Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,546 μέλη και 2,432,000 μηνύματα σε 76,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 195 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 00:05, 28-01-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kargas
μπορώ να κάνω το πισι να μπουταρει από εξωτερικό σκληρό δίσκο?

νομίζω πως οχι, αλλα δεν χανω τπτ αν ρωτήσω
Φυσικά και γίνεται ... στο bios υπάρχει η επιλογή. Αν δεν υπάρχει τότε δεν γίνεται στο PC αυτό.

Ωστόσο, δεν αξίζει ... το σύστημα θα είναι πολύυυυυ αργό.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neverland_fairy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Neverland_fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Neverland_fairy έγραψε: στις 18:30, 28-01-08:

Μπορείς να επιλέξεις να μπουτάρεις από όπου θέλεις, αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει στο BIOS τις επιλογές αυτές. Μπορείς να μπουτάρεις έχοντας 2-πλο λειτουργικό σύστημα -στον ίδιο δίσκο ή σε διαφορετικούς δίσκους- αρκεί να επιλέξεις ποιο λειτουργικό σύστημα θέλεις κάθε φορά.
Αν έχεις εξωτερικό σκληρό δίσκο, να εύχεσαι να είναι συνδεδεμένος σε γρήγορη usb γιατί αλλιώς.....να σου δώσω το λάπτοπ του '99 με τα ΧΡ μου για να πίνεις καφέ όσο περιμένεις να μπουτάρει!! ΛΟΛ!

Όσον αφορά τα (σ)Vista κι εγώ έχανα πριν 1 βδομάδα εικονίδια, μέχρι που πήγα με δεξί κλικ στην οθόνη, στο μενού ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΣΗ κι εκεί είδα την υγειά μου (και τον κάδο ανακύκλωσης επίσης!!).

Ο ΙΕ των (σ)Vista (ή γενικά ο 7άρης) κάνει που και που κάτι εξυπναδούλες, αλλά δεν οφείλονται σε toolbar. Τουλάχιστον ο δικός μου δεν έχει πρόβλημα, αν και δεν εγκαθιστώ ποτέ τέτοια εργαλεία.
Ψάξε να δεις αν έχεις κατεβάσει τις τελευταίες ενημερώσεις.. και καλού κακού δε δοκιμάζεις μια επαναφορά συστήματος ??
Στον FF λειτουργεί η διόρθωση ελληνικών και αγγλικών, στην τελευταία έκδοσή του την ελληνική που διαθέτω. Μήπως μια απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση θα σε βοηθούσε ?? Δοκίμασε να βρεις αυτά τα λεξικά/διορθωτές από την επίσημη τοποθεσία που διαθέτει ο Mozilla.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 16:30, 13-02-08:

Παιδες μολις τελειωσα το μονταρισμα ενος pc ενος φιλου.Το συστημα ειναι το εξης!

P5K premium/wifi-ap
Intel 8400 3.00
Trascend axeram 2gb 4-4-4-12
Geforce 8800 GTS 512
κτλπ

Το βραδυ θα ανεβασω και φοτο να μου πειτε τις γνωμες σας!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε: στις 16:52, 13-02-08:

Έπρεπε να πάρεις την P5K-E WiFi/AP καθώς είναι νεότερο revision απο την απλή P5K... έχουν ακουστεί διάφορα για προβλήματα με τους controllers.

Κατα τ'άλλα, φαίνεται εντάξει.

Απο σκληρούς τι παίζει όμως; Είναι κρίμα να έχεις πολύ καλό σύστημα και να bottleneckάρει ο σκληρός τα πάντα - αυτό γίνεται στα περισσότερα pcs.
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 16:54, 13-02-08:

κλα με τους κοντρολερς το ξερω αλλα η P5K-E ή η P5E ειναι πιο ακριβες! ενω η premium ειναι στα 169!
Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O D|m|tr| έγραψε: στις 16:55, 13-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Melkon
κλα με τους κοντρολερς το ξερω αλλα η P5K-E ή η P5E ειναι πιο ακριβες! ενω η premium ειναι στα 169!
Λάθος κάνεις, 130-140? κάνει η P5K-E. Η P5E είναι άλλη, με διαφορετικό chipset (Intel X38).

Απο σκληρούς τι έχει; (ρώτησα και πιο πάνω)
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 17:30, 13-02-08:

Επειδη το ατομο δεν κατεβαζει κτλπ εναν απλο 320αρι WD το κουτι ομως ειναι φοβερο.Ειναι το Coolermaster Cosmos RC-1000
Παράθεση

Shevchenko7

Νεοφερμένος

Ο Shevchenko7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Shevchenko7 έγραψε: στις 17:41, 13-02-08:

Επειδη το ατομο δεν κατεβαζει κτλπ εναν απλο 320αρι WD το κουτι ομως ειναι φοβερο.Ειναι το Coolermaster Cosmos RC-1000
WD###8230; Τσάμπα και το κουτί###8230; Όταν του καεί ο WD (συχνό φαινόμενο) θα αρχίσει στις κλοτσιές το κουτί εκεί θα φανεί η χρησιμότητα του!
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 21:22, 13-02-08:

μπα να τον προσεχεις και δεν τον πολυκουνας δεν κανει τπτ>αυτο τολεω γιατι μαι φορα εχει παρει εναν ενας θειος και το κουνουσαμε το pc την ωρα που δουλευε και την δευτερη μερα τεζα ο δυτικος ψηφιακος!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 21:52, 13-02-08:

Ε αυτό ισχύει γενικά, δεν το κουνάς όταν δουλεύει .
Άντε να γίνουν πιο προσιτοί οι SSD δίσκοι να μην έχουμε τέτοια προβλήματα.
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 22:14, 13-02-08:

Λοιπον νατα μας νατα μας ανεβηκαν οι φοτο
Εξωτερικη οψη του κουτιου

Απο μεσα μετα αφου εγω βαλει τα stand offs για την mobo και το PSU

Η mobo βιδωμενη με τον 8400

αλλη αποψη

Ενα πρωτο cable management

Τελικο cable management απο μπροστα(καποια καλωδια μπηκαν τοσο χυμα διοτι στην αρχη που τα ειχα περασει μια χαρα απο πισω δεν εκλεινε το καπακι και αναγκαστηκα να τα παω εκει!)

Cable management απο πισω (που δεν ειναι ετσι διοτι αλαξε για τον απο πανω λογο)

Μια ωραια αποψη την motherboard

Τελος(my workbench)

*υποψην για την δουλεια που εκανα στον φιλο μου δεν πηρα χρηματα!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 22:21, 13-02-08:

Έχει σε ωραία θέση το τροφοδοτικό αυτό το κουτί, δεν ξέρω κατά πόσο είναι βολικό με τα καλώδια αλλά σίγουρα είναι καλύτερα απο άποψης airflow.

*υποψην για την δουλεια που εκανα στον φιλο μου δεν πηρα χρηματα!
Αυτό έλειπε.
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 22:25, 13-02-08:

Πιστευω πως δεν ξερεις ποσα θα επαιρνε ενας τεχνικος για την δουλεια που εκανα και ολη την δουλεια και την μελετη που εκανα προσωπικα για το hw κτλπ!

Edit:η θεση του τροφοδοτικου δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ βολικη τουλαχιστον ετσι μου φανηκε εμενα!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 22:27, 13-02-08:

Ξέρω και είναι τραγικά τα ποσά που ζητάνε για τόσο απλές δουλειές, κορόιδα ψάχνουν (και τα βρίσκουν δυστυχώς).
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 22:35, 13-02-08:

ενταξει το θεμα ειναι να το αγαπας το ολο θεμα εγω δλδ σημερα το παλευα απο τις 11,30 μεχρι τις 5 (αλλα το τελειωσα και εναι GG) αλλα τωρα λεω και ευχαριστω!!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 22:44, 13-02-08:

Ε ναι, ωραίο είναι να το κάνεις μόνος σου .
Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O D|m|tr| έγραψε: στις 22:47, 13-02-08:

Πιστευω πως δεν ξερεις ποσα θα επαιρνε ενας τεχνικος για την δουλεια που εκανα και ολη την δουλεια και την μελετη που εκανα προσωπικα για το hw κτλπ!
Ε τώρα και 'συ, για φίλους (πρόσεξε με όμως, ΦΙΛΟΥΣ και όχι "φιλους" ) ούτε καν τα σκεφτόμαστε αυτά.

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Ξέρω και είναι τραγικά τα ποσά που ζητάνε για τόσο απλές δουλειές, κορόιδα ψάχνουν (και τα βρίσκουν δυστυχώς).
Δηλαδή; Πόσα λεφτά παίρνουν;
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 22:49, 13-02-08:

Ο,τι του κατέβει ζητάει ο καθένας, έχω ακούσει και 40 ευρώ απλά για τον έλεγχο, χωρίς να έχει βρει καν τι πρόβλημα υπάρχει.
Παράθεση

D|m|tr| (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O D|m|tr| έγραψε: στις 22:50, 13-02-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Ο,τι του κατέβει ζητάει ο καθένας, έχω ακούσει και 40 ευρώ απλά για τον έλεγχο, χωρίς να έχει βρει καν τι πρόβλημα υπάρχει.
:wow::wow::wow::wow:

Ο,τι να 'ναι πραγματικά.
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

O Melkon έγραψε: στις 22:52, 13-02-08:

κλα εγω εδω εχω ακουσει χειροτερα κατι σαν 50 ευρα για να σου βαλει μια καρτα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος