Macbook ή όχι;

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μηπβως εχουν και τις 2 καρτες?
δεν ειναι αδυνατο
μπερδευτηκα

:(
παντως..περι ssd ειναι και θεμα επιλογης

η ταχυτητα του ειναι καλυτερη απο hhd συνηθως,,ειναι σαν φλασακι βασικα

η δικια μου προταση ειναι να παρεις ενα φτηνοτερο λαπτοπ και να του βαλει -ή να ζητησει να σου βαλουν-εναν ssd ,μπορει και σαν δευτερο..
παντως υπαρχουν και οι υβριδικοι,,

οι ssd ακομα δεν χαλανε με πτωσεις κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Έχει 2 κάρτες, μία για τις "ελαφριές" δουλειές για να γλυτώνει τη μπαταρία και μόλις σηκώσεις κανα παιχνίδι κουμπώνει η δεύτερη
https://gizmodo.com/5063832/giz-explains-why-does-the-new-macbook-pro-have-two-graphics-cards
σε πρόσφατη συζήτηση σχολίασα αρνητικά οτι τα νέα macbook pro έχουν κολλημένη μνήμη στην μητρική (άρα no upgrade) και κολλημένες τις μπαταρίες τους (οπότε δεν αλλάζουν). https://www.ifixit.com/Teardown/MacBook-Pro-with-Retina-Display-Teardown/9462/#.T9mNimthiK1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κολλημενη?

μου ερχεται να βρισω τωρα αλλα κρατιεμαι..
:mad::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Κι εγώ όταν λέω "σχολίασα αρνητικά" αυτό εννοώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν καταλαβα ενα πραγμα βασικα, εχεις αποφασισει οτι θα παρεις macbook και απλα ρωτας για τις λεπτομεριες, η ακομα και το αν παρεις macbook παιζεται;

Σκεψου λιγο το εξης, θα δωσεις 1200€ για να παρεις ενα λαπτοπ για internet και office, που αυτην την δουλεια μπορει να στην κανει και ενα των 300€ και για κανα παιχνιδι, που αν δεν το σηκωνει δεν θα το παιξεις, αρα θα εισαι σαν να εχεις ενα των 300€ και σε αυτο; (Μην ξεχνας οτι τα περισσοτερα παιχνιδια δεν ειναι συμβατα με Mac)
Επισης, θα δωσεις τοσα λευτα για να εχεις εναν σκληρο στα 5400; Με μεγαλη χωριτικοτιτα για δεδομενα laptop, αλλα στα 5400;! Η αλλιως θα δωσεις 1400 και θα εχεις ενα laptop με γρηγορο, αθορυβο και δροσερο σκληρο, αλλα με μολις 128 gb; Και επισης η καρτα γραφικων δεν ειναι καμια σπουδεα...

Αυτο εδω (τυχεα επιλογη, το πρωτο που βρηκα σε μια πολυ γρηγορη αναζητηση) εχει περιπου τα ιδια χαρακτηριστικα, μαλιστα εχει πιο μεγαλο σκληρο και κοστιζει λιγοτερο απο τα μισα λευτα. Και με αυτα που σου περισευουν εχεις την πληρη ανεση να του βαλεις 6gb μνημη, να παρεις εναν ssd δισκο αρκετα μεγαλητερης χωριτικοτιτας απο οτι σου δεινει η apple και σε περιπτωση που καμια στιγμη παθει οτιδηποτε η μπαταρια σου απλα την αλλαζεις!

Θα σου ελεγα πως καλητερα να μην παρεις mac. Αν τωρα για οποιονδηποτε λογο εισαι αποφασισμενη και θες mac, στην θεση σου αν με επερνε οικονομικα θα του εβαζα τα 8gb ram και τον ssd σκληρο, και για αποθηκευτικο χωρο ιθα χρησιμοποιουσα εναν εξωτερικο στα 1-2ΤΒ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εγω macbook εχω, και μεγαλο mac και ειναι βασικα(για μενα τουλαχιστον) τα καλυτερα.. Πολυ καλυτερα απ τα pc εννοειται. Δεν χαλανε, δεν εχουν ιους, δεν κολλανε και νομιζω τα αξιζουν τα λεφτα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω macbook εχω, και μεγαλο mac και ειναι βασικα(για μενα τουλαχιστον) τα καλυτερα.. Πολυ καλυτερα απ τα pc εννοειται. Δεν χαλανε, δεν εχουν ιους, δεν κολλανε και νομιζω τα αξιζουν τα λεφτα τους.


Θα μου επιτρεψεις να εχω εντελος αντιθετη αποψη εχωντας βαρεθει να κανω format, να αλλαζω εξαρτιματα και εχω δει συνολικα να φευγουν λευτα ισης αξιας με την αρχικη του για επισκευες! (οχι σε δικο μου, αλλα σε 2 φιλων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τι?χαλανε τοσο και τα μακ?

to mac or not to mac?

ιδου η απορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Θα μου επιτρεψεις να εχω εντελος αντιθετη αποψη εχωντας βαρεθει να κανω format, να αλλαζω εξαρτιματα και εχω δει συνολικα να φευγουν λευτα ισης αξιας με την αρχικη του για επισκευες! (οχι σε δικο μου, αλλα σε 2 φιλων)
Δες δεν ξερω τι τα κανουν οι φιλοι σου, αλλα εγω αυτο που ξερω επειδη ειχα και pc, ειναι το ακριβως αντιθετο απ αυτο που λες... :Ρ Τα mac οτι και να τα κανω δε χαλανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
από την άλλη με τα λεφτά ενός mac παίρνεις 2 pc με τα ίδια χαρακτηριστικά ( να χεις και εφεδρικό :P ).

νταξ μη γελιόμαστε το χω ξανά πει ο μόνος λόγος που θα 'παιρνε κάποιος mac είναι το design και το OS. Κι αυτά αν σου περισσεύουν και δεν ξες τι να τα κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Όλα χαλάνε, είναι βασικό χαρακτηριστικό της τεχνολογίας στα ηλεκτρονικά. Τα mac είναι καλά ποιοτικά σε γενικές γραμμές, οπότε χαλάνε όσο συχνά χαλάει ένα ποιοτικό μηχάνημα για Business use (και όχι τα consumer πράγματα των 400 ευρώ). Από τα παλιότερα thinkpads πχ θεωρώ οτι είναι πιο ευπαθή, κυρίως επειδή τσιγκουνευόντουσαν τα έξτρα 5 χιλιοστά πάχος και 300 γραμμάρια magnesium alloy.

O βασικός λόγος για να διαλέξεις η όχι mac είναι το λειτουργικό, αλλιώς αντίστοιχης ποιότητας hardware βρίσκεις (αν θέλεις). Για το λειτουργικό πρέπει να είσαι ενημερωμένη τι περιορισμούς θα αντιμετωπίσεις κυρίως στη συνεργασία σου με άλλους που έχουν windows καθώς και τι προτερήματα έχει απο τα windows. Από το αρχικό post Παντως θεώρησα οτι έχει αποφασιστεί το mac.

Τα mac οτι και να τα κανω δε χαλανε..
Μάλλον δεν έχεις κάνει αρκετά.
Πληροφοριακά κάνουν αυτό

Αυτό είναι η οθόνη που βγάζουν κατά το kernel panlc (που είναι αντίστοιχο με το BSOD των windows). Και τα δύο, όπως και το kernel panic του Linux μπορούν να προκληθούν από λάθη στο λογισμικό η software crash στο kernel space (δηλαδή κάποιου driver η του ίδιου του kernel). Η apple αναγνωρίζοντας πόσο σημαντικό είναι η έλλειψη kernel crashes στην εμπειρία του χρήστη αποφάσισε να γράφει μόνη της όλους τους drivers για να έχει τον έλεγχο όλου του λογισμικού που μπορεί να δημιουργήσει τέτοια φαινόμενα. Σε αντίτιμο λοιπόν των μειωμένων crashes οι macs δουλεύουν μόνο με συσκευές που ανήκουν στο hardware compatibility list της apple η συσκευές hardware compatible με αυτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δες δεν ξερω τι τα κανουν οι φιλοι σου, αλλα εγω αυτο που ξερω επειδη ειχα και pc, ειναι το ακριβως αντιθετο απ αυτο που λες... :Ρ Τα mac οτι και να τα κανω δε χαλανε..

Οπως ειπε και ο gademis, ολα χαλανε!
Ειναι πιο ποιοτικα σε σχεση με τα περισσοτερα pc τις αγορας, επομενος λογικο ειναι να μας φαινεται οτι δεν χαλανε. Σε αυτα τα λευτα θα ητανε ντροπη να χαλασουν!
Επειδη ομως δεν ειναι ευριας καταναλωσης και "plug and play", αλλα θελουν συγκεκριμενα εξαρτιματα και συγκεκριμενη συμπεριφορα, οταν σου παθει την ζημια σου κοστιζει πολαπλασια απο οτι η ιδια ζημεια σε ενα απλο pc.

Επισης τα imac, δεν ξερω για τα υπολιπα προΐοντα της εταιριας, λογο αρχιτεκτονικης εχουν βγαλει σε συγκεκριμενες παρτιδες συγκεκριμενα προβληματα. Πχ, σε ενος φιλου μου, η καρτα γραφικων ζεστενοτανε πολυ. Καποιος που μενει στην σουηδια και το εχει να δουλευει σε μια σταθερη θερμοκρασια της ταξεως των 25 βαθμων κελσιου και ισως να μ ην κανει και πολυ απαιτιτικη δουλεια απο αποψης γραφικων δεν θα αντιμετωπισει προβλημα, ενας Ελληνας ομως που το καλοκαιρι βαραει 40αρια στο δωματιο που εχει το mac και τυχενει να δουλευει πολυ τα γραφικα θα αντιμετωπισει πολυ συντομα το προβλημα!
Επομενος το κατα ποσων χαλανε ειναι θεμα κατασκευης, χρησης, συνθικων και τυχης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
με λίγα λόγια:

αν έχεις τα χρήματα να διαθέσεις
και δε σε νοιάζει το ότι δίνεις πολλά ενώ θα κάνεις λίγα
αγόρασέ το.

αν δε τα έχεις, δε το χρειάζεσαι, πάρε ένα πιο φθηνό.
εγώ έχω το καινούριο και είναι άψογο, δεν έχω κανένα παράπονο.

αυτά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Βασικά αν έχεις λεφτά για πέταμα, πάρ' το. Έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα έναντι των κοινών PCs: it's shiny.


Seriously, εγώ macbook δεν θα αγόραζα, παρά μόνο αν μου το έκαναν δώρο. :P
Δε λέω, νόστιμο, όμορφο, αλλά σου πιάνουν τον πισινό κανονικότατα. Πάρε ένα Dell αν θέλεις κάτι καλό που να κρατήσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Μάλλον δεν έχεις κάνει αρκετά.
Πληροφοριακά κάνουν αυτό

Αυτό είναι η οθόνη που βγάζουν κατά το kernel panlc (που είναι αντίστοιχο με το BSOD των windows). Και τα δύο, όπως και το kernel panic του Linux μπορούν να προκληθούν από λάθη στο λογισμικό η software crash στο kernel space (δηλαδή κάποιου driver η του ίδιου του kernel). Η apple αναγνωρίζοντας πόσο σημαντικό είναι η έλλειψη kernel crashes στην εμπειρία του χρήστη αποφάσισε να γράφει μόνη της όλους τους drivers για να έχει τον έλεγχο όλου του λογισμικού που μπορεί να δημιουργήσει τέτοια φαινόμενα. Σε αντίτιμο λοιπόν των μειωμένων crashes οι macs δουλεύουν μόνο με συσκευές που ανήκουν στο hardware compatibility list της apple η συσκευές hardware compatible με αυτές.
Ρε οταν ειδα την εικονα νομιζα οτι το εβγαλε το δικο μου και λεω τι ειναι τωρα αυτο :Ρ
Καλα δεν ειπα εγω οχι, και μην ορκιζεσαι οτι δεν του εχω κανει αρκετα.. :Ρ Απλα πιστευω οτι τα λεφτα τους τα αξιζουν. Πιο πολυ απ τα windows. Α και εμενα δε μου το χει βγαλει ποτε αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Οπως ειπε και ο gademis, ολα χαλανε!
Ειναι πιο ποιοτικα σε σχεση με τα περισσοτερα pc τις αγορας, επομενος λογικο ειναι να μας φαινεται οτι δεν χαλανε. Σε αυτα τα λευτα θα ητανε ντροπη να χαλασουν!
Επειδη ομως δεν ειναι ευριας καταναλωσης και "plug and play", αλλα θελουν συγκεκριμενα εξαρτιματα και συγκεκριμενη συμπεριφορα, οταν σου παθει την ζημια σου κοστιζει πολαπλασια απο οτι η ιδια ζημεια σε ενα απλο pc.

Επισης τα imac, δεν ξερω για τα υπολιπα προΐοντα της εταιριας, λογο αρχιτεκτονικης εχουν βγαλει σε συγκεκριμενες παρτιδες συγκεκριμενα προβληματα. Πχ, σε ενος φιλου μου, η καρτα γραφικων ζεστενοτανε πολυ. Καποιος που μενει στην σουηδια και το εχει να δουλευει σε μια σταθερη θερμοκρασια της ταξεως των 25 βαθμων κελσιου και ισως να μ ην κανει και πολυ απαιτιτικη δουλεια απο αποψης γραφικων δεν θα αντιμετωπισει προβλημα, ενας Ελληνας ομως που το καλοκαιρι βαραει 40αρια στο δωματιο που εχει το mac και τυχενει να δουλευει πολυ τα γραφικα θα αντιμετωπισει πολυ συντομα το προβλημα!
Επομενος το κατα ποσων χαλανε ειναι θεμα κατασκευης, χρησης, συνθικων και τυχης!
Φυσικα και ολα χαλανε.. Αλλα τα mac δε χαλανε οπως τα windows.. Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης η ποιοτητας. Βασικα και τα pc ζεστενονται.. Πιο πολυ. Και ειναι και πιο αργα. Τελος παντων αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν τα συγκρινουμε τα μακ ειναι σαφως καλυτερα απ τα γουιντοους και τα βγαζουν με το παραπανω τα λεφτα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχει ένα μεγάλο πλεονέκτημα έναντι των κοινών PCs: it's shiny.
να μπορουσα να σου βαλω 2-3 θετικες..μαζι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Seriously, εγώ macbook δεν θα αγόραζα, παρά μόνο αν μου το έκαναν δώρο. :P
Εγώ αν μου το έκαναν δώρο θα το πούλαγα την ίδια μέρα μισή τιμή και θα αγόραζα καλύτερο.
Απλά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Φυσικα και ολα χαλανε.. Αλλα τα mac δε χαλανε οπως τα windows.. Δε νομιζω οτι τιθεται θεμα συγκρισης η ποιοτητας. Βασικα και τα pc ζεστενονται.. Πιο πολυ. Και ειναι και πιο αργα. Τελος παντων αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν τα συγκρινουμε τα μακ ειναι σαφως καλυτερα απ τα γουιντοους και τα βγαζουν με το παραπανω τα λεφτα τους.


Αποφάσισε τι συγκρίνεις όμως πιο αργά ( ή μάλλον πιο βαριά ) είναι τα windows από το Mac OS, όχι τα pc από τα mac ( που σε αυτήν την περίπτωση λόγω value4price οποιοδήποτε pc είναι αντικειμενικά πιο γρήγορο από το αντίστοιχο mac στα ίδια λεφτά). Αν θες γρήγορο λειτουργικό δε χρειαζεται να τα σκάσεις διπλά και τριπλά για mac υπάρχουν κι άλλες επιλογές. 8)

Η apple είναι απλά τραγική σε ορισμένα θέματα. Δεν είχα ποτέ μακ αλλά όσο είχα ένα iphone ( πριν τα τινάξει η μπαταρία του ) μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση το ότι για να κάνω κάτι πολύ απλό όπως το να περάσω 2 τραγούδια απ το pc έπρεπε να έχω εγκατεστημένα itunes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Αποφάσισε τι συγκρίνεις όμως πιο αργά ( ή μάλλον πιο βαριά ) είναι τα windows από το Mac OS, όχι τα pc από τα mac ( που σε αυτήν την περίπτωση λόγω value4price οποιοδήποτε pc είναι αντικειμενικά πιο γρήγορο από το αντίστοιχο mac στα ίδια λεφτά). Αν θες γρήγορο λειτουργικό δε χρειαζεται να τα σκάσεις διπλά και τριπλά για mac υπάρχουν κι άλλες επιλογές. 8)

Η apple είναι απλά τραγική σε ορισμένα θέματα. Δεν είχα ποτέ μακ αλλά όσο είχα ένα iphone ( πριν τα τινάξει η μπαταρία του ) μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση το ότι για να κάνω κάτι πολύ απλό όπως το να περάσω 2 τραγούδια απ το pc έπρεπε να έχω εγκατεστημένα itunes.
Ε καλα δε σου λεω για iphone, δεν ειχα ποτε. "που σε αυτήν την περίπτωση λόγω value4price οποιοδήποτε pc είναι αντικειμενικά πιο γρήγορο από το αντίστοιχο mac στα ίδια λεφτά). Αν θες γρήγορο λειτουργικό δε χρειαζεται να τα σκάσεις διπλά και τριπλά για mac υπάρχουν κι άλλες επιλογές." Μα λες οτι με τα ιδια λεφτα κι αλλα δεν ειναι αργα και μετα λες οτι δε χρειαζεται να δωσεις τοσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top