Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,559 μέλη και 2,432,307 μηνύματα σε 76,224 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 357 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:49, 02-11-07:

Τα πιο ακριβά πληκτρολόγια δεν είναι και τόσο εύκολο να τα ξεβιδώσεις αλλά και ξαναβιδώσεις
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 21:53, 02-11-07:

Thanxxxx guys
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 15:23, 03-11-07:

Λοιπόν, είχα dual boot, με δυο σκληρούς στο σύστημα μου, στον ένα είχα ubuntu (10 giga σκληρός, ολόκληρος για τα ubuntu) και στον άλλον xp.
Όλα πήγαιναν καλά, αλλά σε κάποια φάση σκέφτηκα να βγάλω το ubuntu, μιας και δε τα πολυκαταφέρνω με αυτά, έτσι λοιπόν μπαίνω από Bios, και κάνω format στο μικρό σκληρό με το cd των xp, αλλά μετά -το λάθος που πάντα γίνεται προκειμένου να σκατώσω τα πάντα - το cd των xp εγκαθιστά τα xp και στο μικρό, άρα, έχω ένα υπολογιστή με νέο dual boot στο οποίο έχω δύο φορές xp. Πάμε παρακάτω, σαν αδαής που είμαι, μπαίνω με τα normal xp μου και βλέπω το μικρό σκληρό και του κάνω διαμόρφωση, και έτσι νόμιζα πως είχα λύσει το πρόβλημα μου, αλλά όχι, στην επανεκκίνηση το dual boot έχει μείνει, αλλά το ένα boot οδηγεί σε σφάλμα, ενώ το άλλο, στα εντάξει xp μου!
Βλέπω το γίνεται και σκέφτομαι να ξαναβάλω τα ubuntu για να σώσω το λάθος dual Boot, με τα πολλά βάζω και ubuntu, και αυτό που κατάφερα είναι το εξής: έχω dual boot, η πρώτη επιλογή είναι να διαλέξω αν θα μπω με Ubuntu ή με windows, αν επιλέξω windows, πρέπει να κληθώ να επιλέξω από άλλα δυο windows, εκ των οποίων το ένα καταλήγει σε άτοπο. Αυτό που θέλω είναι να σβήσω τη συντόμευση για τα μη υπάρχοντα windows.
Για πείτε!

υγ: ναι το ξέρω, τα σκάτωσα!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 15:52, 03-11-07:

Κάνε format στον μικρό σκληρό, αφού θέλεις μόνο τα XP στον μεγάλο και τίποτα άλλο και διάβασε εδώ για να επεξεργαστείς το boot.ini
Όπως περιγράφει, πάρε ένα αντίγραφο ασφαλείας του αρχείου πρώτα. Επίσης αν θες γράψε μας τι γράφει το αρχείο να σου πούμε τι πρέπει να γράφει.
Παράθεση

Dracula82

Δραστήριο Μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

O Dracula82 έγραψε: στις 22:25, 09-11-07:

Θέλω να εκτυπώσω μια φώτο στο ΚΕΝΤΡΟ του χαρτιού. Πώς το κάνω αυτό με το "Πρόγραμμα προβολής εικόνων και φάξ των windows" ή το "Microsoft picture Manager". Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ.
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 18:02, 16-11-07:

Πώς μπορώ να δω την κάρτα γραφικών. Θέλω να κατεβάσω drivers..:nono:
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 18:13, 16-11-07:

Απο Διαχειριση Συσκευων εχω την εντυπωση.
Παράθεση

Ηλίας

Διάσημο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O Ηλίας SAXONIZED έγραψε: στις 18:21, 16-11-07:

Θέλω να δω την τεχνολογία π.χ. iNvidia.
Παράθεση

miv (Babis)

Επιφανές Μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 8,075 μηνύματα.

O miv έγραψε: στις 18:39, 16-11-07:

Δε μου ερχεται κατι στο μυαλο αυτη τη στιγμη. Θα το κοιταξω.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 20:15, 16-11-07:

Start -> Run -> γράψε "dxdiag" (χωρίς τα εισαγωγικά), πάτα enter και πήγαινε στην καρτέλα που λέει "Display 1".
Παράθεση

Giwrgos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Giwrgos έγραψε: στις 19:38, 19-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Start -> Run -> γράψε "dxdiag" (χωρίς τα εισαγωγικά), πάτα enter και πήγαινε στην καρτέλα που λέει "Display 1".
Με πρόλαβε ο φίλος από τα Χανιά .
Παράθεση

Re4cTiV3 (bill)

Νεοφερμένος

Ο bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Re4cTiV3 έγραψε: στις 18:01, 23-11-07:

επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις και πρόγραμματα όπως το Everest
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 21:48, 05-12-07:

Έχω κι εγώ ένα προβληματάκι.

Πιο συγκεκριμένα κατέβασα ένα zip αρχείο από το ***** και όταν το ανοίγω ζητάει κωδικό. Ζίπλα σαν σημείωση γράφει οτι τον κωδικό θα τον βρω σε μία διεύθυνση, η οποία δεν υπάρχει. Έχει κανείς ιδέα σχετικά με αυτό;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 05-12-07 στις 23:32. Αιτία: Αφαίρεση λέξων κλειδιών - Όρος #10
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 00:36, 06-12-07:

Μήπως αυτός είναι ο κωδικός; (δλδ η διευθυνση)
Αρκετές φορές στα zip που κατεβάσεις από διάφορες σελίδες , ο κωδικός ειναι η διεύθυνση της σελίδας.
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 298 μηνύματα.

H princess έγραψε: στις 16:41, 06-12-07:

Γιατί πρέπει να έχω λογαριασμό google για να δημοσιεύσω σχόλια σε διάφορα blog ?
Για να κάνω αυτό το λογαριασμό δηλώνω ένα οποιοδήποτε e-mail ή πρέπει να είναι κάποιο συγκεκριμένο πχ gmail?
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:01, 06-12-07:

Αυτό συμβαίνει στο blogspot, ας μην ξεχνάμε ότι το blogspot ανήκει στην Google
Παράθεση

FanIsHere (Φάνης)

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O FanIsHere έγραψε: στις 00:39, 10-12-07:

Ακόμα και στην επιφάνεια εργασίας, άμα πατήσεις δεξί click -> Ιδιότητες/Properties και μετά πας στο Ρυθμίσεις/Settings, πάνω από εκεί που λέει Ανάλυση οθόνης, σου λέει αυτό που ζητάς.
Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε: στις 14:56, 10-12-07:

Επίσης ακόμη πιο εύκολο Start/ Έναρξη --> Right click on my computer/ Δεξί κλικ στον υπολογιστή μου (όχι τον δικό μου ) --> Properties/ Ιδιότητες
Παράθεση

FanIsHere (Φάνης)

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

O FanIsHere έγραψε: στις 15:25, 10-12-07:

Δεν το λέει εκεί ρε συ.
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 21:11, 11-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Μήπως αυτός είναι ο κωδικός; (δλδ η διευθυνση)
Αρκετές φορές στα zip που κατεβάσεις από διάφορες σελίδες , ο κωδικός ειναι η διεύθυνση της σελίδας.
Το προσπάθησα και δεν είναι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος