Τούρκικες σειρές: Τι γνώμη έχετε;

Ποιά η γνώμη σας για τα τούρκικα σήριαλ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Δεν βλέπω καθόλου τηλεόραση αυτήν την περίοδο.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ, είναι ανόητα.

    Ψήφοι: 4 80.0%
  • Τα λατρεύω,τα παρακολουθώ ανελλιπώς.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τρελαίνομαι απλά με αυτά ξεφεύγω.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν τα παρακολουθώ απλά καμιά φορά,κάνοντας ζάπινγκ θα τα δω.

    Ψήφοι: 1 20.0%

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
δε συμφωνώ.
δε ξέρω για ποια λες συγκεκριμένα αλλά αυτή που είπα παραπάνω είναι πολύ στυλάτη και πολύ σικ ειδικά στο Εζέλ.
Μάλιστα πιο μοντέρνα από ό,τι φαντάζομαι(και έχω ακούσει) πως είναι μια μέση γυναίκα στη Τουρκία.
Και η άλλη στο τούρκικο με τον Μπεχλούλ επίσης κομψότατη από όσο θυμάμαι.
Α και αυτή στον άλφα που έβλεπε μια φίλη μου, η Λάλε( ; )μου έλεγε ότι ήταν κούκλες όλες εκεί και πολύυυ in fashion!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Αυτη πχ που επαιζε στο ερψτας και τιμωρια νομιζω το στιλ της μυ φανηκε πολυ επιτηδευμενο, το μαλλι στημενο, το βαψιμο υπερβολικο...:/:
Να μη μιλησω για τη Σεχραζατ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βλέπω Σιλά!
Και μ'αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παιδες,,
γιατι τα τουρκικα τα βλεπετε σχεδον αποκλειστικα οι γυναικες?

τοσο πολυ γουσταρετε αγαδες και σφαλιαρες στο βοσπορο?

και μετα διαμαρτυρεστε για ισοτητες
και καταδικαζεται τη βια κατα των γυναικων..

και σας αρεσουν τα τουρκικα που δειχνουν ολη τια βια και την τρομοκρατια κατα των γυναικων..

συχαινομαι ολη τη νοοτροπια που δειχνουν τα τουρκικα,,
και απορω που αρεσει σε ελληνιδες
απλα απορω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
παιδες,,
γιατι τα τουρκικα τα βλεπετε σχεδον αποκλειστικα οι γυναικες?

τοσο πολυ γουσταρετε αγαδες και σφαλιαρες στο βοσπορο?

και μετα διαμαρτυρεστε για ισοτητες
και καταδικαζεται τη βια κατα των γυναικων..


Άγγελε, τα βλέπουμε γιατί στις σειρές (δεν ξέρω στην πραγματικότητα) οι Τούρκοι δεν είναι αγάδες που δέρνουν........

Όσο για την ισότητα, αυτή είναι ισοπεδωμένη στην Ελλάδα......

Ένα καλό μάθημα που παίρνω από τις τούρκικες σειρές είναι το -Ναι πασά μου ότι πεις ....... (και μετά θα κάνω το δικό μου...)


Οι τουρκαλίτσες έχουν καλύτερο τρόπο χειρισμού και φυσικά είναι πιο τσαμπουκαλεμένες από τους άντρες:clapup:

Αυτό που γουστάρω πραγματικά είναι ανδρικά πρότυπα τύπου Ντεμίρ που στην Ελλάδα είναι είδος προς εξαφάνιση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης99

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω σαν αγορι ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ τα τουρκικα και ολα τα ειδη της σαπουνοπερας.:sick:Εβγαλαν τις ωραιες αμερικανικες σειρες για να βαλουν αυτην που κλαιει για την αγαπη της.:cry_x:Ενταξει δεν ειναι κακο να εχει 1-2 αλλα απο μια ωρα και μετα μονο αυτα βαζει.Με ενοχλει λιγο που ειναι Τουρκικα αλλα αμα πουλαει γιατι να μην τα προβαλουν στην Ελλαδα και σε ολη την Ευρωπη;Δεν κανουν και κανα κακο.Γενικα ομως,πιστευω οτι καλο θα ηταν να τις ελλατωσουν λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
καλημερα!!!!!!!!!
Να σας πω την αληθεια τα τουρκικα δεν μου αρεσουν καθολου!!
Εχουμε τοσες ελληνικες σειρες θα μπορουσαν να εβαζαν μια από αυτές!! Εκτός των άλλων τα κανάλια εχουν πληρωσει ποσα λεφτα για να παρουν τα δικαιωματα προβολης ξενων αμερικανικων ταινιων και προτιμουν τα τουρκικα!!!! Ας μην σχολιασω πως πλεον ουτε τα πρωινα μπορουμε να δουμε τηλ ουτε το βραδυ!!! Μονο τουρκικα παιζει .... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
μου αρέσουν τα Τούρκικα, μου αρέσουν και οι οικογενειακές ιστορίες,
μου αρέσουν και της τατιάνας, μου αρέσει η κομπαρσολογία
και η επίδειξη της όλης κακής ηθοποιίας και σαπωνοποιίας,

μου αρέσουν όλα κυρίως γιατί δεν υποτιμώ την ευφυία και της βλακείας ακόμη.

Σοβαρά.


Πχ έβλεπα το επεισόδιο του Ρεμπ,
και σκεφτόμανε πως αυτό το κοριτσάκι πέρασε από 40 γουεηβς
και αρχή του κακού ήταν που πήγαν οι δικοί της να μείνουν μαζί της
στο φοιτητικό σπίτι.

Αυτό πρεσβεύει μια γενική αλήθεια της ζωής που σχεδόν πάντα επιβεβαιώνει
τα γεγονότα.

Ότι δηλ. αν στραβός είναι ο γυαλός, δε θα κάνει γκελ η πετρούλα στο νερό
αλλά θα βρει στον ορίζοντα. :confused:


πχ το κορίτσι ήθελε να τον πάρει στο στόμα, οκ?

Πως θα γίνει αυτό?

αφού ο πατέρας της την ακολουθούσε στο σπίτι του συμφοιτητή ερωτύλου.

Να έρθει και να την πιάσει στα πράσα?

Και μετά να τη λένε Ευλαμπία Μπουκωμενίδου?

Ποιος πατέρας θα άντεχε τέτοια φήμη :/::/::/:

έπειτα στα τουρκικα, ξεφεύγεις.
Μαγειρεύει η τουρκάλα νοικοκυρά με το τσεμπέρι, γιαουρτλού
και βλέπει τον τούρκο τιβι σταρουμπα, νταβραντωμένο να φιλιέται με γλώσσα
και της πέφτει ο κιμάς από το χέρι στο πάτωμα, τον πατάει με το πασουμάκι
της και ΝΑ'ΣΟΥ ετοιμο το κεμπάμπ.

(μπαι δε γουει, τώρα που είπα κεμπαμπ,
η λέξη είναι ελληνικότατη και σημαίνει το εξής:
πας στον κρεοπώλη της γειτονιάς, κρατάει στιβαρά το κρέας στον πάγκο
και μπαμπ. :confused::confused::confused:)


επίσης ο συνταξιούχος, έχει βαρεθεί να παίζει στοίχημα και να
πηγαίνει όλο κουβά, ανοίγει τιβι στις 9, μέγκα τουρκικο, αντ1 τούρκικο
ΝΕΤ ομιλία στη βουλή (:mpliaks:) οπότε γίνεται θιασώτης τούρκικου σάπονος.


κλαίει η γυναίκα η μαριγούλα, κλαίει η γιαγιά η Μαλάμω,
ε δε θέλει πολύ, κλαίει κι αυτός ψυχαναγκαστικά,
και μετά πάει στο καφενείο και συζητά για τον υπερρεαλισμό
του να βλέπει τούρκικα αντί να παίζει γαλατα σαραι φενερμπαχτσέ άσσο 2.30.

:eek::eek:


για το τέλος έχω να δηλώσω μόνο αυτό με μια έκφραση απόλυτης αποχαύνωσης:

( ´_ゝ`)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ας μην σχολιασω πως πλεον ουτε τα πρωινα μπορουμε να δουμε τηλ ουτε το βραδυ!!! Μονο τουρκικα παιζει .... :(
:)
ακριβως

τοσες σειρες κωμικες και μη εχουν για επαναληψη


αα,,και ενα καλο
o alpha ελαβε σβ/κυριακο 8-10 πρωι μαγκαιβερ.:D
τελεια

το μονο που λειπει τωρα ειναι να βαλει κανα καναλι αλλο το λοις και κλαρκ..:D

αα,τοσες ωραιες σειρες..γιατι πρεπει να βλεπουμε σαβουρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Όντως το χουν ξεφτιλισει με τα τουρκικα! Σήμερα το πρωί alpha ,mega, antenna ειχαν τουρκικα, το σταρ ειχε παιδικο και ο σκαι ενημερωτικη εκπομπη...τι να δεις:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Όχι άλλο τούρκικο!! Όχι άλλο κάρβουνο!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Παίξε παίξε σήριαλ, στο τέλος τα λατρέυει ο κόσμος.
Το ίδιο με τις διαφημίσεις του γνωστού καταστήματος κινέζικης σαβούρας. Άθλιες ατάκες αλλά μένουν στο μυαλό, μιας και παίζονται συνεχεια.
Πρέπει να τις ακούω καμιά 10αριά φορές την ώρα, πως να μην μου μείνει το σλόγκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Άνοιξα σήμερα το πρωί την τηλεόραση και πέτυχα 4 τούρκικα. ο.Ο
Πιστεύω πως είναι το 2ο χειρότερο πράγμα που μπορείς να δεις μετά από τις άθλιες βραζιλιάνικες σειρές. Είναι τελείως βαρετά και κατά την γνώμη μου, έχουν όλα σχεδόν το ίδιο θέμα.
Μας τρελάνανε στις επαναλήψεις και τα τούρκικα καλοκαιριάτικα.-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Όντως το χουν ξεφτιλισει με τα τουρκικα! Σήμερα το πρωί alpha ,mega, antenna ειχαν τουρκικα, το σταρ ειχε παιδικο και ο σκαι ενημερωτικη εκπομπη...τι να δεις:/:

Να ανοιξεις ενα βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Να ανοιξεις ενα βιβλιο

:rofl:
Ενα μηνα μετα τις πανελληνιες...κανω αποτοξινωση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ενα μηνα μετα τις πανελληνιες...κανω αποτοξινωση:)
ή μετα απο εξεταστικη?
ναι:D

καλυτερα να βαζανε το ρετιρε επαναληψη παρα τα τουρκικα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
καλυτερα να βαζανε το ρετιρε επαναληψη παρα τα τουρκικα..:P

Προτιμώ τους δυο ξένους ή Ντολτσε Βίτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
τωρα starfish

Μια ευπεπτη σειρα για το φετινο καλοκαιρι και με ωραιο soundtrack

παλια

EZEL
απο τις ωραιοτερες σειρες με καταπληκτικη μουσικη, ωραιες ερμηνειες, και καλοδουλεμενο σεναριο
Οποιος εχει δει το prison break , του προτεινω να δει και τον EZEL.

Κι ενα tribute προς τον πρωταγωνιστη φυσικα.




παλιοτερα
Τα συνορα της αγαπης ή αλλιως Μπακλαβατζιογλου

για μενα απο τις λιγες καλες κωμικες σειρες


Υπαρχουν απειρα κοινα μεταξυ Ελλαδας-Τουρκιας
Μοιαζουμε απιστευτα.
Ανατολικοι λαοι γαρ!

Σε πολλους φαινεται "αχαρη" και "βαρβαρη" η τουρκικη γλωσσα.
Απο την πλευρα μου τη θεωρω ως μια πολυ ενδιαφερουσα γλωσσα που θα ηθελα να μαθω καποια στιγμη.
Ηδη αρχισα να μαθαινω καποιες λεξουλες απο τις τουρκικες σειρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,050 μηνύματα.
Ως Κωνσταντινουπολίτισσα, η μαμά μου βλέπει τούρκικα σωρηδόν (είναι κι ο λόγος που έμαθε το youtube) γιατί νοσταλγεί τα μέρη που μεγάλωσε και στις σειρές αυτές τα δείχνουν πολύ. Πέρσυ είχα μιλήσει με κάποιον που ζητούσε μεταφραστές για τουρκικές σειρές και μου είπε οτι σε λίγο καιρό δε θα υπάρχει τίποτα άλλο παρά τούρκικες σειρές στα κανάλια γιατί είναι φτηνές. Προσωπικά σιχαίνομαι την τουρκική γλώσσα μετά μανίας και επίσης τις φάτσες τους. Είχα πετύχει σε τουρκικό κανάλι εκπομπή δημοσιογραφική με γυναίκα δημοσιογράφο που έπαιρνε συνέντευξη από κάποιον πολιτικό και φορούσε μαντίλα στο κεφάλι. Εκεί σιχάθηκα ακόμα πιο πολύ την ψευτιά και την υποκρισία. Δεν θα μπορούσα ποτέ να δω τούρκικη σειρά όχι τόσο γιατί τη σνομπάρω (για το Εζέλ είχα ακούσει τα καλύτερα λόγια όχι μόνο από τη μαμά μου) αλλά επειδή η γλώσσα μού γυρνάει τα άντερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top