Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,546 μέλη και 2,432,001 μηνύματα σε 76,193 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 194 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

H αστροφεγγιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H αστροφεγγιά επιτέλους!!!!! έγραψε: στις 09:58, 15-09-08:

Aίτημα για βοήθεια Νο 2:
Έχω στο pc κάποια τραγούδια και θέλω να επιλέξω μερικά και να τα αντιγράψω σε cd. Όχι για mp3 γιατί δεν έχω κατάλληλη συσκευή. Πώς μπορώ να τα αντιγράψω? τι cd να αγοράσω κ πόσα τραγούδια περίπου να περάσω.
Επαναλαμβάνω για όσους δεν το γνωρίζουν ότι είμαι εντελώς άσχετη σ' αυτά τα θέματα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:48, 15-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από αστροφεγγιά
Aίτημα για βοήθεια Νο 2:
Έχω στο pc κάποια τραγούδια και θέλω να επιλέξω μερικά και να τα αντιγράψω σε cd. Όχι για mp3 γιατί δεν έχω κατάλληλη συσκευή. Πώς μπορώ να τα αντιγράψω? τι cd να αγοράσω κ πόσα τραγούδια περίπου να περάσω.
Επαναλαμβάνω για όσους δεν το γνωρίζουν ότι είμαι εντελώς άσχετη σ' αυτά τα θέματα.
Ακόμη και DATA CD σε καλύπτει. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για δημιουργία CD/DVD (π.χ. nero ή Roxio) να επιλέξεις Audio CD
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,602 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 14:12, 15-09-08:

roumana Μήπως εγκατέστησες το SP3? γιατι το ιδιο ειχα πάθει κι εγω οταν το εγκατέστησα.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 14:18, 15-09-08:

Αυτός όμως δεν είναι λόγος να μην βάλει SP3. Επίσης αν έχεις κάποιο firewall κλειστό και ξανά δοκίμασε
Παράθεση

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

H αστροφεγγιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H αστροφεγγιά επιτέλους!!!!! έγραψε: στις 16:35, 15-09-08:

Ακόμη και DATA CD σε καλύπτει. Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς για δημιουργία CD/DVD (π.χ. nero ή Roxio) να επιλέξεις Audio CD
Παναγιώτη, ευχαριστώ για τη βοήθεια. Για το nero έχω δει στο google ότι υπάρχει το linux 3, nero6,7,8. ποιό απ' όλα κάνει? Έχω το Acer aspire 5920G, με windows vista.
Απλά κάνω free download από τη σελίδα του? (ανόητες ερωτήσεις ε?)
Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε: στις 16:39, 15-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Μήπως είναι καλύτερα κάποιος windows user να της το εξηγήσει πιο αναλυτικά με ένα πρόγραμμα που σίγουρα έχει στον υπολογιστή της (με το windows media ας πούμε).
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 12:44, 16-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από αστροφεγγιά
Παναγιώτη, ευχαριστώ για τη βοήθεια. Για το nero έχω δει στο google ότι υπάρχει το linux 3, nero6,7,8. ποιό απ' όλα κάνει? Έχω το Acer aspire 5920G, με windows vista.
Απλά κάνω free download από τη σελίδα του? (ανόητες ερωτήσεις ε?)
Υπάρχει και αυτός ο τρόπος όπου δεν χρειάζεσαι κάποιο ειδικό πρόγραμμα πέραν του Media Player 10 των Windows (που υποθέτω ότι έχεις αφού έχεις τα Vista). Έχει και video που στα δείχνει βήμα βήμα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,602 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 14:04, 16-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Αυτός όμως δεν είναι λόγος να μην βάλει SP3. Επίσης αν έχεις κάποιο firewall κλειστό και ξανά δοκίμασε

εννοείται πως όχι.
Εγω οταν ειχα αυτο το πρόβλημα απ εγκατέστησα το SP3 και μετα το εγκατέστησα πάλι και όλα οκ
Παράθεση

myle

Linux Geek

Ο myle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 63 μηνύματα.

O myle έγραψε: στις 01:41, 17-09-08:

''Σφάλμα επαναφοράς δικτύου

Το έγγραφο δεν περιέχει δεδομένα.

Ο δεσμός σε αυτήν τη σελίδα διακόπηκε απρόσμενα κατά τη διαπραγμάτευση σύνδεσης ή τη μεταφορά δεδομένων. Αυτό μπορεί να οφείλεται σε πρόβλημα δικτύου μεταξύ της σελίδας και του υπολογιστή σας.''
Όπως βλέπεις είναι δύσκολες οι σχέσεις στην εποχή μας.
Δοκίμασε να σβήσεις τον φάκελο με τις προσωπικές ρυθμίσεις του firefox (αφού κρατήσεις πρώτα τα bookmarks κάνοντας τα export) και δοκίμασε τότε να ξανακάνεις εγκατάσταση.

Για το που είναι τώρα αυτός ο φάκελος, θα σε γελάσω καθώς δεν χρησιμοποιώ Windows, όμως σίγουρα κάποιος θα μπορεί να σε βοηθήσει αν δεν το βρεις και στο google ή στον σκληρό σου.

Περίεργο να έχεις πρόβλημα μόνο με Firefox πάντως και όχι με Internet Explorer. Μήπως γεννήθηκες Σάββατο;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

H αστροφεγγιά επιτέλους!!!!! έγραψε: στις 18:58, 20-09-08:

Υπάρχει και αυτός ο τρόπος όπου δεν χρειάζεσαι κάποιο ειδικό πρόγραμμα πέραν του Media Player 10 των Windows (που υποθέτω ότι έχεις αφού έχεις τα Vista). Έχει και video που στα δείχνει βήμα βήμα.
Θοδωρή ευχαριστώ για το video, ήταν πολύ κατατοπιστικό και τελικά κατάφερα να αντιγράψω τα τραγούδια.
Από τότε που έκανα εγκατάσταση το Panda, κάθε φορά που είμαι στο internet, μου βγάζει ένα πινακάκι: ¨θέλετε να επιτρέψετε την εκτέλεση λογισμικού όπως είναι οι προσθήκες και τα στοιχεία ελέγχου ActiveX ? Είναι πολύ εκνευριστικό γιατί σε κάθε αλλαγή σελίδας πρέπει να πατάω -ΝΑΙ-. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το εξαφανίσω? Παίζει κάποιο ρόλο στην προστασία από ιούς?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:43, 20-09-08:

Σε τι σελίδες μπαίνεις και σου βγάζει κάτι τέτοιο; Κανονικά θα έπρεπε να σε ρωτάει μόνο σε ελάχιστες σελίδες
Παράθεση

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

H αστροφεγγιά επιτέλους!!!!! έγραψε: στις 20:49, 20-09-08:

σε κάθε σελίδα. και τώρα που είμαι στο e-steki όταν π.χ από τη σελ 20 πάω στην 21, βγάζει αυτό το μήνυμα και πρέπει να πατάω το Ναι. Αν πατήσω Όχι, εμφανίζει πάλι τη σελ αλλά πολλές φορές επάνω σε πλαισιο γράφει:
"Οι ρυθμίσεις ασφαλείας σας δεν επιτρέπουν στις τοποθετήσεις Web να χρησιμοποιήσουν τα στοιχεία ελέγχου ActiveX που είναι εγκατεστημένα στον υπολογιστή σας. Αυτή η σελίδα ενδέχεται να μην εμφανίζεται σωστά"
Βγάζεις νόημα?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 07:51, 21-09-08:

Jesus, προφανώς εννοεί και την javascript ... Anyway για να μην σε μπλέκω με άχρηστες λεπτομέρειες, δυστυχώς δεν ξέρω το Panda
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 13:06, 22-09-08:

καλημέρα
παιδια πήραμε το καινούριο το λαπτοπ το οποιο μεσα ειχε τα βιστα και ειχε και μεσεντζερ
βαζω τις διευθυνση και κωδικο κανονικα και δεν μπορω να συνδεθώ.γιατί? και οταν παταω επιλυση τα βρισκει ολα οκ
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 13:09, 22-09-08:

Γράφεις με μικρά ή με κεφαλαία αναλόγως;
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 13:15, 22-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Γράφεις με μικρά ή με κεφαλαία αναλόγως;
με μικρα ενω απο το δικο μου μπορω να συνδεθω με το μαιλ αυτο τωρα που το δοκιμασα
στο βιστα δεν συνδεεται με κανεναν λογαριασμό.
μήπως πρεπει να το απεγκαταστησω και να το εγκαταστησω παλι απο την αρχη? γιατι αυτο ηταν ηδη εγκατεστημενο
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 13:22, 22-09-08:

Έχεις firewall; Αν όχι κάνε αυτό που είπες, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 13:27, 22-09-08:

Παίζει το firewall να μπλοκάρει το Msn;
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 13:29, 22-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Παίζει το firewall να μπλοκάρει το Msn;
Ναι.Μπορεί να εμποδίζει την οποιαδήποτε επικοινωνία προγράμματος με το ιντερνετ.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 13:49, 22-09-08:

Ε τότε ας βάλει το msn στις εξαιρέσεις του Firewall και του τείχους προστασίας των windows.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος