Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,571 μέλη και 2,432,537 μηνύματα σε 76,239 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 120 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε: στις 20:25, 03-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Οκ.. γενικά σε τέτοια θέματα απο το 0-10 εσύ που βρίσκεσαι???

Για να ξέρω πόσα ηρεμιστικά να πάρω..και αν θα πεθάνουν τα παιδιά μου απο την πείνα...Έχω και να βγω...
Εγω με βαθμολογώ με ενα μετριο 5ρακι.... μόνη μου τα έμαθα.. και δεν θεωρούμε και γνώστης.
Ε δεν είμαι και σκράπας...ξέρω αρκετά για την ηλικία μου....και εξακολουθώ να μαθαίνω...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

julia

Νεοφερμένος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε: στις 20:26, 03-03-09:

Δεν απαντάς... αν κάνει 5 ώρες το σκυπε... το άλλο θέλεις 1 μηνα.. να ξέρεις τουλάχιστον.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H roulsydney έγραψε: στις 20:34, 03-03-09:

Δεν απαντάς... αν κάνει 5 ώρες το σκυπε... το άλλο θέλεις 1 μηνα.. να ξέρεις τουλάχιστον.
..σου απάντησα βρε..πιο πάνω...έκανα αυτοαξιολόγηση...Απλά στην περιοχή μου υπάρχει κάποιο πρόβλημα προσωρινό με την forthnet..
Παράθεση

julia

Νεοφερμένος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε: στις 20:36, 03-03-09:

ΑΣΧΕΤΟ.. αλλά διάβασα ότι η 4νετ διώχνει κόσμο...
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 20:38, 03-03-09:

ΑΣΧΕΤΟ.. αλλά διάβασα ότι η 4νετ διώχνει κόσμο...
Παράθεση

member-me

Νεοφερμένος

H member-me αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H member-me έγραψε: στις 12:43, 08-03-09:

Καλησπερα σε ολους!Εχω μια απορια και ζητω τα φωτα σας.Καθε φορα που ανοιγω τον υπολογιστη βγαινει ενα παραθυρο log on to windows και πρεπει να πατησω enter για να αρχισουν να τρεχουν τα windows.Τι πρεπει να κανω για να μπαινω κατευθειαν χωρις log on?
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 19:14, 08-03-09:

Πήγαινε από τον πίνακα ελέγχου σου και άνοιξε τους λογαριασμούς χρηστών.
Εκεί πρέπει να σου υπάρχει ενεργοποιημένος κάποιος 2ος λογαριασμός, πέραν αυτού που έχεις εσύ.
Απενεργοποίησε τον και δε θα σου ζητάει να επιλέξεις χρήστη στην εκκίνηση των windows.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 12:03, 09-03-09:

Αν έχεις έναν χρήστη ή δεν θες να διαγράψεις κανένα λογαριασμό και παρόλα αυτά θέλεις να μη σου ζητάει password, κάνε το εξής:
Έναρξη > εκτέλεση > γράψε control userpasswords2 > ξετίκαρε την επιλογή "Users must enter a user name and password to use this computer"

Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 17:51, 09-03-09:

παιδια χαρη σε σας κατεβασα το avast............. να στε καλα ειναι πολυ καλο αντιικο. :up:
Παράθεση

member-me

Νεοφερμένος

H member-me αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H member-me έγραψε: στις 22:59, 09-03-09:

Ευχαριστω πολυ παιδια για τη βοηθεια.Δεν υπαρχει αλλος user.Θα δοκιμασω αυτα που προτεινετε και ελπιζω να τα καταφερω...
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 23:17, 11-03-09:

θελω τα φωτα σας.

θελω εξωτερικο σκληρο δισκο, και βρηκα εναν με 49 ευρω. 2,5 ιντσες, συνδεση usb και 250GB. μαρκα verbatim. καλη τιμη δεν ειναι ?
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,708 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε: στις 23:41, 11-03-09:

ποσο παει μια συνδεση adsl στην ελλαδα και ποσες μερες κανουν για να σε συνδεσουν;
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 07:41, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
θελω τα φωτα σας.

θελω εξωτερικο σκληρο δισκο, και βρηκα εναν με 49 ευρω. 2,5 ιντσες, συνδεση usb και 250GB. μαρκα verbatim. καλη τιμη δεν ειναι ?
Καλημέρα Ιωάννα.Θα πρότεινα να επιλέξεις μεγαλύτερη χωρητικότητα και μάλιστα θα σου πρότεινα το 1 TeraByte.Συμφέρει και στην τιμή παρόλο που είναι ακριβότερος σε σχέση με τον χώρο αποθήκευσης.Πληροφορίες μπορείς να βρείς εδώ:www.plaisio.gr
Δες και το ξανασυζητάμε
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 07:47, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
ποσο παει μια συνδεση adsl στην ελλαδα και ποσες μερες κανουν για να σε συνδεσουν;
Ανάλογα με το πακέτο κυμαίνεται και η τιμή δηλαδή σταθερό και ίντερνετ,ταχύτητα κτλπ.Βέβαια οι ταχύτητες είναι ονομαστικές δηλαδή πληρώνεις για 24 Mbps και στην πράξη έχεις 15-20 μάξιμουμ.Αν θέλεις περισσότερα στοιχεία μπορείς να τα βρείς στις ιστοσελίδες:forthnet,hol.vodafone,wind και ote.
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 08:59, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από roulsydney
Καλημέρα Ιωάννα.Θα πρότεινα να επιλέξεις μεγαλύτερη χωρητικότητα και μάλιστα θα σου πρότεινα το 1 TeraByte.Συμφέρει και στην τιμή παρόλο που είναι ακριβότερος σε σχέση με τον χώρο αποθήκευσης.Πληροφορίες μπορείς να βρείς εδώ:www.plaisio.gr
Δες και το ξανασυζητάμε
Καλημερα Βαρβαρα ... μπηκα πλαισιο, αλλα 1TB με συνδεση USB δε βρηκα. μεχρι 320 GB βρηκα, αλλα εχει 140 ευρω και ανεβαινουμε πολυ...εξαλλου το 1TB δεν ειναι υπερβολικος σαν χωρος αποθηκευσης ?
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 09:18, 12-03-09:

Καλημερα Βαρβαρα ... μπηκα πλαισιο, αλλα 1TB με συνδεση USB δε βρηκα. μεχρι 320 GB βρηκα, αλλα εχει 140 ευρω και ανεβαινουμε πολυ...εξαλλου το 1TB δεν ειναι υπερβολικος σαν χωρος αποθηκευσης ?
Δες εδώ:http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...A763EF56BD482A
Αν θέλεις να αποθηκεύσεις βίντεο,φωτογραφ'ίες,μουσική κτλπ είναι μια χαρά..Κι αν δεν σε επείγει σε 1 μήνα περίπου το Πλαίσιο θα έχει απίθανες προσφορές :up:
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 09:23, 12-03-09:

ναι το ειδα..αλλα ειναι ψηλη η τιμη μωρε, πανω απο 50 ευρω δεν εχω δυστυχως τελοσπαντων, θα το σκεφτω, ευχαριστω πολυ παντως
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 09:26, 12-03-09:

ναι το ειδα..αλλα ειναι ψηλη η τιμη μωρε, πανω απο 50 ευρω δεν εχω δυστυχως τελοσπαντων, θα το σκεφτω, ευχαριστω πολυ παντως
..αν δεν βιάζεσαι περίμενε για τις προσφορές σε 1 μήνα περίπου..Εσύ τι αρχεία θέλεις να αποθηκεύεις?
Παράθεση

julia

Νεοφερμένος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε: στις 09:31, 12-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από sakura-chan
Οι πιθανές λύσεις, οι προσφορές, τα πακέτα, οι εναλλακτικές είναι πάρα πολλές, ειδικά στις πόλεις. Με ή χωρίς ΟΤΕ κλπ... με δωρεάν χρόνο τηλέφωνα κλπ κλπ.

Ο χρόνος αναμονής πάλι παίζει...

Μια ιδέα μπορείς να πάρεις απο το νετ κάποιες εταιρείες που προσφέρουν σύνδεση είναι.
ote-connex (κρατική) προς το παρόν....
Hol
Forthnet
και μετά είναι και άλλες μικρότερες.....
Παράθεση

roulsydney

Νεοφερμένος

H roulsydney έγραψε: στις 09:33, 12-03-09:

και μετά είναι και άλλες μικρότερες.....[/quote]....
που άμα δείς σύνδεση ...σφύριξε ..κλέφτικα..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος