Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,545 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 101 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 20:33, 02-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
ρε παιδια πέιτε μου κατι γιατι η δικιο εχει ενας πιτσιρικάς που το έλεγε στο μαγαζί ή θα με τρελάνει.
Υποστηρίζει πως οσο περισσότερες κάρτες γραφικών εχεις σε εναν υπολογιστή τοσο καλύτερη αναλυση και γραφικα εχει. ισχύει αυτο το πράγμα?
Nαι. Ισχύει.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 103 μηνύματα.

O KaufenMan Αποσυνδέθηκε καταλάθος, ξανασυνδέθηκε κ έγραψε: στις 20:38, 02-09-08:

Πως γίνεται επανεκίνηση σε ένα LapiTop όταν κολλήσει; Σε ένα VAIO. Βγάζεις απλά τη μπαταρία?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 20:43, 02-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από SeCra_0.1
Πως γίνεται επανεκίνηση σε ένα LapiTop όταν κολλήσει; Σε ένα VAIO. Βγάζεις απλά τη μπαταρία?
Αν πατήσεις για λίγη ώρα το on/off;
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,875 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 21:43, 02-09-08:

Ο υπολογιστής μου κάνει ζαβολιές τώρα τελευταία.
Μου σβήνει η οθόνη και σε ένα τετραγωνάκι γράφει μέσα ###8220;Imput not supported###8221;. Στην συχνότητα ανανέωσης οθόνης έβαλα αντί 75 hertz, το χαμηλότερο που μπορώ να επιλέξω,60 hertz, ωστόσο το πρόβλημα δεν λύθηκε. Πώς αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα?
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,235 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 21:45, 02-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Μου σβήνει η οθόνη και σε ένα τετραγωνάκι γράφει μέσα ###8220;Imput not supported###8221;. Στην συχνότητα ανανέωσης οθόνης έβαλα αντί 75 hertz, το χαμηλότερο που μπορώ να επιλέξω,60 hertz, ωστόσο το πρόβλημα δεν λύθηκε. Πώς αντιμετωπίζεται αυτό το πρόβλημα?
Μπορεί να είναι και θέμα ανάλυσης οθόνης. Μήπως την άλλαξες;
(1024χ768 κτλ)

-petros
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,875 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 21:46, 02-09-08:

η αναλυση ειναι 1024χ768.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 21:47, 02-09-08:

Bάλε ξανά τους drivers της κάρτας γραφικών.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 21:48, 02-09-08:

Μπορεί και να μην κάνει καλή επαφή η σύνδεση της, για κοίταξε το και αυτό
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 21:52, 02-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Αν έχεις CRT τότε πρέπει να βρεις το manual για να δεις σε πόσα hz υποστηρίζει την ανάλυση που χρησιμοποίεις. Αν έχεις tft πρέπει να βρεις ποία είναι η native ανάλυση.

Ωστόσο κάτι μου λέει πως δεν είναι αυτό το πρόβλημα
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε: στις 22:02, 02-09-08:

οκζ. θα ασχοληθω περισσοτερο αυριο. αν αναβει...
Παράθεση

tazbour (Τάσος)

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tazbour έγραψε: στις 15:24, 05-09-08:

Καλησπερα σε ολους.

Εχω το hp pavilion dv6520ea,το οποιο δεχεται RAM sodimm ddr2-667 pc2-5300(409967-001 2 gb,ειναι το μοντελο
).
Αυτη τη στιγμη εχω 1 GB RAM,512 στο ενα slot και 512 στο αλλο.
Θελοντας λοιπον να εχω συνολικα 2 GB RAM,απευθυνθηκα στο Πλαισιο και μου ειπαν οτι πρεπει η καρτα να ειναι ιδια με αυτη του κατασκευαστη και οτι δεν μου ανοιγουν το μηχανημα αυτοι διοτι δεν ειναι στη δικαιοδοσια τους.Ετσι λοιπον,απευθυνθηκα στην Info-quest,η οποια μου δινει 2 gb ακριβως αυτο που χρειαζεται με 455 ευρω κι εγω επαθα ενα σοκ!!!!

Ψαχνοντας στο ιντερνετ,βρηκα αυτο http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...ksid=p3907.m29 αλλα ειναι χρησιμοποιημενο...
Το μηχανημα ειναι αρκετα αργο,δεν μπορω να αγορασω αλλο και σε λιγο το χρειαζομαι για δουλεια.
Τι να κανω;Να παρω μια αλλη RAM,οτιδηποτε και αν ειναι αυτη,υπο τον κινδυνο του να χαλασει το λαπτοπ;
Θα μου ηταν πολυ χρησιμες οι συμβουλες σας!!
Παράθεση

EpaRon (Νώντας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

O EpaRon έγραψε: στις 15:29, 05-09-08:

Μήπως σου είπαν να κοιτάξεις οι ram που θα έχεις να είναι του ίδιου κατασκευαστή?
Προσωπικά, στο φορητό μου είχα 1gb ram, και την άλλαξα μόνος μου σε 2gb με διαφορετική εταιρεία από αυτή που είχε μέσα, και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα.
Παράθεση

tazbour (Τάσος)

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O tazbour έγραψε: στις 15:51, 05-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από EpaRon
Μήπως σου είπαν να κοιτάξεις οι ram που θα έχεις να είναι του ίδιου κατασκευαστή?
Προσωπικά, στο φορητό μου είχα 1gb ram, και την άλλαξα μόνος μου σε 2gb με διαφορετική εταιρεία από αυτή που είχε μέσα, και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα.
Και πως την έβαλες;πηγες σε μαγαζί;
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 15:52, 05-09-08:

Πάρε 2x 1GB για laptop (SODIMM) απο κάποιο μαγαζί και βάλτες μόνος σου, δεν χαλάει τίποτα. Εγώ κάτι Kingston έχω βάλει στο laptop μου, καμία σχέση με αυτές που προτείνει η toshiba.
Ακόμα και να πάθει κάτι βέβαια, η αλλαγή μνήμης δεν ακυρώνει την εγγύηση (ρώτα στην αντιπροσωπεία για σιγουριά, σχεδόν σε όλους τους κατασκευαστές ισχύει αυτό πάντως).

Οδηγός για αλλαγή μνήμης σε laptop: http://www.technibble.com/how-to-install-laptop-ram/
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:44, 08-09-08:

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? πάιζει να ειναι μλκ αυτα τα οφισ κάνουν σε xp και σε vista?
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 12:48, 08-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? πάιζει να ειναι μλκ αυτα τα οφισ κάνουν σε xp και σε vista?
Γιατί να μην κάνει; Βάλτο το διβιδί μέσα και εγκατέστησέ το!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 12:59, 08-09-08:

ευχαριστω πολύ ρε βαλντεράκο.
δες ΄λίγο εκει που ειναι το θεμα για φτηνα λαπτοπ να μου πεις την γνωμη σου
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 19:29, 08-09-08:

Τσέκαρε πάντως και τα openoffice αν ήδη δε τα έχεις δοκιμάσει.
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 12:00, 09-09-08:

@Bunny: Ρώτα τον αν εννοεί crossfire, δεν το υποστηρίζουν όλα τα mobo αυτό ούτε γίνεται με όλες τις κάρτες γραφικών (μόνο με κάποια μοντέλα της ATi νομίζω).
@Αστρφεγγιά: Τι έγινε και δεν είναι σε λειτουργία το touchpad σου τώρα;
Παράθεση

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

H αστροφεγγιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H αστροφεγγιά επιτέλους!!!!! έγραψε: στις 00:37, 10-09-08:

@Αστρφεγγιά: Τι έγινε και δεν είναι σε λειτουργία το touchpad σου τώρα;[/quote]

Α!! επιτέλους. Νόμιζα ότι κανείς δεν μπορεί να μου δώσει μια λύση. δεν ξέρω τι έχει πάθει, μοιάζει να έχει απενεργοποιηθεί. δυστυχώς δεν γνωρίζω πολλά από υπολογιστές
γι αυτό θα παρακαλούσα, αν υποψιάζεσαι την "πάθησή του", να μου τα πεις σε απλά ελληνικά . Έχω κ ένα προβληματικό ποντίκι που μου έχει σπάσει τα νεύρα...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος