Μουντιάλ 2006: Τι θα κάνει η Εθνική Ελλάδος;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Για πείτε! Η εθνική θα παίξει στο μουντιάλ ή θα το δει απ τις τηλεοράσεις;
Πως σας φαίνεται η πορεία της εθνικής ως τώρα στα προκριματικά. Τι προβλέπετε για τους επόμενους αγώνες;

ΥΓ: Το νεο θέμα θα βρίσκεται υπο την αυστηρή εποπτεία μου. Παρακαλώ όπως σεβαστείτε τον εξής κανόνα (που αποδεχθήκατε και κατα την εγγραφή σας):

Επιτρέπονται οι όποιες αθλητικές - θρησκευτικές - πολιτικές συζητήσεις αρκεί αυτές να μην αγγίζουν τα όρια του φανατισμού και του προσηλυτισμού και να μην τοποθετούνται ρατσιστικά - φυλετικά - φυλλοκρατικά. Ο καθένας έχει την άποψη του και τα πιστεύω του και θα πρέπει να τα σεβόμαστε όποιες απόψεις και αντιλήψεις αν είναι αυτές. Αν διαφωνούμε η όποια αντιπαράθεση θα πρέπει να γίνονται σε κόσμιο και πολιτισμένο επίπεδο και όχι με την μορφή προσωπικών επιθέσεων. Οι παραβάτες θα λαμβάνουν προειδοποιητικό μήνυμα, αν επιμείνουν θα απενεργοποιείται προσωρινά η μόνιμα ο λογαριασμός τους ανάλογα με την κρίση των διαχειριστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Η Ελλάδα όπως πάντα θα πάρει τον κ. πουλόπουλο ...

ΥΓ : Είμαι κακός που λέω την αλήθεια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ως τώρα στα προκριματικά ήταν απογοητευτική αλλά δεν πρέπει να χάνουμε τις ελπίδες μας και την υποστήριξη μας!Θα το παλέψουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Πρέπει να αλλάξει ριζικά ο τρόπος παιχνιδιού μας για να έχουμε ελπίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο μου τον billthevampire ο κος πουλόπουλος είναι δεδομένος. Κατα το euro 2004 η Ελληνική ομάδα πέτυχε ότι πέτυχε γιατί ήταν άγνωστη και απίστευτα τυχερή (ειδικά στον αγώνα με την τσεχία) τώρα όμως οι άλλες ομάδες έχουν έρθει διαβασμένες με αποτέλεσμα να μπορούν να αντιμετωπήσουν την επίθεση της Ελλάδας και να τρυπήσουν την άμυνα όπως έγινε σε τόσες περιπτώσεις. Ο ρεχάγκελ ίσως προσπαθεί να κάνει πάλι ένα ξάφνιασμα βάζοντας μέσα "άγνωστους" παίκτες (για τα ευρωπαικά δεδομένα) έτσι ώστε να ξαφνιάσει κάποιον αντίπαλο. Πάντως ειλικρινά αυτό που έκαναν τα παιδιά το καλοκαιρι του 2004 τους το χρωστάμε και θα τους το χρωστάμε για πάντα και δεν πειράζει αν απο εδώ και πέρα δεν κάνουν τίποτα στις καρδιες μας πάντα νικητές είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
εγω νομηζω οτι δεν θα κανει αυτο που θελουμε εμεις αλλα πρεπει να τα παει καλα για να κρατιση το ονομα της πρωταθλητριας ευρωπης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Κατα το euro 2004 η Ελληνική ομάδα πέτυχε ότι πέτυχε γιατί ήταν άγνωστη και απίστευτα τυχερή (ειδικά στον αγώνα με την τσεχία) τώρα όμως οι άλλες ομάδες έχουν έρθει διαβασμένες με αποτέλεσμα να μπορούν να αντιμετωπήσουν την επίθεση της Ελλάδας και να τρυπήσουν την άμυνα όπως έγινε σε τόσες περιπτώσεις.

Φίλε μου yiannis είναι από τις λίγες φορές που θα διαφωνήσω μαζί σου...Καταρχήν οι παίκτες μας δεν ήταν και τόσο άγνωστοι,αν σκεφτείς ότι οι μισοί και παραπάνω έπαιζαν στο εξωτερικό.Έπειτα,μετά τα παιχνίδια στον όμιλο θα έλεγε κανείς ότι οι άλλες ομάδες θα είχαν καταλάβει τον τρόπο παιχνιδιού μας και όντως τον είχαν καταλάβει πιστεύω.Απλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα!Είχαμε μία εξαιρετική άμυνα.Άλλωστε το να κερδίσεις 2 φορές την Πορτογαλία στην έδρα της σε 20 μέρες δεν νομίζω ότι είναι θέμα μόνο τύχης!;)(Φιλικότατα έτσι?):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ALEX_:
Φίλε μου yiannis είναι από τις λίγες φορές που θα διαφωνήσω μαζί σου...Καταρχήν οι παίκτες μας δεν ήταν και τόσο άγνωστοι,αν σκεφτείς ότι οι μισοί και παραπάνω έπαιζαν στο εξωτερικό.Έπειτα,μετά τα παιχνίδια στον όμιλο θα έλεγε κανείς ότι οι άλλες ομάδες θα είχαν καταλάβει τον τρόπο παιχνιδιού μας και όντως τον είχαν καταλάβει πιστεύω.Απλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα!Είχαμε μία εξαιρετική άμυνα.Άλλωστε το να κερδίσεις 2 φορές την Πορτογαλία στην έδρα της σε 20 μέρες δεν νομίζω ότι είναι θέμα μόνο τύχης!;)(Φιλικότατα έτσι?):)

Πάντα φιλικά βρε άλεξ, αν δεν διαφωνίσουμε και σε κάτι δεν γίνετε :) Δεν ξέρω τι να σου πω αν είναι έτσι τότε γιατι έχει πάει έτσι φέτος και με μικρότερες ομάδες απο την Πορτογαλλία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Πάντα φιλικά βρε άλεξ, αν δεν διαφωνίσουμε και σε κάτι δεν γίνετε :) Δεν ξέρω τι να σου πω αν είναι έτσι τότε γιατι έχει πάει έτσι φέτος και με μικρότερες ομάδες απο την Πορτογαλλία?

Είναι πολύ απλό,η ομάδα χρειάζεται ανανέωση αλλά δεν υπάρχουν παίκτες(πέρα από 2-3 φυσικά).Υπάρχουν φυσικά πολλά ταλέντα στην Ελλάδα αλλά στο ποδόσφαιρο το 50% είναι η ψυχολογία και αυτά τα ταλέντα δεν έχουν δυστυχώς την εμπειρία ή την ψυχολογία να παίξουν κόντρα σε κάποιον Ζιντάν ας πούμε.Αλλωστε αυτή είναι η μοίρα των μικρών χωρών.Θυμίζω π.χ. ότι όταν είχε πάρει η Δανία το euro(μεγάλη έκπληξη κι αυτή),την επόμενη χρονιά στα προκριματικά του μουντιάλ αποκλείστηκε.Πάντως ας είμαστε αισιόδοξοι και ας υποστηρίξουμε τους παίκτες μας,αν μη τι άλλο,τους το χρωστάμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top