Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,789 μέλη και 2,440,562 μηνύματα σε 76,682 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 287 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγορές από Amazon.com

Constantinos

Νεοφερμένος

Ο Constantinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ιαλυσός (Ρόδος). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O Constantinos έγραψε: στις 16:34, 20-10-09:

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα mp4 και η πιο φθηνή τιμή είναι στο άμαζον το γερμανικό, που στέλνει και Ελλάδα, έχει αγοράσει κανένας ποτέ από εκεί, τι εντυπώσεις είχατε;;;:thanks:
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 17:30, 13-06-12:

πρόσφατα παρήγγειλα ενα ξενόγλωσσο βιβλίο από το αμαζον. η παραγγελία μου δεν ήρθε μεσα στο χρονικό διάστημα που έλεγε και τωρα εστειλα μειλ στον πωλητη οτι δεν ηρθε τιποτα κλπ.
σας εχει τυχει αυτο; εχω αρχίσει να ανησυχω και για τα λεφτα μου αλλα κ επειδη χρειαζομαι το βιβλίο αμεσα
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 17:48, 13-06-12:

Είχα χρησιμοποιήσει το amazon πολλά χρόνια πριν και δεν μου άρεσε πολύ (ήμουν υποχρεωμένη να πάρω από το Αγγλικό, γιατί το Αμερικάνικο δεν με εξυπηρετούσε, το οποίο τα είχε όλα σε λίρες φυσικά και ήταν πανάκριβο). Ομως υποθέτω πως είναι σαν το eBay (το οποίο και λατρεύω) από θέματα ασφάλειας και δεν υπάρχει κίνδυνος να χάσεις τα λεφτά σου.
Ο πωλητής τι σου είπε? Tracking # έχεις?
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε: στις 17:50, 13-06-12:

οχι δυστυχως στην επιλογη αυτη δε δειχνει κατι
ο πωλητης μου ειπε οτι θα απαντησει εντος 48 ωρου δηλαδή μεχρι αυριο το απογευμα.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 18:11, 13-06-12:

Από ποιά χώρα ήταν και πόσος καιρός πέρασε?
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε: στις 18:16, 13-06-12:

Εγώ έχω αγοράσει αρκετές φορές, κυρίως βιβλία από το αγγλικό, γιατί το αμερικάνικο νομίζω έχει τελωνεία κλπ. Μου είχε κάνει εντύπωση ότι σε μερικά βιβλία οι τιμές ήταν πολύ καλές και αν κάνεις μεγάλη σχετικά αγορά πάνω από 25 λίρες έχεις δωρεάν μεταφορικά (δεν ξέρω για πόσο ισχύει). Μια φορά που είχα πρόβλημα επικοινώνησα μέσω chat και όλα καλά.
1
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε: στις 18:32, 13-06-12:

παρηγγειλα απο το amazon uk. το χρονικο περιθωριο που μου εδινε μεχρι να ερθει ηταν 2 μερες πριν.
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε: στις 18:36, 13-06-12:

Στο site λέει dispatched έτσι; Μήπως απλά δεν ήρθε ο ταχυδρόμος;
1
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε: στις 18:44, 13-06-12:

ναι αυτο λεει.
πηγα αυτοπροσωπως στο ταχυδρομειο, μου ειπαν οτι δεν τους εχει ερθει κατι και αμα μπορω να τους πω τον σειριακό αριθμό της παραγγελίας (αποτελειται απο δυο γραμματα κεφαλαια, 9 αριθμους και αλλα δυο γραμματα) για να μου το εντοπισουν.
αλλα ο πωλητης δεν εδινε τετοια πληροφορια
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 19:08, 13-06-12:

To tracking # το βάζεις και μόνη σου online και βλέπεις που βρίσκεται. Αν δεν έχουν περάσει 2 εβδομάδες, μην αγχώνεσαι γιατί σε μερικές περιπτώσεις συμβαίνει. Αυτοί σου λένε πάντα ένα ενδεικτικό χρονικό περιθώριο, δεν σημαίνει ότι επειδή έχει καθυστερήσει 2 μόνο μέρες χάθηκε ή δεν ξέρω κι εγώ τι.
1
Παράθεση

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,271 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 19:10, 13-06-12:

Ακριβώς, είναι τελείως ενδεικτικό το χρονικό όριο που δίνουν. Πολλές φορές έρχονται και πολύ νωρίτερα, ειδικά από το αμερικάνικο που παίρνω εγώ, 3-4 φορές το χρόνο σίγουρα.

Από τη στιγμή που λέει dispatched, νομίζω έχει φύγει από αυτούς, δεν θα μπορέσεις να κάνεις και πολλά παρά να περιμένεις.
Παράθεση

Τάσος97 (Allostasis)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 4,016 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 19:39, 13-06-12:

μπορεις να κοιταξεις το e-mail σου για τυχον ανακοινωση της αιτιας που καθυστερει. Εμενα μου ειχαν στειλει οταν κατι καθυστερησε
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε: στις 19:58, 13-06-12:

τι εννοεις οτι το βαζω μόνη μου; ειναι επιλογη που την κανω κατα την παραγγελια;
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 20:14, 13-06-12:

Εννοώ ότι το γράφεις και μόνη σου σε μια φόρμα του ταχυδρομείου και βλέπεις που βρίσκεται, δεν χρειάζεται να το κάνουν οι υπάλληλοι. To αν υπάρχει αυτό το νούμερο βέβαια δεν το ξέρεις, γιατί μπορεί αυτός να σου έστειλε το πακέτο απλό. Πράγμα που δεν νομίζω να έκανε, γιατί τον κάνει πάρα πολύ ευάλωτο (μπορείς να το παραλάβεις και να ισχυριστείς το αντίθετο, κανένας επιχειρηματίας δεν θα το διακινδύνευε). Υπάρχει και η πιθανότητα να το έστειλε με delivery confirmation, δηλαδή να φαίνεται απλά αν το έχεις παραλάβει ή όχι αλλά να μην φαίνεται το που βρίσκεται. Κατά τη γνώμη μου περίμενε να δεις αν έχει tracking number να σου δώσει και αν μέχρι το τέλος της εβδομάδας δεν έχεις δει προκοπή, κάνε αυτό:
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

H alis έγραψε: στις 20:19, 13-06-12:

Η γνώμη μου είναι ότι κακώς παρήγγειλες από seller. Το βιβλίο που έψαχνες δεν το πουλούσε το ίδιο το Amazon; Συνήθως, έχει όλα τα βιβλία... Αλλά από τη στιγμή που λέει dispatched δεν νομίζω να βρεις άκρη, όντως.
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε: στις 21:22, 13-06-12:

πηγα να το παρω φθηνότερα και την πατησα μαλλον
θα δουμε τι θα μου απαντησει...
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 22:55, 13-06-12:

Στο ξαναλέω: ηρέμησε γιατί ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να χάσεις τα λεφτά σου. Μπορεί να αργήσει να σου έρθει (σε αυτή την περίπτωση σου επιστρέφει τα μεταφορικά έξοδα) ή να μην έρθει και να σου επιστρέψει όλο το ποσό.
2
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 00:35, 14-06-12:

εμ, σα σφηνα μπαινω και μαλλον οφ αλλα συνηθως με τι ταχυδρομειο στελνονται τα αντικειμενα αυτα;
Παράθεση

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,271 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 00:37, 14-06-12:

Εξαρτάται τι θες να πληρώσεις!
Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε: στις 00:40, 14-06-12:

όου......
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ποια η γνώμη σας για το Amazon; - Από Daskalenko7
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-10-09 στις 03:42.
    • Amazon κτλ. - Από Jason93
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-09-07 στις 15:44.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα