Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,228 μέλη και 2,423,553 μηνύματα σε 75,660 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 280 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 17:36, 23-04-09:

εχω εκνευριστει αρκετα, γιατι πριν 2-3 εβδομαδες κατεβασα φρι το avast antivirus . και τωρα εδω και 2-3 μερες βγαινει ενα κοκκινο παραθυρο οτι η συνδρομη θα ληξει σε 10 μερες και αλλα τετοια ξεκουδουνα μα εγω δεν κατεβασα δοκιμαστικο προγραμμα. δεν ελεγε κατι τετοιο οταν το κατεβαζα. τι κανω τωρα ? θελω ενα μονιμο αντιικο, οχι για ενα μηνα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

julia

Νεοφερμένος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε: στις 17:48, 23-04-09:

θέλεις το σπασμένο?
Na στο στείλω?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 21:18, 23-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από julia
θέλεις το σπασμένο?
Na στο στείλω?
ναι, θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσες... θες το μαιλ μου ?
Παράθεση

julia

Νεοφερμένος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε: στις 21:25, 23-04-09:

ναι θα το ηθελα.
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 21:30, 23-04-09:

στο εστειλα με πμ τζουλια, ευχαριστω παρα παρα πολυ..με σωζεις
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 358 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε: στις 16:51, 27-04-09:

Παιδιά η "πανέξυπνη" αδερφή μου ενώ έχει καπιαρισμένα windows έκανε update και την πιάσανε...το πρόγραμμα μου κατέβασε και εγκατέστησε είναι αυτό Windows Genuine Advantage validation plug-in installer.Τώρα εγώ δυστηχώς δν το βρίσκω και μάλλον δν γίνεται να το απεγκαταστήσω.Έχω δύο λύσεις σκεφτεί.Η μία είναι να γυρίσω πίσω το pc (Bios) και η άλλη format. Πώς γίνεται να πειράξω τα bios?Όποιος ξέρει ας βοηθήσει.
Παράθεση

domenica7

Διάσημο Μέλος

H domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 888 μηνύματα.

H domenica7 έγραψε: στις 16:59, 27-04-09:

Αρχική Δημοσίευση από Liakouras
Παιδιά η "πανέξυπνη" αδερφή μου ενώ έχει καπιαρισμένα windows έκανε update και την πιάσανε...το πρόγραμμα μου κατέβασε και εγκατέστησε είναι αυτό Windows Genuine Advantage validation plug-in installer.Τώρα εγώ δυστηχώς δν το βρίσκω και μάλλον δν γίνεται να το απεγκαταστήσω.Έχω δύο λύσεις σκεφτεί.Η μία είναι να γυρίσω πίσω το pc (Bios) και η άλλη format. Πώς γίνεται να πειράξω τα bios?Όποιος ξέρει ας βοηθήσει.
Για βιος δε ξέρω αλλά νομίζω οτι αναφέρεσαι στην επαναφορά συστήματος χωρίς να είμαι σίγουρη όμως.Πάντως μια επαναφορά ίσως βοηθήσει.Για να κάνεις επαναφορά κάνεις τα εξής:
1)εναρξη
2)όλα τα προγράμματα
3)βοηθήματα
4)εργαλεία συστήματος
5)επαναφορά συστήματος
Δες κι εδώ:
[ATTACH][/ATTACH]

Ελπιζω να βοήθησα
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

O Liakouras έγραψε: στις 17:15, 27-04-09:

ευχαριστώ domenica7
Παράθεση

kosNtinos

Νεοφερμένος

Ο kosNtinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O kosNtinos έγραψε: στις 19:16, 27-04-09:

Σε ευχαριστώ πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ. Τα ενεργοποιήσα και δεν φαίνονται πλαστά.:no1:
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

O Liakouras έγραψε: στις 12:50, 29-04-09:

Παιδιά τι ξέρετε γι' αυτό?Ουσιαστικά τι προσφέρει?Πως γίνεται?
Παράθεση

lak100 (Δημητρης (Μητσος))

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 113 μηνύματα.

O lak100 έγραψε: στις 18:30, 29-04-09:

λοιπον με την δημιουργια ενος image του σκληρου γλυτωνεις την διαδικασια μετα το φορματ δηλαδη να ξαναπερασεις τα προγραματα απο την αρχη. οοσιαστικα δημιουργεις ενα αντιγραφο του σκληρου. υπαρχουν πολλα προγραμματα που το κανουν εγω προσωπικα χρησιμοποιω το Norton Ghost h διαδικασια ειναι απλη πρεπει να εχεις ομως εναν δευτερο σκληρο εσωτερικο η εξωτερικο η ενα partition για να αποθηκευσεις το image εκει. ουσιαστικα επαναφερεις το pc οπως ηταν μεσα σε λιγα λεπτα
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 916 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε: στις 14:16, 03-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Πώς λέγονται αυτού του είδους τα προγράμματα που "βιντεοσκοπούν" ό,τι κάνεις στην οθόνη και χρησιμοποιούνται για να φτιάξεις tutorials και τέτοια;

Screenrecorders, σ' ευχαριστώ ΜόνοΣ!
Fraps (κλικ)

Έδιτ: Πω, είμαι άκυρος, δεν είδα την τελευταία πρόταση.
Anyway, αυτό είναι το γνωστότερο από αυτά τα progs.
Παράθεση

Eftychialou

Δραστήριο Μέλος

H Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 309 μηνύματα.

H Eftychialou έγραψε: στις 15:04, 04-05-09:

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς που θα βρώ το πρόγραμμα που φτιάχνεις videakia για το youtube και όχι μόνο? Μήπως έχει κανένας κανένα link?
Παράθεση

madster95 (Panos)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O madster95 έγραψε: στις 20:05, 04-05-09:

εαν θέλεις πολυ απλα πραγματα, το windows movie maker σε βολευει μια χαρα(υπάρχει σε καθε pc)
νομιζω ειχε γινει κιολας ενα θεμα εδω,ψαξτο λιγο
Παράθεση

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O drf έγραψε: στις 13:38, 05-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από ιβανα
εχω εκνευριστει αρκετα, γιατι πριν 2-3 εβδομαδες κατεβασα φρι το avast antivirus . και τωρα εδω και 2-3 μερες βγαινει ενα κοκκινο παραθυρο οτι η συνδρομη θα ληξει σε 10 μερες και αλλα τετοια ξεκουδουνα μα εγω δεν κατεβασα δοκιμαστικο προγραμμα. δεν ελεγε κατι τετοιο οταν το κατεβαζα. τι κανω τωρα ? θελω ενα μονιμο αντιικο, οχι για ενα μηνα.

Ιωάννα το avast σου δίνει ΔΩΡΕΑΝ ένα χρόνο κλειδί , όταν λήξει σε έναν χρόνο μπορείς να πάρεις πάλι ΔΩΡΕΑΝ και άλλο , απλά χρειάζεται να μπεις στη σελίδα σου να ζητήσεις νέο κλειδί
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 14:47, 05-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από drf
Ιωάννα το avast σου δίνει ΔΩΡΕΑΝ ένα χρόνο κλειδί , όταν λήξει σε έναν χρόνο μπορείς να πάρεις πάλι ΔΩΡΕΑΝ και άλλο , απλά χρειάζεται να μπεις στη σελίδα σου να ζητήσεις νέο κλειδί

Ωπ ! καλως τον κι ας αργησε ! ευχαριστω νικολα μου, μου το εστειλε η τζουλια και το εχω για ενα χρονο πια, οπως το πες.
Παράθεση

drf

Νεοφερμένος

Ο drf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O drf έγραψε: στις 14:55, 05-05-09:

Ωπ ! καλως τον κι ας αργησε ! ευχαριστω νικολα μου, μου το εστειλε η τζουλια και το εχω για ενα χρονο πια, οπως το πες.
δε χρειάζεται κανένα σπάσιμο.. free είναι.. ελπίζω να μη 'τσίμπησες' κανένα 'δωράκι' μαζί με το 'σπασμένο' avast..
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 14:57, 05-05-09:

δε χρειάζεται κανένα σπάσιμο.. free είναι.. ελπίζω να μη 'τσίμπησες' κανένα 'δωράκι' μαζί με το 'σπασμένο' avast..
ωχ δεν ξερω αν το τσιμπησα... δε θα φαινοταν αν ειχα κατι, εδω και 2 μερες που το εχω ομως ?
Παράθεση

drf

Νεοφερμένος

O drf έγραψε: στις 15:08, 05-05-09:

ωχ δεν ξερω αν το τσιμπησα... δε θα φαινοταν αν ειχα κατι, εδω και 2 μερες που το εχω ομως ?

δοκίμασε και αυτό δε χάνεις τίποτε..
http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html
Παράθεση

ιβανα

Νεοφερμένος

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε: στις 15:13, 05-05-09:

δοκίμασε και αυτό δε χάνεις τίποτε..
http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html

εγινε νικολα, θα το ψαξω και θα σου επανελθω (κοινως θα σε ζαλισω) αν εχω αποριες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος