Το δικό σου ταλέντο είναι...

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Λένε πως όλοι μα όλοι οι άνθρωποι έχουν και από ένα ταλέντο..Πως όλοι μπορούν να κάνουν κάτι τόσο καλά ώστε να μπορούν να ξεχωρίσουν σε αυτόν τον τομέα...
Εσείς τι πιστεύετε.? Έχετε κάποιο ταλέντο.? Κάτι στο οποίο να ξεχωρίζετε.? (δεν είναι ανάγκη να το αναγνωρίζουν όλοι σαν ταλέντο..) Και πως το ανακαλύψατε.?
Μπορεί να είναι οτιδήποτε..Από τέχνες όπως μουσική,χορός,ζωγραφική,μαγειρική, ή κάποιο άθλημα, είτε συνηθισμένο είτε extreme sports, μπορεί να είναι και επιστήμη όπως υπολογιστές ή φυσική, ή ακόμα και κάτι άσχετο,π.χ. να κάνετε τέλειους κύκλους χωρίς διαβήτη..!!:D Ότι μπορεί να φανταστεί κανείς..!!(Συγγνώμη που έχω παραλείψει πολλά,πολλά,πολλά άλλα)Πάρτε και μία γεύση


Περιμένω απόψεις..!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Κάτι που το θεωρώ "ταλέντο" σε μένα είναι ότι μπορώ μέσω σειράς συνειρμών να συνδέσω κάτι με οτιδήποτε άλλο. Αυτό βέβαια σημαίνει ότι έχω το ελάττωμα να μην μπορώ να συγκεντρωθώ σε ένα πράγμα για πολλή ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πιστεύω πως έχω ταλέντο στη μαγειρική, και στην εκμάθηση ξένων γλωσσών.
Μπορώ να μάθω μια ξένη γλώσσα πολύ γρήγορα, με ελάχιστα μαθήματα.

Από την άλλη δεν έχω καθόλου προσανατολισμό.
Δεν ξέρω πως να πάω από το ένα μέρος στο άλλο χωρίς να χαθώ.. :redface:

(Οπότε αν τα συνδυάσω όλα αυτά βγαίνει αυτό.. Προχωράω πηγαίνοντας κάπου, φυσικά χάνομαι, όμως εκεί που ψάχνω, συναντάω έναν Πακιστανό, ο οποίος μου μαθαίνει τη γλώσσα, κι εγώ με τη σειρά μου για να τον ευχαριστήσω του φτιάχνω ένα παστίτσιο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Θεωρώ οτι εχω ταλεντο στον αθλητισμό γενικά!επίσης νομίζω οτι μπορώ να μεταφέρω ευκολα τα αισθήματα μου σε καποιον μεσα απο τα κείμενα π γραφω.Βέβαια και στις 2 περιπτώσεις ειμαι καλύτερος απο τα υπόλοιπα π μπορώ να κάνω,οχι τπτ το ιδιαίτερο γενικά.

Δεν ημουν ποτε καλός στη ζωγραφική,τυρρανία μιας ζωης στ χημεία και δυσκολα μπορώ ΠΛΕΟΝ να εμπιστεύμαι :(

υ.γ πφφφφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το ταλέντο μου είναι ότι δεν έχω ταλέντο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορώ να μιμηθώ αγριεμένη γάτα (γαμάει το βράδυ σε ελεύθερο camping)

Περνάω το πόδι μου πάνω απ'το κεφάλι

Αντέχω σε μεγάλες θερμοκρασίες 45+

Μπορώ να πιω ένα μεγάλο μπουκάλι νερό με τη μία

Γυρνάω τα βλέφαρα ανάποδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μπορώ να τραβήξω 2 τελείως παράλληλες ευθείες χωρίς χάρακα και να κάνω σχεδόν τέλειο κύκλο χωρίς διαβήτη.
Βέβαια λένε ότι όποιος τα κάνει αυτά έχει τάσεις ψυχοπαθούς, ας ελπίσουμε ότι σε μένα θα παραμείνουν σε λανθάνουσα κατάσταση αν ισχύει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μπορώ να μπω πολύύύ εύκολα, χωρίς μεγάλη προσπάθεια, στην θέση (όποια κι αν είναι αυτή) του άλλου και να καταλάβω πως νιώθει.
Γι' αυτό εξάλλου όλες οι φίλες μου έρχονται και ζητάνε από 'μένα συμβουλές. :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Αντέχω σε μεγάλες θερμοκρασίες 45+
θερμόφιλος οργανισμός 8)

Γυρνάω τα βλέφαρα ανάποδα
Ο Χριστός και Παναγία ! :crazy:

υγ. Ταλέντο;; δε ξέρω,ίσως οτι ζωγραφίζω και οτι έχω μεταδοτική ικανότητα πχ όταν εξηγώ κάποιο μάθημα σε οποιονδήποτε(αδέλφια,συμμαθητές)

τώρα θυμήθηκα το τραγούδι της Κοκκίνου ..το ''έχεις μεγάλο ταλέντο στα χείλη '' :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πιστευω πως οντως καθε ανθρωπος εχει ταλεντο σε κατι, το δυσκολο ομως ειναι να ανακαληψει το τι!
Και δεν αναφερομαι σε μικροπραγματα οπως πχ το να γυρνας τα βλεφαρα αναποδα που ανεφερε ο Ξεχασμενος, ειναι και αυτο ταλεντο βεβαια, αλλα εγω αναφερομαι περισσοτερο στις δεξιοτιτες που εχουν καποιον σημαντικο αντικτυπο στην ζωη μας, τα βλεφαρα δεν νομιζω πως μπορουν να προσφερουν και πολλα, αν και ειναι κατι ενδιαφερων.
Μικροταλεντα ολοι εχουμε, εχουμε ομως και ταλεντα με μεγαλητερη βαρυτιτα, τα οποια αλλοι τα ανακαλυπτουν απο νωρις και τα εκμεταλευονται, αλλοι αν και τα εχουν εντοπισει δεν τους δινουν την απαρετιτη προσοχη ενω αλλοι δεν προλαβενουν να τα βρουν κατα την διαρκεια της ζωης τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Ισχυει ολοι εχουν καποιο ταλεντο , πολλοι ομως δεν το ανακαλυπτουν ποτε .
@γκιλντα
γαμησετα αυτο με τον προσανατολισμο το χω και εγω
χανομαι πανευκολα:P
και παντα παω απο τις πιο μεγαλες διαδρομες αντι απο τις πιο συντομες...τραγικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
-Μπορώ να θυμάμαι πολλά πρόσωπα,ονόματα και αριθμούς (τηλέφωνα,ποσότητες κλπ) για πολύ καιρό.

-Μπορώ να διαβάζω ένα κείμενο ανάποδα,αντίστροφα,αντιθετοαντίστροφα,με καθρεπτισμό και ό,τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.

-Γράφω και με τα δυο χέρια. (Εξηγώ σ'άλλο thread πως προέκυψε αυτό . :P )

-Μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους με μια ματιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα βλεφαρα δεν νομιζω πως μπορουν να προσφερουν και πολλα,

τι λες αν θα έχω πάντα ένα πιατο φαί τόσα freak shows υπάρχουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Μπορώ να τραβήξω 2 τελείως παράλληλες ευθείες χωρίς χάρακα και να κάνω σχεδόν τέλειο κύκλο χωρίς διαβήτη.
Αυτό το έβαλα στο αρχικό post γιατί το ένανε ο καθηγητής μου της φυσικής στο φροντιστήριο, και μάλιστα κοίταζε εμάς και όχι τον πίνακα όταν το έκανε..!! Θεός.!:smartass:
Πιστευω πως οντως καθε ανθρωπος εχει ταλεντο σε κατι, το δυσκολο ομως ειναι να ανακαληψει το τι!
Αχ φίλε μου αυτό είναι το κυριότερο..! Και θέλω να μου λέτε όταν αναφέρεστε σε δεξιότητες πως τις ανακαλύψατε..!!
-Γράφω και με τα δυο χέρια
Χρήσιμο!!(αν χτυπήσεις το ένα έχεις καβάτζα το άλλο..!!):hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
-Μπορώ να θυμάμαι πολλά πρόσωπα,ονόματα και αριθμούς (τηλέφωνα,ποσότητες κλπ) για πολύ καιρό.

-Μπορώ να διαβάζω ένα κείμενο ανάποδα,αντίστροφα,αντιθετοαντίστροφα,με καθρεπτισμό και ό,τι άλλο μπορεί κανείς να φανταστεί.

-Γράφω και με τα δυο χέρια. (Εξηγώ σ'άλλο thread πως προέκυψε αυτό . :P )

-Μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους με μια ματιά.
Πολύ θα ήθελα να έχω αυτές τις ικανότητες!!!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Πολύ θα ήθελα να έχω αυτές τις ικανότητες!!!!!!!!!!!:D

H πρώτη δε βγαίνει πάντα σε καλό να ξέρεις. :P
Όπως και να'χει,μπορώ να πω πως είναι χρήσιμα ταλέντα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
-Μπορώ να ψυχολογήσω τους άλλους με μια ματιά.

Ξέχασες ένα ακόμη ταλέντο συναφές με το παραπάνω. Βρίσκεις εύκολα ποιος κρύβεται πίσω από το nickname. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Ξέχασες ένα ακόμη ταλέντο συναφές με το παραπάνω. Βρίσκεις εύκολα ποιος κρύβεται πίσω από το nickname. :shifty:

Xμ,πότε έγινε κάτι τέτοιο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Xμ,πότε έγινε κάτι τέτοιο; :P
*τσεκάρει αν όντως απευθύνεται στο σωστό άτομο*
. . .
Ναι, εσύ το είχες πει πως είναι όλοι όπως τους φαντάζεσαι. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
*τσεκάρει αν όντως απευθύνεται στο σωστό άτομο*
. . .
Ναι, εσύ το είχες πει πως είναι όλοι όπως τους φαντάζεσαι. :redface:

Ααα,επειδή πίστεψα πως μιλούσες για συγκεκριμένο παράδειγμα.
Ναι,δίκιο έχεις. Μπορώ να πέσω με μεγάλη ακρίβεια μέσα στην εμφάνιση του ατόμου που μιλάω. Εντάξει,αυτό θα το έλεγα διαίσθηση. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top