Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,241 μέλη και 2,424,143 μηνύματα σε 75,689 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 379 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με τον εκτυπωτή

Σκάρλετ

Δραστήριο Μέλος

H Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε: στις 00:33, 20-06-12:

Λοιπόν, εδώ και ένα χρόνο δεν έχω χρησιμοποιήσει τον εκτυπωτή μου. Πρόσφατα αγόρασα μελάνι, μόνο μαύρο, αλλά δεν μου εκτυπώνει. Λέει ότι δεν υπάρχει έγχρωμο. Μα αυτό το ξέρω και δεν προσπαθώ να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες, απλά κείμενα μόνο. Είναι απαραίτητο να αγοράσω ΚΑΙ έγχρωμο τώρα? Παρακαλώ βοηθήστε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bemanos (Μοριακός Αρχιτέκτονας)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός . Έχει γράψει 1,794 μηνύματα.

O Bemanos έγραψε: στις 00:45, 20-06-12:

Αρχική Δημοσίευση από Σκάρλετ
Λοιπόν, εδώ και ένα χρόνο δεν έχω χρησιμοποιήσει τον εκτυπωτή μου. Πρόσφατα αγόρασα μελάνι, μόνο μαύρο, αλλά δεν μου εκτυπώνει. Λέει ότι δεν υπάρχει έγχρωμο. Μα αυτό το ξέρω και δεν προσπαθώ να εκτυπώσω έγχρωμες σελίδες, απλά κείμενα μόνο. Είναι απαραίτητο να αγοράσω ΚΑΙ έγχρωμο τώρα? Παρακαλώ βοηθήστε
θα πρεπει να πας στις ρυθμισεις του εκτυπωτη απο τον πινακα ελενγου και να κανεις τικ ενα κουτακι που λεει εκτυπωση σε ασπρομαυρη κλιμακα ή εκτυπωση με μαυρο μελανι καπως ετσι το λεει.Απτις ρυθμισεις το φτιαχνεις και μετα λογικα δεν θα εχεις προβλημα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σκάρλετ

Δραστήριο Μέλος

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε: στις 09:38, 20-06-12:

Το μόνο που μου λέει είναι ''εκτύπωση σε κλίμακα του γκρι''. Έκανα τικ σε αυτό αλλά ακόμα μου λέει ότι δεν έχω χρώμα και δεν εκτυπώνει. Πώς να κάνω κατάργηση σε αυτό τώρα?
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε: στις 09:32, 21-06-12:

Ορισμένοι εκτυπωτές δεν τυπώνουν ούτε ασπρόμαυρα αν δεν έχουν έγχρωμα μελάνια, by design.
Παράθεση

Σκάρλετ

Δραστήριο Μέλος

H Σκάρλετ Κτ να κανεις,κτ ν'αγαπας, κτ να ελπιζεις έγραψε: στις 22:34, 22-06-12:

Μεγάλη γκαντεμιά!
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 23:16, 22-06-12:

πετα τον. Πιο πολύ συμφέρει να αγοράσεις καινούριο εκτυπωτή, παρά να αλλάξεις μελάνια.
Παράθεση

Γιατί

Νεοφερμένος

H Γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Γιατί έγραψε: στις 12:44, 03-10-12:

Παιδιά καλημέρα!Είμαι καινούρια εδώ!!Έχω ένα θέμα με τον εκτυπωτή...Εδώ και πολύ καιρό το μπλε μου το εκτυπώνει κόκκινο.Έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ πλέον εκτός από κάτι που είχα κάνει και τον πείραξα πριν κάποιους μήνες..Εκτός από αυτό τα μελάνια δεν είναι της epson που είναι ο εκτυπωτής είναι επαναγεμιζόμενα cαtridge και παρόλο που έχω αγοράσει ένα γνήσιο της epson το μπλε συγκεκριμένα πάλι κόκκινα τα βγάζει.!!!Μια βοήθεια αν κα΄ποιος ξέρει από εκτυπωτές να μου πει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 14:26, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Γιατί
Παιδιά καλημέρα!Είμαι καινούρια εδώ!!Έχω ένα θέμα με τον εκτυπωτή...Εδώ και πολύ καιρό το μπλε μου το εκτυπώνει κόκκινο.Έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις και είναι όλα οκ πλέον εκτός από κάτι που είχα κάνει και τον πείραξα πριν κάποιους μήνες..Εκτός από αυτό τα μελάνια δεν είναι της epson που είναι ο εκτυπωτής είναι επαναγεμιζόμενα cαtridge και παρόλο που έχω αγοράσει ένα γνήσιο της epson το μπλε συγκεκριμένα πάλι κόκκινα τα βγάζει.!!!Μια βοήθεια αν κα΄ποιος ξέρει από εκτυπωτές να μου πει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!!!Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Το μπλέ το πήρες γνήσιο εκ των υστέρων αλλά σκέψου ότι τα υπόλοιπα μελάνια εξακολουθούν να είναι μουφιές.

Κι εμένα είχε αυτό το πρόβλημα ο HP μου και έφταιγαν τα αναγομωμένα μελάνια. ΜΙΑ φορά έκανα αυτό το λάθος. Είπα να εξοικονομήσω χρήμα κι ο άλλος έβαλε την ψυχή της κινέζας μάνας του μες τα μελάνια. Ποιότητα σκατούλες. Έκτοτε γνήσια μόνο.

ΥΓ: Μα κι εσύ, EPSON;; Δεν τα εκτύπωνες χειρόγραφα καλύτερα;;
Παράθεση

Γιατί

Νεοφερμένος

H Γιατί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Γιατί έγραψε: στις 22:30, 05-10-12:

Πίστεψε με δεν το ήξερα όταν το πήρανε!!!!!Σίγουρα φταίνε τα μελάνια???Γιατί ενός φίλου μου είναι τζετ!!!!
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H christyd έγραψε: στις 11:55, 30-11-15:

καλημερα! πηρα καινουργια μελανια για τον hp εκτυπωτη μου και και οταν εκτυπωνω μια σελιδα δεν μου βγαζει το μαυρο χρωμα. εχω κανει καθαρισμο κεφαλης απο τις ρυθμισεις του εκτυπωτη ηδη αρκετες φορες απο χθες το βραδυ.
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,614 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε: στις 11:59, 30-11-15:

Αρχική Δημοσίευση από christyd
καλημερα! πηρα καινουργια μελανια για τον hp εκτυπωτη μου και και οταν εκτυπωνω μια σελιδα δεν μου βγαζει το μαυρο χρωμα. εχω κανει καθαρισμο κεφαλης απο τις ρυθμισεις του εκτυπωτη ηδη αρκετες φορες απο χθες το βραδυ.
Δηλαδή; Τι εννοείς; Στη θέση του μαύρου, σου βγάζει κάποιο άλλο χρώμα, ή δε σου εκτυπώνει καθόλου τα εν λόγω σημεία;; Έχεις τοποθετήσει σωστά το μαύρο χρώμα; Στην αρχή, μετά την τοποθέτηση των μελανιών, που κάνει δοκιμαστική εκτύπωση ο HP, σου παρουσίασε κανονικά τα χρώματα;
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε: στις 18:28, 30-11-15:

Όλα είναι σωστά στη θέση τους. Δεν εκτυπώνει με μαύρο χρώμα , Δηλαδή αν εκτυπώσω ένα έγγραφο με μαύρα γράμματα μου βγάζει κενή σελίδα .
Παράθεση

Με λένε Γιώργο (είπαμε.. Γιώργος)

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Με λένε Γιώργο έγραψε: στις 18:47, 30-11-15:

ο μπαμπας μου ρωταει αν ακουγοντε να μελανακια να κουνιουνται οταν εκτυπωνεις... ή αν απλά σου φτύνει το χαρτι
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε: στις 19:02, 30-11-15:

ακουγονται σαν να εκτυπωνει κανονικα... και οταν εκτυπωνω μια σελιδα έγχρωμη βγαζει ολα τα χρωματα εκτος απο μαυρο.
Παράθεση

Με λένε Γιώργο (είπαμε.. Γιώργος)

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Με λένε Γιώργο έγραψε: στις 19:16, 30-11-15:

βγάλει το μελανάκι το μαυρο, κανε εκτυπωση και θα σου βγαλει σφαλμα. εκεινη τη στιγμη βαλε το μελανη, και πατα στο σφαλμα οκ λογικα θα συνεχισει την εκτυπωση αλλα θα εκτυπωσει ενα δοκιμαστικο φυλλο που θα φαινονται ολα τα χρωματα.. μολισ το κανει αυτο και δεις το χαρτι που εβγαλε να εχει μαυρο ειναι οκ. αν δεν συνεχισει μονο του την εκτυπωση κλεισε κ ανοιξε τον εκτυπωτη
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε: στις 20:25, 30-11-15:

το εκανα αλλα τιποτα παλι.. και τωρα που το ξανασκεφτηκα δεν μου ειχε κανει δοκιμαστικη εκτυπωση οταν τα εβαλα... 2 χρονια τωρα τον χρησιμοποιω και δεν μου εχει εμφανισει προβλημα και χθες ξαφνικα επαθε αυτο.. και δεν εχω βαλει ποτε μουφα μελανι..
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 22:16, 30-11-15:

Τι τυπος ειναι ο εκτυπωτης σου; Διαβασες το troubleshooting section του manual?
Δες και αυτα εδω: http://h30434.www3.hp.com/t5/Ink-Ton.../447545#M28623
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε: στις 23:19, 30-11-15:

ειναι το hp deskjet ink advantage 3525
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 00:48, 01-12-15:

http://support.hp.com/us-en/product/...ent/c03955488/

Πηγαινε στο solution 3 και κανε οτι λεει. Ισως το προβλημα σου να ειναι στο vent.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christyd

Νεοφερμένος

H christyd έγραψε: στις 01:21, 01-12-15:

θα το δοκιμασω! ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Driver εκτυπωτή - Από KingFox
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-11-10 στις 16:03.
    • Λάθος χρώματα στον εκτυπωτή - Από KingFox
      Το θέμα έχει λάβει 12 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-07-10 στις 13:26.
    • Πρόβλημα με ήχο.. - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-10-07 στις 21:47.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα