Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,543 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 180 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 15:16, 24-06-08:

οοο!!Έλεος!Εγώ εκεί που δεν με παίρνει να πειράξω δεν πειράζω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

halvas (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.

O halvas Jesus, life is complicated έγραψε: στις 16:26, 24-06-08:

Παίζει να είναι ιός. Αν δεν είχες antivirus τότε είναι ιός το πιθανότερο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Σερβιτορος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O Trolen έγραψε: στις 16:45, 24-06-08:

Επειδη ασχολουμε με υπολογιστες.Θα σου πω.
http://www.computerhope.com/issues/ch000646.htm << Μπες να δεις λυσεις.

Η κανεις Edit @ Registry .

my computer-->properties-->advanced-->startup and recovery-->settings-->και εκει κανεις κλικ στο edit.
Παράθεση

Constantina!

Δραστήριο Μέλος

H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε: στις 16:51, 24-06-08:

Βρε Τρόλεν, μιας και ξέρεις απο υπολογιστές, δε με βοηθάς κι εμένα σε κάτι? Λοιπόν... Όταν πάω να μπω σε διάφορες ιστοσελίδες (βλ.google), μου βγάζει ένα πινακάκι που λέει ότι το στοιχείο εξερεύνηση των windows σταμάτησε να λειτουργεί και δε μου ανοίγει τη σελίδα. Τί είναι αυτό? Τί πρέπει να κάνω??
Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Σερβιτορος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 197 μηνύματα.

O Trolen έγραψε: στις 16:54, 24-06-08:

Τι Broswer χρησιμοποιεις και τι λειτουργικο ?
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Επιφανές Μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής . Έχει γράψει 2,505 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 16:57, 24-06-08:

A και έμενα μου το έβγαζε αυτό. Αλλά στα Vista,.. Πάντως του έκανα ένα ωραίο format και μετά... δεν ξέρω γιατί δεν τα ξαναέκανα εγκατάσταση..
Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Δραστήριο Μέλος

O Trolen έγραψε: στις 16:58, 24-06-08:

Ναι αλλο να κανεις φορματ οταν εισαι γνωστης και αλλο οταν δεν εισαι οποτε εγω δινω πιθανες λυσεις για να βοηθησω και μονο .
Παράθεση

Constantina!

Δραστήριο Μέλος

H Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Constantina! έγραψε: στις 17:01, 24-06-08:

Α κι εγώ vista έχω, ωσάν τον jimmako..

Edit: Βασικά επειδή βγαίνουμε off, τρόλεν στείλε μου αν είναι ένα pm να με διαφωτίσεις..
Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Δραστήριο Μέλος

O Trolen έγραψε: στις 18:16, 24-06-08:

Σου εκανα μια ερωτηση ηδη..
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 19:22, 24-06-08:

Η κανεις Edit @ Registry .

my computer-->properties-->advanced-->startup and recovery-->settings-->και εκει κανεις κλικ στο edit.[/quote]

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Αλλά δεν κατάλαβα το δεύτερο μέρος της απάντησης...Μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις;:no1:
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 20:20, 24-06-08:

Πώς θα κάνει edit τη registry αφού δεν ανοίγει ο υπολογιστής;
Παράθεση

djimmakos (Μήτσος)

Επιφανές Μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής . Έχει γράψει 2,505 μηνύματα.

O djimmakos έγραψε: στις 20:21, 24-06-08:

Είναι και αυτό μια άποψη, Anarki. Πάντως ας κάνει repair τα windows, κάτι μπορεί να γίνει
EDIT: Αφού δεν ανοίγει ο υπολογιστής, πως απαντάει στα μηνύματα;:what:
Παράθεση

!Βάλια! (seize the day*)

Περιβόητο Μέλος

H seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 1,101 μηνύματα.

H !Βάλια! έγραψε: στις 21:34, 24-06-08:

Οέο??Μπορεί να είναι σε ίντερνετ καφέ
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,510 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 21:56, 24-06-08:

ή να έχει δεύτερο
Παράθεση

Melkon (Κωνινος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 164 μηνύματα.

O Melkon έγραψε: στις 22:30, 24-06-08:

H απλουστερη των λυσεων!Format!
Παράθεση

Trolen (Πετρος)

Δραστήριο Μέλος

O Trolen έγραψε: στις 23:37, 24-06-08:

Moυ φαινεται δεν βλεπετε μερικοι,το παιδι μπορει να μην ξερει το φορματ,οποτε γιατι να παει να πληρωσει για να τις κανουν ? Εαν ειχε παιδι λογικα που γνωριζε απο φορματ/υπολογιστες θα το ειχε πει ηδη.
Οποτε η λυση σου ειναι,αφου δεν ανοιγει ΚΑΘΟΛΟΥ ο υπολογιστης,να κανεις Fix τα Window's με ενα γνησιο/πειρατικο CD των Window's που θα ψαξει αυτοματα την εκδοση και θα διορθωση τα τυχον λαθη στο συστημα σου.

Εκτος εαν θες να σου δωσω εναν εικονογραφημενο οδηγο πως να κανεις φορματ,και να το κανεις μονος/μονη σου.
Παράθεση

nikosl (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται γραδάρω κρασά . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

O nikosl έγραψε: στις 04:45, 25-06-08:

Η λύση που προτείνω εγώ απαιτεί ενα 2ο pc. Καλή ευκαιρία λοιπόν για να επισκεφτείς εναν φίλο .
Να παρεις ενα usb stick και να αντιγράψεις το τιμημένο αρχείο απο ενα pc που λειτουργεί.
Επειτα κατέβασε μια διανομή linux και γράφτην σε cd. Bootαρε με λίνουξ (δεν χρειάζονται εγκατάσταση) στον υπολογιστή σου, βάλε το usb stick και αντέγραψε το τιμημένο στην διαδρομή που λέει ότι λείπει. Κάνε επακκίνηση και κατα 99% θα δουλέψει
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 476 μηνύματα.

H kambana έγραψε: στις 10:18, 25-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από nikosl
Η λύση που προτείνω εγώ απαιτεί ενα 2ο pc. Καλή ευκαιρία λοιπόν για να επισκεφτείς εναν φίλο .
Να παρεις ενα usb stick και να αντιγράψεις το τιμημένο αρχείο απο ενα pc που λειτουργεί.
Επειτα κατέβασε μια διανομή linux και γράφτην σε cd. Bootαρε με λίνουξ (δεν χρειάζονται εγκατάσταση) στον υπολογιστή σου, βάλε το usb stick και αντέγραψε το τιμημένο στην διαδρομή που λέει ότι λείπει. Κάνε επακκίνηση και κατα 99% θα δουλέψει
Μπορώ να το αντιγράψω από Vista;
Παράθεση

kambana

Πολύ δραστήριο μέλος

H kambana έγραψε: στις 23:28, 25-06-08:

Κατέβασα μια διανομή του linux την mandriva.Την έγραψα σε CD και το έβαλα στον υπολογιστή.Όλα καλά μέχρι εκεί.Μετά όμως μου εμφανίζει κάτι για να πατήσω κάτι εντολές...Τι γίνετε;Τι πρέπει να κάνω για να το ανόξω χωρίς εγκατάσταση;Απαντήστε σύντομα σας παρακαλώ...Είναι ανάγκη...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 23:34, 25-06-08:

Κατέβασε το Ubuntu και άνοιξε τον υπολογιστή με live cd. Τα κάνει όλα μόνο του.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος