Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... αλλά χρειάζεται και το κάτι παραπάνω για να δέσει το γλυκό.
Αν αυτό δεν υπάρχει δεν μπορείς εύκολα ούτε να το αναπληρώσεις ούτε να το προσπεράσεις.

Λιάνιστω λίγο, κοπελιά μου, τούτο το "κάτι παραπάνω"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεν δύναμαι να το θέσω ευγενικά και στο ανάλογο επίπεδο της συζήτησης οπότε δε θα το λιανίσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αποστασιοποιημένο σεξ είναι εφικτό μόνο εκτός σχέσης, σε 1 night stand, ξεπέτες, επαφές με πόρνες κλπ. Εγώ μιλάω για σχέσεις. Σε σχέσεις αποστασιοποιημένο σεξ είναι αδύνατο, δηλαδή να μην επικοινωνούν σε τίποτα αρμονικά και να επικοινωνούν σεξουαλικά αρμονικά είναι αδύνατον. Κι επειδή ανέφερες τους διαφορετικούς, οι διαφορετικοί κάνουν σχέσεις με άλλους διαφορετικούς, δεν φλερτάρουν καν "κοινά άτομα", αλλά και στις περιπτώσεις των διαφορετικών, ισχύουν οι νόμοι της επικοινωνίας-σεξ (καλή επικοινωνία = σεξ άφταστο. Κακή = ξενέρωμα σεξουαλικό) που ισχύουν και στους άλλους.
Bρε doctor, προσπαθησε να με καταλαβεις. Δεν μιλησα για "αποστασιοποιημενο σεξ". Ειπα "πιο" αποστασιοποιημενο.Εχει μεγαλη διαφορά η παραλειψη της λεξεως αφου κανω συγκριση. Και για σχεση να μιλησουμε, πιο πριν ανεφερα καποιες περιπτωσεις οπου το σεξ πασχει, χωρις να πασχει το συναισθημα. Τι εχεις να πεις γιαυτες ; Δεν υπαρχουν ; Ειναι απο την φαντασια μου ; :hmm:

Δεν εχεις ακουσει για τα fuck buddies ? Τις περιστασιακες σχεσεις ; Δεν πολυ-υπαρχουν στη χωρα μας ξαναλεω, αλλά υπαρχουν ολο και περισσοτερο εξω. Διαβασε αν θελεις αυτο το αρθρο που ειναι ενδιαφερον : https://www.klik.gr/173/fuck/2.htm

Και τι θα πει "οι διαφορετικοι κανουν παρεα με αλλους διαφορετικους". Ολοι διαφορετικοι ειμαστε. Δε τον ξερεις τον αλλον, τον μαθαινεις σιγα σιγα. Ειδικα στο προσωπικα. Γιατι σου φαινεται τοσο παραξενο να ταιριαζεις με ενα ατομο σε πολλους τομεις , αλλα οχι εκει (εστω στην αρχη) ;

Δεν δύναμαι να το θέσω ευγενικά και στο ανάλογο επίπεδο της συζήτησης οπότε δε θα το λιανίσω :P
Σιγα βρε τοσο δυσκολο ειναι να το λιανισεις χωρις να πεσει το επιπεδο ; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δεν δύναμαι να το θέσω ευγενικά και στο ανάλογο επίπεδο της συζήτησης οπότε δε θα το λιανίσω :P

Σεβαστό, όσο και εύγλωττο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
...
Δεν εχεις ακουσει για τα fuck buddies ? Τις περιστασιακες σχεσεις ; Δεν πολυ-υπαρχουν στη χωρα μας ξαναλεω, αλλά υπαρχουν ολο και περισσοτερο εξω. Διαβασε αν θελεις αυτο το αρθρο που ειναι ενδιαφερον : https://www.klik.gr/173/fuck/2.htm

Πραγματικά ενδιαφέρον το άρθρο! Μόνο που υπάρχει μια μικρή διαφορά: μιλά για το σεξ ανάμεσα σε φίλους. Το οποίο κι εγώ πιστεύω πως είναι πραγματικά ακομπλεξάριστο. Είναι όμως και εξαιρετικά πιθανό να μην υπάρξει ποτέ καμία ερωτική χημεία ανάμεσα σε 2 φίλους. Κι αυτή είναι η διαφορά ανάμεσα σε μια φιλική και σε μια καθεαυτού ερωτική σχέση.

...
Και τι θα πει "οι διαφορετικοι κανουν παρεα με αλλους διαφορετικους". Ολοι διαφορετικοι ειμαστε. Δε τον ξερεις τον αλλον, τον μαθαινεις σιγα σιγα. Ειδικα στο προσωπικα. Γιατι σου φαινεται τοσο παραξενο να ταιριαζεις με ενα ατομο σε πολλους τομεις , αλλα οχι εκει (εστω στην αρχη) ;

Διότι τότε μιλάμε για αμιγώς φιλική και όχι ερωτική σχέση.
Ναι, η επικοινωνία, ακόμη και η φιλία, είναι ό,τι πιο σημαντικό σε μια σχέση. Μην ξεχνάμε όμως πως εδώ δεν μιλάμε για οποιουδήποτε είδους σχέση. Μιλάμε για την ερωτική. Και δεν είναι δυνατό να υπάρξει ερωτική σχέση αν δεν υπάρχει συμφωνία και ικανοποίηση σ' αυτό που την προσδιορίζει και την ξεχωρίζει σαφώς από τη φιλία: το σεξ.

Και δεν πιστεύω πως χρειάζονται ψυχανάλυση 2 άνθρωποι που δεν επικοινωνούν ερωτικά-σεξουαλικά. Χρειάζονται άλλους συντρόφους. Εκτός αν απαιτείται η ψυχανάλυση για να συνειδητοποιήσουν πως τελικά δεν ταιριάζουν ως ζευγάρι, αλλά ίσως περισσότερο ως φίλοι. Εκεί πάω πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Και δεν πιστεύω πως χρειάζονται ψυχανάλυση 2 άνθρωποι που δεν επικοινωνούν ερωτικά-σεξουαλικά. Χρειάζονται άλλους συντρόφους. Εκτός αν απαιτείται η ψυχανάλυση για να συνειδητοποιήσουν πως τελικά δεν ταιριάζουν ως ζευγάρι, αλλά ίσως περισσότερο ως φίλοι. Εκεί πάω πάσο.

Το θέμα αν δεν κάνω λάθος ήταν "κακό σεξ - τί κάνεις τελικά" , όχι "καθόλου σεξ". Οι ψυχολόγοι κι οι ψυχαναλυτές είναι για την πρώτη περίπτωση, όχι για τη δεύτερη. Γι'αυτό είπα για ψυχολόγους, και μάλιστα να πηγαίνουν μαζί, όχι ο ένας απ'τους δυο. Δεν πας για να σου πει αν πρέπει να χωρίσεις ή όχι, πηγαίνετε μαζί για να σας πει τι φταίει σ'αυτό τον τομέα μήπως ο ένας απ'τους δυο αλλάξει (ή και οι δυο αν χρειαστεί). Μπορεί να πέσεις σε περίπτωση που θέλει ψάξιμο και να σου βγει να ασχοληθείς με τον άλλον πολύ πριν τον χωρίσεις αν έχετε και κάτι συναισθηματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κακό σεξ, τι κάνεις τελικά..

Το σκέφτηκα, παρότι δε μου χει τύχει.. Το "κακό σεξ" το μεταφράζω σε.. δεν μπορούμε να "επικοινωνήσουμε", για κάποιο λόγο, στο κρεβάτι. Επειδή με ξέρω, και ξέρω πως θα έπαιρνα αυτό σαν φακτ και θα γύριζε στο μυαλό μου συνεχώς, θα κατέληγα στο ότι για κάποιο λόγο οι ψυχές μας και τα βαθύτερα θέλω μας, απέχουν ..παρασάγγας.
Στο σεξ υποτίθεται πως ενώνεσαι με τον άλλο τελειωτικά- αν η ένωση κάπου δεν ..κολλήσει σωστά, αν φαίνεται ότι είναι δύο τα κομμάτια, και όχι ένα, όπως ίσως θα ήταν το "τέλειο"
τοτε φαντάζομαι πως θα σκεφτόμουν ότι η σχέση μας θα είναι πάντα ..ατελής. :worry:

Οπότε παρότι ψήφισα ότι θα περίμενα μήπως αλλάξει κάτι, πιστεύω πως θα περίμενα 2 το πολύ 3 φορές. Μετά απλά θα έφευγα.. Γιατί όσο και αν αγαπάς κάποιον, η θυσία του να συμβιβάζεσαι με λιγότερα από αυτά που αρχικώς ήξερες πως θέλεις, ίσως μερικές φορές να μην είναι η σωστή- απέναντι στον εαυτό μας έχουμε χρέος, ίσως μεγαλύτερο από ότι απέναντι σε οποιονδήποτε άλλο άνθρωπο. Ο εαυτός μας είναι ο μόνος που "έχουμε" και είναι εκείνος που θα μας συντροφεύει μία ζωή. :)

Βέβαια.. ίσως τα λέω αυτά επειδή είμαι ακόμη μικρή
αν ήμουν πχ 10 χρόνια μεγαλύτερη να μην είχα τόσο πολλές απαιτήσεις και σε αυτόν τον τομέα.
Ίσως να συμβιβαζόμουν λιγάκι, για να ρθει να δέσει και να υπάρχει ισορροπία.
Ίσως με τον καιρό να αλλάξω την επιλογή μου- να μην περιμένω καθόλου ή και να μείνω για πάντα. Κανείς ποτέ δεν ξέρει.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καταρχας, οταν αναφερεστε στο "κακο σεξ" εννοειτε τι ακριβως? Οταν βρισκεται κανεις σε ποια κατασταση?
Οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα δεν εχετε πλεον ερωτικη επιθυμια και ο,τι γινεται ειναι λιγο, ενω παλαιοτερα ολα ηταν σουπερ?
Οτι απο την αρχη της σχεσης ενω υπηρχε η ερωτικη επιθυμια, κατα την πραξη παρατηρουσες οτι δεν υπαρχει σεξουαλικη χημεια για χ λογους?

Στην πρωτη περιπτωση που ενω υπηρχε η ερωτικη επιθυμια, ενω δεν υπαρχει πλεον, αλλα συνεχιζεις να επικοινωνεις στα υπολοιπα με τον αλλο, "θα την κανατε με ελαφρους πηδους"? (ειναι παντως δυνατη συνθηκη μετα απο χρονια, γιου νοου)
Στη δευτερη περιπτωση, θα εξεταζε κανεις τους χ λογους να δει εαν υπαρχει κατι που επιδεχεται βελτιωσης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νομίζω είναι εύκολο να καταλάβει κανείς πότε έχει απέναντί του κάποιον που δεν πρόκειται ποτέ να βελτιωθεί στο σεξ και κάποιον που για τους χ,ψ,ζ λόγους (αμηχανία, απειρία, βιασύνη, άγχος κλπ) δεν λειτουργεί καλά (γεγονός που μπορεί άνετα να συμβεί τις πρώτες φορές που κάνεις σεξ με κάποιον). Κατά τα άλλα για μένα όσο καλή κι αν η σχέση στα υπόλοιπα, αν δεν την βρίσκουμε εκεί έστω και σε μερικά πράγματα μόνο, μπορεί να μη φύγω αμέσως αν τα συναισθήματά μου είναι πολύ έντονα για τον άλλον (και οπωσδήποτε θα κάνω κάθε δυνατή ανθρώπινη προσπάθεια να βελτιώσω τα πράγματα), αλλά σίγουρα τελικά θα φύγω (αν δεν βελτιωθούν, που η εμπειρία μου έχει δείξει πως αν δεν πρόκειται για αμηχανία/άγχος κλπ, τα υπόλοιπα ή τα 'χεις ή δεν τα 'χεις). Κι αυτό γιατί για μένα το μόνο που ξεχωρίζει τις φιλικές σχέσεις από τις ερωτικές είναι το σεξ. Όλα τα άλλα μπορώ να τα κάνω και με τους φίλους μου. Γιατί λοιπόν να μη μείνουμε φίλοι από το να εκνευρίζομαι (διότι εκεί θα καταλήξω, να εκνευρίζομαι) μόνο και μόνο γιατί κάποιοι ..τεχνικοί λόγοι ή λόγοι προτιμήσεων δεν μου επιτρέπουν να απολαύσω το σεξ όσο θα ήθελα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Διότι τότε μιλάμε για αμιγώς φιλική και όχι ερωτική σχέση.
Ναι, η επικοινωνία, ακόμη και η φιλία, είναι ό,τι πιο σημαντικό σε μια σχέση. Μην ξεχνάμε όμως πως εδώ δεν μιλάμε για οποιουδήποτε είδους σχέση. Μιλάμε για την ερωτική. Και δεν είναι δυνατό να υπάρξει ερωτική σχέση αν δεν υπάρχει συμφωνία και ικανοποίηση σ' αυτό που την προσδιορίζει και την ξεχωρίζει σαφώς από τη φιλία: το σεξ.
Δλδ εσυ χωριζεις τους ανθρωπους με βασικο κριτηριο το σεξ ; Δλδ εσυ ερωτευεσαι μονο κατοπιν του σεξ ; Γιατι αυτο λες τωρα. :hmm:Νομιζω οτι δεν ειναι ετσι απλοικα τα πραγματα. Προσωπικά πιστευω οτι ερωτας εχει να κανει με την ψυχη, οχι με το σεξ. Και ναι εν μερει αν υπαρχει αμοιβαιος ερωτας, θα βγει και στο σεξ. Αλλά εν μερει. Οχι απαραιτητα στο 100%. Και ξαναλεω : κανενας δεν γεννηθηκε ο καλυτερος εραστης του συμπαντος, οσο κι αν του λεει ετσι η καλη του/καλός του. Το σεξ, λενε οι ειδικοι, και οι εμπειροι, εχει πολλα περιθωρια βελτιωσης.

Βέβαια.. ίσως τα λέω αυτά επειδή είμαι ακόμη μικρή
αν ήμουν πχ 10 χρόνια μεγαλύτερη να μην είχα τόσο πολλές απαιτήσεις και σε αυτόν τον τομέα.
Ίσως να συμβιβαζόμουν λιγάκι, για να ρθει να δέσει και να υπάρχει ισορροπία.
Ίσως με τον καιρό να αλλάξω την επιλογή μου- να μην περιμένω καθόλου ή και να μείνω για πάντα. Κανείς ποτέ δεν ξέρει.. :)
Νομιζω πως αυτη σου η σκεψη ειναι η πιο σημαντικη. Διοτι σε βλεπω καπως απολυτη και η ζωη δεν ειναι με "τελειες" καταστασεις. Θελει προσπαθεια για να εχουμε μερικα καλα πραγματα. Για να τα εχουμε ολα καλα, θελει και τυχη.:)

Νομίζω είναι εύκολο να καταλάβει κανείς πότε έχει απέναντί του κάποιον που δεν πρόκειται ποτέ να βελτιωθεί στο σεξ και κάποιον που για τους χ,ψ,ζ λόγους (αμηχανία, απειρία, βιασύνη, άγχος κλπ) δεν λειτουργεί καλά (γεγονός που μπορεί άνετα να συμβεί τις πρώτες φορές που κάνεις σεξ με κάποιον).
Ειναι ; Για πες...γιατι με το υπογραμισμενο μου φαινεται οτι κατι ξερεις που δε ξερουμε!

Κατά τα άλλα για μένα όσο καλή κι αν η σχέση στα υπόλοιπα, αν δεν την βρίσκουμε εκεί έστω και σε μερικά πράγματα μόνο, μπορεί να μη φύγω αμέσως αν τα συναισθήματά μου είναι πολύ έντονα για τον άλλον (και οπωσδήποτε θα κάνω κάθε δυνατή ανθρώπινη προσπάθεια να βελτιώσω τα πράγματα), αλλά σίγουρα τελικά θα φύγω (αν δεν βελτιωθούν, που η εμπειρία μου έχει δείξει πως αν δεν πρόκειται για αμηχανία/άγχος κλπ, τα υπόλοιπα ή τα 'χεις ή δεν τα 'χεις).
Παλι το υπογραμισμενο μου δειχνει υπερβολικη βεβαιοτητα. Αν ειναι ετσι γιατι τοσος κοσμος προσπαθει στο θεμα σεξ, και υπαρχει και αναζητηση βοηθειας σε ειδικους κλπ ; Θα ελεγαν μετα απο 2-3 προσπαθειες "ελα δε ταιριαζουμε, γεια" και θα ξεμπερδευαν. Και τελικά, για καποιον που σε ολα τα αλλα μας καλυπτει, εχει σημασια τι "εχει εκεινη την ωρα" στο θεμα σεξ, ..ή τι "μπορει να δωσει" με τους καταλληλους χειρισμους ; Ποιος σας ειπε οτι το σεξ ειναι αμιγως ταλεντο ; :confused:


Κι αυτό γιατί για μένα το μόνο που ξεχωρίζει τις φιλικές σχέσεις από τις ερωτικές είναι το σεξ. Όλα τα άλλα μπορώ να τα κάνω και με τους φίλους μου.
Διαβασε τι ειπα στην tinkerbell αν δε το διαβασες ηδη. Δλδ με φιλο σου μπορεις να νιωσεις ερωτευμενη και να ζητησεις ρομαντισμο και αποκλειστικοτητα ;

Ρε δε μας τα λετε καλααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λόρυ με παρεξήγησες. Όταν λέω πως όλα τα υπόλοιπα μπορώ να τα κάνω και με φίλους μου, δεν εννοώ τον ρομαντισμό και την αποκλειστικότητα. Εννοώ το να βγαίνω έξω, να κοιμάμαι μαζί τους (απλώς να κοιμάμαι), να τρώμε, να πηγαίνουμε εκδρομές, να λέμε αστεία και γενικώς να περνάμε καλά για πολλές ώρες. Πιθανά μάλιστα σε φάσεις να περνάω καλύτερα με φίλους απ' ότι με το αμόρε. Οκ, ρομαντισμό και αποκλειστικότητα δεν θα μου δώσουν, τουλάχιστον όχι όπως θα μου δώσει ο σύντροφός μου, αλλά πίστεψέ με αν το σεξ είναι κακό, μετά από κάποιο διάστημα δεν θέλω ούτε ρομαντισμό ούτε αποκλειστικότητες. Θέλω απλά κάποιον να μου πετάξει τα μάτια έξω και να στανιάρω (εξκιούζ μαι φρεντς :P).

Για το άλλο θέμα.. δεν ξέρω αν μπορώ να στο εξηγήσω με λέξεις, αλλά προσωπικά εγώ μπορώ σχεδόν πάντα να καταλάβω αν το μέτριο σεξ που μόλις έκανα είναι αποτέλεσμα κακής χημείας ή διαφορετικών θέλω ή αποτέλεσμα αμηχανίας/άγχους/βιασύνης κλπ. Προφανώς δεν θα το καταλάβω με την πρώτη φορά, πιθανόν ούτε με την δέκατη (γι' αυτό είπα πως στο ενδιάμεσο θα προσπαθώ με κάθε δυνατό μέσο), αλλά αν περάσει ένα σχετικά σεβαστό χρονικό διάστημα (δεν ξέρω πόσο ακριβώς) και πάλι δεν βλέπω να βελτιώνεται κάτι, τότε μάλλον δεν είναι στραβός ο γυαλός, αλλά εγώ αρμενίζω στραβά και συνεπώς θα σηκωθώ να φύγω.

Τις δύο φορές που αποφάσισα να πάω κόντρα σ' αυτό που σου λέω και να πιστέψω στη δύναμη της θεωρητικά πολύ καλής σχέσης που είχαμε κατά τα άλλα (χωρίς ποτέ να σταματήσω να προσπαθώ να βελτιώσω ό,τι μπορώ φυσικά) κατέληξα δυστυχισμένη, μίζερη και πολύ, ΠΟΛΥ εκνευρισμένη. Φυσικά, κάποια άλλη που μπορεί να μη δίνει τόση σημασία στο σεξ, μπορεί να μην είχε τέτοιο πρόβλημα. Την προσωπική μου εμπειρία καταθέτω μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λόρυ με παρεξήγησες. Όταν λέω πως όλα τα υπόλοιπα μπορώ να τα κάνω και με φίλους μου, δεν εννοώ τον ρομαντισμό και την αποκλειστικότητα. Εννοώ το να βγαίνω έξω, να κοιμάμαι μαζί τους (απλώς να κοιμάμαι), να τρώμε, να πηγαίνουμε εκδρομές, να λέμε αστεία και γενικώς να περνάμε καλά για πολλές ώρες. Πιθανά μάλιστα σε φάσεις να περνάω καλύτερα με φίλους απ' ότι με το αμόρε.
Ναι, μα οταν μιλαμε για συντροφο, δεν αναφερομαστε σε μια εκδρομη και στο φαγητο και στο χαβαλε. Αυτα πορφανως και γινονται και με αλλους καλλιστα. Γιαυτο και ειπα οτι δεν ειναι αυτα και το σεξ μονο, αλλα και το συναισθημα της σχεσης.

Οκ, ρομαντισμό και αποκλειστικότητα δεν θα μου δώσουν, τουλάχιστον όχι όπως θα μου δώσει ο σύντροφός μου, αλλά πίστεψέ με αν το σεξ είναι κακό, μετά από κάποιο διάστημα δεν θέλω ούτε ρομαντισμό ούτε αποκλειστικότητες. Θέλω απλά κάποιον να μου πετάξει τα μάτια έξω και να στανιάρω (εξκιούζ μαι φρεντς :P).
Αρα για σενα το σεξ ειναι απλα κατι που θα μπορουσες να κανεις με οποιονδηποτε για να εκτονωθεις. Μαλιστα..

Για το άλλο θέμα.. δεν ξέρω αν μπορώ να στο εξηγήσω με λέξεις, αλλά προσωπικά εγώ μπορώ σχεδόν πάντα να καταλάβω αν το μέτριο σεξ που μόλις έκανα είναι αποτέλεσμα κακής χημείας ή διαφορετικών θέλω ή αποτέλεσμα αμηχανίας/άγχους/βιασύνης κλπ. Προφανώς δεν θα το καταλάβω με την πρώτη φορά, πιθανόν ούτε με την δέκατη (γι' αυτό είπα πως στο ενδιάμεσο θα προσπαθώ με κάθε δυνατό μέσο), αλλά αν περάσει ένα σχετικά σεβαστό χρονικό διάστημα (δεν ξέρω πόσο ακριβώς) και πάλι δεν βλέπω να βελτιώνεται κάτι, τότε μάλλον δεν είναι στραβός ο γυαλός, αλλά εγώ αρμενίζω στραβά και συνεπώς θα σηκωθώ να φύγω.
Αν αν αν. Τωρα δε συζηταμε αν τα δοκιμασουμε ολα , για πολυ καιρο και δε γινεται τιποτα, με κανενα τροπο. Νομιζω δεν εννουσε αυτο η ΚΕ.

Τις δύο φορές που αποφάσισα να πάω κόντρα σ' αυτό που σου λέω και να πιστέψω στη δύναμη της θεωρητικά πολύ καλής σχέσης που είχαμε κατά τα άλλα (χωρίς ποτέ να σταματήσω να προσπαθώ να βελτιώσω ό,τι μπορώ φυσικά) κατέληξα δυστυχισμένη, μίζερη και πολύ, ΠΟΛΥ εκνευρισμένη. Φυσικά, κάποια άλλη που μπορεί να μη δίνει τόση σημασία στο σεξ, μπορεί να μην είχε τέτοιο πρόβλημα. Την προσωπική μου εμπειρία καταθέτω μόνο.
Υπογραμισα τη λεξη κλειδι γιατι πιθανοτατα εκανες λαθος αυτες τις 2 φορες. Και δεν ειναι μονο και τι κανουμε εμεις. Αν δε κανει και ο αλλος, προφανως και τοτε καλα εκανες.

Νομιζω οτι το τοπικ δεν εχει γινει κατανοητο με τον ιδιο τροπο απ'ολους...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Καταρχάς είμαι χάλια..... Εδώ και λίγο καιρό έχω γνωρίσει τον έρωτα της ζωής μου. Είναι ότι ζήταγα μία ολόκληρη ζωή και έλεγα αποκλείεται να υπάρχει. Τελικά το βρήκα και περναμε υπέροχα.. πραγματικά υπέροχα και είμαστε τρελοί ο ένας για τον άλλον. Αλλά.... Στο σεχ έχω τρομερό προβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω την αιτία.. Μπορώ να την ικανοποιώ απο το πρωί ως το βράδυ, την κάνω να 'τελειώνει' όποτε θέλω.. δεν το έχω ξαναζήσει αυτό.. Ομώς εγώ δεν μπορώ να τελειώσω με τπτ.. με τπτ 'ομως.. είμαι σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση, αυτή προσπαθει να με ηρεμήσει αλλά όσο βλ'επω αυτό το πράγμα να συνεχίζεται τόσο πιο πολύ στεναχωριέμαι.. Συνολικά είναι η δεύτερη μου ολοκληρωμένη σχέση.. και στην πρώτη είχα μεγάλο πρόβλημα στο να τελειώσω αλλά με τον έναν η τον άλλο τροπο τα κατάφερνα.. στην προκειμένη περίπτωση ΜΕ ΤΠΤ... στύση έχω.. και ταχύτατα μάλιστα.. δεν ερεθίζομαι-τρελενομαι πολύ όμως ότι και να κάνει.. και κάνει τα πάντα για να το καταφέρει είναι η αλήθεια..με λίγα λόγια δεν το ευχαριστιέμαι και πολύ το οτιδήποτε.. η ειρωνεία είναι ότι μου αρέσει πάρα πολύ σαν γυναίκα.. τα έχω χαμένα.. δν θελω να τρέχω στους γιατρούς γαμώτο.. Η αλήθεια είναι ότι και μόνος μου τα τελευταία χρόνια δυσκολεύομαι πάρα πολύ και πρέπει να ΄βλέπω΄ κάτι τρομερά ερεθιστικό για να γίνει εύκολα... αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μία συμβουλή παιδιά.. θα με βοηθουσε πολύ...

Ευχαριστώ πολυ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Πραγματικά δεν έχω ιδέα, θα ήταν καλύτερα να πας σε ένα γιατρό. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως είναι κάτι ψυχολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πραγματικά δεν έχω ιδέα, θα ήταν καλύτερα να πας σε ένα γιατρό. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι μήπως είναι κάτι ψυχολογικό.

Γενικά έχω παρατηρήσει τελευταία ότι δυσκολεύομαι πολύ.. εκτός αν είναι κάτι τρομερά διεγερτικό.. τότε δεν έχω πρόβλημα, τελειώνω κανονικά.. δεν έχω καταφέρει ως τώρα να νιώσω ποτέ έτσι, σε τόσο έντονη διέγερση, πάνω στο σεχ. Μόνος μου και με κάποιο βίντεο που πραγματικά με τρελενει.. πως είναι δυνατόν να μου αρέσει κάτι εικονικό και να μην ευχαριστιέμαι το λαιβ.. όντως ψυχολογικό πρέπει να είναι γιατί όπως προείπα σε αρκετές περιπτώσεις δν έχω πρόβλημα.. δν είναι δλδ κάτι μόνιμο σε καμία περίπτωση.. και ειδικά χτές έφτασα σε σημείο επιδή δν τελείωνα να ζοριστώ τόσο πολύ για να το καταφέρω που έχασα απότομα την στύση, ψιλοπόνεσα, τελείωσα αλλά δεν είχα οργασμό. Και δν βγήκαν όλα τα υγρά.. βγήκαν στη συνέχεια όταν ζορίστικα ακόμα περισότερο και είχα έναν μικρό οργασμό εν τέλη.. αυτά.. Φοβάμαι ότι έχω δει πραγματικά τα πάντα, τα τέρατα, και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορώ να το ευχαριστηθω, λέω υποσυνήδειτα, ε εντάξει σιγα.. και δν αναφέρομαι στα λαιβ.. αλλά στα βίντεο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι έχω δει πραγματικά τα πάντα, τα τέρατα, και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορώ να το ευχαριστηθω, λέω υποσυνήδειτα, ε εντάξει σιγα.. και δν αναφέρομαι στα λαιβ.. αλλά στα βίντεο..

Μαλιστα...
Αυτο ακριβως ειχα πει σε εναν καλο μου φιλο σε παρομοια περιπτωση. Ισως τελικα να φταιει αυτο που σκεφτηκες. Τουλαχιστον κι εγω εκει ειχα καταληξει οταν μου το ειχε συζητησει, χωρις βεβαια να ειμαι ειδικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Δεν μπορώ να μπω στην ψυχοσύνθεση ενός άντρα, αλλά μήπως να τα συζητούσες όλα αυτά με την κοπέλα σου; Χωρίς βέβαια να την κάνεις να νιώσει ενοχές όπως είπες κάποια στιγμή

δεν ερεθίζομαι-τρελενομαι πολύ όμως ότι και να κάνει..

Νομίζω οτι εκτός το θέμα με τα βίντεο που λες, το σκεφτεσαι πάρα πολύ, δε χαλαρώνεις, ξεκινάς με το σκεπτικό "τι θα γίνει αυτή τη φορά;" και αυτό σε αγχώνει. Μήπως να ξεκινούσες κάποια φορά με το σκεπτικό "ας το ευχαριστηθούμε κι ας περάσουμε καλά" χωρίς να καρφώνεσαι στην ιδέα του οργασμού; Μην πιέζεσαι τόσο πολύ γιατί ίσως τα πράγματα γίνουν χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως το προβλημα ειναι πρωτα απο ολα ψυχολογικο! Χαλαρωσε, ηρεμισε, ασε τα βιντεο, μην σκευετεσε τιποτα, και οταν ξαναβρεθιτε σε ιδιετερες στιγμες με την κοπελα σου μην σκευτεσε τπτ, απλα απολαυσε το!
Αν δεν μπορεις ζητα την βοηθεια καπιου ιδικου! Αν ειναι κατι ψυχολογικο σιγουρα θα εχει τροπο να σε βοηθισει, και αν ειναι παθολογικο (που προσωπικα δεν το νομιζω) ειναι ο μονος που μπορει να σε βοηθισει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Το έχουμε συζητήσει και αυτή μου λέει ακριβώς αυτό που είπες χιμέλα.. ""το σκεφτεσαι πάρα πολύ, δε χαλαρώνεις, ξεκινάς με το σκεπτικό "τι θα γίνει αυτή τη φορά;" και αυτό σε αγχώνει."".. η αλήθεια είναι ότι το πρόβλημα είναι τα βίντεο.. τώρα που αρχίζω να το σκέφτομαι, άρχισα να δυσκολεύομαι να τελειώσω όταν ξεκίνησα να βλέπω πάρα πολύ τέτοια... λόγω του ότι ήμουν μόνος προφανώς... εντάξει το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χαλαρώσω γιατί δν το θεωρώ και τόσο σημαντικό απο τη στιγμή που και αυτή είναι ευχαριστημένη, και κάνει τα πάντα για να ευχαριστήσει εμένα, και πάνω από όλα είναι αυτό που έψαχνα να βρω τόσα χρόνια.. λογικά θα διορθωθει.. δν είναι οργανικό σίγουρα αλλιώς δεν θα μπορούσα με τπτ να τελειώσω και να ερεθιστώ.. τέτοιο πρόβλημα δν υφίσταται, ούτε πρόβλημα στύσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εντάξει το μόνο σίγουρο είναι ότι θα χαλαρώσω γιατί δν το θεωρώ και τόσο σημαντικό απο τη στιγμή που και αυτή είναι ευχαριστημένη, και κάνει τα πάντα για να ευχαριστήσει εμένα, και πάνω από όλα είναι αυτό που έψαχνα να βρω τόσα χρόνια.. λογικά θα διορθωθει.. δν είναι οργανικό σίγουρα αλλιώς δεν θα μπορούσα με τπτ να τελειώσω και να ερεθιστώ.. τέτοιο πρόβλημα δν υφίσταται, ούτε πρόβλημα στύσης..

Δεν ξερω τι κανετε και τι οχι, βασικα δε με απασχολει κιολας, αλλα αυτο που εγω θα εκανα στη θεση σου θα ηταν να δοκιμασω "πραγματα" που γνωριζω οτι μου προκαλουν εντονο ερεθισμο...
Βεβαια το να χαλαρωσεις ειναι βασικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top