Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,223 μέλη και 2,423,271 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 411 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε: στις 21:38, 17-05-08:

δεν υπάρχει 'συσκευές απεικόνισης' !
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 21:56, 17-05-08:

Δεν μου απάντησες στο παρακάτω ερώτημα όμως:
Αρχική Δημοσίευση από fandago
Επίσης πες μας αν δούλευε ποτέ η κάμερα ή ποτέ δεν την έχεις δει να δουλεύει
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ice-girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H ice-girl έγραψε: στις 22:42, 17-05-08:

Δεν μου απάντησες στο παρακάτω ερώτημα όμως:
ααα,σορρυ δε το είδα .Χθες το πηρα το λαπτοπ.Δε την έχω χρησιμοποιήσει ποτε την κάμερα. Δεν έχω κάνει ούτε εγκατασταση (δε ξέρω αν χρειάζεται εγκατασταση για ενσωματωμένη κάμερα!)
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 22:58, 17-05-08:

Τότε για δες αν στο Δεξί κλικ στο εικονίδιο "Ο υπολογιστής μου" > Διαχείριση > Διαχείριση Συσκευών (αριστερά)
υπάρχει κάποια άγνωστη συσκευή η οποία αν δεν κάνω λάθος έχει εικονίδιο ένα κίτρινο σύμβολο;
Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ice-girl έγραψε: στις 13:54, 18-05-08:

Τότε για δες αν στο Δεξί κλικ στο εικονίδιο "Ο υπολογιστής μου" > Διαχείριση > Διαχείριση Συσκευών (αριστερά)
υπάρχει κάποια άγνωστη συσκευή η οποία αν δεν κάνω λάθος έχει εικονίδιο ένα κίτρινο σύμβολο;

Δε βλέπω κάτι τέτοιο..(εικόνα)
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  problem2.jpg
Εμφανίσεις:  62
Μέγεθος:  71,4 KB  
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 14:41, 18-05-08:

Λοιπόν απ' ότι είδα από το manual του laptop σου, η webcam μπορεί να ενεργοποιηθεί και να απενεργοποιηθεί κατά βούληση. Με όσα έχεις πει ως τώρα, δεν φαίνεται να είναι ενεργοποιημένη.

Για να την ενεργοποιήσεις (και απενεργοποιήσεις) πάτα τον συνδυασμό πλήκτρων Fn + F7 (Function λογικά κάτω αριστερά και το F7 από πάνω) μία φορά. Λογικά θα σου γράψει στην οθόνη Webcam Enabled ή κάτι τέτοιο και τότε θα μπορείς να την δουλεύεις (ελπίζω ).

Για δοκίμασε και πες μας
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ice-girl έγραψε: στις 14:48, 18-05-08:

Λοιπόν απ' ότι είδα από το manual του laptop σου, η webcam μπορεί να ενεργοποιηθεί και να απενεργοποιηθεί κατά βούληση. Με όσα έχεις πει ως τώρα, δεν φαίνεται να είναι ενεργοποιημένη.

Για να την ενεργοποιήσεις (και απενεργοποιήσεις) πάτα τον συνδυασμό πλήκτρων Fn + F7 (Function λογικά κάτω αριστερά και το F7 από πάνω) μία φορά. Λογικά θα σου γράψει στην οθόνη Webcam Enabled ή κάτι τέτοιο και τότε θα μπορείς να την δουλεύεις (ελπίζω ).

Για δοκίμασε και πες μας
λέει είναι έτοιμη για χρήση!άναψε και το λαμπάκι..μπράβο thanks fandago
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 15:00, 18-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από ice-girl
λέει είναι έτοιμη για χρήση!άναψε και το λαμπάκι..μπράβο thanks fandago
Τίποτα! Χαρά μου ήταν

Απλά όταν έχουμε "προβλήματα" ειδικά με νέες συσκευές καλό είναι να ρίχνουμε και μία ματιά στο manual
Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ice-girl έγραψε: στις 15:20, 18-05-08:

Τίποτα! Χαρά μου ήταν

Απλά όταν έχουμε "προβλήματα" ειδικά με νέες συσκευές καλό είναι να ρίχνουμε και μία ματιά στο manual

Έριξα πολλές ματιές και δεν είδα κατι σχετικο! Μιλάει μονο για 'ασφάλεια' και 'επαναφορά λογισμικού'! Θα στο στείλω με κούριερ να δεις!χαχα!
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 15:25, 18-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από ice-girl
Έριξα πολλές ματιές και δεν είδα κατι σχετικο! Μιλάει μονο για 'ασφάλεια' και 'επαναφορά λογισμικού'! Θα στο στείλω με κούριερ να δεις!χαχα!
Ok, τότε κατέβασε από εδώ τον Easy Guide μπας και χρειαστείς κάτι άλλο. Αυτό που διάβασα εγώ είναι στη σελίδα 25
Παράθεση

ice-girl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ice-girl έγραψε: στις 15:37, 18-05-08:

Ok, τότε κατέβασε από εδώ τον Easy Guide μπας και χρειαστείς κάτι άλλο. Αυτό που διάβασα εγώ είναι στη σελίδα 25

i will ευχαριστώ.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 11:46, 22-05-08:

[boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect /NoExecute=OptIn /TUTag=0LR2JH multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect
Aυτό μου αναφέρει το boot.ini μου και θέλω να διαγράψω τα δεύτερα xp που μου παρουσιάζονται κατά την εκκίνηση; Τι πρέπει να σβήσω;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη borat : 22-05-08 στις 12:08.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 12:05, 22-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
[boot loader] timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect /NoExecute=OptIn /TUTag=0LR2JH multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Home Edition" /fastdetect
Aυτό μου αναφέρει το boot.ini μου και θέλω να διαγράψω τα δεύτερα xp που μου παρουσιάζονται κατά την εκκίνηση; Τι πρέπει να σβήσω;
Εγώ παίζω με το EasyBCD για να αλλάξω οτιδήποτε στο boot.ini. Ξέρω δεν είναι ο πιό geeky τρόπος αλλά κάνει δουλειά με ασφάλεια.

Αν θες πιό geeky δες εδώ:

http://support.microsoft.com/kb/289022

Κάνε πρώτα ένα αντίγραφο του αρχείου μη γίνει καμιά στραβή και μετά παίξε.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:08, 22-05-08:

Το βρήκα, απλά έσβησα τη τελευταία γραμμή...
Απλά πράγματα!!!

Τσάκαλος ο borat.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 12:15, 22-05-08:

Το βρήκα, απλά έσβησα τη τελευταία γραμμή...
Απλά πράγματα!!!

Τσάκαλος ο borat.
Κωλόφαρδος εννοείς! Αυτά τα πράγματα ποτέ δεν τα πειράζουν αν δεν έχουν πάρει πρώτα ένα αντίγραφο του αρχείου. Απλά είχες κάνει εγκατάσταση σε δεύτερο δίσκο τα xp απ' όσο οσμίζομαι ως λαγωνικό και έσβησες τη σωστή entry. Αν είχες σβήσει την άλλη entry, δεν ξέρω αν θα ήμασταν το ίδιο χαρούμενοι τώρα!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:09, 22-05-08:

Πήρα το ρίσκο φίλε Valder! Ο τολμών νικά...

{είχα κάνει αντίγραφο}
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 14:22, 22-05-08:

{είχα κάνει αντίγραφο}
Έξοχος!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:24, 22-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Κωλόφαρδος εννοείς! Αυτά τα πράγματα ποτέ δεν τα πειράζουν αν δεν έχουν πάρει πρώτα ένα αντίγραφο του αρχείου. Απλά είχες κάνει εγκατάσταση σε δεύτερο δίσκο τα xp απ' όσο οσμίζομαι ως λαγωνικό και έσβησες τη σωστή entry. Αν είχες σβήσει την άλλη entry, δεν ξέρω αν θα ήμασταν το ίδιο χαρούμενοι τώρα!
Διαφωνώ ... εύκολο είναι ... αφού είναι αρκετά δομημένο το αρχείο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Phalanx έγραψε: στις 16:58, 22-05-08:

Δεν υπάρχει κανένας φόβος με αυτό το αρχείο παιδιά. Πολύ σωστά έκανε ο borat και έσβησε την δεύτερη καταχώρηση αφού φαίνεται και πιο πάνω πως αυτή δεν είναι η προεπιλεγμένη. Αλλά και την άλλη να έσβηνε απο λάθος ένα αντίγραφο δεν τον έσωζε αφού δεν θα μπορούσε καταρχήν να μπεί στο λειτουργικό που ήθελε ώστε να το επαναφέρει!

Στην τελευταία αυτή περίπτωση αρκούσε να βάλει το cd των windows στην εκκίνηση και αφού επέλεγε "επιδιόρθωση προηγούμενης έκδοσης windows" θα πληκτρολογούσε σε περιβάλον λειτουργίας Ms Dos την εντολή Fixboot. Αυτόματα γίνεται καταχώρηση όλων των εκδόσεων windows που ανιχνεύονται στην εκκίνηση του συστήματος.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:10, 22-05-08:

Μμμμ όντως το default έδειχνε στον πρώτο δίσκο του πρώτου ελεγκτή. Τελείως στον κόσμο μου είμαι. Πολύ χρήσιμο τελικά εκτός από τη λύση είναι να βλέπουμε και γιατί επιλέγουμε αυτή τη λύση. Ωραίος λοιπόν ο Phalanx! Well done mate!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος