα στις αρχες
καθε δυο μερες να καθαριζεις την περιοχη απο το πυον προσεκτικα
Αλοιφή; Και αν δεν μου έδωσε αλοιφή που την βρίσκω;
1. Δεν βγάζουμε το δοκιμαστικό σκουλαρικάκι ούτε για λίγο για να μην κλείσει η τρύπα.

2. Πλύσεις με οινόπνευμα τόσο στο "καρφιτσάκι" όσο και το "κούμπωμα" γιατί μπορεί να μαζέψει λιπάκι. Αηδία ναι ξέρω, αλλά συμβαίνει. Εγώ κάνω και την τρύπα με οινόπνευμα, τσούζει λιγάκι αλλά είναι καλό γιατί σταματάνε οι ερεθισμοί.
Πως μπορώ να πλύνω το καρφιτσάκι και το κούμπωμα χωρίς να το βγάλω;

Επίσης γι αυτό το λόγο, δεν το σφίγγεις πολύ για να παίρνει αέρα η τρυπούλα.
Πάντως το δοκιμαστικό αρκετά σφιγμένο το νιώθω, χωρίς όμως να είναι ενοχλητικό

4. Στρίβε το σκουλαρίκι όσο το φοράς, για να μην κλείσει η τρύπα γύρω του. Δεν ξέρω αν γίνεται ποτέ αυτό, αλλά εγώ το έκανα πάντως.
Το ξανά άκουσα αυτό και μου φαίνεται λογικό.

Υπάρχουν και σκουλαρίκια που δεν μοιάζουν σα μπλιμπλίκια με στρας, αλλά είναι πιό πλαστικοειδή,
Με έναν "απλό" ασημένιο μικρό κρίκο με φαντάζομαι

Καλορίζικο!
Thank you :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Aυτό με το οινόπνευμα το λένε όλοι (κι εγώ το έκανα σε όλες τις τρύπες πλην αφαλού). Αλλά πρόσφατα άκουσα ότι το οινόπνευμα είναι ο,τι χειρότερο σε πληγές και καλύτερα να το πλένεις με Betadine.
Η αλοιφή που δίνουν είναι μούφα, δεν την χρειάζεσαι. Συνήθως είναι τύπου βαζελίνης ή λιπαντικού και απλά ενυδατώνει.
Δεν χρειάζεται κάτι σπουδαίο σε προσοχή (αν πχ είχες μακριά μαλλιά, οκ, να πρόσεχες να μην πιαστούν οι τρίχες έτσι όπως το στριφογυρίζεις ή να μην το θερμαίνεις με το πιστολάκι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Aυτό με το οινόπνευμα το λένε όλοι (κι εγώ το έκανα σε όλες τις τρύπες πλην αφαλού). Αλλά πρόσφατα άκουσα ότι το οινόπνευμα είναι ο,τι χειρότερο σε πληγές και καλύτερα να το πλένεις με Betadine.
Η αλοιφή που δίνουν είναι μούφα, δεν την χρειάζεσαι. Συνήθως είναι τύπου βαζελίνης ή λιπαντικού και απλά ενυδατώνει.
Δεν χρειάζεται κάτι σπουδαίο σε προσοχή (αν πχ είχες μακριά μαλλιά, οκ, να πρόσεχες να μην πιαστούν οι τρίχες έτσι όπως το στριφογυρίζεις ή να μην το θερμαίνεις με το πιστολάκι)
Έστω Betadine ... κατά την διάρκεια του δοκιμαστικού; Χωρίς να το βγάζω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
5. Υπάρχουν και σκουλαρίκια που δεν μοιάζουν σα μπλιμπλίκια με στρας, αλλά είναι πιό πλαστικοειδή, καλή ώρα όπως αυτό του Fringe (αν και είναι ear-cuff gadget/cell phone, και αγκαλιάζει όλο το αυτί):


Pss...Αυτό είναι γαμάτο,αλλά φαντάζομαι προϋποθέτει μικρό λοβό:/:
Εκτός και άν το κάνεις λιγάκι πιό ψηλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγώ έτσι ξεκίνησα αλλά ακούω και άλλες εκδοχές :P

Δεν ειμαι και ο guru των τρυπων...! Ο Valder προφανος ξερει καλητερα, ακου τον αρχοντα λοιπον και ασε εμενα!:D Εγω μια τρυπα εκανα ολη και ολη, και αυτη υπο συνθικες καθε αλλο παρα "καταληλες" και δεν επαθα τιποτα, για αυτο και το βλεπω φλου το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Πως μπορώ να πλύνω το καρφιτσάκι και το κούμπωμα χωρίς να το βγάλω;

Για ένα δυο λεπτά βγάλτο ίσα ίσα να το ξεπλύνεις. Απλά μη το βγάλεις για ώρες τον πρώτο καιρό.:)

Aυτό με το οινόπνευμα το λένε όλοι (κι εγώ το έκανα σε όλες τις τρύπες πλην αφαλού). Αλλά πρόσφατα άκουσα ότι το οινόπνευμα είναι ο,τι χειρότερο σε πληγές και καλύτερα να το πλένεις με Betadine.

Το οινόπνευμα είναι χειρότερο γιατί σε τσούζει και αφυδατώνει το μέρος εκεί αλλά ταυτόχρονα κάνει δουλειά γιατί καυτηριάζει το σύμπαν από μικρόβια. Το μπεταντίν θα τον βάψει τον άνθρωπο και θα μυρίζει κι όλας κομμάτι άσχημα. Είναι όντως καλό όμως.

Τη λύση του Ampitasol δεν ξέρω αν προτιμάτε. Εϊναι σαπουνάκι υγρό, για πλήρη καθαρισμό (αντισηπτικό). Το χρησιμοποιώ και στην ευαίσθητη περιοχή μου ειδικά τώρα τις ζεστές μέρες.

Pss...Αυτό είναι γαμάτο,αλλά φαντάζομαι προϋποθέτει μικρό λοβό:/:
Εκτός και άν το κάνεις λιγάκι πιό ψηλά...

Θα ψάξω μπας και το βρω αλλά δε νομίζω. Πολύ πολύ σε κανα Fringe Props μετά το τέλος της σειράς, κι αυτό θα ναι πανάκριβο. Ναι μπαίνει πιό ψηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βρε Betadine σαπουνάκι, όχι το βάμμα! (είναι και φτηνότερο από το οινόπνευμα)
Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να το βγάζει κάθε μέρα, γιατί και το πολύ το βάλε-βγάλε δεν θα αφήνει την τρύπα στην ησυχία της να ηρεμήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Βρε Betadine σαπουνάκι, όχι το βάμμα! (είναι και φτηνότερο από το οινόπνευμα)
Θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να το βγάζει κάθε μέρα, γιατί και το πολύ το βάλε-βγάλε δεν θα αφήνει την τρύπα στην ησυχία της να ηρεμήσει.

Καλά ναι, 13 Ευρώ τα 200ml δε λέει το οινόπνευμα. (να τώρα έπλυνα κι εγώ το δικό μου και το ξανάβαλα)

Μπα όχι κάθε μέρα, μια στο τόσο αρκεί. Ακόμα θυμάμαι τι βρισίδια είχα ρίξει και δε μπορούσα να το ξαναβάλω την πρώτη δεύτερη φορά, αλλά οκ έμαθα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αρκεί αυτή η φροντίδα ή χρειάζεται και κάτι άλλο;


Πρόσεχε μην πιαστεί σε καμιά πετσέτα/μπλούζα/μαλλί κλπ γιατί μετά θα πονάει και μπορεί και να ματώσει (δε θα γίνει κάτι, εσύ θα ανησυχείς μετά:P).

Εγώ στις πρώτες 2 τρύπες που έκανα στο λοβό (τώρα έχω 7:P) ήμουν πολύ προσεχτική, έβαζα οινόπνευμα και έστριβα και το σκουλαρίκι αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία. Απλά να είσαι σίγουρος ότι όταν πιάνεις (αν πιάνεις) το σκουλαρίκι, έχεις καθαρά χέρια.

Α, και θα έλεγα να μην το αλλάξεις για αρχή. Ούτως ή άλλως για 30 ημέρες σου είπε να μείνει, όχι για 3 χρόνια.:P
Και μετά το κρικάκι που θες να βάλεις, καλύτερα να είναι ασημένιο, όχι καμιά μούφα ασημένιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγω πάντως στις τέσσερις τρύπες που έχω στα αυτιά, ποτέ δεν έβγαλα το σκουλαρίκι το πρώτο δίμηνο (ήταν οκ μετα τις πρώτες εικοσι μέρες, αλλά βαριόμουν :redface:) και απλώς έπαιρνα οινόπνευμα, έριχνα λίγο επανω μπρος και πισω, το εστριβα και ..ολα οκ. Όταν έκανα μπάνιο το σαπούνιζα κανονικά και το ξέπλενα κάπως σχολαστικά (το ίδιο κάνω και τώρα αφού στις 2 τρύπες έχω μόνιμα ένα μικρό στρασάκι!) Κρέμα δεν έβαλα ποτέ, δεν νομίζω πως χρειάζεται. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,320 μηνύματα.
Και εγω το εστριβα παιδια.Και ηταν βασικη οδηγια αυτο,και απορω γιατι δεν του το ειπαν.:worry:
Δυο φορες την ημερα αν θυμαμαι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,085 μηνύματα.
Καλή αρχή! :)
Αν κι έχουν περάσει χρόνια από τότε που έκανα τις δικές μου τρύπες, θυμάμαι ότι έστριβα τα σκουλαρίκια όντως κάθε μέρα.
Αυτό είναι καλό ώστε να μην "κολλάνε" και να μην "πετσιάσουν".
Αν θυμάμαι καλά, είχα βγάλει τα πρώτα σκουλαρίκια γύρω στις 15 ημέρες κι έβαλα κρίκους αλλά εφόσον σου είπε να το κρατήσεις για ένα μήνα, άστο τόσο.
Καλό είναι να το βγάζεις που και που και να ρίχνεις οινόπνευμα τόσο στην τρύπα όσο και στο ίδιο το σκουλαρίκι, μπορεί να τσούζει αλλά σκοτώνει τα μικρόβια.
Θέλει πολλή μεγάλη προσοχή όταν κάνεις μπάνιο ή όταν αλλάζεις ρούχα μην πιαστεί κάπου και τραβηχτεί γιατί θα ερεθιστεί η τρύπα, δεν θα είναι ό,τι καλύτερο αν συμβεί αυτό.

Δεν έχω ακούσει πάντως πολλά περιστατικά με το να έχει δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα από τρύπα στο λοβό του αυτιού, για άλλα σημεία (ψηλά στο αυτί, φρύδι κ.λπ.) έχω ακούσει κάποιες περιπτώσεις.
Πλάκα - πλάκα, πιστεύω ότι ίσως να σου πήγαινε στο φρύδι! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εμένα για το tragus μου είχε πει να μη βάλω για κανένα λόγο οινόπνευμα το παλικάρι, αλλά αλατόνερο, για να θρέψει η πληγή. Πάνε χρόνια βέβαια, αλλά αυτό το θυμάμαι χαρακτηριστικά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όσοι μου προτείνεται να γυρνάω, πως το γυρνάω; Την μπίλια δεν μπορώ να την πιάσω, είπαμε έχω θαυματουργά χέρια αλλά πως να πιάσω μια μπίλια με 1cm διάμετρο και να την γυρίσω; :P

Πλάκα - πλάκα, πιστεύω ότι ίσως να σου πήγαινε στο φρύδι! :hehe:
Σουτ - σουτ.
Μου το πρότειναν και άλλοι και έχω ήδη πολλά πάθη να αντιμετωπίσω :worry:
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,813 μηνύματα.
Όσοι μου προτείνεται να γυρνάω, πως το γυρνάω; Την μπίλια δεν μπορώ να την πιάσω, είπαμε έχω θαυματουργά χέρια αλλά πως να πιάσω μια μπίλια με 1cm διάμετρο και να την γυρίσω; :P


Σουτ - σουτ.
Μου το πρότειναν και άλλοι και έχω ήδη πολλά πάθη να αντιμετωπίσω :worry:
:D

Ή θα το στρίψεις με τις άκρες των δαχτύλων σου (απλά προπόνηση θέλει) ή στην ακραία ανάγκη κράτα κόντρα με τον αντίχειρα πίσω από το λοβό και στρίβε μπροστά με τον δείκτη σα να ανοίγεις φύλλο στη χορτόπιτα, με το σκουλαρίκι να παριστάνει τον πλάστη και το λοβό το φύλλο.

Εγώ έχω τετράγωνο σκουλαρικάκι οπότε βοηθάνε πολύ οι γωνίες στη μεταχείρισή του. Σκέψου το. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,085 μηνύματα.
Δεν έχω παρά να προσυπογράψω τη συμβουλή του Λυκούργου! :)
Βασικά, εύκολο είναι.
Ειδικά αν κρατάς κόντρα, δεν είναι τίποτα. ;)

Σουτ - σουτ.
Μου το πρότειναν και άλλοι και έχω ήδη πολλά πάθη να αντιμετωπίσω :worry:
:D

Τα κάλλη απαιτούν θυσίες! :hehe::laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top