Τα αιχμηρά σχόλια των πολιτικών: Ανοησία ή σκοπιμότητα;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νέο χτύπημα Πάγκαλου σήμερα και μετά και τις ατυχείς δηλώσεις της Lagarde, αναρωτιέμαι:
Πρόκειται απλά για ανοησία, ή έχουν κάποια σκοπιμότητα δηλώσεις σαν αυτές; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
λολ εγω ψηφίζω ανοησία. τι σκοπιμότητα μπορεί να εχει μια τετοια δηλωση; οτι ο τσιπρας εχει σπυρακια; :confused:
(εχει; δεν το εχω παρατηρησει μεχρι τωρα:P)

για τη Lagarde δεν ξερω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αποφοίτησε από το Βαρβάκειο Γυμνάσιο Αθηνών. Σπούδασε Νομική και Οικονομικά στο Πανεπιστήμιο Αθηνών. Με υποτροφία της γαλλικής κυβέρνησης ανακηρύσσεται το 1973 διδάκτωρ των Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου του Παρισιού 1 (Πάνθεον Σορβόννη). Από το 1969 ως το 1978 εργάστηκε ως ερευνητής στο ίδιο Πανεπιστήμιο και κατόπιν ορίστηκε Διευθυντής του Ινστιτούτου Οικονομικής Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου.
απόσπασμα από τη Wiki

Λες ένας άνθρωπος με τέτοιο βιογραφικό να είναι τόσο ανόητος... :hmm: και μάλιστα κατ' εξακολούθηση; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
δεν θα το ξεχασω ποτε , απο τις πιο επικ μαλακιες που εχω ακουσει
Παπανδρεου : ''ειμαι αντιεξουσιαστης στην εξουσια ''
:whistle::clapup::knife::knife::blink::crazy::beating::fool::fool::fool::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
απόσπασμα από τη Wiki

Λες ένας άνθρωπος με τέτοιο βιογραφικό να είναι τόσο ανόητος... :hmm: και μάλιστα κατ' εξακολούθηση; :hmm:

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Το να μιλάμε για αιχμηρές ατάκες πολιτικών
αλλά κυρίως να αναλύουμε τους σκοπούς που εξυπηρετούν
μου φέρνει στο μυαλό την εικόνα μετά 40 χρόνια να πιάσει
το Κογιότ το Μπιμπ Μπιμπ και να του λέει
"το ξανακάνουμε"? :hmm:

Αλλά ας όψεται η βρόχα, και θα πω:
(όλο μπομπουνητά, σαν άντρα που υπόσχεται
είναι ο καιρός :confused:)

Στη Λισσαβώνα ακόμα τρίβουν,
στο βιγιαμπάχο κάαααθονται.
(ΑΤΠΥ*)
:confused::confused:

*Αγνώστου Ταυτότητας Πολιτικό Υποκείμενο


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Λες ένας άνθρωπος με τέτοιο βιογραφικό να είναι τόσο ανόητος... :hmm: και μάλιστα κατ' εξακολούθηση; :hmm:

Την έχω γράψει και στο παρελθόν τη γνώμη μου για τον Πάγκαλο. Δεν ξέρω αν είναι βέβαια, αλλά αν υπάρχει ένα στερεοτυπικό προφίλ μασόνου, αυτός έχει όλα τα απαραίτητα χαρακτηριστικά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
έχω τρία επι του πιεστηρίου (:redface:):

1. η προοπτική της Ελλάδας στην Ευρασιατική Ένωση (μπαχαχαχαχαχαχα)

2. το ζώδιο του τσίπρα είνα σκορπιός που μπήκε στον αστερισμό της τσιπ-ΟΥ-ρας.

3.

(τα τέλεια οπίσθια της Έλενας Ράπτη ή...μήπως της Εύας Καϊλή? :worry::redface:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Καλα με τις μαλακιες που λεει ο Παγκαλος εχω παψει να ασχολουμαι εδω και καιρο.

Σχολιο απο το ειδωλο μου στην αθυροστομια, Ευαγγελο Γιαννοπουλο για την γνωστη υπόθεση "κωλοσπιτο".

Προς Ανδρεα Παπανδρεου:
"Σιγα μη μας ριξουν για ενα κωλοσπιτο".

Τι ατακες πετουσε...κορυφαιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.

3.

(τα τέλεια οπίσθια της Έλενας Ράπτη ή...μήπως της Εύας Καϊλή? :worry::redface:)


Ρίχνεις πολύ τα στάνταρ φίλε Bonsai με αυτό το αχλαδόκωλο. :P
Τα τέλεια οπίσθια δεν είναι σουφράτα της Καϊλή αλλά τα ορίτζιναλ της Κάιλι Μινόγκ...;)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ που μου κάνατε το θέμα ... (_|_)
:ropalo:

(θ' αρχίσω ν' αναρωτιέμαι αν και τα δικά σας σχόλια είναι σκόπιμα :whistle::D)

Επικεντρωθήκαμε στον Πάγκαλο, αλλά δεν είναι μόνον αυτός. Αυτές τις μέρες τον συναγωνίζεται ας πούμε και ο Τζήμερος.
Δεν μπορώ να πιστέψω πως είναι απλά χαζοί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Αυτές τις μέρες τον συναγωνίζεται ας πούμε και ο Τζήμερος.
Δεν μπορώ να πιστέψω πως είναι απλά χαζοί...

Κι όμως μπορεί να είναι, ούτε ένα πτυχίο δεν έχει! :P

Πολυσχιδής πάντως, 11 χρόνια δούλευε σε Ωδεία ως καθηγητής μουσικής, για να δουλέψει άλλα 3 χρόνια στη Γερμανία ως μουσικοσυνθέτης, να σπουδάσει οικονομικά από χόμπι και να πραγματοποιήσει το όνειρό του: Να γίνει κειμενογράφος και στην συνέχεια δημιουργικός διευθυντής σε πολυεθνικές εταιρίες μέχρι να δημιουργήσει τη δική του! 8)

Στην ερώτηση Ανοησία ή σκοπιμότητα θα απαντούσα: Αυταρέσκια και θα έδινα τη συμβουλή του Γιαν Τζι:
"Να είστε πάντα σεμνοί. Διώξτε από μέσα σας την αυταρέσκεια και ο κόσμος θα σας αγαπάει και θα σας εκτιμάει, όπου και να βρεθείτε." :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top