Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,794 μέλη και 2,440,714 μηνύματα σε 76,688 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 144 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Editor, Ποίον να προτιμήσω; (linux)

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:18, 29-08-05:

ψάχνω έναν editor κυρίως για php και html τι μου προτείνετε; Μιας και είμαι αρχάριος στην php θα ήθελα να υπάρχουν τα γνωστά βοηθήματα , όπως π.χ. οι χρωματισμοί....
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε: στις 01:28, 29-08-05:

KATE all the way
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,207 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 01:35, 29-08-05:

το "" δεν το έπιασα
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε: στις 01:41, 29-08-05:

Α είναι συνήθειο απο τα chatrooms.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 02:04, 29-08-05:

Τι άλλες επιλογές έχω;
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε: στις 06:09, 29-08-05:

Bluefish, Quanta, Kwrite,gedit, VIM
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 11:37, 29-08-05:

Ένας παλιός θα σου πρότεινε emacs ή vim. Εγώ σου προτείνω Kate όπως είπε και ο Arty2, γενικώς για κάθε είδους σκριπτάκια - ακόμα και κανονικά προγραμματάκια σε όλες τις γνωστές γλώσσες προγραμματισμού. Δεύτερη επιλογή το gedit με παρόμοια χαρακτηριστικά. Βέβαια ειδικά για html και php η "σωστή" επιλογή είναι Quanta (Plus) ή Bluefish όπως είπε ο billthevampire. Δεν μπορώ να προτείνω κάποιον ανάμεσα από τους 2 επειδή δεν έχω δοκιμάσει το Bluefish. Όλα τα παραπάνω έχουν highlighting φυσικά, ενώ το Quanta έχει και άλλα βοηθήματα..
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 258 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε: στις 11:42, 29-08-05:

Το πιο κοντινό στο Dreamweaver είναι το Quanta+
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 11:53, 29-08-05:

Μάλλον το Quanta+ θα διαλέξω μιας και ακούσα ήδη πολύ καλά λόγια και συχρόνως το έχω ήδη
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 08:55, 30-08-05:

δυστυχώς απογοητευτικά απο τον Quanta+ ... Πολύ αργός εκει που πληκτρολογώ κώδικα να σταματαει να εμφανίζει τους χαρακτήρες που πληκτρολογώ και να μου τους εμφανίζει μετα απο λίγο όλους μαζί...Θα δοκιμάσω σήμερα το bluefish
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 14:40, 30-08-05:

Εμένα δεν εμφανίζει τέτοιο πρόβλημα Επίσης υπάρχει και το SCREEM στην κατηγορία των Quanta+ & Bluefish..!
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:50, 30-08-05:

κατέβασα το bluefish αντε να δω, εύχομαι να μην αντιμετωπίσω αλλά προβλήματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια