Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Την επόμενη φορά που θα ξεκινήσουν οι περιπτύξεις βάλε σκοπό όχι να τελειώσεις αλλά να ΜΗΝ τελείωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πιστευω το προβλημα του Σπιντυ ειναι ψυχολογικο καθαρα, κρινοντας κι απο παλιοτερα ποστς(προσφατα ομως).
Το μυαλουδακι του εχει υπερφορτωθει κι αγχωνεται για ολα παραπανω αποσο πρεπει.
Σπιντυ χαλαρωσε και γνωμη μου ειναι σε ο,τι αφορα τον συγκεκριμενο προβληματισμο σου(γιατι δεν το θεωρω προβλημα) να το συζητησεις ανοιχτα με το κοριτσι, δηλαδη οσα μας λες εδω να της τα πεις οπως και τις υπολοιπες ανησυχιες σου.

Περαν οτι μπορει να βοηθησει με τον τροπο της, θα ανακουφιστεις να της ανοιξεις την καρδια σου.

Τι λες εσυ?
Παντως μην ανησυχεις , θα περασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Πιστευω το προβλημα του Σπιντυ ειναι ψυχολογικο καθαρα, κρινοντας κι απο παλιοτερα ποστς(προσφατα ομως).
Το μυαλουδακι του εχει υπερφορτωθει κι αγχωνεται για ολα παραπανω αποσο πρεπει.
Σπιντυ χαλαρωσε και γνωμη μου ειναι σε ο,τι αφορα τον συγκεκριμενο προβληματισμο σου(γιατι δεν το θεωρω προβλημα) να το συζητησεις ανοιχτα με το κοριτσι, δηλαδη οσα μας λες εδω να της τα πεις οπως και τις υπολοιπες ανησυχιες σου.

Περαν οτι μπορει να βοηθησει με τον τροπο της, θα ανακουφιστεις να της ανοιξεις την καρδια σου.

Τι λες εσυ?
Παντως μην ανησυχεις , θα περασει.

Η αλήθεια είναι ότι το συζητάμε, άλλωστε βλέπει πόσο με ενοχλεί, και προσπαθεί να με ηρεμήσει. Η αλήθεια είναι ότι έχω πεισμώσει απίστευτα, και ώς εκ τούτου ανχώνομαι υπερβολικά. Θα προσπαθήσω να το αποβάλλω, δεν έχω άλλη επιλογή. Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε κάθε περίπτωση δεν θα αλλάξει κάτι στη σχέση μας ότι και αν συμβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καλημερα σπιντυ, κοιτα και να αλλαξει κατι να μη σε νοιαζει.
Αλλωστε δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι ποτε, οποτε τη σιγουρια βγαλτη απο το μυαλο σου.
Μπορει ναλλαξει η σχεση προς το καλυτερο.
Μπορει οχι.
Μπορει μπορει μπορει, απλα υποθεσεις.

Ενα ειναι σιγουρο κι αν θελεις κρατα το, το σιγουρο ειναι να μαστε καλα μεσα μας, να εισαι καλα μεσα σου και να στηριζεσαι στα ποδια σου. Ο λογος που θα μιλησεις στο κοριτσι ειναι για να νιωσεις εσυ καλυτερα, οχι για να στηριχθεις πανω της και να γραπωθεις. Αλληλοκατανοηση οπως πρεπει να συμβαινει κι οχι δεκανικια και γραπωμα. Κι αυτο στο λεω για να συνεχισω την παραπανω σκεψη μου στο προηγουμενο ποστ.

Οσο για το αγχος εχεις δυο επιλογες.
Η θα αγχωνεσαι και θα αρρωσταινεις και τον κοσμο γυρω σου
ή δεν θα αγχωνεσαι και χαλαρωσεις για να νιωθεις κι εσυ και οι αλλοι πιο κουλ, αυτο τους επιτρεπει να σου ανοιχτουν κι εκεινοι σε πιθανους προβληματισμους τους.
Εσυ διαλεγεις, το αγχος στο βαθμο που τοχεις εσυ μονο καλο δεν κανει, απλως ταλαιπωρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Γενικά έχω παρατηρήσει τελευταία ότι δυσκολεύομαι πολύ.. εκτός αν είναι κάτι τρομερά διεγερτικό.. τότε δεν έχω πρόβλημα, τελειώνω κανονικά.. δεν έχω καταφέρει ως τώρα να νιώσω ποτέ έτσι, σε τόσο έντονη διέγερση, πάνω στο σεχ. Μόνος μου και με κάποιο βίντεο που πραγματικά με τρελενει.. πως είναι δυνατόν να μου αρέσει κάτι εικονικό και να μην ευχαριστιέμαι το λαιβ.. όντως ψυχολογικό πρέπει να είναι γιατί όπως προείπα σε αρκετές περιπτώσεις δν έχω πρόβλημα.. δν είναι δλδ κάτι μόνιμο σε καμία περίπτωση.. και ειδικά χτές έφτασα σε σημείο επιδή δν τελείωνα να ζοριστώ τόσο πολύ για να το καταφέρω που έχασα απότομα την στύση, ψιλοπόνεσα, τελείωσα αλλά δεν είχα οργασμό. Και δν βγήκαν όλα τα υγρά.. βγήκαν στη συνέχεια όταν ζορίστικα ακόμα περισότερο και είχα έναν μικρό οργασμό εν τέλη.. αυτά.. Φοβάμαι ότι έχω δει πραγματικά τα πάντα, τα τέρατα, και αυτός είναι ο λόγος που δεν μπορώ να το ευχαριστηθω, λέω υποσυνήδειτα, ε εντάξει σιγα.. και δν αναφέρομαι στα λαιβ.. αλλά στα βίντεο..

δηλαδη σε κατεστρεψαν οι τσοντ@ς;;; εχεις δει πολλα στα βιντεο και εχει μπερδευτει το μυαλο σου;
εχεις εθισμο στα βιντεο αυτα;; σε ρωταω γιατι ενας φιλος βλεπει καθε μερα τσοντ@ς και του λεω οτι θα παθει στο τελος, θα εθιστει και δε με πιστευει..

αν ειναι ετσι
κοψε τα π@ρνο για παντα ετσι, παρε την κοπελα σου αγκαλια χαιδευτηκε αγκαλιαστειτε και αστο να ερθει φυσικα, το σεξ εννοω σαν επαφη ψυχικη( εσυ ειπες οτι ειναι αυτο που παντα ηθελες-αρα την αγαπας;) και εν τελει θα χ@σεις κιολας...
χ α λ α ρ α....... αν παλι δε παιζει ουτε αυτο..πανε σε εναν ειδικο σεξολογο μαλλον,γιατι θεωρω το προβλημα σου καθαρα ψυχολογικο...

λοιπον στο θεμα
κακο σεξ...τι κανεις;;;
προσπαθεις- αν σε περνει και ο αλλος δεν ειναι κομπλεξικος ετσι-να κανεις κατι για να το κανεις καλυτερο!!!

και αν δεν... την κανεις με ελαφρα...πηδηματακια!!!!
ή
κανεις παρ/λο δεσμο για να παρεις αυτο που σου λειπει...(οχι και η καλυτερη επιλογη...

το κακο σεξ χαλαει τη σχεση...μια ανικανοποιητη γυναικα κοιταει δεξια αριστερα...πανω κατω ,το γειτονα ,το μαναβη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πολύ απλά θέλει ένα refill ο άνθρωπος... :confused:

(1 line vs 15 lines -> win!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
δηλαδη σε κατεστρεψαν οι τσοντ@ς;;; εχεις δει πολλα στα βιντεο και εχει μπερδευτει το μυαλο σου;
εχεις εθισμο στα βιντεο αυτα;; σε ρωταω γιατι ενας φιλος βλεπει καθε μερα τσοντ@ς και του λεω οτι θα παθει στο τελος, θα εθιστει και δε με πιστευει..

αν ειναι ετσι
κοψε τα π@ρνο για παντα ετσι, παρε την κοπελα σου αγκαλια χαιδευτηκε αγκαλιαστειτε και αστο να ερθει φυσικα, το σεξ εννοω σαν επαφη ψυχικη( εσυ ειπες οτι ειναι αυτο που παντα ηθελες-αρα την αγαπας;) και εν τελει θα χ@σεις κιολας...
χ α λ α ρ α....... αν παλι δε παιζει ουτε αυτο..πανε σε εναν ειδικο σεξολογο μαλλον,γιατι θεωρω το προβλημα σου καθαρα ψυχολογικο...

λοιπον στο θεμα
κακο σεξ...τι κανεις;;;
προσπαθεις- αν σε περνει και ο αλλος δεν ειναι κομπλεξικος ετσι-να κανεις κατι για να το κανεις καλυτερο!!!

και αν δεν... την κανεις με ελαφρα...πηδηματακια!!!!
ή
κανεις παρ/λο δεσμο για να παρεις αυτο που σου λειπει...(οχι και η καλυτερη επιλογη...

το κακο σεξ χαλαει τη σχεση...μια ανικανοποιητη γυναικα κοιταει δεξια αριστερα...πανω κατω ,το γειτονα ,το μαναβη...
Και σε ό,τι αφορά έναν άντρα που ολημερίς ζητάει αυτό απο τη γυναίκα του?
Όταν αυτή δεν θα δεχτέι να του ''κάθεται'' 3 φορές την ημέρα είναι και αυτός λόγος να κοιτάξει εκείνος δεξιά και αριστερά?Μπορεί και η συχνότητα να καταλήξει σε κακό σέξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Και σε ό,τι αφορά έναν άντρα που ολημερίς ζητάει αυτό απο τη γυναίκα του?
Όταν αυτή δεν θα δεχτέι να του ''κάθεται'' 3 φορές την ημέρα είναι και αυτός λόγος να κοιτάξει εκείνος δεξιά και αριστερά?Μπορεί και η συχνότητα να καταλήξει σε κακό σέξ?

κοιτα
αν δε καθεσαι στον αντρα σου, σιγουρα θα παει αλλου..αργα ή γρηγορα...

στα πλαισια της λογικης ολα ετσι...να του κατσεις...οχι 15 ωρες την ημερα να κοιτας το ταβανι..ειπαμε
τωρα
η συχνοτητα δυστυχως χαλαει το σεξ γιατι γινεται ρουτινα...θελει πολυ προσοχη να μη ρουτινιασεις στο κρεββατι....
μονο αν παραμενεις ερωτευμενος δε ρουτινιαζεις...

αυτα στα λεει καποια που βαριεται πολυ γρηγορα στο κρεββατι τα ιδια και τα ιδια.....
μονο 1 σχεση ειχα 9 μηνες το σεξ φοβερο-οσο κρατησε και η σχεση δηλαδη- η μονοδικη φορα που δε βαριομουν ποτε γιατι ημουν πολυ ερωτευμενη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
κοιτα
αν δε καθεσαι στον αντρα σου, σιγουρα θα παει αλλου..αργα ή γρηγορα...

στα πλαισια της λογικης ολα ετσι...να του κατσεις...οχι 15 ωρες την ημερα να κοιτας το ταβανι..ειπαμε
τωρα

Η λογική μεταξύ άντρα και γυναίκα μπορεί να διαφέρει- π.χ. μπορεί για τον ένα 1 φορά την ημέρα μπορεί να είναι αρκετή ενώ, ενώ για τον άλλο 3 να ναι δεδομένες.

η συχνοτητα δυστυχως χαλαει το σεξ γιατι γινεται ρουτινα...θελει πολυ προσοχη να μη ρουτινιασεις στο κρεββατι....
μονο αν παραμενεις ερωτευμενος δε ρουτινιαζεις...

Άρα είναι μονόδρομος?Όπως και να χει αργά ή γρήγορα θα καταλήξεις να κάνεις κακό σεξ και να αναζητάς αλλού ευχαρίστηση?Ο έρωτας δυστυχώς δεν κρατάει για πολύ.

αυτα στα λεει καποια που βαριεται πολυ γρηγορα στο κρεββατι τα ιδια και τα ιδια.....
μονο 1 σχεση ειχα 9 μηνες το σεξ φοβερο-οσο κρατησε και η σχεση δηλαδη- η μονοδικη φορα που δε βαριομουν ποτε γιατι ημουν πολυ ερωτευμενη....

Μήπως το σέξ κάνει τον έρωτα και όχι ο έρωτας το σέξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ξερετε, το σεξ απο την μερια του αντρα ειναι μονο θεμα ικανοτητας/δεικτη εφυιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Σύμφωνα με μιά έρευνα όσα άτομα προσπαθούν να λύσουν τα σεξουαλικά τους προβλήματα μέσα από τα φόρα έχουν τεράστια ψυχολογικά προβλήματα.Ως εκ τούτου δεν μπορούν να κάνουν υποδείξεις και να δίνουν συμβουλές.Το σεξουαλικό ζήτημα είναι αυτό που φαίνεται.Η πρόφαση δηλαδή.Τα βαθύτερα προβλήματα ειναι ριζωμένα βαθιά μέσα και είναι αόρατα.Δεν τα λέω εγώ αλλά η έρευνα.Αν το θέλετε θα σας δώσω περαιτέρω στοιχεία.Όμως δυστυχώς γιά εσάς και ευτυχώς γιά μένα είναι το πρώτο μου και τελευταίο μήνυμα στο στέκι σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σύμφωνα με μιά έρευνα όσα άτομα προσπαθούν να λύσουν τα σεξουαλικά τους προβλήματα μέσα από τα φόρα έχουν τεράστια ψυχολογικά προβλήματα.Ως εκ τούτου δεν μπορούν να κάνουν υποδείξεις και να δίνουν συμβουλές.Το σεξουαλικό ζήτημα είναι αυτό που φαίνεται.Η πρόφαση δηλαδή.Τα βαθύτερα προβλήματα ειναι ριζωμένα βαθιά μέσα και είναι αόρατα.Δεν τα λέω εγώ αλλά η έρευνα.Αν το θέλετε θα σας δώσω περαιτέρω στοιχεία.Όμως δυστυχώς γιά εσάς και ευτυχώς γιά μένα είναι το πρώτο μου και τελευταίο μήνυμα στο στέκι σας.

Μπαστα (οχι η Σασα) γιατι πηρες φορα...

Ποια η διαφορα αναμεσα στο να μοιραζεσαι ενα προβλημα σου με μια παρεα λαιβ και με μια ιντερνετικη παρεα?
Εκτος βεβαια εκεινη της πιθανης ανωνυμιας, η οποια μαλιστα λειτουργει προς οφελος σου, ωστε να μη ντρεπεσαι και να μην εχεις ενδοιασμους στο να εκθεσεις το οποιο προβλημα ως εχει και οχι πασπαλισμενο με αχνη ζαχαρη, οπως πολλες φορες γινεται σε λαιβ συζητησεις...


Και ναι, εαν θα σου ηταν ευκολο...ενα λινκ με τα της ερευνας στοιχεια και συμπερασματα, θα μας φαινοταν ιδιαιτερα χρησιμο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν το θέλετε θα σας δώσω περαιτέρω στοιχεία.Όμως δυστυχώς γιά εσάς και ευτυχώς γιά μένα είναι το πρώτο μου και τελευταίο μήνυμα στο στέκι σας.

Καλως ορισες καταρχας και κριμα που θα φυγεις.
Και λεω κριμα διοτι μοιαζεις να χεις αποψεις, αλλα αν τις τεκμηριωσεις αυτες τις παραπανω με καποια πηγη, οχι μονο το καπελο θα σου βγαλω αλλα να, θα χορεψω κι εγω οπως το αβαταρ σου διοτι θα μαθω και κατι που δεν ηξερα (χαρα μου κατι τετοιο).

Λογικα δε θα φυγεις, αφου προτιθεσαι ταυτοχρονα να μας δωσεις παραπανω στοιχεια που μοιαζουν κι ενδιαφεροντα. Αναμενουμε λοιπον, θαναι κριμα να περασει οχι μονο ειρωνικο και κακεντρεχες (στο στεκι σας) το ποστ σου αλλα και τελικα ανουσιο/αδιαφορο, αφου δεν εχει καποια υπογραφη.
Αν ειχε της ερευνας, καλως.
Αλλα ουτε της ερευνας εχει, ουτε και τη δικη σου ομως.

Φιλικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Σύμφωνα με μιά έρευνα όσα άτομα προσπαθούν να λύσουν τα σεξουαλικά τους προβλήματα μέσα από τα φόρα έχουν τεράστια ψυχολογικά προβλήματα.Ως εκ τούτου δεν μπορούν να κάνουν υποδείξεις και να δίνουν συμβουλές.Το σεξουαλικό ζήτημα είναι αυτό που φαίνεται.Η πρόφαση δηλαδή.Τα βαθύτερα προβλήματα ειναι ριζωμένα βαθιά μέσα και είναι αόρατα.Δεν τα λέω εγώ αλλά η έρευνα.Αν το θέλετε θα σας δώσω περαιτέρω στοιχεία.Όμως δυστυχώς γιά εσάς και ευτυχώς γιά μένα είναι το πρώτο μου και τελευταίο μήνυμα στο στέκι σας.

Σύμφωνα με μια έρευνα όσα άτομα προσπαθούνε να ξεχάσουνε τα σεξουαλικά τους τονίζοντας τα άλυτα σεξουαλικά των άλλων , έχουνε τεράστια ψυχολογικά προβλήματα .Ως εκ τούτου μπορούνε να κάνουνε υποδείξεις και να δίνουνε συμβουλές , απλά μιλάνε στον τοίχο . Το σεξουαλικό ζήτημα είναι αυτό που φαίνεται : πολλά παιδάκια μπορεί να έχουνε απορίες/σκέψεις που για κάποιο λογο δεν μπορούνε να εκφράσουνε αλλού και αν τους απαντήσει κανείς εδώ , δεν είναι και έγκλημα . Τα βαθύτερα προβλήματα είναι ότι όσοι κάνουνε ότι τα ξέρουνε όλα , εκνευρίζουνε εσάς που τα ξέρετε . Δεν το λέει η έρυνα αλλά εγώ . Αν σας δώσω παραπάνω στοιχεία ........ όμως δυστυχώς δεν είναι το πρώτο μου μήνυμα και ούτε το τελευταίο - εδώ είναι το στέκι μου και δεν θέλω να τσαντίζομαι .


π.σ. <<εφαρμογή latex tags γύρω από το κείμενο>>
αυτό τι είναι πάλι ; όταν μιλάμε σε σεξουλιάρικα τόπικ , παίρνουμε προστασία να μην κολλήσουμε τίποτα ;

π.σ.2 οντόπικ
όταν το σεξ είναι κακό ,τι κάνεις ; αλλάζεις ή στάση ή παρτενέρ - εξαρτάται ποιο από τα 2 έχεις βαρεθεί τελικά

π.σ.3
κοιτα
αν δε καθεσαι στον αντρα σου, σιγουρα θα παει αλλου..αργα ή γρηγορα...

στα πλαισια της λογικης ολα ετσι...να του κατσεις...οχι 15 ωρες την ημερα να κοιτας το ταβανι..ειπαμε
τωρα
η συχνοτητα δυστυχως χαλαει το σεξ γιατι γινεται ρουτινα...θελει πολυ προσοχη να μη ρουτινιασεις στο κρεββατι....
μονο αν παραμενεις ερωτευμενος δε ρουτινιαζεις...

αυτα στα λεει καποια που βαριεται πολυ γρηγορα στο κρεββατι τα ιδια και τα ιδια.....
μονο 1 σχεση ειχα 9 μηνες το σεξ φοβερο-οσο κρατησε και η σχεση δηλαδη- η μονοδικη φορα που δε βαριομουν ποτε γιατι ημουν πολυ ερωτευμενη....

για να παραμείνεις ερωτευμένος δεν πρέπει όμως να μην ρουτινιάζεις (και στο σεξ); δεν ξέρω - περιμένω απαντήσεις , σε αυτόν τον φαύλο κύκλο ποιο έχει μια ελάχιστη προτεραιότητα ;



οφτόπικ :
κακό σεξ , τι κάνεις τελικά ;
ανοίγεις την τηλεόραση

υπογράφων : self - depressing askitis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Τι να κανεις..... Ελπίζεις για βελτίωση......Προσπαθείς....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Προσπαθεις για το καλυτερο
η προσπαθεια μετραει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Το σεξ ειναι σημαντικο.... για αυτο και ενδιαφερει ολο το κοσμο οποιασδηποτε εθνικοτητας ......το ποσο σημαντικο ειναι για τον καθενα ειναι υποκειμενικο....
Καποιοι προτιμουν μια καλη ανθρωπινη επικοινωνια μεσα σε μια σχεση παρα ενα καλο κρεβατι.... και αυτο ειναι σεβαστο....
Εμενα μου αρεσει το σεξ ....
Δεν μου αρεσει ο καφες.... και αυτο ειναι σεβαστο...
Ειμαστε νεοι και σιγουρα θελουμε να περασουμε καλα.... η ικανοποιηση μας ειναι σημαντικη.... σε αυτο το θεμα πρεπει να ειμαστε ειλικρινεις με τον εαυτο μας......
Εαν μαγειρεψει ο φιλος σου μακαρονια και τα καψει μπορει να μην θελεις να του το πεις γιατι θα στεναχωρεθει και ειναι κριμα.... αλλα ειλικρινα δεν τρωγονται τα καμμενα μακαρονια..... ειλικρινα θελεις να περασεις τη ζωη σου με τρωγοντας καμμενα μακαρονια?
μεταφραση
Εαν ο φιλος σου δεν ειναι καλος στο κρεβατι μπορει να μην θελεις να του το πεις και ειναι ανθρωπινο... λυπησου ομως τον εαυτο σου.....και μην κοροιδευεις το σωμα σου και τις αισθησεις σου...θα το κανεις υπομονη ενα μηνα .... θα περιμενεις δυο μηνες.... εαν δεν βελτιωθει... βαλε καποιον αλλο αντρα να σου μαγειρεψει...... χαχαχαχαχαχαχα..... ειναι πολυ ωραια τα μακαρονια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πρεπει και η γυναικα να κανει καλα μακαρονια..!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Στην εποχη που ζουμε εκτος απο μακαρονια υπαρχουν και μπριζολες και αλλα πολλα φαγητα.... Καλο ειναι να δοκιμαζουμε και να μαθαινουμε....Καποιες φορες θα ειμαστε νηστικοι ... αλλες φορες θα ειμαστε χορτατοι.....ολα με μετρο φυσικα.....
Παντως οπως ελεγε και μια παλια μου συμφοιτητρια.... "ο αντρας δεν ειναι φακες... να τον φας με το ζορι"
Οποτε αν θελετε καντε υπομονη.... αν αλλαξει κατι εχει καλως.... εαν οχι θα εχετε χασει απλα τον πολυτιμο χρονο σας.....χρονο που μπορειτε να περνατε με καποιον που μαγειρευει υπεροχα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Το κακό σεξ είναι αλήθεια οτι προκαλεί προβληματα σε μια σχέση, το καλό σεξ όμως δεν διορθώνει τα ηδη υπαρχοντα προβλήματα...
Να εξηγησω την φράση μου, για μένα όλα μετράνε σε μία σχεση, κατ'αρχάς καλη επικοινωνία με το ετερον ημισυ, σεβασμος πάνω απο όλα, και μετα το σεξ!! Αν η σχέση δεν έχει γερες βάσεις, δεν πλαισιώνεται απο αξίες και εκτίμηση και τέλειο να είναι το σεξ κάποια στιγμή θα λήξει...
Αν όμως υπάρχουν όλα αυτά που ανέφερα παραπάνω και το σεξ δεν είναι και τόσο καλό υπάρχει η δυνατότητα βελτίωσης.
Με την συζήτηση όλα λύνονται...;)
Εγω τουλάχιστον ετσι λειτουργώ στην καθημερινότητα μου, λεω πάντα αυτο που αισθάνομαι, και αν με ενοχλεί κάτι θα το συζητήσω για να το διορθώσω. Ετσι, θέλω να συμπεριφέρονται και οι άλλοι απεναντι μου, ντόμπρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top