Ξυπνητήρι

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
εχω ενα μεγαλο προβλημα, αυτο εχει να κανει με το πρωινο ξυπνημα! δεν τα καταφερνω, ουτε μονος μου, ουτε με οσα ξυπνητηρια περασαν απο τα χερια σου, ή την μουφα ξυπνητηρι που ειχαν τα κινητα μου!
εχετε να μου προτινετε καποιο συγκεκριμενο ξυπνητηρι, το οποιο θα ειναι αρκετα δυνατο ετσι ωστε να ειμαι βεβαιος οτι θα ξυπνησω την επομενη μερα ? ας ειναι ακριβο, δεν πειραζει, αποτελεσματικο να ειναι! ευχαριστω πολυ! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Το κινητό πως και δεν πιάνει? Αφού χτυπάνε ακόμα κι αν πέσει η μπαταρία τους. Τουλάχιστον όλα τα Νόκια που ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Θα πας σε σχετικό μαγαζί και θα δεις τι παίζει, κάτι που σε εμένα φαίνεται δυνατό σε εσένα μπορεί να μη πιάνει.
Εγώ πχ και η βρύση να στάζει ξυπνάω :redface:
Όσο για τα κινητά δοκίμασε κάποιο ΠΟΛΎ δυνατό ήχο, δε μπορεί όλο και κάποιο θα σε ξυπνάει
Gilda όχι όταν πέσει η μπαταρία, απλά χτυπάνε και όταν έχεις απενεργοποιημένο το κινητό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παρε iphone να δεις πως θα πεταγεσαι. Εμενα με ξεκουφαινε μεχρι που αποφασισα μετα απο καμμια βδομαδα απελπιστικου εγερτηριου να το χαμηλωσω. Ασε που δε σταματαει κιολας. Πρεπει να το αναβαλλω εγω για να σκασει. Τα αλλα που ειχα ανα καιρους μετα απο καποια ευλογη ωρα σταματουσαν και ξαναρχιζαν μερικα λεπτα μετα. Αυτο.... εκει!
Επισης υπαρχουν κατι πολυ ενοχλητικα ρολογακια ξυπνητηρια που κανουν τικ τακ ολη νυχτα. Εγω δεν εχω γιατι αν ειχα, δε θα ειχα μετα. Καταλαβαινεις... Αυτα που εχουν σαν αυτακια απο πανω, σα δυο κεραιουλες, πολυ παλιο στυλ ρολογιου, ομορφο μεν, απελπισια δε. Κανουνε συνεχομενα ντριιιιιιιιιιιιιιννννν! Dieu!
Δοκιμασε αυτα κι οχι μονο θα ξυπνας πιστευω, θα νευριαζεις κιολας που ξυπνας τοσο αποτομα.
Μετα βεβαια υπαρχει και μια αλλη λυση. Να λες σε καποιον να ρχεται το πρωι να σου πετα εναν κουβα νερο. Εκει σιγουρα θα ξυπνας :P
Γω παντως γενικως ξυπνω σχετικα ευκολα παρολο που μπορει να εχω βυθιστει. Εχει τυχει ομως να μην ακουσω τιποτα, αλλα πρεπει να ειμαι εντελως ψόφια για να μου συμβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή κι εγώ είμαι δύσκολος στο ξύπνημα, κατέληξα στην εξής λύση:

Αγόρασα ένα ηλεκτρικό ψηφιακό ρολόι που χτυπάει μία ώρα συνέχεια, εκτός αν το κλείσεις από πάνω και ξαναχτυπά μετά από δέκα λεπτά, αλλά επειδή το έκλεινα και ξανακοιμόμουν, το τοποθέτησα απέναντι από το κρεβάτι μου για να αναγκάζομαι να σηκώνομαι να το κλείνω.

Ταυτόχρονα:

Αγόρασα 2-3 ρολόγια με μπαταρία, που χτυπούν στην αρχή σιγά (ντιν, ντιν, ντιν) και μετά αυξάνεται ο ήχος σε ντιντινντιν για 20 περίπου λεπτά, και τα βάζω να κτυπούν με διαφορά περίπου 5 λεπτών το ένα από το άλλο, κάποια στιγμή χαλάει ο κόσμος στο δωμάτιό μου από τους δυνατούς ήχους, και αν δεν ξυπνήσω εγώ, ξυπνούν οι δικοί μου και με ξυπνάνε.

Μία λύση σαματατζίδικη, αλλά λύση ανάγκης !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
A! Δοκιμασε ακομα να ξυπνας με Judas Priest ή Rammstein πχ. Ε δεν μπορεί, θα ξυπνήσεις! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μα το δικό μου χτυπάει κι αν πέσει η μπαταρία του.
Και το προηγούμενο Νόκια επίσης.
Μάλιστα ξέρω πως τα νόκια, όταν κλείνουν από μπαταρία, πάντα έχουν λίγη ενέργεια κρατημένη, για τέτοιες περιπτώσεις, σε περίπτωση που κάτι εξαιρετικό συμβεί, ή σε περίπτωση ξυπνητηριού. Στο δικό μου το γράφει και στο manual.
Εκτός αν έχεις κάποιο πολύ καινούριο και το σταμάτησαν να το κάνουν πια, δεν έχω ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Θα πας σε σχετικό μαγαζί και θα δεις τι παίζει, κάτι που σε εμένα φαίνεται δυνατό σε εσένα μπορεί να μη πιάνει.
Εγώ πχ και η βρύση να στάζει ξυπνάω :redface:
Όσο για τα κινητά δοκίμασε κάποιο ΠΟΛΎ δυνατό ήχο, δε μπορεί όλο και κάποιο θα σε ξυπνάει
Gilda όχι όταν πέσει η μπαταρία, απλά χτυπάνε και όταν έχεις απενεργοποιημένο το κινητό :P

δεν με ξυπνανε τα κινητα, εχω δοκιμασει διαφορα κινητα, και απο διαφορες εταιριες!
υπαρχουν σχετικα μαγαζια ? εχεις καποιο συγκεκριμενο μαγαζι στ νου σου ?

Παρε iphone να δεις πως θα πεταγεσαι. Εμενα με ξεκουφαινε μεχρι που αποφασισα μετα απο καμμια βδομαδα απελπιστικου εγερτηριου να το χαμηλωσω. Ασε που δε σταματαει κιολας. Πρεπει να το αναβαλλω εγω για να σκασει. Τα αλλα που ειχα ανα καιρους μετα απο καποια ευλογη ωρα σταματουσαν και ξαναρχιζαν μερικα λεπτα μετα. Αυτο.... εκει!
Επισης υπαρχουν κατι πολυ ενοχλητικα ρολογακια ξυπνητηρια που κανουν τικ τακ ολη νυχτα. Εγω δεν εχω γιατι αν ειχα, δε θα ειχα μετα. Καταλαβαινεις... Αυτα που εχουν σαν αυτακια απο πανω, σα δυο κεραιουλες, πολυ παλιο στυλ ρολογιου, ομορφο μεν, απελπισια δε. Κανουνε συνεχομενα ντριιιιιιιιιιιιιιννννν! Dieu!
Δοκιμασε αυτα κι οχι μονο θα ξυπνας πιστευω, θα νευριαζεις κιολας που ξυπνας τοσο αποτομα.
Μετα βεβαια υπαρχει και μια αλλη λυση. Να λες σε καποιον να ρχεται το πρωι να σου πετα εναν κουβα νερο. Εκει σιγουρα θα ξυπνας :P
Γω παντως γενικως ξυπνω σχετικα ευκολα παρολο που μπορει να εχω βυθιστει. Εχει τυχει ομως να μην ακουσω τιποτα, αλλα πρεπει να ειμαι εντελως ψόφια για να μου συμβει

τα iphone γενικα δεν εχουν δυνατο ηχειο!
αυτο που λες, ειναι πολυ καλη ιδεα! ξερουμε που μπορω να βρω κατι τετοιο ? λεω για αυτο με τα "αυτακια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Επειδη κι εγω εχω ενα θεμα με το πρωινο ξυπνημα, καταλαβα τελικα οτι με τα ξυπνητηρια δεν το χω.
Οποτε εψαχνα να βρω μηπως υπαρχει καμια λυση να σε ξυπναει το ιδιο το κρεβατι.
Εκανα ενα γρηγορο ψαξιμο στο νετ μπας και παρω καμια ιδεα (βρηκα αρκετα πρωτοτυπα ξυπνητηρια/γκατζετακια by the way) και τελικα η ερευνα με οδηγησε σε αυτο το οποιο θελω με καποιο τροπο να εφαρμοσω κι εγω στο δικο μου κρεβατι.
Βεβαια το ειχα ποσταρει παλιοτερα στις πιο χρησιμες εφευρεσεις αλλα ισως σε βοηθησει λιγο.
https://cnf.e-steki.gr/showthread.php?t=4533&page=5

Μετα, βεβαια, σκεφτηκα, οτι θα βοηθουσε να κοιμαμαι σε πιο ανθρωπινες ωρες, ωστε να μπορω να ξυπναω το πρωι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
1. τα iphone γενικα δεν εχουν δυνατο ηχειο!
2. αυτο που λες, ειναι πολυ καλη ιδεα! ξερουμε που μπορω να βρω κατι τετοιο ? λεω για αυτο με τα "αυτακια"

1. Εμένα που μου φαίνεται δυνατό κι εσένα όχι, καταλαβαίνω πώς όντως έχεις σοβαρό πρόβλημα στο να ξυπνάς.
2. Πάρτο. Χωρίς πλάκα. Δεν υπάρχει πιο εκνευριστικός ήχος απο το ντριιιν αυτό. Για μένα που είμαι νευρικό άτομο και θέλω να ξυπνώ ήρεμα και γαλήνια, δεν κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
αυτο που λες, ειναι πολυ καλη ιδεα! ξερουμε που μπορω να βρω κατι τετοιο ? λεω για αυτο με τα "αυτακια"
Αν εννοείς αυτό, σε μαγαζιά με είδη δώρων θα βρεις σίγουρα. Ένα παλιό κόλπο ήταν το εξής. Βάζανε ένα τέτοιο ξυπνητήρι μέσα σε μια κατσαρόλα για να ενισχυθεί ο ήχος. Δοκίμασε το, θα έχει πλάκα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
εχω ενα μεγαλο προβλημα, αυτο εχει να κανει με το πρωινο ξυπνημα! δεν τα καταφερνω, ουτε μονος μου, ουτε με οσα ξυπνητηρια περασαν απο τα χερια σου, ή την μουφα ξυπνητηρι που ειχαν τα κινητα μου!
εχετε να μου προτινετε καποιο συγκεκριμενο ξυπνητηρι, το οποιο θα ειναι αρκετα δυνατο ετσι ωστε να ειμαι βεβαιος οτι θα ξυπνησω την επομενη μερα ? ας ειναι ακριβο, δεν πειραζει, αποτελεσματικο να ειναι! ευχαριστω πολυ! :D

θα βάλεις στο κινητο σου αυτο https://www.youtube.com/watch?v=0zyXBYHqw2E
να εχεις αφησει το κινητο λιγο μακρια απο το κρεβατι ωστε να αναγκαστεις να σηκωθεις για να το κλεισεις
δεν παιζει να μην ξυπνησεις. ποσο να αντεξουν τα αυτια σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nektariosmakris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
εχω ενα μεγαλο προβλημα, αυτο εχει να κανει με το πρωινο ξυπνημα! δεν τα καταφερνω, ουτε μονος μου, ουτε με οσα ξυπνητηρια περασαν απο τα χερια σου, ή την μουφα ξυπνητηρι που ειχαν τα κινητα μου!
εχετε να μου προτινετε καποιο συγκεκριμενο ξυπνητηρι, το οποιο θα ειναι αρκετα δυνατο ετσι ωστε να ειμαι βεβαιος οτι θα ξυπνησω την επομενη μερα ? ας ειναι ακριβο, δεν πειραζει, αποτελεσματικο να ειναι! ευχαριστω πολυ! :D
τα ξυπνητιρια μωρε σου φταινε ή οτι δεν κοιμηθηκες οσες ωρες επρεπε δηλαδη 12.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top