Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,302 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 318 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 20:07, 06-02-09:

ειχα εγκαταστησει με το wubi πριν λιγους μηνες το Ubuntu 8.04 και τωρα θελω να προχωρησω σε κανονικη εγκατασταση. Μπορω με καποιο τροπο να κρατησω τις ρυθμισεις που εκανα στο Ubuntu? π.χ. τα προγραμματα που εβαλα, τις ρυθμισεις του compiz και γενικα τις ρυθμισεις της διανομης? Αν ναι πως γινεται? Επισης, θελω να ρωτησω αν υπαρχει κανενα καλο βιντεο tutorial που να δειχνει πως να το εγκαταστησω. Ο σκληρος που εχω ειναι χωρισμενος σε δυο τμηματα: στον C που εχω τα Windows και στον D που εχει μερικα αρχεια. Θελω να εγκαταστησω το Ubuntu στον D, αλλα φοβαμαι μην σβησω καταλαθος τα Windows. Επισης να ρωτησω ο D εχει συνολικο μεγεθος 11 GB θα χωρεσει το Ubuntu ? Παρακαλω βοηθηστε με να κανω την εγκατασταση!!
Υ.Γ. Ο D εχει ενα φακελο που λεγεται Ι386, αν σβηστει κατα τη διαμορφωση θα υπαξει προβλημα στα Windows?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,886 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε: στις 22:27, 06-02-09:

Φυσικά και χωράνε στα 11gb.
O i386:
The i386 folder holds the files used to install, repair, modify, update and rebuild Windows. Though these files are also located on your Windows installation CD (if you have one), I recommend you not delete anything located here. Deleting these files wonʼt recover much room, and the convenience of having the files there save a lot of time for us techie-types. (The contents of the i386 folder can commonly be found in the folder at C:WindowsOptionsCabs. This Windows "cabs" folder is essentially the same as the i386 folder.)
Eγώ θα σου πρότεινα να τα εγκαταστήσεις και τα 2 λειτουργικά στον ίδιο δίσκο. Πάντα να κρατάς έναν με τα αρχεία σου μόνο.
Eδώ ένα tutorial για το πώς να το κάνεις. (Αν έχεις xp, έχει επίσης οδηγό)
Δεν γνωρίζω αν μπορείς να κρατήσεις τις ρυθμίσεις. Υποθέτω πως όχι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε: στις 06:02, 27-02-09:

Με αφορμή κάποιες συζητήσεις για το όριο ηλικίας στο φόρουμ αλλά και το γεγονός ότι καλώς ή κακώς το διαδίκτυο έχει μπεί καλά στη ζωή μας σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θεματάκι όπου θα μπορούμε να συζητάμε τα πάντα γύρω απο αυτό και όχι μόνο.Θα μπορούσαμε να ανταλλάσουμε απόψεις για νέα προιόντα ηλεκτρονικής τεχνολογίας (απο νέα κινητά μέχρι προγράμματα για ιούς), για θέματα ασφάλειας εν γένει ακόμη και να προτείνουμε ηλεκτρονικές ιστοσελιδες που θα κάνουν εύκολη την καθημερινότητά μας (πχ.εκπτωτικά καταστήματα).Τι λέτε?
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε: στις 08:16, 27-02-09:

....ας κάνω άλλη μια προσπάθεια....Τι θα λέγατε να ανταλλάξουμε γνώμες για φωτ. μηχανές?Ποιές χρησιμοποιείτε κι αν είστε ευχαριστημένες/οι?
Επίσης χρησιμοποιείτε αντιικά προγράμματα και ποιά?
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 08:32, 27-02-09:

χρησιμοποιω την sony cybershot w120, ειμαι ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες (η διαρκεια ζωης της μπαταριας ειναι αριστη, οι φωτογραφιες πολυ καθαρες και τα χρωματα που ζωντανα), αλλα σκεφτομαι να παρω μια DSLR για καλυτερη ποιοτητα εικονας. Ειμαι στο ψαξιμο ακομα, σκεφτομαι για την καινουρια nikon που τραβαει και βιντεο

πω πω, μολις ειδα στο sonystyle.gr οτι την w120 την εχει 220 ευρω Μου χαλασε η παλια πριν τα χριστουγεννα και πηρα μια φθηνη γιατι την χρειαζομουν στο εργαστηριο και κατεληξα στην sony, η οποια μου κοστισε $120 (σε ευρω βγαινει γυρω στα 80). Τοσο διαφορα στις τιμες;
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Νεοφερμένος

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε: στις 08:49, 27-02-09:

Εγω εχω μια Olympus παλιο μοντελο ψηφιακης και μια Minolta Dynax 4 αναλογικη.Η ψηφιακη μου ειναι ικανοποιητικη για φωτο διακοπων κτλ,αλλα φετος λεω να την αλλαξω. Η αναλογικη μου ειναι ερωτας...δεν την αλλαζω με τιποτα.
Αντιϊκο προγραμμα χρησιμοποιω το Avast,δωρεαν και πολυ καλο.
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 08:52, 27-02-09:

αντιικο χρησιμοποιω το avira. Εχω χρησιμοποιησει σχεδον τα παντα και κατεληξα σ'αυτο επειδη δεν καταναλωνει πολλη RAM και μου εχει εντoπισει ιους που δεν εντοπισε το norton
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Νεοφερμένος

H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε: στις 09:32, 27-02-09:

Καλημερα!
Δηλωνω θαυμαστρια σας και σας ζηλευω...:up:
Εγω ειμαι ασχετη με αυτααλλα εχω καλους φιλους που με συμβουλευουν...αν και προτιμω να μου φωτογραφιζουν αλλοι τα μωρα...
Αντε να δουμε
Παράθεση

Melini

Νεοφερμένος

H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Melini έγραψε: στις 12:57, 27-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
χρησιμοποιω την sony cybershot w120, ειμαι ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες (η διαρκεια ζωης της μπαταριας ειναι αριστη, οι φωτογραφιες πολυ καθαρες και τα χρωματα που ζωντανα), αλλα σκεφτομαι να παρω μια DSLR για καλυτερη ποιοτητα εικονας. Ειμαι στο ψαξιμο ακομα, σκεφτομαι για την καινουρια nikon που τραβαει και βιντεο
Προφανώς εννοείς τη Nikon D90. Θεωρείται πολύ καλή αλλά θα σου κοστίσει πολύ ακριβά και θα σου πάρει χρόνο να μάθεις να τη χειρίζεσαι... αλήθεια τι παίζει με τις τιμές ηλεκτρονικών στον Καναδα; Είναι ίδια ή πιο φτηνά από Ελλάδα;

Εγώ απέκτησα πρόσφατα μια Nikon D40. Είμαι πιο ευχαριστημένη κάθε μέρα που τη χρησιμοποιώ. Απλά χρειάζεται πολλή μελέτη, αλλά όταν εξοικειωθείς με το τεχνικό κομμάτι, το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό!!
Όσο για το πρόγραμμα για ιούς: εδώ και χρόνια Avast στον Η/Υ του σπιτιού και Kaspersky στη δουλειά. Ευχαριστημένη και απ'τα δύο, αν και δεν είμαι μέτρο σύγκρισης γιατί είναι πολύ συγκεκριμένες οι ανάγκες και οι απαιτήσεις που έχω από έναν υπολογιστή...
Παράθεση

julia

Νεοφερμένος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε: στις 13:05, 27-02-09:

Avast... καλό και τσάμπα. Δεν είναι σπαστικό όπως διάφορα άλλα..που σου κόβουν τα αρχεία, και τα προγράμματα χωρίς λόγο.
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 18:49, 27-02-09:

Πριν ένα χρόνο αγόρασα την Sony cybershot DSC W200 12 mega pixels.Είναι εκπληκτική μηχανή αν και λόγο δύσκολη στην χρήση αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τις διάφορες ρυθμίσεις της εκτός απο τις αυτόματες.Μειονέκτημα είναι το ζουμάρισμά της όπου για καλύτερα αποτελέσματα χρειάζονται ο τηλεφακός και ο close up.Ελπίζω να τους πάρω..
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 20:28, 27-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Προφανώς εννοείς τη Nikon D90. Θεωρείται πολύ καλή αλλά θα σου κοστίσει πολύ ακριβά και θα σου πάρει χρόνο να μάθεις να τη χειρίζεσαι... αλήθεια τι παίζει με τις τιμές ηλεκτρονικών στον Καναδα; Είναι ίδια ή πιο φτηνά από Ελλάδα;

Εγώ απέκτησα πρόσφατα μια Nikon D40. Είμαι πιο ευχαριστημένη κάθε μέρα που τη χρησιμοποιώ. Απλά χρειάζεται πολλή μελέτη, αλλά όταν εξοικειωθείς με το τεχνικό κομμάτι, το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό!!
Όσο για το πρόγραμμα για ιούς: εδώ και χρόνια Avast στον Η/Υ του σπιτιού και Kaspersky στη δουλειά. Ευχαριστημένη και απ'τα δύο, αν και δεν είμαι μέτρο σύγκρισης γιατί είναι πολύ συγκεκριμένες οι ανάγκες και οι απαιτήσεις που έχω από έναν υπολογιστή...
Συνηθως ειναι κατα πολυ πιο φθηνα, μερικες φορες τα βρισκεις στην μιση τιμη ή εκει γυρω. Την nikon d90 μαζι με 18-105mm vr lens kit την εχει $1300 (800 ευρω). Μ'αρεσει και η sony α300 η οποια ειναι πιο φθηνη αλλα δεν τραβαει βιντεο. Βασικα πρεπει να παρω και καινουριο laptop, ipod και κινητο, οποτε με βλεπω να χρεοκοπω πολυ συντομα Χμμ μολις εντοπισα μια πολυ φθηνη olympus Ε-410 (14-42mm & 40-150mm lens) $400 (250 ευρω). Για αρχαριους σαν εμενα καλη φαινεται
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 07:31, 01-03-09:

Για εσάς που επισκέπτεστε το φόρουμ αυτό και είστε κάτω των 18 σας προτείνω να επισκεφτείτε το λίνκ αυτό και να διαβάσετε το περιχόμενό του.Το τμήμα που αναφέρετε σε μεγάλους καλό θα είναι να το δείξετε στους γονείς σας...http://www.saferinternet.gr/Default.aspx?tabid=203
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 11:11, 03-03-09:

βρε παιδια θελω ενα καλο αντιικο ακουσα για το avast. πως το κατεβαζω δωρεαν?
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 11:13, 03-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
βρε παιδια θελω ενα καλο αντιικο ακουσα για το avast. πως το κατεβαζω δωρεαν?
Το ψάχνεις απο google και κατεβάζεις την home edition.Πάντως είναι καλό αλλά λίγο "βαρύ"
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 11:14, 03-03-09:

τι εννοεις βαρυ ? θα κανει το pc να δουλευει πιο αργο ?
Παράθεση

Melini

Νεοφερμένος

H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Melini έγραψε: στις 11:25, 03-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
Συνηθως ειναι κατα πολυ πιο φθηνα, μερικες φορες τα βρισκεις στην μιση τιμη ή εκει γυρω. Την nikon d90 μαζι με 18-105mm vr lens kit την εχει $1300 (800 ευρω). Μ'αρεσει και η sony α300 η οποια ειναι πιο φθηνη αλλα δεν τραβαει βιντεο. Βασικα πρεπει να παρω και καινουριο laptop, ipod και κινητο, οποτε με βλεπω να χρεοκοπω πολυ συντομα Χμμ μολις εντοπισα μια πολυ φθηνη olympus Ε-410 (14-42mm & 40-150mm lens) $400 (250 ευρω). Για αρχαριους σαν εμενα καλη φαινεται
Για κριτικές και γνώμες σχετικά με φωτογραφικές μηχανές και φωτογραφία γενικότερα, θα σε παραπέμψω στους ειδικούς: www.dpgr.gr
ελληνικό φόρουμ με πολλές πολλές πληροφορίες. Οι τιμές που αναφέρεις είναι πράγματι καλές, πρόσεξε μην μείνει ο Naruto χωρίς φαγητό ενώ εσύ θα αγοράζεις τεχνολογία
Εγώ έχω μαζέψει χρήματα και θέλω να πάρω τώρα ένα Mini Notebook πιο συγκεκριμένα της ΗΡ το 2133 ή το 1000. Αχ, μεγάλος έρωτας...
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 11:29, 03-03-09:

θα κατεβασω το avast, αλλα εχω ακουσει για ενα αλλο αντιικο, ρωσικο, πολυ καλο. ξερει κανεις ποιο ειναι ?
Παράθεση

stellak

Νεοφερμένος

H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε: στις 11:37, 03-03-09:

Μάλλον λες για το Kaspersky, ΙβάναΕγώ στο σπίτι έχω το avast, οπότε δεν ξέρω να σου πω...
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 11:39, 03-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από stellak
Μάλλον λες για το Kaspersky, ΙβάναΕγώ στο σπίτι έχω το avast, οπότε δεν ξέρω να σου πω...
danke stella
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος