Θα δουλεύατε χωρίς μισθό για την εμπειρία και μόνο;

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Καλή αρχή Kajira.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ωωω τώρα το είδα!!
Καλή αρχή kajira!
Είδες έπιασε η ευχή μου στα γενέθλια σου ;)
Γι'αυτό είμαι υπερ των πρακτικών ευχών :P
:D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θενκ γιου all! :bigarmhug: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καλή επαγγελματική σταδιοδρομία Ντινάκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νέα από το μέτωπο: πονάνε φρικτά τα πόδια μου από το απίστευτο περπάτημα, αλλά νομίζω ήδη άρχισε να κάνει καμπύλες ο (_!_) μου κι αυτό είναι καλό :P Οι συνάδελφοι είναι πολύ καλοί και με αντιμετωπίζουν σαν ..μεγαλοδικηγόρο, πράγμα που έχει ενισχύσει αρκετά την αυτοπεποίθησή μου. Επίσης μου αναθέτουν διάφορα ..προχωρημένα (πχ κάνε μου μια γνωμοδότηση για την ευθύνη απλού εταίρου ΕΠΕ για χρέη Δημοσίου), που με κάνει να τους κοιτάω σαν ..ροφός, αλλά τελικά όλο και κάτι βρίσκω και χαίρομαι. :P

Γενικώς όλα βαίνουν καλώς και είμαι πολύ ικανοποιημένη! Μόνο που φεύγω από το σπίτι 7.00 και πριν τις 19.00 δεν γυρνάω (είναι κι η απόσταση στη μέση), γεγονός που με κάνει λίγο να ανησυχώ πως θα γίνει η δουλειά όλη μου η ζωή. Αλλά από κάπου πρέπει να αρχίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μη μασάς, γερά!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ω...γιες....Καλη συνεχεια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Γενικώς όλα βαίνουν καλώς και είμαι πολύ ικανοποιημένη! Μόνο που φεύγω από το σπίτι 7.00 και πριν τις 19.00 δεν γυρνάω (είναι κι η απόσταση στη μέση), γεγονός που με κάνει λίγο να ανησυχώ πως θα γίνει η δουλειά όλη μου η ζωή. Αλλά από κάπου πρέπει να αρχίσω![/quote]

Βρε σύ, μη μασάς...Όταν γίνεις μεγαλοδικηγόρος θα έχεις με τη σειρά σου ένα σωρό ασκούμενους να δουλεύουν μέχρι αργά για εσένα και εσυ...θα κάάάάθεσαι....
Στο εύχομαι ειλικρινά :)
Καλή σταδιοδρομία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokman

Νεοφερμένος

Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δεν θα έκανα ποτέ και τίποτα δίχως λεφτά. Εϊμαι κατά του εθελοντισμού εν γένει. Αν είχα πλούσιους γονείς ή γκόμενα μπορεί να είχα άλλη άποψη, αλλά αφού από τα κωλο700 ευρώ εξαρτάται η επιβίωσή μου, τότε απαιτώ να πληρώνομαι καλά και στην ώρα μου...

Έχω βαρεθεί να ζω για να δουλεύω... 700 ευρώ και ξυπνώ στις 6 το πρωί... Επιστρέφω δε σπίτι μου κατά τις 7 το απόγευμα, ενώ υπάρχουν ημέρες που επιστρέφω και 10 το βράδυ... Αίσχος... Η ζωή δεν είναι δουλειά... Είμαστε δούλοι... Απλά δεν το έχουμε καταλάβει ακόμη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Aνετα θα δούλευα χωρίς λεφτά, αρκεί να μου άρεσε αυτό που έκανα. 'Εχω δουλέψει εξάλου και χωρίς λεφτά για μισό χρόνο περίπου. Οι εμπειρίες ήταν αξέχαστες και όμορφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokman

Νεοφερμένος

Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
'Aνετα θα δούλευα χωρίς λεφτά, αρκεί να μου άρεσε αυτό που έκανα. 'Εχω δουλέψει εξάλου και χωρίς λεφτά για μισό χρόνο περίπου. Οι εμπειρίες ήταν αξέχαστες και όμορφες.
Και πώς θα ζούσες δίχως λεφτά; Εκτός και αν έχεις λαμβάνειν από αλλού! Τότε, χαίρω πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
[Ζυγαριά mode on] Έχω τα άπειρα λεφτά και δουλεύω χωρίς να πληρώνομαι VS έχω τα άπειρα λεφτά και βρίσκομαι σε μια ατελείωτη κρουαζιέρα [Ζυγαριά mode off]

You get the point i guess!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokman

Νεοφερμένος

Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αν είχα τα άπειρα λεφτά, θα πήγαινα να αγοράσω ένα σπίτι σε ένα ήσυχο κυκλαδονήσι και θα έκανα τα χόμπυ μου, θα διάβαζα βιβλία, θα έκανα χειμερινά μπάνια, ποδήλατο, θα σχεδίαζα κόμιξ κλπ. Μακάρι να μην χρειαζόταν να δουλεύω για να ζήσω... Έχω τόσα πράγματα που θέλω να ξανακάνω, όπως όταν ήμουν φοιτητής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
γενικοτερα ειμαι ατομο που μου αρεσει πολυ η δουλεια!!
με ευχαριστει να προσφερω και να κανω κατι δημιουργηκο!!

αλλα επισης ειμαι ατομο που δεν μου αρεσει καθολου η εκμεταλλευση, καθε ειδους!!
δεν νομιζω να το εκανα, οχι γιατι δεν θα μπορουσα αλλα γιατι δεν θα ηθελα να δωσω σε κανεναν την ευχαριστησει να λεει οτι με εκμεταλλευεται!!

με τρελαινει αυτο το πραγμα!!
τωρα εργαζομαι πανω στον κλαδο μου, εχω δουλεψει και παλιοτερα σε διαφορες δουλειες, επειδη δεν με ενοιαζε και πολυ μολις ενοιωθα την εκμεταλλευση την εκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Θα το έκανα μόνο εάν είχα εξασφαλισμένα τα προς το ζην και το προϊόν της εργασίας μου ήταν προσφορά σε έναν κοινωφελή σκοπό ή τουλάχιστον σε κάτι που προσωπικά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
έχει σχέση με τις συνθήκες, τη χρονική περίοδο και τις δυνατότητες που θα σου έδινε αυτή η εμπειρία και κυρίως πόσο θα διαρκούσε το να παραμένεις απλήρωτος/η......σίγουρα θα έπρεπε να ήταν κάτι το εξαιρετικό, το ιδιαίτερο ως εμπειρία ζωής που θα σε βοηθούσε να προοδεύσεις είτε στη δουλειά είτε στις μετέπειτα σπουδές σου......αλλιώς το "εις υγείαν στο κοροίδο" δεν το βρίσκω σωστό......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ίσως και να το έκανα μόλις τέλείωνα τη σχολή για να αποκτήσω εμπειρία, όχι για πολύ όμως υποθέτω.,
Έχω παραδείγματα φίλων που το έχουνε κάνει κ έχουν παραμείνει πλέον σε αυτές τις δουλειές και μάλιστα με πολύ καλές αποδοχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Είπα να ξεθάψω θέμα.:P

Νομίζω τώρα πια σε αρκετές δουλειές μπαίνεις τελείως δοκιμαστικά.

Εγώ που θα πάω τώρα 2ο χρόνο στη σχολή μου και έχω περάσει από γραφεία, λεω ότι με ενδιαφέρει η εμπειρία πάνω από όλα και να δω το πρακτικό κομμάτι του επαγγέλματος και το οικονομικό το αφήνω στη κρίση τους, μιας και δεν έχω πτυχίο στα χέρια μου, ούτε οι γνώσεις μου είναι αρκετές, αλλά κυρίως θέλω να υπάρχει στο βιογραφικό μου η απασχόληση που θα κάνω.

Δεν ξέρω αν κάνω καλά ή κακά αλλά το θεωρώ γελοίο να πάω κάπου αυτή τη στιγμή, στο 2ο έτος και να έχω απαίτηση χρημάτων.

Αν δουν ότι είσαι αρκετά καλός, πιστεύω, μπορεί κάτι να δώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ανάλογα για τι πράγμα μιλάμε. Πολλοί σε θέλουν "δοκιμαστικά" και τους βγάζεις κανονική δουλειά. Τώρα αν είναι να πας για πυρηνικός φυσικός (αυτό μου ερχόταν, τέλος πάντων κάτι δύσκολο που δεν το ξέρεις πρακτικά και η αποτυχία μπορεί να έχει καταστροφικές συνέπειες) εννοείται πως πρέπει να κάνεις μια πρακτική, κι ας μην πληρώνεσαι. Ομως το 99% των θέσεων που τα λένε αυτά ψάχνουν το κορόιδο να δουλεύει τζάμπα. Και καλός να είσαι, μόλις αρχίζεις να πιέζεις να πληρωθείς θα σου πουν ότι βρήκαν άλλο κορόιδο. Κι ετσι έχουν πάντα τζάμπα υπάλληλο να τους βγάζει όλη τη βρωμοδουλειά με την δικαιολογία ότι "κανένας δεν κάνει για αυτή τη θέση για αυτό επί χρόνια τους παίρνω δοκιμαστικά".
Πήγαν να μου το κάνουν κι εμένα μια φορά αυτό, ήμουν πωλήτρια πρώτη μέρα για "δοκιμαστικό". Αφού ξεπατώθηκα και πούλησα ένα σωρό παπούτσια (κυριολεκτικά έβγαλα φουσκάλες στα πόδια) μου λέει η παλιομαλ*κω "α, το δοκιμαστικό δεν πληρώνεται και τελικά δεν μας κάνεις". Και μετά της λέω, καλά δεν πειράζει, θα πάω στην επιθεώρηση εργασίας και θα πω ότι είχες ανήλικη να δουλεύει φουλ ωράριο και αρνείσαι να την πληρώσεις. Ε, μου έδωσε 30 ευρώ (από το τίποτα...) της έδωσα μια μούτζα και δεν ξαναπάτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top