Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,545 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 99 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 17:18, 22-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από αστροφεγγιά
Από τότε που έκανα εγκατάσταση το Panda, κάθε φορά που είμαι στο internet, μου βγάζει ένα πινακάκι: ¨θέλετε να επιτρέψετε την εκτέλεση λογισμικού όπως είναι οι προσθήκες και τα στοιχεία ελέγχου ActiveX ?
Δοκίμασε να κάνεις τα εξής:
  1. Open your Internet Explorer Browser and click on the "Tools" menu option.
  2. Click on "Internet Options..." at the bottom of the menu - this brings up the "Internet Properties" window.
  3. In the "Internet Properties" window, click on the "Security" tab.
  4. Click on "Internet Zone" (globe icon) to see the security settings for the Internet.
  5. Set the slider bar to "Medium". This is the recommended security setting for the Internet.
  6. Έπειτα πάτα στο κουμπί προσαρμοσμένο επίπεδο και δες αν οι επιλογές για το activeX είναι οι παρακάτω (αν όχι κάνε τις έτσι):

Από εκεί και πέρα δεν ξέρω από Panda
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αστροφεγγιά

Νεοφερμένος

H αστροφεγγιά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H αστροφεγγιά επιτέλους!!!!! έγραψε: στις 00:11, 23-09-08:

Θοδωρή είσαι ΤΕΛΕΙΟΣ !!!
Υποκλίνομαι στις γνώσεις σου και στην πολύτιμη βοήθειά σου.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 01:05, 23-09-08:

παιδια ειναι στις εξαιρεσεις το μσν. και πάλι δεν συνδεεται
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 01:30, 23-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
παιδια ειναι στις εξαιρεσεις το μσν. και πάλι δεν συνδεεται
Σου βγάζει κάποιο σφάλμα ή απλά τα ανθρωπάκια χορεύουν για πάντα;
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 01:42, 23-09-08:

ναι μου βγαζει το 31000306 αλλα δεν λυνεται οταν παταω επίλυση
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 01:57, 23-09-08:

Με λίγο ψάξιμο που έκανα στο internet βρήκα ότι όσοι είχαν αντίστοιχο πρόβλημα, απλά ξαφνικά έφτιαξε από μόνο του. Η μοναδική λύση που προτάθηκε αλλά δεν φαίνεται σωστή είναι η παρακάτω:
This is how to fix it:
a. Start Windows Live Messenger.
b. On the "Tools" menu, click "Options."
c. Click "Connection" in the left navigation pane.
d. Click "Advanced Settings" in the "Connection Settings" section.
e. Delete the content of the "SOCKS" field.
f. Save settings.
Μέχρι να φτιάξει όμως, μπορείς να χρησιμοποιείς την αντίστοιχη web εφαρμογή:
http://webmessenger.msn.com/
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 11:10, 23-09-08:

τα εχω κανει αυτκαι παλι δεν μπαινει
σκέφτομα μηπως το μπλοκάρει το νορτον αντιβαιρους το ειχε ηδη εγκατεστημενο ο υπολογιστής και τωρα θα παρω το νοντ και θα το απεγκαταστησω.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 14:51, 23-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
τα εχω κανει αυτκαι παλι δεν μπαινει
σκέφτομα μηπως το μπλοκάρει το νορτον αντιβαιρους το ειχε ηδη εγκατεστημενο ο υπολογιστής και τωρα θα παρω το νοντ και θα το απεγκαταστησω.
Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Norton AV και αν όντως αυτό φταίει, μπορείς να επιταχύνεις τις διαδικασίες για να βάλεις άλλο AV
Κατά τ' άλλα δεν βρίσκω λύση στο internet
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 20:05, 23-09-08:

Δεν έψαξα για το συγκεκριμένο error, αλλά εμένα όταν μου βγάζει κάποιο error, είναι είτε επειδή υπάρχει γενικότερο πρόβλημα με το messenger, είτε επειδή το pc έχει παλιότερη ημερομηνία από τη σημερινή.
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 21:19, 25-09-08:

Παιδιά, θέλω να μεταφέρω με bluetooth από το laptop στο κινητό ένα mp3 κ δεν μου βρίσκει το κινητό με search. Μήπως μπλοκάρει με το ασύρματο ρούτερ (ή λέω @@)? Αν μπορεί κάποιος ας πει μια γνώμη γτ έχω κολλήσει τρελά τώρα
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 21:32, 25-09-08:

Είναι απαραίτητο να είναι ενεργοποιημένο το bluetooth και στις δύο συσκευές. Για την περίπτωση που το ξέχασες το λέω

Δοκίμασες να βρεις το laptop με το κινητό; Επίσης υπάρχει η επιλογή (νομίζω) στο κινητό να μην φαίνεται σε όλους όταν είναι ενεργοποιημένη η συσκευή και να φαίνεται μόνο στις ήδη καταχωρημένες ως "Συσκευές μου". Τι κινητό έχεις;
Παράθεση

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O koulee έγραψε: στις 20:13, 27-09-08:

Πρίν 2 μέρες έκανα φορμάτ.το πρόβλημα που έχω είναι ότι ο fire-fox---explorer δεν μου ανοίγουν
κάποιες συγκεγκριμένες σελίδες. πχ facebook,gamato.info,hotmail-yahoo.com(για να δω τα e-mail Μου). Έχω κάνει άπειρα scan για ιούς,άλλαξα απο explorer σε firefox, αλλά τίποτα..η μπάρα(πράσινη) φορτώνει ως ένα σημείο(ως την μέση) αλλά ως εκεί,δεν ανοίγουν καθόλου..όχι ότι κολάει το Pc σε κείνο το σημείο, μόνο η σελίδα..άλλες σελίδες πχ Novasport,e-steki τις ανοίγει κανονικά..έχετε ιδέα τι φταίει. δεν θέλω να ξανακάνω φορμάτ γι αυτό τον λόγο, έλεος δλδ
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 20:35, 27-09-08:

Δοκιμασες απεγκατασταση καθαρισμα και επανεγκατασταση ;
Παράθεση

koulee

Νεοφερμένος

Ο koulee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O koulee έγραψε: στις 20:40, 27-09-08:

φίλε μου είχα στην αρχή τον explorer-τον έβγαλα, έκανα restart,εγκατέστησα το firefoχ αλλά....same
Παράθεση

koulee

Νεοφερμένος

O koulee έγραψε: στις 21:46, 27-09-08:

οκ Guys χωρίς να ξέρω τι έγινε μπένει στα e mail μου και στο gamato αλλά στο facebook δεν μπένει με τπτ
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 03:22, 28-09-08:

Γεια σου koulee, χρησιμοποιείς κάποιο firewall ή κάποιο Antivirus; Και αν ναι, ποια;
Παράθεση

koulee

Νεοφερμένος

O koulee έγραψε: στις 09:39, 28-09-08:

καλημέρα χρησιμοποιώ το Nod32 έχω και το spyware6,καθώς και των windows security.έχω δοκιμάσει να είναι όλα είναι κλειστά όταν προσπαθώ να ανοίξω τις σελίδες αλλά πάλι σέρνετε(για τα καλά)..μάλλον δεν το γλιτώνω το format
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 10:02, 28-09-08:

Παιδια, βοηθεια! Απο εχτες το pc μου ειναι εντελος νεκρο... Παταω το πληκτρο για ανα αναψει και δεν αντιδραει καθολου... Τσεκαρα να μην ειναι στο off το τροφοδοτικο, εβγαλα και ξαναβαλα τα καλωδεια μην τυχων και δεν ητανε καλα μεσα, αλλα τιποτα. Συχνα δεν ανταπωκρινοτανε με την μια, αλλα μετα απο λιγο αναβε μονος του. Τωρα εδω και ενα 24ωρο δεν λεει να αναψει με τιποτα...
Και το ερωτιμα ειναι, φταιει το τροφοδοτικο η τιποτα αλλο; Πως να το διαπιστωσω που δεν εχει κανενας κοντινος αναλογο pc για να το δοκιμασω;
Σε περιπτωση που το προβλημα δεν ειναι απο το τροφοδοτικο, με πιων τροπο μπορω να κανω τους εσωτερικους σκληρους εξωτερικους για να τους συνδεσω στο λαπτοπ;
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 17:45, 28-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από koulee
καλημέρα χρησιμοποιώ το Nod32 έχω και το spyware6,καθώς και των windows security.έχω δοκιμάσει να είναι όλα είναι κλειστά όταν προσπαθώ να ανοίξω τις σελίδες αλλά πάλι σέρνετε(για τα καλά)..μάλλον δεν το γλιτώνω το format
Πήγαινε Έναρξη > εκτέλεση (αν έχεις Vista γράψε στο λευκό κουτάκι)> γράψε cmd > στο παράθυρο που θα ανοίξει γράψε ping www.facebook.com και πες μας τι γράφει. Δοκίμασε αντί για το www.facebook.com και άλλα site που δουλεύουν και πες μας αποτέλεσμα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Παιδια, βοηθεια! Απο εχτες το pc μου ειναι εντελος νεκρο... Παταω το πληκτρο για ανα αναψει και δεν αντιδραει καθολου... Τσεκαρα να μην ειναι στο off το τροφοδοτικο, εβγαλα και ξαναβαλα τα καλωδεια μην τυχων και δεν ητανε καλα μεσα, αλλα τιποτα. Συχνα δεν ανταπωκρινοτανε με την μια, αλλα μετα απο λιγο αναβε μονος του. Τωρα εδω και ενα 24ωρο δεν λεει να αναψει με τιποτα...
Και το ερωτιμα ειναι, φταιει το τροφοδοτικο η τιποτα αλλο; Πως να το διαπιστωσω που δεν εχει κανενας κοντινος αναλογο pc για να το δοκιμασω;
Σε περιπτωση που το προβλημα δεν ειναι απο το τροφοδοτικο, με πιων τροπο μπορω να κανω τους εσωτερικους σκληρους εξωτερικους για να τους συνδεσω στο λαπτοπ;
Δοκίμασε να κάνεις reset την μητρική σου. Υπάρχουν δύο τρόποι αφού βγάλεις τον υπολογιστή τελείως από το ρεύμα:
  1. να βρεις το jumperάκι που το κάνει (αν υπάρχει) ή
  2. να αφαιρέσεις την μπαταρία της μητρικής και να αφήσεις τον υπολογιστή για 1-2 ώρες χωρίς την μπαταρία. Η μπαταρία είναι μια στρογγυλή πλακουτσωτή, σαν αυτές που μπαίνουν στα ρολόγια χειρός αλλά μεγαλύτερη.

Έπειτα, βάλτην πάλι και κάνε προσευχή για να δουλέψει
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 13:14, 29-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_Kronos
Αγόρασε μια θήκη για εσωτερικό σκληρό, πουλάνε στο e-shop.gr. Για το άλλο με κάλυψε ο Fandago.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος