Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,562 μέλη και 2,432,395 μηνύματα σε 76,227 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 448 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:04, 11-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Λοιπον, τον συνδεσα παραλληλα στο cd και δουλευει κανονικα. Χανω βεβαια τον εναν δισκο...Αυτπ συμενει οτι εχει προβλημα η μητρικη;
Να το χεις κάψει το καναλάκι άραγε...;

Πάντα μπορείς να πάρεις ένα case με 20 Ευρώ και να τον κάνεις εξωτερικό άμα χάνεις κάποια άλλη θέση που θες για δίσκο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,549 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:05, 11-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜονοΣ
Τι εννοείς;Έχεις και τρίτο δίσκο;
Εχω δυο σκληρους, και δυο cd-drives, οποτε βαζοντας τον εναν σκληρο, σε θεση για cd, χανω το ενα αντιγραικο... δεν ειναι τιποτα τραγικο, απλα σπασιμο αμα θες να αντιγραψεις ενα cd η dvd.

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Να το χεις κάψει το καναλάκι άραγε...;

Πάντα μπορείς να πάρεις ένα case με 20 Ευρώ και να τον κάνεις εξωτερικό άμα χάνεις κάποια άλλη θέση που θες για δίσκο.
Προς το παρων των περναω ολοκληρο στον εξωτερικο μου που ειναι πλεων η αποθηκη μου.
Ουτος η αλλος, 40 κοστιζει ο ιδιος σκληρος να τον αγορασω καινουργιο, γιατι να δωσω 20 να τον διασωσω απλα; Το θεμα μου ουτοσ η αλλος ητανε τα αρχεια, εφωσων αυτα τα εχω σιγουρα, απλα μου μενει ο σκληρος για οποτε χρεαιστει για οπιονδηποτε λογο... Αλλωστε στις μερες μας 200gb δεν ειναι πολλα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 18:10, 11-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Εχω δυο σκληρους, και δυο cd-drives, οποτε βαζοντας τον εναν σκληρο, σε θεση για cd, χανω το ενα αντιγραικο... δεν ειναι τιποτα τραγικο, απλα σπασιμο αμα θες να αντιγραψεις ενα cd η dvd.

Προς το παρων των περναω ολοκληρο στον εξωτερικο μου που ειναι πλεων η αποθηκη μου.
Ουτος η αλλος, 40 κοστιζει ο ιδιος σκληρος να τον αγορασω καινουργιο, γιατι να δωσω 20 να τον διασωσω απλα; Το θεμα μου ουτοσ η αλλος ητανε τα αρχεια, εφωσων αυτα τα εχω σιγουρα, απλα μου μενει ο σκληρος για οποτε χρεαιστει για οπιονδηποτε λογο... Αλλωστε στις μερες μας 200gb δεν ειναι πολλα...
Και έτσι να είναι εγώ θα συνιστούσα να δοκιμάσεις με άλλη καλωδιοταινία.
Δεν αποκλείεται να έχει αυτή πρόβλημα.
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O [V] έγραψε: στις 00:45, 13-05-09:

Παιδια εχω ενα προβλημα. Δεν αναγνωριζει τα αδεια σιντι μου. Ολα τα αλλα τα παιζει κανονικα αλλα τα λευκα δεν τα αναγνωριζει σα να μην υπάρχουν. Και δεν μπορω να γραψω σιντι. Τι να κανω??
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 00:49, 13-05-09:

Nero έχεις;
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.

O [V] έγραψε: στις 00:55, 13-05-09:

oxi με το wmedia player παταω αντιγραφη μουσικης. Δεν εχει σχεση το προγραμμα απλα δεν τα αναγνωριζει καν τα κενα δισκακια.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,041 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 03:37, 13-05-09:

Μου έχει συμβεί στο παρελθόν κι εμένα αυτό. Στη δική μου περίπτωση ήταν παλιό το drive και δεν αναγνώριζε καινούργια δισκάκια. Το πρόβλημα λύθηκε με ένα νέο firmware που κατέβασα από την κατασκευάστρια εταιρεία.

Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και καμία άλλη μάρκα CD πάντως, πριν ψάξεις για πιο ριζοσπαστική λύση.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 03:46, 13-05-09:

απλα δεν τα αναγνωριζει καν τα κενα δισκακια.
πως να τα αναγνωρίσει το ςμπ, αφού ειναι κενά... βάλε παιδί μ ένα Nero να ksedipsaseis.
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 18:07, 13-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και καμία άλλη μάρκα CD πάντως, πριν ψάξεις για πιο ριζοσπαστική λύση.

Δεν ξέρω τι χρησιμοποιείς.
Αλλά συμβαίνει συχνά τελευταία όταν σε noname DVDιέρες βάζουμε noname CDs.
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O [V] έγραψε: στις 21:18, 13-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
πως να τα αναγνωρίσει το ςμπ, αφού ειναι κενά... βάλε παιδί μ ένα Nero να ksedipsaseis.
Θα μπορουσα να αντιγραψω ομως μουσικη. Τωρα λεει οτι δεν εχω εισαγει "κενο σιντι" ενω το εχω ηδη βαλει.

Οσον αφορα το firmware, το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω τι μοντελο εχω και δεν μπορω να κατεβασω αυτο που πρεπει... Ξερω μονο οτι ειναι... LG

Δεν ειναι θεμα nero ή οποιουδηποτε προγραμματος. ΔΕΝ αναγνωριζει τα σιντι ο dvd player/writter καν. Και απο τη στιγμη που ειναι σα να μην εχω εισαγει καν σιντι δεν μπορει να γινει αντιγραφη ασχετα ποιο προγραμμα εχω. Τι να κανω? Πως να βρω ποιο firmware θελω?
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 23:13, 13-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από [V]
Οσον αφορα το firmware, το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω τι μοντελο εχω και δεν μπορω να κατεβασω αυτο που πρεπει... Ξερω μονο οτι ειναι... LG
My Computer (δεξί κλικ) -> properties-> Επιλέγεις το hardware tab και από εκεί το device manager.
Δες στο dvd/cd rom devices τι γράφει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O [V] έγραψε: στις 00:17, 14-05-09:

Ευχαριστω βρηκα το μοντελο μου και κατεβασα και εγκατεστησα το τελευταιο firmware αλλα ΠΑΛΙ δεν το αναγνωριζει ρε γμτ... Τι στο διαολο συμβαινει?? μου σπασαν τα νευρα.

-εχω το LG GSA-H55N και το firmware 1.06
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 00:40, 14-05-09:

Παιδια εχω ενα προβλημα. Δεν αναγνωριζει τα αδεια σιντι μου. Ολα τα αλλα τα παιζει κανονικα αλλα τα λευκα δεν τα αναγνωριζει σα να μην υπάρχουν. Και δεν μπορω να γραψω σιντι. Τι να κανω??
Ξέχασα να ρωτήσω, αυτό από πότε άρχισε να σου το κάνει;
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O [V] έγραψε: στις 00:43, 14-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Ξέχασα να ρωτήσω, αυτό από πότε άρχισε να σου το κάνει;
Δεν ξερω απο ποτε ακριβως. Θελω να πω πριν 2-3 μερες επιχειρησα να γραψω και τιποτα. Πριν απο αυτο ειχα μηνες μπολικους μη πω πανω απο χρονο να γραψω σιντι.
Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O [V] έγραψε: στις 00:17, 18-05-09:

Ρε γμτ το προβλημα παραμενει. Σορρυ αν σας πριζω αλλα που να το κουβαλαω στο μαστορα. Δεν μπορω να γραψω μουσικη. Μου σπασαν τα νευρα. Εχω το τελευταιο firmware εγκαταστησει κανονικα αλλα τιποτα.

-Μηπως ειναι καποια ρυθμιση στο BIOS??
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 13:17, 18-05-09:

Μπορεί κανείς να μου δώσει έναν εύχρηστο , πολύ απλό και πολύ λεπτομερή οδηγό για format ; ευχαριστώ εκ των προτέρων

*στα ελληνικά ε ;
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε: στις 16:39, 18-05-09:

Τι ακριβώς θες να κανεις?
Να κανεις φορμάτ ολο το σκληρό σου?
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 531 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε: στις 16:44, 18-05-09:

Δεν ειναι θεμα nero ή οποιουδηποτε προγραμματος. ΔΕΝ αναγνωριζει τα σιντι ο dvd player/writter καν. Και απο τη στιγμη που ειναι σα να μην εχω εισαγει καν σιντι δεν μπορει να γινει αντιγραφη ασχετα ποιο προγραμμα εχω. Τι να κανω? Πως να βρω ποιο firmware θελω?
Απο τη στιγμή που η αναβαθμιση firmware δεν απεδωσε,τοτε μαλλον φταινε τα αδεια cds - το υλικό τους (ή ειναι φθηνά ή δεν εχουν καλή ανακλαστικότητα για το λεηζερ του DVD RW σου)
Αγορασε μια αλλη μαρκα και ενδεχομένως με αλλο χρώμα (της περιοχής γραφης - πχ Verbatim που ειναι μπλε).

Πειραματίσου με αλλες μαρκες.

Αν δεν βοηθηθείς,πας για καινουργιο DVD RW,το οποιο δε θα σε γονατισει οικονομικα,γιατι πλεον βρισκεις καλο DVD RW και με 30 ###8364;.
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 17:12, 18-05-09:

παιδια εγω θελω να σας ρωτησω κατι οσον αφορα το youtube και το κατεβασμα βιντεο απο εκει. εχω κατεβασει το youtubedownloader και μου τα μεταφερει στο κομπιουτερ. παλια τα ανοιγα με το acrobat τωρα δεν ξερω τι στο καλο επαθε και δεν μου τα ανοιγει ουτε αυτο ουτε το winRAR....

πς. να σημειωσω οτι μιλατε με ενα σκαρπα στα κομπιουτερ και παρακαλω να μου εξηγησετε τι μπορω να κανω οπως θα κανατε σ'ενα παιδακι δημοτικου (καλα αυτα ξερουνε πιο πολλα απο μενα αλλα λεμε τωρα)
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 17:24, 18-05-09:

Τα χεις μπερδεψει λιγο.
Το "Αcrobat reader" ανοιγει αρχεια .pdf (ebooks δλδ). Το "winrar" ανοιγει συμπιεσμενα αρχεια (.zip, .rar κλπ). To youtubedownloader σωνει βιντεακια σε μορφη .flac
Προσωπικα χρησιμοποιω το Real Player, και κατεβαζω/ παιζω video, απο αυτο το προγραμμα λογω ευχρηστιας.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος