Κάτω από ποια ηλικία θεωρείται η αποπλάνηση ανηλίκου ποινικό αδίκημα;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φτασαμε ως το φιλι και την αγκαλια χωρις να εχουμε σεξουαλικες επαφες και οι γονεις της το γνωριζαν αυτο αφου μας βλεπαν ολη την ωρα μαζι.
Εκτος αυτου μας αφηναν να πηγαινουμε μαζι για καφε.(Πριν γινει στο τελος το χαος)
Αυτο θεωρειται αδικημα;
Α και κατι ακομα αν ασκηθει ποινικη διωξη και θελω να την παντρευτω και θελει και η κοπελα να παντρευτουμε και δε θελουν οι γονεις της τοτε τι γινεται;
Δεν νομίζω ότι το φιλί και η αγκαλιά συνιστά ασέλγεια, αλλά και να συνιστά, δεν νομίζω ότι θα σε καταδικάσει κανένα σοβαρό δικαστήριο για κάτι τέτοιο, δεδομένου ότι η ηλικία της ήταν και πολύ κοντά στην age of consent.
Να παντρευτεί χωρίς την άδεια των γονιών της πριν τα 18 δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anonumos

Νεοφερμένος

Ο anonumos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ελπίζω να ρωτάς εντελώς υποθετικά...
Νομίζω συγκατάθεση των γονέων, ή και δικαστική απόφαση.

Εννοειται οτι ρωταω υποθετικα.:)
Απλα να εχω μια αποψη για το θεμα γιατι ποτε δε ξερει κανεις τι γινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galatas

Νεοφερμένος

Ο galatas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καταρχας να σας πω ειμαι νεος στο φορουμ σας το προτο μου ποστ και θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις για το σχετικο θεμα.
Λοιπον η ιστορια ξεκιναει
Εγω ειμαι 24 ετων περσι ημουν 23 το καλοκαιρι και βασικα τον ιουνη στα τελη ιουνη συγκεκριμενα του 2008 ειχα σεξουαλικη επαφη με ενα κοριτσι 14 ετων βαση του οτι γεννιθηκε τις 9 ιανουαριου τοτε 14,5 αν αυτο σημαινει κατι
ε λοιπον με το κοριτσι δεν ηθελα μονο σεξ αλλα και κανονικη σχεση.
Οι γονεις της με πηραν με κακο ματι και με απειλησαν αν δε την αφησω οτι θα μου κανου μηνηση για τη σχετικη κατηγορια.
Εγω δε την αφησα και μου ηρθε ολη η οικογενεια με συνεπεια να μην ειμαστε μαζι σε σχεση με το κοριτσι αλλα να διατηρουμε επαφες χωρις βεβαια να εχουμε κατι.
Και ρωτω εγω απο τοτε ως τωρα περασαν τοσοι μηνες οι γονεις της μπορουν ακομα να μου κανουν μηνηση για αυτο που εγινε τοτε;
Γιατι το κοριτσι ειναι 15 ετων πλεον και θα θελα να ξεκινησω κατι μαζι της παλι αφου ο νομος το επιτρεπει πλεον.
Αν ομος οι γονεις της μπορουν ακομα να μου κανουν μηνηση τοτε δε κανουμε κατι.
η υπαρχει χρονικο οριο για να κανεις σε καποιον μηνηση πχ 6 μηνες 1 χρονος μπορει και πιο λιγο μπορει και πιο πολυ αμα δε κανεις στο οριο να μην ισχθει πια.
Θα μου αρεσε να μου απανταγατε στο ολο γιατι τη κοπελα την αγαπω πολυ και προσπαθω να βρω να δω πως θα τη πλησιασω (ερωτικα )χωρις να μπορουν να μου κανουν κατι.
Ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αυτό θα πει όντως μήνυση για ψήλου... πήδημα, συχνό φαινόμενο στο Ελλάντα. Πού ζούμε ; Στην εποχή του Νόμου 4000 ;; Κλέψε την Κόρη όπως την εποχή του Ρωμαίου και της Ιουλιέτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Η προθεσμία να ασκήσουν το δικαίωμά τους να σε μηνύσουν, είναι -αν θυμάμαι καλά- 3 μήνες από τη στιγμή που θα το μάθουν.

Δε νομίζω πλέον να υπάρχει πρόβλημα. :hmm:
Στη χειρότερη περιμένετε να πάει 15 χρονών+ 3 μηνών. :P


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Θα μου αρεσε να μου απανταγατε στο ολο γιατι τη κοπελα την αγαπω πολυ και προσπαθω να βρω να δω πως θα τη πλησιασω (ερωτικα )χωρις να μπορουν να μου κανουν κατι.



Εμένα πάλι, μου φαίνεται πως της έχεις πολύ συγκεκριμένη αγάπη.
Δεν πας ένα ταξιδάκι μόνος να ξεσκάσεις;


Πς. τελικά πόσων ετών είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galatas

Νεοφερμένος

Ο galatas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε μου Scandal για τις πλιροφοριες το ξερουν ηδη απο το περασμενο ιουλη και δε μου καναν μηνηση απλα με φοβισαν με τον ορο της μηνησης για να με αναγκασουν να φυγω απο κοντα της.
Απομακρινθηκα για λιγο αλλα δεν εχασα την επαφη μου αλλα φοβομουν κατι το ερωτικο μαζι της να ξαναρχισω γιατι φοβομουν οτι μπορουν να μου κανουν ακομα μηνηση και χθες εγινε 15 και 3 μηνων 3 κλεισμενων μηνων διοτι ειχε τον Γεναρη γενεθλια τις 6 του γεναρη.
Ευχαριστω και παλι δε ξερεις τη χαρα μου εδωσες :D :clapup:

Και η απαντηση στο ρεμπεσκες ειναι ναι ειμαι 24 και δε ντρεπομαι που ειμαι ερωτευμενος με μια μικρουλα.
οπως λεει και το τραγουδι ειμαι ερωτευμενος με μια 16αρα κι οτι κι αν μου λενε δε δινω δεκαρα οκ εδω ειναι 15αρα αλλα οκ για μενα το ιδιο κανει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nα ρωτήσω και εγώ τη βλακεία μου;

Τι ακριβώς σε έλκει σε μία κοπέλα 14,5 ετών;:confused:

Δε κατακρίνω. Ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

natasa16

Νεοφερμένος

Η natasa16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπέρα!!!είμαι 16 ετών και εδώ και έναν χρόνο έχω σχέση με ένα παιδί το οποιο είναι 23. ένας συγγενής μου το έμαθε και του είπε ότι αν με ξαναενοχλισει θα του κάνει μήνυση για αποπλάνηση ανηλικου...
εμείς δεν δώσαμε σημασία γιατί είμαστε πολύ ερωτευμένοι και δεν θέλαμε να χαλάσουμε την σχέση μας απλά τώρα είμαστε πιο προσεκτικοί και διακριτικοί...θέλω να μου πείτε αν υφίσταται αποπλάνηση ανηλικου άνω των 16 ετών και αν ναι τι διαδικασία ακολουθεί μετά τη μήνυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Νατάσα, βρήκα αυτό :

Άρθρο 339

Αποπλάνηση παιδιών

1. Όποιος ενεργεί ασελγή πράξη με πρόσωπο νεότερο από 15 ετών ή το παραπλανά με αποτέλεσμα να ενεργήσει ή να υποστεί τέτοια πράξη τιμωρείται ως εξής: α) αν ο παθών δεν συμπλήρωσε τα δέκα έτη, με κάθειρξη τουλάχιστον δέκα ετών. β) αν ο παθών συμπλήρωσε τα δέκα, όχι όμως και τα δεκατρία έτη, με κάθειρξη μέχρι δέκα ετών και γ) αν συμπλήρωσε τα δεκατρία έτη, με φυλάκιση.

2. Αν στην περίπτωση του στοιχείου γʼ της προηγούμενης παραγράφου ο υπαίτιος όταν τέλεσε την πράξη δεν είχε συμπληρώσει τα 17 έτη, το δικαστήριο μπορεί να του επιβάλλει μόνο αναμορφωτικά ή θεραπευτικά μέτρα.

3. Αν μεταξύ του υπαιτίου και του παθόντος τελέστηκε γάμος, δεν ασκείται ποινική δίωξη, και αν τυχόν είχε ασκηθεί δεν συνεχίζεται, αλλά κηρύσσεται απαράδεκτη. Η ποινική δίωξη ασκείται ή συνεχίζεται μετά την ακύρωση του γάμου.

όταν ρώτησα μια φίλη πο σπουδάζει νομική. Αν έχει κάποιος παραπάνω πληροφορίες για το θέμα ελπίζω θα λάβεις μια απάντηση σύντομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa16

Νεοφερμένος

Η natasa16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Morrigan σ'ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες αλλα θα ηθελα κατι πιο συγκεκριμενο... π.χ. αν μαθουνε παλι οτι ειμαστε μαζι με αυτο το παιδι εφοσον εγω ειμαι 16 και εκεινος 23 θα μπορουν να του κανουν μυνηση??? γιατι ενας καθηγητης ειχε πει οτι δεν υφισταται αποπλανηση ανω των 16... ισχυει `η οχι???

Πετρο εισαι σιγουρος οτι εδω στην ελλαδα δεν υφισταται αποπλανηση ανω των 15 χρονων και 3 μηνων και οτι απο τη στιγμη που θα το μαθουν οι γονεις της κοπελας εχουν το δικαιωμα να κανουν μυνηση εως και 3 μηνες αργοτερα στο αγορι???? Ρωταω γιατι και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τον galata... Ειμαι 16 και το αγορι μου ειναι 23... Ενας συγγενεις μου το εμαθε και τον απειλησε οτι θα του κανει μυνηση για αποπλανηση ανηλικου αν με ξαναενοχλησει (εμεις βεβαια δεν χωρισαμε απλα τωρα ειμαστε πιο προσεκτικοι) αλλα απο τοτε εχει περασει σχεδον μισος χρονος... Μπορει να του κανει μυνηση αν μαθει οτι ειμαστε παλι μαζι??? Σε παρακαλω αν ξερεις κατι που ισχυει σιγουρα στειλε...

Eισαι σιγουρος για την απαντηση σου στον γαλατα??? ρωταω γιατι εχω το ιδιο προβλημα.. ειμαι 16 και το αγορι μου ειναι 23... ενας συγγενης που το εμαθε και τον απειλησε οτι θα του κανει μυνηση για αποπλανηση ανηλικου...απο τοτε εχει περασει σχεδον μισος χρονος εκεινος ξερει τωρα οτι δεν τα εχουμε και εμεις απλα ειμαστε πιο προσεκτικοι... αν μαθει οτι ειμαστε παλι μαζι μπορει να κανει μυνηση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Από 15 και κάτω είναι παράνομο στην Ελλάδα. Έχει αναφερθεί πολλές φορές στο θέμα. Don't worry :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

galatas

Νεοφερμένος

Ο galatas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
??? Ποιο νομο ?? Αποπλάνηση αφορα ατομα κατω των 15 ετων και μονο. Ο ορος 'αποπλανηση ανηλικου' που χρησιμοποιεται κατα κορον απο δημοσιογραφους & ΜΜΕ, ειναι λαθος. Το σωστο ειναι "αποπλανηση ανηλικου κατω των 15 ετών" 'η αλλιως " αποπλανηση ατομου κατω των 15 ετών". (Το λενε 'αποπλανηση ανηλικου' για λογους συντομιας ή/και αγνοιας). Αν καποιος εχει συμπληρωσει τα 15 ετη ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να υποστει αποπλανηση. Ο νομος δηλ προστατευει τα παιδια μεχρι και την ηλικια των 14. Απο τα 15 και περα ο νομος λεει 'you are on your own' Δηλ θεωρειται ο καθενας ικανος να αποφασισει για τον εαυτο του. Ενω πιο πριν ΔΕΝ μπορει ! Και να συνεναισει το 'θυμα', η συναινεση ειναι 'ακυρη' δεν μετραει, δεν υφισταται! Η ηλικια αυτη λεγεται ηλικια συγκαταθεσης. (Age of consent). Η ηλικια αυτη ΔΕΝ ειναι ιδια με την ηλικια ενηλικιωσης (ενηλικος=18 ετη). Τα περισσοτερα δικαιωματα τα παιρνει κανεις στα 18, και καποια αλλα νωριτερα, ή αργοτερα, και αναλογα με τη χωρα. Πχ στην Ελλαδα ψηφος στα 18, αδεια οδηγησης στα 18, πώληση τσιγαρων στα 18 (υποτιθεται..), καταναλωση αλκοολ στα 16 ή 17 (δεν θυμαμαι, αλλα ΟΧΙ 18 ) ηλικια συγκταθεσης 15. Στις ΗΠΑ ψηφος στα 18, αδεια οδηγησης στα 15, αλκοολ στα 21, συγκαταθεση στα 17? (και διαφερουν και ανα πολιτεια). Στη Βρετανια η ηλικια συγκαταθεσης ειναι τα 16. Σχεδον σε ολες τις χωρες η ηλικια συγκαταθεσης ειναι μικρότερη απο την ηλικια 'ενηλικιωσης'. Και στη συγκεκριμενη περιπτωση οσοι ανεφεραν οτι πρεπει να προστατευονται παιδια των 12 και 13 ετων, αλλά 15, 16 κλπ ετων δεν ειναι πια μικρα παιδια και ξερουν τι τους γινεται (τουλαχιστον σε ικανοποιητικό βαθμό για να μπορουν να αποφασισουν) πεφτετε μεσα. Ακριβως αυτο λεει και ο νομος (βαζει δηλ τη διαχωριστική γραμμη στα 15).

Απο το ιδιο θεμα απο τη σελιδα 2 απο το ποστ της Leviathan

Τωρα οσον αφορα για τη μηνηση οπως καταλαβα απο το πετρο απο τη στιγμη που ανακαλυφτει η σχεση σου απο το συγγενης σου ο συγγενης σου μπορει να κανει στο παλικαρι μηνηση εως και 3 μηνες μετα απο τη στιγμη που θα το ανακαλυψει.
Αλλα μονο σε ηλικια νεωτερη των 15 ετων διλ εως 14 και 364 μερες απο τη στιγμη που θα κλεισεις το 15ο ετος της ηλικιας σου δε μπορουν να κανουν πια μηνυση στο παλικαρι.
Στη χειροτερη περιπτοση ως 3 μηνες απο τη στιγμη που θα κλεισεις το 15ο ετος της ηλικιας σου γι αυτο ειπε κι ο πετρος να περιμενω οσπου να παει 15 ετων και 3 μηνων
Απο 15 ετων και και μετα το κλεισιμο των 3 μηνων δεν υπαρχει ουδεμια περιπτωση να κανει ο συγγενης σου στ αγορι σου μυνηση.
Δεν νομιζω να εκανα καποιο λαθος εχει ηδη το ολο ειπωθει αρκετες φορες εδω μεσα εκτος αυτου υπαρχει και η ιστιοσελιδα με το age of consent
https://www.ageofconsent.com/ageofconsent.htm απο τα 15 επιτρεπεται για τα κοριτσια απο τα 17 για τ αγορια.
Συνεχισε με τ αγορι σου απο εκει που εμεινες κανεις δε μπορει να σας κανει τιποτα πια.
Να περνας καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasa16

Νεοφερμένος

Η natasa16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Galata και Michelle σας ευχαριστω πολυ. με καλυψατε πληρως και ελπιζω να ειναι ετσι οπως τα λετε τα πραγματα γιατι πραγματικα ειμαι πολυ ευτυχισμενη με το αγορι μου και δεν θελω να μου το χαλασει κανενας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
δεν ειναι καινουριο φαινομενο το οτι τα παιδια εχουν ολοκληρομενες σχεσεις απο τα 14 τους.

στις γυναικες εκει ειναι ο μεσος ορος ολοκληρωσης στους αντρες λιγο πιο πανω, καπου στα 16-17.

δεν ειναι διολου παραλογο και τελικα η ανθρωποτητα ζει και επιβιωνει χωρις κανενα προβλημα ας λεμε τα κοριτσακια "τσ#$@#ες".

ο ανθρωπος κανει σεξ οταν αρχιζει και τον τρωει το πιπι του και βρει καποιο τροπο να το κανει, το πως θα τον επιρεασει αυτο ειναι πολυπαραγωντικο και λιγη σχεση εχει με τη πραξη καθεαυτη.

η νομοθεσια λεγετε αποπλανηση για πολυ συγκεκριμενο λογο, ο εννηλικας εχει πολυ μεγαλυτερη εξουσια πανω στο παιδι και μπορει να την χρησημοποιησει για να το κανει να νομιζει οτι θελει κατι που δεν θελει πραγματικα. Αλλα μεταξυ κοντινων ηλικιων σιγα τα αυγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
πραγματικα ειμαι πολυ ευτυχισμενη με το αγορι μου και δεν θελω να μου το χαλασει κανενας...


Σωστό, η χαρά ενός επώδυνου χωρισμού πρέπει να ανήκει στον έναν από τους δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
στις γυναικες εκει ειναι ο μεσος ορος ολοκληρωσης στους αντρες λιγο πιο πανω, καπου στα 16-17.

δεν ειναι διολου παραλογο και τελικα η ανθρωποτητα ζει και επιβιωνει χωρις κανενα προβλημα ας λεμε τα κοριτσακια "τσ#$@#ες".
Στα 14 είναι ο μέσος όρος ηλικίας ολοκλήρωσης μιας σχέσης (τον μισώ τον όρο "ολοκλήρωσα" πφ) στις γυναίκες; Μάλλον ανάποδα τα έγραψες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Στα 14 είναι ο μέσος όρος ηλικίας ολοκλήρωσης μιας σχέσης (τον μισώ τον όρο "ολοκλήρωσα" πφ) στις γυναίκες; Μάλλον ανάποδα τα έγραψες

14? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ρωτάω :P δεν συμφωνώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Δεν έχουν ηλικία αυτά πιστεύω αλλά το 14 είναι κάπως μικρός αριθμός..υπομονή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top