Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,545 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 100 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 13:49, 23-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
shutdown -s πρέπει να γράψει για να κάνει shutdown, μόνη της η εντολή δεν κάνει κάτι
ισως να εχεις δικιο.
AVRILENA αν ξερεις καλα αγγλικα κοιτα αυτο http://www.aumha.org/win5/a/shutcut.php
δες και αυτο

σου λεει αν πατησεις το shutdown και μετα τα γραμματα που δειχνει τι θα γινει
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dmzk

Δραστήριο Μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O Dmzk έγραψε: στις 20:56, 23-11-08:

ναι δεν μας λες ομως τι η/υ εχεις αν εχεις κανα φορητο και παιζεις πανω σε κρεβατακι φυσικο ειναι, τα towers δν εχουν τετοιου ειδους προβληματα με υπερθερμανση μιας και "αναπνεουν" ελευθερα απο το παιχνιδι μπορει να κλεινει λογο μη επαρκης μνημης αν και δεν το νομιζω.
EDIT
οππςς διαβασα μονο το page 1 τελος παντων αν εχεις και θορυβους και γινεται χειροτερο στειλτο ανακυκλωση με το χρυσο π εχουν τα συστηματα κατι θα βγαλεις
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lak100 (Δημητρης (Μητσος))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O lak100 έγραψε: στις 17:42, 29-11-08:

παρε ενα πινελακι και καθαρισε την σκονη απο τα ανεμισστηρακια. και πες μας θερμοκρασιες της cpu και της gpu
Παράθεση

BaKaS (Mpakas)

Νεοφερμένος

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O BaKaS έγραψε: στις 13:16, 30-11-08:

λοιποοον..
1)2 χρονια τωρα κλεινω το pc απο το κουμπι και δεν εχει παθει τπτ.
2)κανε οτι θα σου πω-ανοιξε το pc σε safe mode(μολισ πατησεισ το κουμπι για να τον ανοιξεισ πατα συνεχεια f8 μεχρι να σου βγαλει καποιες εξτρα επιλογες ανοιγματος
3) μολισ ανοιξει κανε επαναφορα στο ποιο παλιο σημειο που θα βρεισ

4)ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ
Πατα κουμπι για να ανοιξει το pc
5)πατα το del (delete) συνεχομενα μεχρι να μπεισ στα BIOS.
6)πηγενε στην κατηγορια boot devises και βρεσ τον σκληρο σου δισκο
7)πατα ENTER πανω του και επελεξε disable(αν εχεισ πανω απο εναν δισκο καντο σε ολουσ.)(*ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ*αν εχεισ 2+ σημειωσε καπου την ρυθμιση που εχει ο καθενασ γτ θα τα χρειαστεις αργοτερα
8)βαλε το cd των windows και κλεισε τον
9)ανοιξε τον και σε 2-3 λεπτα η και λιγοτερο θα σου πει
"Press any key to boot from cd/disk"
πατα οποιο κουμπι θεσ εκτοσ απο esc.
10)ακολουθα τις οδηγειες και εγκατεστισε τα windows στο βασικο(master)σκληρο σου(πιθανον να αναφερετε ωσ τοπικος δισκοσ)
ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ FORMAT ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ(ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΣΕΙ
μολισ τελειωσεισ ξανανοιξε τα BIOS και βαλε τον/τους σκληρο/σκληρους οπως ηταν πρην

ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΣΕ ΜΕ.ΑΝ ΣΕ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΗΝΥΓΑΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΞΕΧΕΣΕ ΜΕ
:no1::no1::no1:
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 15:09, 30-11-08:

δεν σας ενημερωσα...πριν απο καμια εβδομαδα εκει που τον ειχα βαλει να κανει μια αναζητηση για κατι τραγουδια, πηγα στο μπανιο...οταν γυρισα{κανα 2λεπτο}τον βρικα κλειστο.τον ανοιξα και μπηκε απο αδρανοποιηση{ως συνηθως}αλλα στην επιφανια εργασιας δεν μου εδειχνε τιποτα απολυτως{εναρξη, εικονιδια κτλ.}και αναγκαστικα τον εκλεισα απο το κουμπι...ολα οσα μου λετε δεν μπορω να τα κανω γτ φοβαμαι!δεν πειραζει παιδια, ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια αλλα θα φερω απο κοντα κανα τεχνικο ή φιλο να τον φτιαξει αυτος...

Υ.Γ-γτ μου τα κανει ολα αυτα?τι μπορει να εχει?
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 14:22, 06-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Παιδιά έχω θεματάκι...

Κάτι έχει συμβεί και ο (μισός?) σκληρός μου δίσκος είναι φουλ. Το περίεργο είναι ότι εγώ δεν κάνω τίποτα- ό,τι καινούριο έρχεται το βάζω στο D αλλά ο άλλος συνεχώς είναι γεμάτος.
Είδα σε κάποια φάση ότι είχε γίνει βλακεία και κάτι αρχεία είχαν αποθηκευθεί δύο φορές (μία στο C μία στο D) και τα έσβησα, αλλά περαν αυτού δεν έχω κάνει κάτι άλλο- το ορκίζομαι!!

Μήπως ξέρει κάποιος να βοηθήσει (είμαι και άσχετη... αλλά αυτό το καταλάβατε )
Τι χωρητικοτητες εχουν οι σκληροι σου? Δοκιμασε την εκκαθαριση δισκου, για να σβηστουν τυχον temporary files...
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 19:18, 12-12-08:

Η οθονη μου εχειπροσαρμοστει στα δυο τριτα της οθονης το αλλο τριτο δε3ια ειναι μαυρο αλλα οχι καμενο.κατω απο τη μπαρα εναρ3ης υπαρχει ενα μειγμα χρωματων τι να κανω πλζζζ
το μειγμα παιρνει το χρωμα αποοτι εχει αποπανω.
ΠΛΖΠΛΖΠΛΖΠΛΖΠΛΖΠΛΖΖ[ΖΖΖΖ
Παράθεση

misu7 (Μιχάλης)

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O misu7 έγραψε: στις 19:31, 12-12-08:

Hmmm... Δοκίμασες να πας... Δεξί κλικ->Εξατομίκευση->Ρυθμίσεις οθόνης ?
Εκεί κάνε Default όλες τις επιλογές...
-----------------------------------------
Να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις εννοώ. πηγαίνωντας στο "Για προχωρημένους" ΠΧ
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 590 μηνύματα.

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 19:38, 12-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από misu7
Hmmm... Δοκίμασες να πας... Δεξί κλικ->Εξατομίκευση->Ρυθμίσεις οθόνης ?
Εκεί κάνε Default όλες τις επιλογές...
-----------------------------------------
Να επαναφέρεις τις ρυθμίσεις εννοώ. πηγαίνωντας στο "Για προχωρημένους" ΠΧ
στα xp?thx παντως?
Παράθεση

Panteras (dsdsds)

Δραστήριο Μέλος

Ο dsdsds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Panteras έγραψε: στις 19:39, 12-12-08:

Eπισης παταμε και κανα space bar.
Παράθεση

Daskalenko7 (Δημήτρης)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Daskalenko7 . έγραψε: στις 19:40, 12-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Panteras
Eπισης παταμε και κανα space bar.
τι?
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 15:53, 15-12-08:

Το παλιο μου pc τα εχει φτησει εντελος και διστιχος δεν προλαβα να περασω ολα τα αρχεια που ηθελα σε dvd η στο laptop πρωτου παραδωσει πνευμα... Ετσι θελω να παρω εξωτερικη θηκη για να συνδεσω τους δυο σκληρους, και να μην χασω και το πλεωνεκτιμα του χωρου που μου χαριζουν ( ο ενας ειναι 80 gb και ο αλλος 200) Ομως μπηκα σε ενα γνωστο ηλεκτρονικο καταστιμα για να τσεκαρω τι παιζει, και πραγματικα χαθηκα.. Τι να ψαξω; Τι να προσεξω; Εχετε κατι να μου προτινετε; Κατι οσο πιο φτηνο γινετε...!
Παράθεση

RebeccaforJimani (Ρεβέκκα)

Δραστήριο Μέλος

H Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

H RebeccaforJimani C.E.I.D. έγραψε: στις 21:09, 20-12-08:

γειά παιδιά!!!έχω κάνει format εδώ και μήνες και πρόσφατα έκανα μια εις βάθος σάρωση με το antivirus και τι να δω????? όλα τα παλιά μου αρχεία να σκανάρονται!!! τα χασα!!! νόμιζα ότι με το format διαγράφονται τα πάντα!! ξέρετε μήπως μπορώ να τα σβήσω και πως γιατί πιάνουν πολύ χώρο όσο να ναι.. ευχαριστώ!!!
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 02:07, 21-12-08:

Είσαι σίγουρη ότι έχεις κάνει format? Θέλω να πω, ξέρεις να κάνεις format?
Και εσύ μπορείς να τα προσπελάσεις τα αρχεία αυτά?
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 11:04, 21-12-08:

Αν κάνεις quick format δεν σβήνονται τα αρχεία, σβήνονται απλά οι αναφορές στα αρχεία και έτσι το λειτουργικό σύστημα νομίζει οτι δεν υπάρχουν. Μπορούν να ανακτηθούν εύκολα όμως.
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 394 μηνύματα.

H RebeccaforJimani C.E.I.D. έγραψε: στις 19:26, 21-12-08:

για να κάνω format έβαλα το cd εγκατάστασης των windows και τους έκανα επανεγκατάσταση σε άλλο τόμο του υπολογιστή (κάτι τέτοιο θυμάμαι) και μου είχε κάνει κιόλας και προειδοποίηση ότι μάλλον τα αρχεία του προηγούμενου τόμου θα καταστραφούν η θα χαθούν. μετά το format στον υπολογιστή μου υπήρχαν τα έγγραφα όλων των παλιών χρηστών(δεν υπήρχαν βέβαια οι λογαριασμοί τους) μπορούσα όμως να επεξεργαστώ και να διαγράψω μόνο αυτών που δεν είχαν ενεργοποιήσει το απόρρητο στα έγγραφά τους. τα αρχεία του δικού μου παλιού λογαριασμού που είχαν προστασία δεν μπορούσα ούτε να τα δω... μπορώ να τα διαγράψω κάπως???
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 19:28, 21-12-08:

Ψιλοασχετο, αλλα μπορει να μου πει καποιος πως κανουν format; Αναλυτικα αν γινεται, γιατι δεν εχω κανει ποτε!
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 20:13, 21-12-08:

Ρεβέκκα μόνη σου το λες ότι εγκατέστησες τα windows σε άλλο τόμο του υπολογιστή (του δίσκου εννοείς). Άρα λογικό να μην σβηστούν.

Chris, εδώ οδηγός από το Insomnia για να το δεις στα Ελληνικά, εδώ από το e-pcmag με παραπομπή σε ξένα links κι εδώ το πρώτο αποτέλεσμα του Google (use it, δεν βλάπτει.)

(Ως αμοιβή δέχομαι post φώτο )
Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

H RebeccaforJimani C.E.I.D. έγραψε: στις 20:19, 21-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue
Ρεβέκκα μόνη σου το λες ότι εγκατέστησες τα windows σε άλλο τόμο του υπολογιστή (του δίσκου εννοείς). Άρα λογικό να μην σβηστούν.

Chris, εδώ οδηγός από το Insomnia για να το δεις στα Ελληνικά, εδώ από το e-pcmag με παραπομπή σε ξένα links κι εδώ το πρώτο αποτέλεσμα του Google (use it, δεν βλάπτει.)

διάβασα τον οδηγό που πόσταρες για τον κρις και βλέπω ότι μια χαρά format έκανα!!! ακριβώς όπως τα λέει εκεί και τα αρχεία δεν σβήστηκαν!!! δεν ξέρω τι έκανα λάθος!!
μπορείς να μου πεις πως θα τα σβήσω?? pleeeeeeeease!!
Παράθεση

chris_90 (Χρήστος)

Επιφανές Μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,228 μηνύματα.

O chris_90 έγραψε: στις 20:21, 21-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από ZedBlue

Το αποτελεσμα το 'χα βρει, αλλα ηθελα σε ελληνικα γιατι βαριεμαι να μεταφραζω ολα αυτα τα αγγλικα. Thanks παντως!

(Ασχολιαστο )
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος