Άρνηση παροχής ιατρικών υπηρεσιών

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
To βάζω κι εδώ.

Πριν λίγες μέρες συνέβη το εξής περιστατικό: Γλίστρησε η θεία μου και είχε πέσει από τις σκάλες. Την πήγαν στο νοσοκομείο. Επειδή δεν έχει κανέναν άλλο δικό της μας τηλεφώνησαν και πήγαμε να την πάρουμε. Μας είπαν ότι είχε ένα κάταγμα στον ώμο για το οποίο αρκούσε απλή ανάρτηση και της έραψαν και τα χείλη.

Εμείς σκεφτήκαμε να την πάμε και σε ένα ιδιώτη ορθοπεδικό μάλλον νιώθοντας περισσότερη ασφάλεια. Πάμε λοιπόν σε μια ιδιωτική κλινική, κατεβαίνω εγώ και λέω στην κοπέλα που ήταν υπεύθυνη υποδοχής. "Στο αυτοκίνητο έχω τη θεία μου, είχε ένα ατύχημα στο σπίτι, ερχόμαστε από το νοσοκομείο, θέλουμε να τη δει ο γιατρός". Μου λέει με σπαστά ελληνικά "ντεν είναι εδώ ο γκιατρός, να του τηλεφωνήσω". Τον παίρνει λοιπόν τηλέφωνο κι αρχίζουν να λένε τα δικά τους και να χαζογελάνε επί 10 λεπτά. Δεν έδωσα σημασία. Στη συνέχεια μου δίνει το γιατρό στο τηλέφωνο να του πω τι συνέβη.

Επαναλαμβάνω τα ίδια "έχω τη θεία μου στο αυτοκίνητο, έπεσε από τις σκάλες, στο νοσοκομείο μας είπαν έχει κάταγμα στον ώμο, είναι με μια απλή ανάρτηση, πονάει η γυναίκα κλπ κλπ κλπ". Μου λέει με πολύ απότομο τόνο ο γιατρός "πριν πόση ώρα έγινε;". Εγώ να πω τη μαύρη αλήθεια νόμιζα ότι θα μου κάνει παρατήρηση που δεν την φέραμε απευθείας σε εκείνον και την ταλαιπωρήσαμε πηγαίνοντας την πρώτα στο δημόσιο νοσοκομείο. Του λέω "μπορεί να'χει και 2 ώρες, εμάς μας τηλεφώνησαν και πήγαμε και την πήραμε από το νοσοκομείο". Και τι μου απαντά;

"Δεν ξέρεις κούκλα μου πως ο κόσμος στις 2 η ώρα (μεσημέρι) πάει σπίτι του και τρώει;"


Ήταν σαν να μου πάτησαν ένα κουμπάκι και να έχω βγεί εκτός εαυτού. Είχαν ανάψει τα λαμπάκια μου. Του είπα μόνο "εμείς ήρθαμε σε μια κλινική που δουλεύει 24 ώρες το 24ωρο, αν δεν μπορείτε να ανταποκριθείτε πείτε μας να πάμε κάπου αλλού!". Και με επιπλέον θράσσος ο γιατρός "Να πας όπου θέλεις κούκλα μου".

Βέβαια πήγαμε σε άλλη κλινική, όπου τύχαμε ευγενέστερης αντιμετώπισης. Και χίλια ευχαριστώ τόσο στην υποδοχή όσο και στον ορθοπεδικό γιατρό που όταν ειδοποιήθηκε ήρθε μέσα σε 15 λεπτά.

Ήμουν όμως τόσο εξοργισμένη με το περιστατικό που σκεφτόμουν να γράψω σχετική επιστολή σε εφημερίδα. Χθες το βράδυ που το συζητούσα με φίλους μου είπαν "γιατί δεν του είπες ποιά είσαι;" (επειδή είναι γνωστός των γονιών μου ο γιατρός μάλλον). Δεν είμαι όμως καμία. Είμαι μια ανώνυμη που εισήλθα στο χώρο που διατηρεί για παροχή πρώτων βοηθειών και άλλων ιατρικών υπηρεσιών και ζήτησα τις υπηρεσίες του τις οποίες κατά τη δική μου γνώμη ήταν υπόχρεος να προσφέρει και η άρνηση του να ανταποκριθεί για αυτό το γελοίο λόγο "τώρα τρώω" αποτελεί κατά τη δική μου γνώμη αμέλεια.

Δεν ήταν ένα περιστατικό στο δρόμο όπου ναι δεν θα΄ταν υπόχρεος να ενεργήσει σαν γιατρός, ήταν μέσα στην κλινική του, άσχετα αν είναι ιδιωτική ή όχι. Αν μη τι άλλο υπάρχει και ευγενέστερος τρόπος να αρνηθεί να αναλάβει το περιστατικό γιατί η ειρωνεία και το πατερναλιστικό υφάκι "εγώ είμαι γιατρός" έχει πλέον αφεθεί ανεπιστρεπτί στη δεκαετία του 50' όπου ο γιατρός και ο δάσκαλος ήταν οι μόνοι "γραμματιζούμενοι" και εις ένδειξη σεβασμού δεν πλήρωναν το εισιτήριο για το θέατρο.

Πραγματικά δεν μπορούσα να συγχιστώ περισσότερο στην κατάσταση που ήμουν διαφορετικά θα ενεργούσα κάπως. Εσείς τι θα κάνατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Απαράδεκτος ο γιατρός. Εγώ συμφωνώ στην καταγγελία σε εφημερίδα. Να δουν ότι δεν μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. Γιατροί είναι άλλωστε, έχουν δώσει όρκο και δεν έχουν ωράρια! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
να καταγγείλεις τι? τον ιδιωτικό γιατρό?
κι εγώ θα έπρεπε να καταγγείλω τον φούρναρη της γειτονιάς μου που δεν βγάζει ψωμί κυριακάτικα.
Προφανώς ο κύριος το έχει λύσει το βιοποριστικό του και ασχολείται με ότι αυτός κρίνει απαραίτητο.Γι'αυτο όμως υπάρχουν και άλλοι ιδιωτικοί γιατροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kι εγώ συμφωνώ.

Δεν μπορείς να πρήζεις έναν γιατρό αν έχεις απλή γρίπη και είναι 10 η ώρα το βράδυ.
Αλλά σε μία γυναίκας μεγάλης, υποθέτω, ηλικίας, όπου το ψυχολογικό είναι ίσως σημαντικότερο από το σωματικό, δεν αφήνεις να κάνουν μ@λ@κίες.

Χώσε CM!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
να καταγγείλεις τι? τον ιδιωτικό γιατρό?
κι εγώ θα έπρεπε να καταγγείλω τον φούρναρη της γειτονιάς μου που δεν βγάζει ψωμί κυριακάτικα.
Προφανώς ο κύριος το έχει λύσει το βιοποριστικό του και ασχολείται με ότι αυτός κρίνει απαραίτητο.Γι'αυτο όμως υπάρχουν και άλλοι ιδιωτικοί γιατροί.

Δεν έχεις άδικο, όμως μη ξεχνάμε ότι έχουν δώσει κι έναν όρκο τον οποίο πρέπει να κρατάνε και ο οποίος είναι και ιδιαιτέρος διάσημος. Είναι υποχρεωμένοι να βοηθούν όπου και όποτε χρειάζεται, γι' αυτό εξάλλου φέρουν και το διακριτικό σηματάκι στα αυτοκίνητά τους. Σε κάθε περίπτωση μια καταγγελία και μάλιστα στον ιατρικό σύλλογο δεν θα έβλαπτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Σε κάθε περίπτωση μια καταγγελία και μάλιστα στον ιατρικό σύλλογο δεν θα έβλαπτε!
Δεν θα έκανε και τίποτα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως, όπως έχω γράψει και αλλού :P, θα ξ#χ#ζόμουν μαζί του πατόκορφα και θα του έκανα και μια καταγγελία στον ιατρικό σύλλογο κι ας μη γινόταν τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
εγώ πάντως, όπως έχω γράψει και αλλού :P, θα ξ#χ#ζόμουν μαζί του πατόκορφα και θα του έκανα και μια καταγγελία στον ιατρικό σύλλογο κι ας μη γινόταν τίποτα

ε, ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Doo, δεν νομίζω ότι ο φούρναρης ασκεί δια νόμου λειτούργημα. Υπάρχει και το άρθρο 9 του (Ελληνικού) Κώδικα Ιατρικής Δεοντολογίας. (Καλά, εγώ πορεύομαι με άλλους νόμους όπως και να'χει). Και στο κάτω κάτω η θεία μου δεν ήθελε φρατζολάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ακριβώς! Άλλωστε, σε ιδιωτική κλινική πήγε. Μπορεί είτε να τον καταγγείλει στην διεύθυνση της κλινικής, είτε να το καταγγείλει δημόσια να μάθει ο κόσμος και να κάνει έμμεσα ζημιά στην κλινική, για να μάθει ο κύριος ότι δεν θα κάνει ότι γουστάρει...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κάτι τέτοιοι γιατρόι χαλάνε την πιάτσα, ντροπή τους, καλά τα έλεγε και τα φώναζε η Αμαλίτσα αλλα ποιός την άκουγε, εκείνη ψιλοξεχάστηκε και οι γιατροί συνεχίζουν τις μαλ**ιες τους:mad:

Καταγγελία θέλει ο Πο***ης να μάθει να μην παίζει με τους ανθρώπους που είναι υποχρεωμένος να βοηθήσει:mad:

Χώσε άν θές και ότι θές εδώ είμαι άν μπορώ να κάνω κάτι(μία δημοσίευση ας πούμε:devil:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ πολύ απλά δεν θα ασχολιόμοθν περαιτέρω.. έχω κι αλλα πραγματα να κάνω από το να περιμένω να συμμορφωθεί κάποιος με μια καταγγελία..

Και στο κάτω κάτω, γιατί να μην καταγγείλουμε τους γιατρούς του δημοσίου που μας έχουν κάνει δύσπιστους και απευθυνόμαστε σε ιδιώτες γιατρούς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
εγώ πολύ απλά δεν θα ασχολιόμοθν περαιτέρω.. έχω κι αλλα πραγματα να κάνω από το να περιμένω να συμμορφωθεί κάποιος με μια καταγγελία..

Και στο κάτω κάτω, γιατί να μην καταγγείλουμε τους γιατρούς του δημοσίου που μας έχουν κάνει δύσπιστους και απευθυνόμαστε σε ιδιώτες γιατρούς??

Ντου είναι όλοι τους γιατροί, έχουν δώσει έναν όρκο, όλοι τους πρέπει να πιαστούν και όλοι αυτοί που μαυρίζουν τους καλούς γιατρούς πρέπει να φίγουν απο την μέση ή τουλάχιστον να έχουν ιστορικό καταγγελίας, είμαστε όλοι υποχρεωμένοι να λέμε τι έγινε όταν πέυτουμε σε αλμπάνιδες, θα μπορούσε να πάει κάποιος σε γιατρό πάλι ιδιοτικό και να κάνει κάτι κακό σε κάποιον τότε μόνο θα είναι λόγος καταγγελίας; ως πότε; πρέπει όλοι τους να φύγουν και να έρθουν καλοί γιατροί, άν σήμερα δεν ήθελε λόγο φαγητού άυριο κάποιος απο ατύχημα θα θέλει επίγουσα βοήθεια και μπορεί να πεθάνει επιδή ο αγαπητός γιατρός έτρωγε σάντουιτς καμακώνωντας την πρώτη νοσοκόμα, γιαυτό δεν το αφήνουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ναι μανίτσα, με όλη την αγάπη που σου έχω, αυτό δε πρόκειται να συμβεί ποτέ.
Το πολύ πολύ να έκανα μια καταγγελία στον διευθύνοντα σύμβουλο της κλινικής. Αν ήταν όμως δική του η κλινική ή απλά είχε το ιατρείο του, δεν υπήρχε περίπτωση να πάω στον ιατρικό σύλλογο.
Μπίζνα είναι όλα, ακόμα και η υγεία.
Εχεις λεφτά? έχεις υγεία.
Κι αν δε με πιστεύετε, πηγαίντε στους θαλάμους νοσηλείας δημόσιου νοσοκομείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι βρε Doo μου, αλλά δεν τα παρατάς έτσι.
Δηλαδή οκ, ας αφεθούμε στην αισχροκέρδια και όποιος επιβιώσει επιβίωσε!!!

Αν μη τι άλλο μιλάμε για μία ιδιωτική επιχείρηση, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κι εσείς γιατί δε μου απαντάτε το "γιατί έφυγε από το δημόσιο νοσοκομείο και αμφισβητησε τη γνωμάτευση ενός άλλου γιατρού??"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Βρε ντου, έτερον εκάτερον. Δεν λέμε ότι δεν έχεις δίκιο, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι όταν σιωπούμε έχουμε κι εμείς μερίδιο ευθύνης γι' αυτά που συμβαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι όταν σιωπούμε έχουμε κι εμείς μερίδιο ευθύνης γι' αυτά που συμβαίνουν.

Απολύτως σωστό... Στο συγκεκριμένο τύπο θα έπρεπε να γίνει μια ωραιότατη καταγγελία στον ιατρικό σύλλογο και παράπονα στη διεύθυνση. Ας τον απολύσουν κιόλας. Αν η γυναίκα είχε πάθει κάτι λόγω της βαρεμάρας του το πιθανότερο είναι τις σκαπολούλαρε ο mister.

Σε λίγο θα πρέπει να γίνει και σύλλογος ενάντια στην ασυνειδησία των γιατρών όπως πάμε. Αν δεν έχει γίνει ήδη... Αν γίνονται αυτά ακόμη και σε ιδιωτικά καήκαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κατ' αρχάς δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού φύγατε από το δημόσιο νοσοκομείο, νιώσατε την ανάγκη να επισκεφθείτε έναν ιδιώτη γιατρό. Και δεύτερον, γιατί φύγατε από το δημόσιο νοσοκομείο, αφού η άτυχη γυναίκα πονούσε.
Σε ότι έχει σχέση με την κεντρική ιδέα του θέματος, όχι μόνο έχεις απόλυτο δίκαιο να εξάπτεσαι, αλλά θα κάνεις πολύ άσχημα αν δεν καταγγείλεις το συγκεκριμένο περιστατικό στα αρμόδια όργανα (δικαιοσύνη, ιατρικός σύλλογος).
Εχω ξαναπεί, οτι όπως σε όλους τους χώρους, έτσι και στην ιατρική, υπάρχουν ακατάλληλοι άνθρωποι.
Ομως κάθε φορά που κάποιος συγκαλύπτει ένα παρόμοιο περιστατικό, αυτόματα γίνεται συνεργός τους, με αποτέλεσμα όχι μόνο να διαιωνίζονται αυτά τα φαινόμενα, αλλά να κάνουν αυτούς τους ακατάλληλους να νιώθουν οτι βρίσκονται στο απυρόβλητο.
Πρέπει ο κάθε πολίτης να συμβάλλει στην καταπολέμηση τέτοιων φαινομένων. Και μη βιαστεί να πει κανείς:
"Ελα μωρέ, τίποτα δεν θα του κάνουν"
Τους τελευταίους μήνες εκτυλίσσεται στα δικαστήρια μια υπόθεση καταγγελίας πολιτών, απέναντι σε πασίγνωστο γιατρό καθηγητή διευθυντή κλινικής, και της ομάδας του, για παράνομες συνταγογραφήσεις. Από την πρώτη στιγμή της καταγγελίας οι γιατροί τέθηκαν σε διαθεσιμότητα και αναμένονται και οι ποινές τους από τα πολιτικά δικαστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Την πήγαμε σε ιδιώτη γιατί μας φάνηκε παράξενο που ακούσαμε "κάταγμα" και είδαμε μια απλή ανάρτηση. Εξάλλου ο καθένας έχει δικαίωμα σε μια δεύτερη γνώμη, δεν είναι αυτό το θέμα. Τελικά μας διαβεβαίωσαν ότι το συγκεκριμένο κάταγμα είναι καλύτερα να αντιμετωπίζεται με απλή ανάρτηση-ακινητοποίηση. Της έγραψαν και παυσίπονα που δεν της είχαν συνταγογραφήσει στο νοσοκομείο.

Ο συγκεκριμένος γιατρός είναι και ο ιδιοκτήτης της συγκεκριμένης κλινικής, δεν έχει όμως καμία σχέση αυτό. Και όντως δεν θα κάνω τίποτα και θα νιώθω ένοχη για πολλά. Η ειρωνεία είναι ότι ειδικεύτηκα και στο ιατρικό δίκαιο/ιατρική ηθική μπα σε καλό μου και δεν κάνω τίποτα και ούτε ξέρω τι πρέπει να κάνω και ούτε είχα φανταστεί ποτέ πώς είναι στην πράξη η κατάσταση, εντελώς άχρηστη μιλάμε, έχω όντως άλλες έγνοιες, αυτό δεν σημαίνει πως δεν θα τον πετύχω τον συγκεκριμένο γιατρό ως μάρτυρα σε καμιά άλλη υπόθεση τροχαίου δυστυχήματος, σε αυτές που οι ορθοπεδικοί δίνουν και παίρνουν, ορκίζομαι ότι θα τον στήσω στον τοίχο βγάζοντας τα απωθημένα μου, θα τον κάνω να βγάλει καπνούς από τα αφτιά :P

/me κακιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top