Συγγενείς: Εσείς τι σχέσεις έχετε;

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πονεμένη ιστορία για μερικούς, για άλλους γεμάτη αναμνήσεις, εσείς τι συγγενείς έχετε; ή όλο το σόι σε τι κατάσταση είναι; Πώς έρχεστε πιό κοντά; και πώς τους ξεφορτώνεστε;

Πότε ζητάνε δανεικά, πότε σας μπλέκουν σε ιστορείες και λόγια, πότε σας συμπαραστεκονται, πότε δεν ξέρετεπώς να τους πείτε αυτό που θέλετε...

Πειτε μας για το δικό σας σόι ιστορίες, με χαρές και λύπες μα πάνω απο όλα τι αισθάνεστε για αυτούς. Α!!!! και κάνα μιστικό να τους απομακρύνουμε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κοιτα μανιαρι σε καθε σοι εχει και καλους συγγενεις και κακους.:)
εγω προσπαθω να κραταω επαφες μονο με αυτους που τιμανε τη συγγενεια με τους αλλους βρισκομαστε τυπικα σε γαμους κλπ δεν επιδιωκω παραπανω επαφες δλδ αν κι αυτοι δεν ειναι σωστοι σε κπ πραγματα.;)
για να τους κρατησεις μακρια απλα να τους κοβεις τον αερα κανει θαυματα αυτος ο τροπος;)
μακρια και αγαπημενα δεν λενε; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Με τους συγγενείς από τη μεριά της μαμάς μου είμαστε πολύ αγαπημένοι, σχεδόν με όλους (και έχουμε και μεγάλο σόι). Από τη μεριά του μπαμπά μου πάλι δεν είμαστε τόσο, αν και ειδικά με μερικές ξαδέρφες είμαι πολύ δεμένη. Τους συγγενείς δεν τους διαλέγεις αλλά σου επιβάλλονται. Γι' αυτό καλό είναι από την αρχή να βάζεις κάποια όρια για το τι ανέχεσαι και τι όχι για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις στη συνέχεια. Ίσως ουτοπικό αυτό που λέω αλλά αν λειτουργούσαμε έτσι όλοι θα είχαν αποφευχθεί πολλοί τσακωμοί και πολλές παρεξηγήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η δική μου οικογένεια και ισικά απο του πατέρα μου το σόι είναι χάλια, φωνάζουν, βρήζονται ζηλέυουν παρεξηγούνται, δεν υπάρχει καιρός χωρίς καβγάς και ιστορία:mad:

Προσωπικά δεν έχω σχέσεις με κανέναν τους, η μάνα μου προσπαθεί να τους αποφύγει, σε κάποια φάση είπα και γώ να δεχτώ έναν και μοναδικό ξάδερφο και αφού ήρθε στο σπίτι για επίσκεψη την επόμενη μου ήρθε του γιου βαλεντίνου μεσημέρι που ξεκουράζομαι για να πείει καφε:worry: να του λέω ότι θα μου χαλάσει την έκπληξη εκείνος τίποτα, λές και το έκανε επίτιδες, το Σαββάτο φήγαμε σ/κ σε χωριό και με πήρε τηλέφωνο για δανεικά, όταν του είπα ότι είμαι στο χωριό μου είπε να γυρίσω πίσω επειδή δεν έχει βενζίνη να έρθει εκείνος:mad:

Ηθελε με το ζόρυ να γυρίσω ενώ πήγα να ξεκουραστώ, έκλεισα και εγώ κινητά και εξαφανήστικε, απο τότε μου χτυπάει κουδούνια στο σπίτι, πρωί μεσημερι βράδυ, στίνει καρτέρια και χτυπάει συνεχόμενα την πόρτα:hmm:

Αυτος είναι σοι μου, πώς λοιπόν ένα τέτοιο χάλι να το δεχτείς; απλά κρύβεσε για να μην έχεις λόγια και μουρμούρα με ένα σόι που χερετάς άν τους δείς στον δρόμο:worry:

Της μάνας μου είναι στην¨Λέρο και είναι άλλη φάση, εκείνοι έχουν το μυαλό τους στον κόσμο, ακόμα χειρότερο, με πρήζουν όλοι μαζί για παιδί και άν με δούν με φούστα με κυνηγάνε,(μόνο εμένα, είμαι το μάυρο πρόβατο της οικογενείας:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χμμ...κατσε να σκεφτω....
Οσους εχω κοντα μου τους αγαπω πολυ και με αγαπουν το ιδιο...
Με τους υπολοιπους απο μακρια και αγαπημενοι, τυπικες σχεσεις ...
Οποτε δεν μπαινω καν στη διαδικασια να θελω να ξεφορτωθω καποιον, να πρεπει να χαμογελασω ενω δε θελω κ.ο.κ..
Και για την υπολοιπη οικογενεια μου βεβαια τα ιδια ισχυουν, οποτε..ολα καλα..!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esperanza

Νεοφερμένος

Η esperanza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τους φίλους έχουμε τη δυνατότητα να τους διαλέγουμε, τους συγγενείς όμως όχι. Με τους πολύ κοντινούς μου ανθρώπους ,γονείς και αδέρφια τα πάμε πάρα πολύ καλά και είμαστε πολύ δεμένοι. Με τους υπόλοιπους ούτε κρύο ούτε ζέστη. Επιθυμώ για όλους το καλύτερο, αλλά δεν θέλω και να μπερδεύοντε μέσα στα πόδια μου, γιατί σε μερικούς ταιριάζει απόλυτα η παροιμία ΄΄ δώσε θάρρος στο χωριάτη να σ΄ανέβει στο κρεβάτι΄΄ , οπότε τους κράτώ σε μια απόσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με τους περισσότερους τυπικές σχέσεις.
Σπάζομαι όταν τηλεφωνούν σε γεννέθλια και γιορτές, αποφάσισε ρε φίλε. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
αα εγω απ'το σοϊ της μανας μου που ειναι 6,7 αδερφες και ειμαστε αρκετα ξαδερφακια(ημασταν δλδ) και εχουμε πολυ καλες σχεσεις. Πολυ πιο δεμενοι απ'τον μεσο ορο που οι σχεση των περισσοτερων με τους συγγενεις τους ειναι παγωμενες ή απλα μενουν στα τυπικα. Κατι που μας ξαφνιαζε οταν μεγαλωναμε σιγα-σιγα και ακουγαμε αναλογες καταστασεις που ηταν αγνωστες για εμας. Ακομη και σημερα λειτουργουμε σαν παρεα. Πως θα εξελιχθουν οι σχεσεις μας με τον καιρο δεν το γνωριζω, αυτο που ξερω εγω ειναι οτι σαν παιδακια φαγαμε το ενα το αλλο μες στη μαπα για πολλα καλοκαιρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αγαπημένο ελληνικό θέμα ο συγγενής!!! Πέρα από 1-2 αγαπημένα πρόσωπα, δεν έχω και ούτε θέλω επαφές με άλλους συγγενείς. Παλιότερα ήθελα, αλλά κάηκε και εμένα η γούνα μου και ξέκοψα. Απλά φροντίζεις να ξεκόβεις, ειδικά αν οι συγγενείς είναι επαρχία μια χαρά τούς ξεφορτώνεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πολύ καλές με κάποιους (και από της μαμάς μου και από του μπαμπά μου) και καθόλου με άλλους. Είναι πάρα πολύ ωραίο να επιλέγεις τους ανθρώπους που θέλεις να έχεις στη ζωή σου χωρίς να στο επιβάλλουν επείδή είναι "οικογένειά" σου. Για μένα "οικογένεια" είναι οι άνθρωποι που αγαπάω και με αγαπάνε, χωρίς να έχει σχέση αν έχουμε "το ίδιο αίμα" μη χ...σω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ούτε καν τυπικές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Με τους κοντινούς συγγενείς πολύ καλές ειδικά με όσους ζω στην ίδια πόλη....Θείοι,θείες,ξαδέρφια,ανίψια..... Όλοι μια ευτυχισμένη οικογένεια τις περισσότερες φορές τουλάχιστον...;) Εντάξει με τους μακρινούς το πάμε μακριά πολλοί ούτε καν με ξέρουν....... :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Τυπικες,τυπικοτατες.
Ειδικα με αυτους που τους βλεπω καθε Πασχα και Χριστουγεννα(πως το απεχθανομαι ολο αυτο;-.-).Ημερες αγαπης σου λεει μετα...
Και γιατι να τις περναω με αυτους που αγαπω; και ας μην ειναι συγγενεις μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Τυπικες,τυπικοτατες.
Ειδικα με αυτους που τους βλεπω καθε Πασχα και Χριστουγεννα(πως το απεχθανομαι ολο αυτο;-.-).Ημερες αγαπης σου λεει μετα...
Και γιατι να τις περναω με αυτους που αγαπω; και ας μην ειναι συγγενεις μου!

μια απ' τα ιδια δυστυχως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
για μενα οικογενεια μου εκτος απο τους γονεις μου ειναι ο ξαδερφος του πατερα μου που μενουμε διπλα και μια φιλη της μαμας μου, γειτονισα, που εχω μεγαλωσει μαζι τους και τους αγαπαω πολυ! δυστυχως αν και δε μου εχουν κανει τιποτα, τα αδερφια της μαμας μου δεν μπορω να τα νιωσω πολυ κοντα μου, καλα τον αδερφο του πατερα μου δε το συζηταω καν, χαμενο κορμι. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η ξαδέρφη μου είναι από τις κολλητές μου. Ξέρει και της λέω τα πάντα για μένα, το ίδιο και αυτή.
Με μερικούς άλλους μιλάμε συχνά, αλλά δεν είμαστε τόσο δεμένοι.
Με άλλους δεν έχω καν επαφή και απλά λέμε κανένα γεια όταν συνανιόμαστε (σπάνια).
Άλλους πάλι έχει τύχει να μην τους ξέρω καν, και να μου λένε "είμαστε συγγενείς ρε, ίδια η μάνα σου είσαι".
Αλλά γενικά δε μπορώ να τους έχω στα πόδια μου. Ντάξει έρχεσαι για επίσκεψη, μην κάθεσαι 8 ώρες, σήκω και φύγε στις 2.:P
Υπάρχουν και πολλοί που μου σπάνε τα νεύρα και που αν δεν ήταν συγγενείς μου θα είχαν φάει κράξιμο, αλλά γουατέβερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Η γυναίκα μου είναι από τις κολλητές μου. Ξέρει και της λέω τα πάντα για μένα, το ίδιο και αυτή για τον εραστή της .
Με μερικούς άλλους μιλάμε συχνά, αλλά είμαστε τόσο δεμένοι λόγω της διαθήκης της θείας χαρίκλειας (μεζονέτα εξ αδιαιρέτου).
Με άλλους δεν έχω καν επαφή και απλά λέμε κανένα γεια όταν τσακωνόμαστε (συχνά).
Άλλους πάλι έχει τύχει να μην τους ξέρω καν, και να μου λένε "είμαστε συγγενείς ρε, δώσμου δανεικά".
Αλλά γενικά δε μπορώ να τους έχω στα πόδια μου. Ντάξει έρχεσαι για επίσκεψη, μην κάθεσαι 2 ώρες, σήκω και φύγε στις 8 , μόνος στο σπίτι φοβάμαι :P
Υπάρχουν και πολλοί που μου σπάνε τα νεύρα και που αν δεν ήταν θεούσοι θα τους διαολόστελνα, αλλά γουατέβερ
αντι-καταπληκτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ο λόγος που απεχθάνομαι τις γιορτές ειναι αυτός, ότι πρέπει να είσαι με τους συγγενείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
δε μ'ενδιαφερει αν τους συγγενεις τους επιλεγεις η' σου επιβαλλονται...

με τις τυπικες σχεσεις δεν εχω καλη σχεση... τον ανθρωπο κοιταζω.. αν δε με συνδεει κανενα ουσιαστικο συναισθημα με καποιον συγγενη, δηλαδη τι να γινει? επειδη ειναι συγγενης γινεται αυτοματα ουσιαστικη η σχεση?
Μου συμβαινει με πρωτα ξαδερφια να μην εχω καμια επαφη και με εναν 3ο ξαδερφο μου να ειμαστε πραγματικα πολυ κοντα και να τον νιωθω σαν αδερφο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Όσον αφορά τους συγγενείς μου πρώτου βαθμού, είναι να αναθεματίζεις και να καταριέσαι την τύχη σου που δεν μπορούμε να τους επιλέξουμε. Για τους υπόλοιπους και πιο μακρινούς είναι απλά σαν να μην υπάρχουμε. Ποιος ξέρει, ίσως και η μητέρα μου να μην κράτησε καλές σχέσεις και επαφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top