Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,565 μέλη και 2,432,484 μηνύματα σε 76,236 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 332 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

stellak

Νεοφερμένος

H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε: στις 11:16, 20-03-09:

Συναδέλφισσα, μπορώ για άλλη μια φορά να έρθω με το μέρος σου; Δυο οι αθεράπευτες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Melini

Νεοφερμένος

H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Melini έγραψε: στις 11:19, 20-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από stellak
Συναδέλφισσα, μπορώ για άλλη μια φορά να έρθω με το μέρος σου; Δυο οι αθεράπευτες
Ναι βρε συναδέλφισσα, σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη...:up: με φαντάζεσαι στην καμπίνα με το υπολογιστάκι... με τα λεξικά μου και online να ψάχνω επί τόπου ορολογία στο ΙΑΤΕ;;; Αν αυτό δεν είναι εξέλιξη, τότε τι;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stellak

Νεοφερμένος

H stellak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H stellak Frozen and broken but free έγραψε: στις 11:22, 20-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Melini
Ναι βρε συναδέλφισσα, σ'ευχαριστώ για την υποστήριξη...:up: με φαντάζεσαι στην καμπίνα με το υπολογιστάκι... με τα λεξικά μου και online να ψάχνω επί τόπου ορολογία στο ΙΑΤΕ;;; Αν αυτό δεν είναι εξέλιξη, τότε τι;
Αυτό είναι απλώς τέλειο:up: Δεν θα μας κατανοήσουν ποτέ, ας συμπαρασταθούμε η μια στην άλλη (την πετριά μας την έχουμε πάντως)
Κι εμένα μου τρέχουν τα σάλια για κάτι τέτοια, ψοφολογάω, αλλά στο τέλος κάνω κομπόδεμα για ταξίδια που ψοφάω περισσότερο
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 11:24, 20-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από stellak
στο τέλος κάνω κομπόδεμα για ταξίδια που ψοφάω περισσότερο
α μπραβο, και γω για ταξιδια να τα σκασω. :up::up::up:
Παράθεση

Melini

Νεοφερμένος

H Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H Melini έγραψε: στις 12:30, 20-03-09:

Αυτό ακριβώς είναι και το δικό μου δίλημμα... υπολογιστής ή Πράγα; Μάλλον γέρνω προς το δεύτερο, αλλά δε θα πάψω ποτέ να σκέφτομαι το μικρούλι γλυκούλι υπολογιστάκι με μια επιθυμία..
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 12:34, 20-03-09:

Αυτό ακριβώς είναι και το δικό μου δίλημμα... υπολογιστής ή Πράγα; Μάλλον γέρνω προς το δεύτερο, αλλά δε θα πάψω ποτέ να σκέφτομαι το μικρούλι γλυκούλι υπολογιστάκι με μια επιθυμία..
η δικη μου απαντηση ??? το δευτερο το δευτερο !!!!!!!!
Παράθεση

Carl (panos)

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Carl έγραψε: στις 10:47, 25-03-09:

Παιδες..φτανουν τα γεννεθλια της αδερφης μου και σκεφτομαι να της παρω ενα μικρο και πρακτικο laptop..Παρακαλω πολυ!!Δωστε μου ιδεες για κατι φθηνο(50-150$) οσο πιο γρηγορα μπορειται..δε θελω κατι πολυ ακριβο για πολλες χησεις..ισα ισα για εικονες,βιντεο,μουσικη,ιντερνετ και msn..Δλδ οχι κατι για να σηκωνει βαρια προγραμματα..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ:no1:περιμενω...
Παράθεση

Olympia92!!!! (Ολυμπια)

Νεοφερμένος

H Ολυμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H Olympia92!!!! έγραψε: στις 10:53, 25-03-09:

δεν ξερω για λαπτοπ μεχρι 150...αλλα αμα πας στο πλαισιο σιγουρα θα βρεις μεχρι 300...εγω εχω ενα της acer μικρο και πρακτικο....το πηρα 300!
Παράθεση

KostasTheGreek

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

O KostasTheGreek έγραψε: στις 11:36, 25-03-09:

Προφανως αναφερεσαι σε netbook...με 150 ευρω δεν βρισκεις το καταλληλο netbook για την αδερφη σου..Υπαρχει μεν και συγκεκριμενα asus στα 159 απο e-shop αλλα εχει linux και 4αρη δισκο που ειναι πολυ μικρος...linux+4GB σκληρο=Μαλλον δεν θα αρεσει στην αδερφουλα σου
Οποτε αναγκαστικα πας στο acer aspire one 150X που εχει xp και ικανοποιητικο σκληρο και θα το βρεις στα 289 ευρω παλι απο e-shop...
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 12:03, 25-03-09:

50-150$?? Λίγο δύσκολο....

http://www.skroutz.gr/s/69219/iPC-400.html ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ ....

http://www.skroutz.gr/s/52289/Asus-Eee-PC-701.html ΠΑΡΕ ΑΥΤΟ.
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 14:18, 25-03-09:

Υπάρχει με 140 ευρά.

http://www.multirama.gr/products/pro...8&catid=010200

Το χα δει στα multirama εδώ, αρκετά συμπαθητικό εμφανησιακά και με τις δυνατότητες που γράφει πως έχει.
Δεν είναι pc βέβαια (έχει mips επεξεργαστή) οπότε μάλλον περιορίζεσαι σε software που έχει γραφτεί για mips (υπάρχει μπόλικο πάντως για linux αλλα δεν ξέρω κατα πόσο "ξέρει" η αδερφή σου να το "πειράζει") αλλα φαίνεται οτι για πλοήγηση στο net (δεν ξέρω πως τα πάει με τις σελίδες που έχουν flash όμως) στοιχειώδη δουλειά γραφείου κτλ είναι μια χαρούλα για τα λεφτά που κάνει.

Σημ, το eee701 είναι λίγο τραγικό πάντως. Προσωπικά θα προτιμούσα το ipc
Εκτός αν διπλασιαστεί το budget και πας για eeepc901 που είναι αρκετά πρακτικό.

Edit: Καλό φαίνεται και το Surf, για 159 ευρώ, έχει και camera και θα παίζει σίγουρα flash αλλα δεν ξέρω για την μπαταρία τι παίζει, το πόσο κρατάει σε σχέση με το ipc κτλ.

Θα σου πρότεινα δοκίμασε κάπως να δεις και τα δύο εσύ (το πρώτο το χουν στα multirama φαντάζομαι) και να αποφασίσεις.
Πρόσεχε, το eeepc701 είναι το Surf, όχι το κανονικό που είναι πιο ακριβό.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 14:25, 25-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Eruyomo
Υπάρχει με 140 ευρά.

http://www.multirama.gr/products/pro...8&catid=010200

Το χα δει στα multirama εδώ, αρκετά συμπαθητικό εμφανησιακά και με τις δυνατότητες που γράφει πως έχει.
Δεν είναι pc βέβαια (έχει mips επεξεργαστή) οπότε μάλλον περιορίζεσαι σε software που έχει γραφτεί για mips (υπάρχει μπόλικο πάντως για linux αλλα δεν ξέρω κατα πόσο "ξέρει" η αδερφή σου να το "πειράζει") αλλα φαίνεται οτι για πλοήγηση στο net (δεν ξέρω πως τα πάει με τις σελίδες που έχουν flash όμως) στοιχειώδη δουλειά γραφείου κτλ είναι μια χαρούλα για τα λεφτά που κάνει.

Σημ, το eee701 είναι λίγο τραγικό πάντως. Προσωπικά θα προτιμούσα το ipc
Εκτός αν διπλασιαστεί το budget και πας για eeepc901 που είναι αρκετά πρακτικό.

Ρε αρχηγέ μου.. το IPC έχει 366 ΜHz, ΡΑΜ 128 MB, Σκληρός δίσκος: 1 GB

Με 20Ε παραπάνω
παίρνεις το ΕΕΕ που όπως και να ναι (έχω ΕΕΕ), είναι πολύ ανώτερο.
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 14:30, 25-03-09:

Καλά, τις CPU δεν μπορείς να τις συγκρίνεις άμεσα με τα MHz γιατί είναι αρκετά διαφορετικές μεταξύ τους. Στα υπόλοιπα όμως ναι, λέει πολύ περισσότερο το 701 σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Εμένα βέβαια το 701 που είχα δεν με βόλευε λόγω οθόνης, είναι πολύ μικρή.
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 14:36, 25-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Anarki
Καλά, τις CPU δεν μπορείς να τις συγκρίνεις άμεσα με τα MHz γιατί είναι αρκετά διαφορετικές μεταξύ τους. Στα υπόλοιπα όμως ναι, λέει πολύ περισσότερο το 701 σε αυτή την κατηγορία χρημάτων. Εμένα βέβαια το 701 που είχα δεν με βόλευε λόγω οθόνης, είναι πολύ μικρή.
BIGGER IS BETTER δεν λένε? Πέρα απ την πλάκα, ναι δεν γίνεται άμεση σύγκριση βάσει Mhz, αλλά και πάλι η cpu του ΕΕΕ είναι "ανώτερη", και γενικά το μηχάνημα είναι better. Από εκεί και πέρα κι εγώ ήμουν στους μλκες που με το που ήρθε το 701 έσκασα την 300αρα τότε και το πήρα. (Τώρα έχω να το ανοίξω πάνω από 3 μήνες). Γενικά σε 7αρι, ή 8,9αρι θα πρέπει να ξέρεις ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ και γιατί.
Παράθεση

Carl (panos)

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Carl έγραψε: στις 16:44, 25-03-09:

Ενδιαφερομαι γι αυτο στα multirama..
Ειναι καλο γι ατο που θελω??
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

O Unkown-User έγραψε: στις 17:21, 25-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Carl
Ενδιαφερομαι γι αυτο στα multirama..
Ειναι καλο γι ατο που θελω??
δώσε 20 παραπάνω και πάρε το ΕΕΕ. Απλά.
Παράθεση

Melini

Νεοφερμένος

H Melini έγραψε: στις 09:35, 27-03-09:

Αν θυμάμαι καλά, κάοια έψαχνε στο θεματάκι αυτό εξωτερικό σκληρό δίσκο. Έχει στο Electroworld 1ΤΒ με 93 Ευρώ (όχι καμιά φοβερή μάρκα αλλά με μεγάλη χωρητικότητα)
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 09:38, 27-03-09:

Αν θυμάμαι καλά, κάοια έψαχνε στο θεματάκι αυτό εξωτερικό σκληρό δίσκο. Έχει στο Electroworld 1ΤΒ με 93 Ευρώ (όχι καμιά φοβερή μάρκα αλλά με μεγάλη χωρητικότητα)

βρηκα, 250 gb με 45 ευρω, μια χαρα ειναι ! ευχαριστω πολυ παντως

εσυ ? πηρες το mini notebook ή θα πας πραγα τελικα ? εεε????
Παράθεση

Melini

Νεοφερμένος

H Melini έγραψε: στις 09:52, 27-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
βρηκα, 250 gb με 45 ευρω, μια χαρα ειναι ! ευχαριστω πολυ παντως
Νο prob... Γι'αυτό είμαστε εδώ

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
εσυ ? πηρες το mini notebook ή θα πας πραγα τελικα ? εεε????
Γιατί ξύνεις πληγές.... γιατί γιατί. Έβαλε πάλι διαφήμιση η Cosmote την προσφορά της για ένα HP MiniNote (το καλύτερο κατά τη γνώμη μου) και μου τρέχουν τα σάλια μπροστά στην τηλεόραση... εν τω μεταξύ έχω βρει και άλλα δυο μοντέλα αλλά το σκέφτομαι πολύ. Εχω πολλά έξοδα εν όψει, και δε μου κάνει καρδιά να δώσω έτσι 400 Ευρώ.
Το πιθανότερο είναι ότι θα περιμένω μέχρι να βρω καμια πολύ καλή προσφορά και τότε θα δράσω!!! Ετσι κάνω πάντα και αξίζει τον κόπο, έστω κι αν περιμένω μερικούς μήνες
Η Πράγα είναι σίγουρη :up: Αυτά τα χρήματα τα έχω μαζέψει
Παράθεση

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O drf έγραψε: στις 12:01, 27-03-09:

Νο prob... Γι'αυτό είμαστε εδώ

Γιατί ξύνεις πληγές.... γιατί γιατί. Έβαλε πάλι διαφήμιση η Cosmote την προσφορά της για ένα HP MiniNote (το καλύτερο κατά τη γνώμη μου) και μου τρέχουν τα σάλια μπροστά στην τηλεόραση... εν τω μεταξύ έχω βρει και άλλα δυο μοντέλα αλλά το σκέφτομαι πολύ. Εχω πολλά έξοδα εν όψει, και δε μου κάνει καρδιά να δώσω έτσι 400 Ευρώ.
Το πιθανότερο είναι ότι θα περιμένω μέχρι να βρω καμια πολύ καλή προσφορά και τότε θα δράσω!!! Ετσι κάνω πάντα και αξίζει τον κόπο, έστω κι αν περιμένω μερικούς μήνες
Η Πράγα είναι σίγουρη :up: Αυτά τα χρήματα τα έχω μαζέψει
προσωπικά δε θα έβαζα ένα μεγάλο πάγιο για μια τέτοια αγορά.. εάν τα βάλεις στο 12μηνο συμβόλαιο ίσως βγαίνει και περισσότερα από το να το αγοράσεις σκέτο. Οπως είπες και εσύ είναι λίγο πολύ για 'λίγα' πράγματα οπως αυτά που έγραψες πριν.

Μια εναλλακτική λύση που σου προτείνω για να πετάξεις μια καλή και το παλιό σου laptop είναι αυτή εδώ..: http://www.apple.com/macbook/design.html :up::up::up:

Οσο για τους εξωτερικούς δίσκους που γράψατε πριν προσωπικά προτιμώ τους 2,5" μιας και δε χρειάζονται εξωτερική τροφοδοσία άρα περισσότερο φορητοί από τους 3,5" που πρέπει να έχεις και ένα τροφοδοτικό παρεούλα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος