Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,240 μέλη και 2,424,049 μηνύματα σε 75,685 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 257 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Άσπρη τρίχα στην εφηβεία

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O Jimaraz97 Hellenic AirForce έγραψε: στις 13:19, 13-07-12:

Γεια σας παιδια
Σημερα και καθως καθομουνα βρηκα στα μαλλια μου μια ασπρη τριχα και την ξεριζοσα γιατι απο τοσο μικρη ηλικια εβγαλα ασπρη τριχα??
Και ειναι κακο που την ξεριζοσα??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,648 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 13:26, 13-07-12:

οχι,,και γω εχω βγαλει ασπρες τριχες παλιοτερα

συνηθως ειναι θεμα αγχους και ψυχολογικο
δεν σημαινει κατι
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:41, 13-07-12:

Καταρχιν τι χρωμα μαλια εχεις; Εγω που ειμαι ξανθος εχω μερικες ασπρε τριχες απο παιδι, οπως και μαυρες και στα γενια μου που ειναι τα ενωμενα χρωματα τις beneton εχω 2 ασπρες τριχε απο οταν πρωτοεβγαλα γενια. Μην σε αγχονει μια τριχα... Δεν θα παθεις τιποτα που την ξεριζωσες, ουτε και θα κερδισεις ομως.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 13:50, 13-07-12:

E, πως δεν θα κερδίσει. Από την στιγμή που την ξερίζωσε θα κάνει καιρό να ξαναβγεί.
Μην ανησυχείς ο,τι χρώμα μαλλιά και να έχεις. Εγώ είμαι καστανή και την πρώτη μου άσπρη τρίχα την βρήκα στα 17. Φυσιολογικότατο, συμβαίνει σε πολύ κόσμο.
Παράθεση

Jimaraz97

Νεοφερμένος

O Jimaraz97 Hellenic AirForce έγραψε: στις 13:51, 13-07-12:

εμμ εχω μαυρα μαλλια αλλα τωρα σκευτομαι μηπως ειναι λογω του ηλιου γιατι ουτως η αλλως λογω του ηλιου ξανθενουν κιολας τα μαλλια..
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 13:53, 13-07-12:

αααα βρηκα μια ασπρη τριχα στο χερι μου και ξεχωριζει παρα πολυυ..ειναι πολυ περιεργη και δεν εχει ιδια υφη με τις αλλες..πιο χοντρη
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 13:54, 13-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
E, πως δεν θα κερδίσει. Από την στιγμή που την ξερίζωσε θα κάνει καιρό να ξαναβγεί.
Μην ανησυχείς ο,τι χρώμα μαλλιά και να έχεις. Εγώ είμαι καστανή και την πρώτη μου άσπρη τρίχα την βρήκα στα 17. Φυσιολογικότατο, συμβαίνει σε πολύ κόσμο.
Θα ξαναβγει ομως, δεν την την αφανισε για παντα

Αρχική Δημοσίευση από Jimaraz97
εμμ εχω μαυρα μαλλια αλλα τωρα σκευτομαι μηπως ειναι λογω του ηλιου γιατι ουτως η αλλως λογω του ηλιου ξανθενουν κιολας τα μαλλια..
Μαυρη τριχα να ασπρισε απο τον ηλιο, δεν νομιζω...! Ορμονικο θα ειναι μαλλον, αγχος στην ηλικια σου δεν νομιζω να μπορει να σου ασπρισει τριχες.
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,288 μηνύματα.

H φρι . έγραψε: στις 13:55, 13-07-12:

Γεια σας παιδια
Σημερα και καθως καθομουνα βρηκα στα μαλλια μου μια ασπρη τριχα και την ξεριζοσα γιατι απο τοσο μικρη ηλικια εβγαλα ασπρη τριχα??
Και ειναι κακο που την ξεριζοσα??
εχω ακουσει πως δε πρεπει να τις βγαζεις τις ασπρες τριχες.εγω δεν την ξεριζωσα !
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 14:04, 13-07-12:

Μια χαρά κάνει να ξεριζώνεις άσπρες τρίχες. Ναι, θα ξαναβγούν, αλλά θα αργήσουν περισσότερο από το να τις κόψεις.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 14:09, 13-07-12:

Γιατι την ξεριζωσες καλε? Σιγα το πραγμα. Ισα ισα, ενα ωραιοτατο ιδιαιτερο σου. Eμενα πολυ μ'αρεσουν καποια μικρα ιδιαιτερα στους ανθρωπους, δινουν ταυτοτητα..
Παντως δεν επαθες κατι, μην ανησυχεις. Τοσες ξεριζωνουμε καμμια φορα με το βουρτσισμα, η μια θα μας νοιαξει;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jimaraz97

Νεοφερμένος

O Jimaraz97 Hellenic AirForce έγραψε: στις 14:09, 13-07-12:

εγω φοβαμαι μην ξεκινησω να γεμιζω με ασπρες τριχες
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

H φρι . έγραψε: στις 14:11, 13-07-12:

εγω φοβαμαι μην ξεκινησω να γεμιζω με ασπρες τριχες
οχι βρε.απλα αν δεις κι αλλη τοτε ναι ειναι ανησυχητικο-->δερματολογος..
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,625 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 14:16, 13-07-12:

Ελα μωρε... το πιο πιθανο να σου ξαναβγει. Και τι εγινε δλδ? Τι ακριβως σε φοβιζει? Μην κανεις ασπρες τριχες πολλες? Ωραια, αν και δεν παιζει κατα τη γνωμη μου να συμβει εκτος αν εχεις κληρονομικοτητα, πες πως συμβαινει. Ηρθε το τελος του κοσμου? Ισα ισα, γοητεια... εγω δλδ δε θα απερριπτα ανθρωπο απο αυτο. Απορω ρε παιδι μου ωρες ωρες με τους ανδρες που παθαινετε τραμπακουλο ειτε με τις τριχες, ειτε με τις καραφλες (θεμα επικαιρο του στεκιου), με τις κοιλιες, το ενα το αλλο! Εμεις δλδ τι να κανουμε που αλλαζουμε γρηγοροτερα; Να τρελαθουμε; Οκ, σε μερικα χρονια αναμενω ρυτιδες προσωπικα. Θα προσπαθησω να τις επιβραδυνω οσο μπορω κρατωντας το προσωπο μου λιπαρο κι ανθεκτικο, αλλα δε θα τις αποφυγω. Ε με χαρα να ερθουν να με βρουν. Εσενα σε βρηκε τωρα μια ασπρη τριχα. Και τι εγινε? Ο πρωτος η ο τελευταιος εισαι νομιζεις? Γιατι αν το νομιζεις, γελιεσαι. Πολλα ατομα ασπριζουν νωριτερα λογω κληρονομικοτητας - η καραφλιαζουν ή βγαζουν μονο μια ασπρη τριχα ή ή ή πολλά ακόμα ξαφνικά που λογικά είναι καθώς ο οργανισμός αναπτύσσεται. Αν δειτε κατι παραξενο, επισκεφτειτε εναν ειδικο να σας λυσει τις αποριες. Αλλα πραγματικα, ειμαι της αποψης πως πρεπει ν'ασχολειται ο ανθρωπος με πιο σημαντικα πραματα. Το πως θα εξελιχθει σαν ατομο ειναι το βασικοτερο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 14:35, 13-07-12:

Αμα κάθεσαι και ψάχνεσαι, θα βρεις κι άλλη. Εγώ έχω χρόνια να ψαχτώ και δεν έχω βρει καμία! Ούτε πρόκειται ο κόσμος να κοιτάει το κεφάλι σου...άντε να σου βρει ο κομμωτής καμία. Και στην τελική κάποια στιγμή όλοι θα γεμίσουμε άσπρες, αμα σε ενοχλει τόσο πολύ τότε τα βάφεις και τελείωσε.
Παράθεση

samina

Δραστήριο Μέλος

H samina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H samina έγραψε: στις 14:44, 13-07-12:

Ε,νομιζω οι περισσοτεροι εχουν,κιεγω εχω μια δεν ειναι κάτι ανησυχητικο.
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,865 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 14:59, 13-07-12:

Πφφφφ...σιιιγα
Εγω βρηκα ασπρη τριχα στα 15 μου,δεν την ξεριζωσα γιατι ηξερα το ερμπαν λετζεντ που αναφερει ο δεσμωτακος [αγκου],και λογω κληρονομικοτητας εγω καμποσες πια.Εως πολλες.
Αλλα μια ασπρη τριχα μπορει να ειναι κατι ορμονικο..το πιο πιθανο δλδ
Μη σε πιανει μανια και ξεριζωνεις τα μαλλακια σου..τι σου εχουν κανει;;
Παράθεση

Ξανθη Κυπραιου

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H Ξανθη Κυπραιου έγραψε: στις 16:15, 13-07-12:

Χαλαρά, μην τρελαίνεσαι........

Όλοι είχαμε μια-δυο άσπρες τρίχες σ΄ αυτή την ηλικία. Εγώ τις ξερίζωνα και σήμερα μου φαίνεται αστείο το πόσο με άγχωναν τότε
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 21:28, 13-07-12:

Και εγώ έχω βρεί 2 φορές στα μαλλιά μου αλλά δεν ξέρω αν είναι άσπρες ή πάρα πολύ ξανθές. Πάντως είχα ρωτήσει και μου είχαν πει πως τέτοιες τρίχες λειτουργούν ως "οδηγοί" για τα υπόλοιπα μαλλιά μας. Λεπτομέρειες δεν γνωρίζω, ούτε και αν αληθεύει σίγουρα αυτό.
Και στο σώμα έχω βρίσκω κατά καιρούς καμία σαν αυτή που λέει η φρι, και τις τραβάω με το τσιμπιδάκι για τα φρύδια. Δεν νομίζω να πειράζει.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos . έγραψε: στις 21:32, 13-07-12:

Τι ενοεις "οδηγοι";
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 21:37, 13-07-12:

Καθορίζουν την κατεύθυνση των υπόλοιπων τριχών νομίζω. Δεν ξέρω και παραπάνω.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια