Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,546 μέλη και 2,432,001 μηνύματα σε 76,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 180 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 01:56, 28-05-08:

ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΗ

και ερωτω..Κανω σερτς για κομματια που εχω κατεβασει, και τα βγαζει μ'ενα διακριτικο μπλεδακι (100% Β) και δεν παιζει τιποτα. Καααανω μια γυρα σ'ολα τα πολυτιμα νταουνλοουντιασματα μου, και το μπλεδακι εχει βαψει παντου. Καμια ιδεα πριν αρχισω να τσιριιΙΙΙΖΖΖΖΩΩΩΩΩ?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 02:11, 28-05-08:

...False alarm
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 02:45, 28-05-08:

Δεξί κλικ > ιδιότητες > για προχωρημένους > ξετίκαρε το "συμπίεση περιεχομένων για εξοικονόμηση χώρου στο δίσκο"

Για την περίπτωση που το θέλει κάποιος αργότερα δηλαδή
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 11:52, 31-05-08:

Παιδιά, έχω αγοράσει μια οθόνη εδώ και κάποιους μήνες για το γραφείο, η οποία στο κατάστημα που την αγόρασα μου είπαν πως μπορώ να την χρησιμοποιήσω και σαν ΤV!
Αγόρασα ένα προγραμματάκι που μου είπαν για να το περάσω στο PC και μια κεραία που είχε μέσα στο κουτί!
Τελικά δεν βλέπω να πιάνει σήμα η κεραία και μου είπε ένας τεχνικός που τον παρακολουθεί πως θα πρέπει να αγοράσω αλλη κεραία για να μπορώ να βλέπω TV...
Αυτος μου πέρασε το προγραμματάκι αλλά δεν ήξερε απο εκεί και πέρα πως θα το κάνουμε έτσι ώστε να βλέπω εικόνα τηλεόρασης!

Κεραία άλλη μέχρι στιγμή δεν έχω πάρει γιατί δεν ξέρω καν πως να το κάνω!

Έχεις μήπως κανένας κάτι να μου πεί ώστε να με βοηθήσει????
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 11:55, 31-05-08:

Κάρτα τηλεόρασης έχεις στο pc σου;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 14:41, 09-06-08:

καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το p.c. μου,
προσπαθώ να βάλω ένα cd και μου βγαίνει μια ταμπελίτσα και μου λέει :
F:\
error performing inpage operation.
ξέρει κανείς τι είναι αυτό ?
Παράθεση

giver

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο giver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O giver έγραψε: στις 15:03, 09-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το p.c. μου,
προσπαθώ να βάλω ένα cd και μου βγαίνει μια ταμπελίτσα και μου λέει :
F:\
error performing inpage operation.
ξέρει κανείς τι είναι αυτό ?

http://support.microsoft.com/default...b;en-us;141117
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 04:52, 11-06-08:

σε ευχαριστώ giver!
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 11:51, 11-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Κάρτα τηλεόρασης έχεις στο pc σου;
Αν και πολύ αργά τώρα είδα την ερώτησή σου Borataki...

Δεν ξέρω καν τι είναι αυτό!
Όταν αγόρασα την οθόνη...μου είπαν εκεί πως με τη συγκεκριμένη θα μπορώ να βλέπω και τηλεόραση...
αν αγοράσω ένα προγραμματάκι και το περάσω στον Η/Υ...
Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O EpaRon έγραψε: στις 11:57, 11-06-08:

Κοίτα τυπικά με οποιαδήποτε οθόνη μπορείς να βλέπεις τηλεόραση είτε μέσω κάρτας τηλεόρασης και αντίστοιχου software είτε μέσω internet και πάει λέγοντας...
Ωστόσο ορισμένες οθόνες, είναι από μόνες τους και τηλεοράσεις (δηλαδή έχουν υποδοχή για κεραία τηλεόρασης πίσω) και απλά συνδέεις και το pc επάνω στην οθόνη και έτσι έχεις και τα 2, και μπορείς να τα εναλάσσεις όποτε θες.
Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες για την οθόνη σου (μοντέλο δηλαδή) για να δούμε σε ποια κατηγορία ανήκει;
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:13, 11-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από EpaRon
...Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες για την οθόνη σου (μοντέλο δηλαδή) για να δούμε σε ποια κατηγορία ανήκει;
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:
Μοντέλο: L1900E-BF Eclipse
Διαγώνιος: 19''
Απεικόνιση: 4:3
Μέγιστη Ανάλυση: 1280 x 1024
Φωτεινότητα: 300 cd/m²
Δυναμική Αντίθεση: 3000:1
Χρόνος Απόκρισης: 2 ms
Γωνία Θέασης: 170/170
Συνδέσεις: D-Sub 15 pin + DVI-D
Πιστοποιήσεις: CE, FCC-B, EPA EnergyStar
Εγγύηση: 3 Χρόνια 0 καμένων pixels

Αν θες παραπάνω χαρακτηριστικά...πές μου...
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:24, 11-06-08:

Βρήκα κιάλα...

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΟΘΟΝΗΣ
Διαγώνιος19
Φωτεινότητα300 cd/m²
Λόγος Αντίθεσης3000:1 DFC
Γωνία Θέασης170/170
Χρόνος Απόκρισης2ms GTG
Χρώματα16.2M
Ανάλυση1280 x 1024
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΕΙΚΟΝΑΣ
Οριζόντια Συχνότητα30 ~ 83 kHz
Κάθετη Συχνότητα56 ~ 75 Hz
ΦΥΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Είδος ΣήματοςRGB Analog/RGB Digital
ΣυνδεσιμότηταD-Sub, DVI-D
Διαστάσεις (Π x Υ x Β)Net:417x429x145mm - Gross:480x503x145mm
ΒάροςNet: 5,5Kg - Gross: 6,8Kg
Τύπος επιτοίχιας σύνδεσης-
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
MultimediaFlatron F Engine, Forte Manager, HDCP
AV / TV-
Audio-
StandTilt
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ
Φυσιολογική Λειτουργία39 W
Απενεργοποίηση/Αναμονή2 W
Εκτός Λειτουργίας1 W
ΜΕΝΟΥ ΟΘΟΝΗΣ
OSDyes
ΣΥΜΒΑΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ UL(cUL), TUV-GS, SEMKO, FCC-B, CE, EPA Energy Star
Εγγύηση 3 χρόνια on-site, 0 pixel
Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O EpaRon έγραψε: στις 12:31, 11-06-08:

Ωραία... από αυτά λοιπόν προκύπτει ότι δεν ανήκει στη 2η κατηγορία... άρα για να δεις τηλεόραση θα πρέπει να βάλεις κάρτα τηλεόρασης στο pc ή να πάρεις μια εξωτερική κάρτα τηλεόρασης....
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:37, 11-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από EpaRon
Ωραία... από αυτά λοιπόν προκύπτει ότι δεν ανήκει στη 2η κατηγορία... άρα για να δεις τηλεόραση θα πρέπει να βάλεις κάρτα τηλεόρασης στο pc ή να πάρεις μια εξωτερική κάρτα τηλεόρασης....
Δυστυχώς δεν τα καταλαβαίνω εγώ αυτά!
Τι με συμφέρει να κάνω τελικά?

Υ.Γ. Θα τους ξεχέσ@ αυτούς στο Media Markt που μου έδωσαν αυτή την οθόνη και μου είπαν λάθος πληροφορίες...

Απάντησέ μου και θα σου στείλω πμ τι μου πούλησαν για να μπορώ να βλέπω και ΤV...
Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

O EpaRon έγραψε: στις 12:43, 11-06-08:

κοίτα για παράδειγμα, αν θες να βλέπεις tv χωρίς να βάλεις κάρτα τηλεόρασης στο pc σου μια ενδεικτική λύση είναι αυτή .
Απο εκεί και πέρα ανάλογα τι θες...
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 14:32, 24-06-08:

Ελπίζω στη βοήθειά σας...Όταν ανοίγω τον υπολογιστή μου, μου εμφανίζει το εξής μήνυμα: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση των Windows επειδή το παρακάτω αρχείο λείπει ή είναι κατεστραμμένο <windows.root>\system32\ntoskrnl.exe Εγκατεστήστε πάλι ένα αντίγραφο του παραπάνω αρχείου. Έχω ψάξει και αλλού για βοήθεια, αλλά δεν τα βάζω πέρα!Έχω ήδη βάλει το CD των Windows XP μέσα και πάτησα το R αλλά από εκεί και μέτα μπερδεύομαι...Σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!Είναι μεγάλη ανάγκη!!!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
kambana
Παράθεση

Deadeyebutch

Νεοφερμένος

Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Deadeyebutch έγραψε: στις 14:52, 24-06-08:

Για διάβασε αυτό το άρθρο. Ας ελπίσουμε να μην "χτύπησε" ο δίσκος σου.
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε: στις 15:50, 24-06-08:

ίσως και να διέγραψες κάποιο αρχείο των windows... αν δεν έχεις μέσα στον υπολογιστή σου κάποιο σημαντικό αρχείο και δεν βαριέσαι ξαναπέρασε τα από την αρχή....
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 15:57, 24-06-08:

Δεν νομίζω να διέγραψε κάποιο αρχείο, και να την άφησαν τα windows να το κάνει...Με τίποτα...Για virus παίζει τίποτα?
Παράθεση

sophaki983 (Σοφία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

H sophaki983 έγραψε: στις 16:07, 24-06-08:

Μπα μη το λές...... γιατί και εγώ το ίδιο είχα πάθει μία φορά.... μία φορά από τις πολλές που χάλασα τον υπολογιστή
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος